EKSTRA
MENÜ

Basın Konseyi

Basın Konseyi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Basın Konseyi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.335 Basın Konseyi haberi bulunmuştur.

Basın Konseyi Haberleri

Basın Konseyi mektup yazdı

Basın Konseyi mektup yazdı

BASIN Konseyi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a mektup yazarak, tutuklu gazetecilerin koşullarını sordu.

17.03.2017Gündem
Genç gazetecilere Emeç mesajı: Ağır bedeli unutma

Genç gazetecilere Emeç mesajı: Ağır bedeli unutma

7 Mart 1990’da öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ve şoförü Sinan Ercan mezarları başında anıldı. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve katledilen diğer gazetecileri hatırlatarak “Genç meslektaşlarımızın ödenen bu ağır bedeli hiç unutmamalarını diliyorum” dedi.

7.03.2017Gündem
Son dakika: Müjdat Gezen Sanat Merkezine saldırıda yeni gelişme

Son dakika: Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne saldırıda yeni gelişme

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ndeki kundaklama anı güvenlik kameralarına yansıdı. Kamera kayıtlarında, bir kişinin elindeki bidonda bulunan sıvıyı kapıya döküp ateşe verdikten sonra kaçtığı ve sanat merkezinin güvenlik görevlisinin yangını söndürmeye çalıştığı görülüyor. Saldırıyla ilgili başsavcılıktan da açıklama geldi. Açıklamada "Olay yerinden elde edilen kamera görüntülerindeki failin kimlik tespiti ile yakalanmasına yönelik başsavcılığımızca güvenlik güçlerine gerekli talimatlar verilmiş ve geniş kapsamlı soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri yeraldı

20.02.2017Gündem
Abdi İpekçi, ölümünün 38. yılında mezarı başında anıldı

Abdi İpekçi, ölümünün 38. yılında mezarı başında anıldı

38 yıl önce suikast sonucunda hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı.

1.02.2017Gündem
Almanya’da İslamofobik kışkırtmalara karşı imza kampanyası

Almanya’da İslamofobik kışkırtmalara karşı imza kampanyası

Almanya’da Müslümanları hedef alan kışkırtmalara karşı internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

30.12.2016Dünya
Azerbaycan’dan DHAya, gençlere destek ödülü

Azerbaycan’dan DHA'ya, gençlere destek ödülü

Azerbaycan Reformcu Gençler Birliği tarafından "2016 Yılının En'leri" ödül töreni kapsamında DHA Bakü Temsilciliğine ‘‘Gençlerin Dostu’’ ödülü layık görüldü.

29.12.2016Dünya
Şehitler tepesinden mesaj verdiler

Şehitler tepesinden mesaj verdiler

Dünya e-Basın Konseyi (DEBK) Genel Başkanı Hasan Taşkın, Beşiktaş’taki Şehitler Tepesi’ni ziyaret ederek, terörü ve destekçilerini şiddetle kınadı.

18.12.2016Gündem
Saldırıya tepki yağdı: Hesabı sorulmalı

Saldırıya tepki yağdı: Hesabı sorulmalı

Yeniçağ gazetesine önceki akşam düzenlenen saldırıya, siyasetçilerden ve basın meslek örgütlerinden tepki yağdı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Hain saldırının hesabı mutlaka sorulmalıdır” dedi. Gazetenin İstanbul’daki merkezi ve Ankara’daki bürolarına da destek ziyaretleri gerçekleştirildi.

9.12.2016Gündem
Brüksel’de ‘Özgür Medya, Demokrasi ve Darbe Girişimi’ paneli

Brüksel’de ‘Özgür Medya, Demokrasi ve Darbe Girişimi’ paneli

Belçika Türkçe Medya Birliği (BTMB) ‘Özgür Medya, Demokrasi ve Darbe Girişimi’ konulu panel düzenledi.

27.11.2016Dünya
Duayen gazeteci Mete Akyol toprağa verildi

Duayen gazeteci Mete Akyol toprağa verildi

Duayen gazeteci Mete Akyol, Büyükada'da bulunan Hamidiye Camii'nde öğle vakti kılınan cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Usta gazeteci Akyol'u son yolculuğunda CHP milletvekilleri Mehmet Haberal, Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Eski Milletvekillerinden gazeteci yazar Oktay Ekşi, Eski 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon, İş adamı Ali Sabancı'nın da aralarında bulunduğu siyaset, iş dünyası ve basın camiasında çok sayıda kişi uğurladı.

5.11.2016Gündem
Cumhuriyet Gazetesine operasyon... Hükümetten ilk açıklama

Cumhuriyet Gazetesi'ne operasyon... Hükümetten ilk açıklama

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile gazetenin yazar ve yöneticilerinden Turhan Günay, Hikmet Çetinkaya, Aydın Engin, Güray Öz, Musa Kart, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik, Bülent Yener, Eser Sevinç gözaltına alındı. Gazetenin Yayın Danışmanı Kadri Gürsel de gözaltına alınanlar arasında. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay'ın yurtdışında olduğu, Atalay hakkında da gözaltı kararı verildiği öğrenildi. Can Dündar ve muhasebe müdürü Günseli Özaltay hakkında da gözaltı kararı var. Yurtdışında bulunan Can Dündar hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Başsavcılık ise Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonla ilgili açıklama yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, operasyon sonrası Cumhuriyet gazetesine telefon açarak "Birlikte mücadele edeceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in Ankara bürosunu ziyaret etti. Cumhuriyet Gazetesi Vakfı yöneticilerine yönelik gözaltı kararlarına gazetenin Şişli’deki binası önünde protesto ediliyor. Gazete binasının yakınına TOMA ve Çevik Kuvvet ekipleri geldi. Avrupa Konseyi operasyona tepki gösterdi. Hükümet'ten ilk açıklamayı ise Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş, "Bu, tüzel kişiliğe açılmış bir soruşturmadır. Devam eden bir hukuki süreç var. Hep beraber bu süreci izleyeceğiz. Bizim bir şey söylememiz mümkün değil, doğru da değil" dedi.

31.10.2016Gündem
Basın Konseyi: Kararlar siyasi

Basın Konseyi: Kararlar siyasi

Basın Konseyi'nce yapılan açıklamada, "Yargı aracılığı ile Cumhuriyet gazetesine karşı girişilen hukuk dışı, ölçüsüz kararlar siyasi niteliktedir. Amacın, gazetenin yayınlarını denetleme, sindirme, hatta kayyım atayarak bitirmeye yönelik olduğu endişesi içindeyiz" denildi.

31.10.2016Gündem
Güreliye son veda

Güreli'ye son veda

Türkiye’nin duayen gazetecilerinden Nail Güreli, ailesi, yakınları, meslektaşları, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda seveni tarafından dün son yolculuğuna uğurlandı.

28.10.2016Gündem
‘Camiler kapatılsın’

‘Camiler kapatılsın!’

Dedesi nazilere karşıydı. Alman Nasyonal Demokrat İşçi Partisi’ne (NSDAP)katılmadı.

17.10.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Kahraman yargıçlara gereksinim var artık

BASIN Konseyi’nin düzenlediği Medya ve Etik Toplantısı’nda konuşan Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk, “Türk yargısı önüne gelen eylemlerle ilgili konularda yargılama dışında kalanların dedikodularından rahatsız” dedi.

14.12.2016

10 Aralık şehitleri anısına

TV’lerde haberler veya diziler fark etmez.

12.12.2016

Bizleri çok güzel günler bekliyor

BİR dostumuzun kızının düğününe katıldık;

6.09.2016