EKSTRA
MENÜ

Basf

Basf haberleri sayfasında güncel ve son dakika Basf hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 237 Basf haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Basf Haberleri

BoE’ye Finansmanda çevre gözetilmeli uyarısı

BoE’ye "Finansmanda çevre gözetilmeli" uyarısı

İngiliz Parlamentosu Çevresel Denetim Komitesi, İngiltere Merkez Bankası Başkanına gönderdiği mektupta, salgında mali destek alan şirketlerin çevre ve iklimsel etkilerinin göz önünde bulundurulması gerektiğini bildirdi.

25.01.2021Ekonomi
Alman ‘dev’lerden tıbbi malzeme temininde hükümete destek

Alman ‘dev’lerden tıbbi malzeme temininde hükümete destek

Almanya’da hükümet ve uluslararası bağlantıları olan büyük Alman şirketleri tıbbi malzeme temini konusunda işbirliği yapıyor. Şirketlerin temsilcileri, hükümetin yurt dışından tıbbi araç ithal etmesine yardımcı olacak.

3.04.2020Avrupa
Savunma sanayisinin inovasyon üssünde mühendis sayısı artacak

Savunma sanayisinin inovasyon üssünde mühendis sayısı artacak

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, bugüne kadar 1763 yerli ve milli Ar-Ge projesini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Teknoparkımızda yüksek teknoloji üreten şirketlerde ve girişimci gruplarında çalışan 5 bin 392 nitelikli Ar-Ge çalışanı bulunuyor. 2021 yılı başlarında inşaatının tamamlanarak faaliyeti alınmasıyla birlikte yerleşkemizde istihdam ettiğimiz Ar-Ge mühendisi sayısı 9 bini geçecek." dedi.

26.02.2020Teknoloji
Kimya devlerine tarım ilacı şoku

Kimya devlerine tarım ilacı şoku

ABD’de Missouri’li bir çiftçinin tarım ilaçlarının meyve bahçesine zarar verdiği gerekçesiyle açtığı dava sonuçlandı. İki Alman kimya devi 265 milyon dolar tazminat ödeyecek.

18.02.2020Dünya
ABDden Bayer ve BASFa 265 milyon dolar ceza

ABD'den Bayer ve BASF'a 265 milyon dolar ceza

ABD mahkemesi, Alman Bayer ve BASF şirketine bir çiftçinin zirai tarım ilacı nedeniyle zarar görmesinden dolayı 265 milyon dolar cezaya hükmetti.

17.02.2020Ekonomi
Bakan Varank: Yatırımlarda güçlü ivmelenme bekliyoruz

Bakan Varank: Yatırımlarda güçlü ivmelenme bekliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2020 yılında doğrudan yabancı yatırımlarında ivmelenme beklendiğini söyledi.

17.02.2020Ekonomi
Teknoparklardan ihracat 5 milyar dolara ulaştı

'Teknoparklardan ihracat 5 milyar dolara ulaştı'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Teknoparklarımızda 5 bin 593 firma faaliyet gösteriyor ve 47 bine yakın Ar-Ge personeli istihdam ediliyor. Buralardan yapılan ihracat 5 milyar dolara ulaşmış vaziyette." dedi.

17.02.2020Teknoloji
Bakan Varank Teknopark İstanbul 2. Etap Açılış Töreninde konuştu

Bakan Varank Teknopark İstanbul 2. Etap Açılış Töreni'nde konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bugün teknoparklarımızda 5 bin 593 firma faaliyet gösteriyor ve 47 bine yakın Ar-Ge personeli istihdam ediliyor. Buralardan yapılan ihracat 5 milyar dolara ulaşmış vaziyette" dedi.

16.02.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan iş dünyamıza sesleniyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan iş dünyamıza sesleniyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teknopark-İstanbul 2. Etap Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında "Buradan tüm iş dünyamıza sesleniyorum ki zaman yatırım zamanıdır. Hükümet olarak yatırım AR-GE istihdam desteği veriyoruz. Faizler düşmüş vaziyette. Şimdi üreticinin ciddi anlamda yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum sonra geç kalırsınız. Türkiye’yi en kısa zamanda 2023 hedeflerine kavuşturacağız" ifadelerini kullandı.

16.02.2020Gündem
TÜSİAD, Türkiyeyi geleceğe taşıyacak girişimcilerini arıyor

TÜSİAD, Türkiye'yi geleceğe taşıyacak girişimcilerini arıyor

TÜSİAD'ın üniversite öğrencilerine yönelik girişimcilik programı "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!"ın 2020 dönemi başvuruları başladı.

13.11.2019Ekonomi
Barış Özcan kimdir

Barış Özcan kimdir?

Ünlü Türk youtuber Barış Özcan, Hindistan'ın 6 Eylül akşamı Ay'a inişini kanalından canlı olarak yayınladı. Sosyal medyada trendler arasında giren Barış Özcan'ın hayatı ve kariyerine ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, YouTube üzerinden çektiği videolarla tanınan Barış Özcan kimdir? İşte, o isim hakkında bilgiler.

7.09.2019Gündem
Avrupadan elektrikli araç bataryası için ikinci konsorsiyum

Avrupa'dan elektrikli araç bataryası için ikinci konsorsiyum

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Avrupa'da elektrikli araç bataryası üretimi konusunda ikinci bir konsorsiyumun oluşturulmasına yönelik gerekli ön anlaşmaların bu sonbaharda yapılmasının beklendiğini bildirdi.

6.09.2019Teknoloji
Almanya’da ‘altın çağ’ sona mı eriyor

Almanya’da ‘altın çağ’ sona mı eriyor?

Sosyal Demokrat Gerhard Schröder, 1998’de “Birinci hedefim işsizliği yenmek” vaadiyle seçim kampanyası yaptı. O zaman Almanya’da işsiz sayısı 4.5 milyon civarındaydı. Schröder seçimi kazandı. 1998’de Yeşiller’le hükümeti kurdu.

1.07.2019Avrupa
Bir kötü haber de BASF’tan geldi

Bir kötü haber de BASF’tan geldi

Ford’un, Avrupa çapında 12 bin işçisine çıkış vereceği haberinin ardından bir kötü haber de BASF’tan geldi. BASF, 2021 sonuna kadar 3 bini Almanya’da olmak üzere 6 bin işçi çıkaracak.

28.06.2019Avrupa
HP yeni 3D baskı ve dijital üretim merkezini açtı

HP yeni 3D baskı ve dijital üretim merkezini açtı

HP, 15.000 m2 büyüklüğündeki yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim merkeziyle sektörlere 4. Endüstri Devrimi için gereken birinci sınıf Ar-Ge'yi, mühendisliği ve sürdürülebilir inovasyonu sunuyor.

13.06.2019Teknoloji
En beğenilenler ödüllerini aldı

En beğenilenler ödüllerini aldı

Bu yıl 18’ncisi düzenlenen ‘İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda Koç Holding bu yıl da zirveyi bırakmadı.

2.05.2019Ekonomi
Almanyada elektrikli otomobil bataryası üretimi için 30 şirket başvurdu

Almanya'da elektrikli otomobil bataryası üretimi için 30 şirket başvurdu

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ülkesinde elektrikli arabaların batarya hücrelerinin üretimi için devlet yardımlarından faydalanmak üzere 30 şirketin başvurduğunu belirtti.

19.03.2019Teknoloji
Otomotiv renklerinin 2018 dağılımını analiz edildi

Otomotiv renklerinin 2018 dağılımını analiz edildi

Otomobil sahiplerinin renk tercihlerinde beyaz yine ilk sırada yer almaya devam ediyor.

21.02.2019Ekonomi
‘Aile içi şiddeti çözen şirket başarılı olur’

‘Aile içi şiddeti çözen şirket başarılı olur’

SABANCI Üniversitesi, TÜSİAD ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ortaklığıyla başlatılan ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’yle 5 yılda 150 bin çalışana ulaşıldı.

6.02.2019Ekonomi
Alman devinden sera gazı taahhüdü

Alman devinden sera gazı taahhüdü

TÜRKİYE’DE uzun yıllardır faaliyet gösteren dünyanın en büyük kimya firmalarından BASF, büyüme hedeflerini açıklarken, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını günümüz seviyesinde sabit tutma taahhüdünde bulundu. 2017 yılında 60 milyar Euro’nun üzerinde ciro yapan ve 115 bin çalışanıyla dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren BASF, yeni kurumsal stratejisini Mannheim’da düzenlediği toplantıyla duyurdu.

22.11.2018Ekonomi
Elektrikli araç bataryası için 1 milyar euro bütçe ayırdı

Elektrikli araç bataryası için 1 milyar euro bütçe ayırdı

Almanya, elektrikli araçlar için batarya hücrelerinin Avrupa’da üretimi için yapılacak yatırımları destekleme amacıyla 1 milyar euro bütçe ayırdı.

13.11.2018Avrupa
Türkiyede büyük potansiyel var

Türkiye'de büyük potansiyel var

Alman İşadamları Türkiye'nin potansiyeline inandıkları mesajını verdi

26.10.2018Ekonomi
Alman ve Rus şirketi, elektrikli otomobil bataryası üretimi için anlaştı

Alman ve Rus şirketi, elektrikli otomobil bataryası üretimi için anlaştı

BASF ve Norilsk Nickel, elektrikli otomobillerde batarya hücresi üretiminde kullanılan kimyasalları üretmeye yönelik Avrupa'nın ilk fabrikasını Finlandiya'nın Harjavalta kentinde kurmak için anlaşma imzaladı.Alman şirket, Harjavalta fabrikasında BASF'ın diğer batarya malzemeleri ile birlikte yıllık yaklaşık 300 bin adet elektrikli otomobilin bataryalarında kullanılan kimyasalları üretmeyi planlıyor.

22.10.2018Ekonomi
Alman ve Rus şirketi, elektrikli otomobil bataryası üretimi için anlaştı

Alman ve Rus şirketi, elektrikli otomobil bataryası üretimi için anlaştı

Alman kimya şirketi BASF ve Rusya'nın en büyük demir çelik şirketlerinden Norilsk Nickel, elektrikli otomobillerde batarya hücresi üretiminde kullanılan kimyasalları üretmeye yönelik Avrupa’nın ilk fabrikasını Finlandiya’nın Harjavalta kentinde kurmak için anlaşma imzaladı.

22.10.2018Teknoloji
Dev satın almaya onay çıktı

Dev satın almaya onay çıktı

Bayer, Monsanto ile birleşmesinde ABD'nin onayını aldı.

30.05.2018Ekonomi
BASFın Bayerin bazı varlıklarını satın almasına onay çıktı

BASF'ın Bayer'in bazı varlıklarını satın almasına onay çıktı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Alman kimya şirketi BASF'ın, Bayer'in tarım sektöründeki bazı varlıklarını satın almasına koşullu onay verdi.

30.04.2018Ekonomi
Berlin’de AKM sergisi

Berlin’de AKM sergisi

Yeni AKM projesinin mimarı Murat Tabanlıoğlu’nun küratörlüğünde hazırlanan ‘Recomposing AKM – AKM’yi Yeniden Oluşturmak’ başlıklı sergi, Architektur Galerie Berlin’de ziyarete açıldı.

20.03.2018Kitap Sanat
‘Özel öğrenciler’ için sanat eğitimi

‘Özel öğrenciler’ için sanat eğitimi

İstanbul Modern ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve bu kapsamda bir ilk olan ‘Özel Eğitim Proje Uygulama Protokolü’yle görme, işitme ve zihinsel engelli öğrencilerin müzede sanat eğitim programlarına katılımı sağlanacak.

14.02.2018Eğitim
Kurumsal İletişimciler Derneği’nde bayrak değişimi: Yeni Başkan Şule Yücebıyık oldu

Kurumsal İletişimciler Derneği’nde bayrak değişimi: Yeni Başkan Şule Yücebıyık oldu

Kurumsal İletişimciler Derneği’nin (KİD) beşinci genel kurul toplantısı 26 Ocak Cuma günü gerçekleştirildi. Derneğin 2017 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni yönetim kurulunun belirlendiği genel kurul toplantısı sonrası, Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık Dernek Başkanı seçildi. Toplantıda ayrıca yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyelerinin de seçimleri yapıldı.

29.01.2018Ekonomi
ABDli şirket Türk kimya devini satın aldı

ABD'li şirket Türk kimya devini satın aldı!

Kimya sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Veser Kimya, ABD’li Vinmar Internetional’ın bünyesine geçti.

26.12.2017Ekonomi
Sektör liderlerinin gözü bu konferansta

Sektör liderlerinin gözü bu konferansta

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından beşincisi düzenlenen konferans, bu yıl “Kurumların yeni silahı: Rekabette başarının sırrı startup işbirliği” temasıyla bir kez daha Türkiye'nin dev lider kurumların üst düzey temsilcilerini buluşturuyor. Konferansın açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik yapacak.

5.11.2017Ekonomi
Gabriel: Türkiye’ye ekonomik baskı yaradı

Gabriel: Türkiye’ye ekonomik baskı yaradı

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’ye ekonomik baskının etkisini gösterdiğini söyledi.

15.08.2017Dünya
Alman bakandan Türkiye açıklaması

Alman bakandan 'Türkiye' açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Türkiye'ye ekonomik baskının etkisini gösterdiğini söyledi. Gabriel, “Alman yatırımcılara Türkiye'de yatırım uyarısı yaptık. Bu Türkiye kamuoyunda geniş tartışma yarattı” dedi.

15.08.2017Dünya
Sektörü yaktı

Sektörü yaktı

Türkiye ve Avrupa’da boya sektörü zor günler geçiriyor. Almanya ve Finlandiya’daki iki ham madde üreticisinin fabrikalarında yaşanan yangın sektörde üretimi sekteye uğrattı. DYO Fabrikalar Genel Müdürü Serdar Oran, “Yaşanan bu olaylar ham madde fiyatlarını arttırdı. Buna bir de döviz kurlarının etkisi eklendi” dedi.

4.08.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım, Alman şirket yöneticileriyle görüştü

Başbakan Yıldırım, Alman şirket yöneticileriyle görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Alman şirketlerinin yöneticileriyle görüşmesinde, "Sizin, yaşanan gelişmelerden dolayı herhangi bir zarar görmemeniz, bu gerilimin bir parçası olmamanız bizim açımızdan çok önemli. Çok açık söylüyorum, biz sizi Alman şirketi olarak görmüyoruz. Biz sizi bu ülkenin şirketi olarak görüyoruz." dedi.

27.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tüm sırlar bu fotoğrafta

25 Ekim 2017 tarihinde resmi olarak faaliyete geçen İP’nin kuruluş çalışmalarının devam ettiği günlerde, Antalya’da önemli bir operasyon yapıldı. Eski MİT’çi, Amerikan ve ABD istihbaratı ile ilişkileri olan Enver Altaylı, FETÖ’den ihraç edilmiş bir eski MİT görevlisinin yurtdışına kaçırılmasını organize ederken 20 Ağustos 2017 günü yakalandı.

23.10.2020

Yağmur suyu nasıl bloke edilebilir?

İZMİR İzçep’den Alaettin Hacımüezzin’den bilgi notu:

2.08.2018