MENÜ

Başbakan

Başbakan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 212.131 Başbakan haberi bulunmuştur.

Başbakan Haberleri

Kovid-19la mücadele eden İtalyada ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacak

Kovid-19'la mücadele eden İtalya'da ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacak

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede belediyelere ve ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapılacağını açıkladı.

28.03.2020Dünya
Hindistanda binlerce kişinin terminalde bir arada beklemesi endişeye yol açtı

Hindistan'da binlerce kişinin terminalde bir arada beklemesi endişeye yol açtı

Hindistan'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ilan edilen 21 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle başkent Yeni Delhi'den evlerine dönmeye çalışan on binlerce kişinin terminallerde bir arada beklemesi endişeye sebep oldu.

28.03.2020Dünya
Son dakika haberler... ABDde ve İngilterede korkunç bilanço 1 günde...

Son dakika haberler... ABD'de ve İngiltere'de korkunç bilanço! 1 günde...

ABD'de yeni tip Corona Virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 410 artarak 1711'e ulaştı. İngiltere'de ise bir günde 260 kişi hayatını kaybetti ve toplam sayı 1019'a ulaştı.

28.03.2020Gündem
Schröder ve Merkel’e teşekkür borcu

Schröder ve Merkel’e teşekkür borcu

Dünya koronavirüs belasıyla boğuşuyor. Binlerce insan yaşamını yitirdi. Herkes diken üstünde, herkes tedirgin. Tam bir belirginsizlik hâkim. Bu beladan ne zaman kurtulacağımızı kimse bilmiyor. Almanya’da sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen, caddeler bomboş. Berlin’in her zaman insan kaynayan ünlü Ku’Damm Caddesi de, Friedrich caddesi de öyle. Eski Doğu Berlin sınırları içinde kalan ünlü ‘Gendarmenmarkt’ (Jandarma Pazarı) da öyle.

28.03.2020Avrupa
Johnson da korona kaptı

Johnson da korona kaptı

İngiltere Veliaht Prensi Charles’tan sonra İngiltere Başbakanı Boris Johnson da koronavirüs kaptı. 55 yaşındaki Johnson Twitter’dan yaptığı açıklamada, hastalığı hafif geçirdiğini ve kendini karantinaya aldığını duyurdu. Johnson’dan sonra sağlık bakanında da korona çıktı.

28.03.2020Dünya
87 yaşındaki İngiliz, Kovid-19a karşı verdiği mücadeleyi kazandı

87 yaşındaki İngiliz, Kovid-19'a karşı verdiği mücadeleyi kazandı

İngiltere'de 91 yaşındaki bir Türk'ün ardından, 87 yaşındaki İngiliz vatandaşı da yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmeyi başardı.

27.03.2020Dünya
Son dakika haberi: İngilterede corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 759 oldu

Son dakika haberi: İngiltere'de corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 759 oldu

İngiltere'de corona virüs nedeniyle ülke genelinde ölenlerin sayısı 759 oldu.

27.03.2020Dünya
Son dakika haberler: KKTCde corona virüs önlemi İlan edildi...

Son dakika haberler: KKTC'de corona virüs önlemi! İlan edildi...

KKTC'de köylerde ortaya çıkan korona virüs salgının önüne geçmek için hükümet sokağa çıkmayı yasakladı.

27.03.2020Dünya
Son dakika haberler... İngiltere Başbakanı ve Sağlık Bakanının corona virüs testi pozitif çıktı

Son dakika haberler... İngiltere Başbakanı ve Sağlık Bakanı'nın corona virüs testi pozitif çıktı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson corona virüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu. Johnsonn'un ardından İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock da corona virüse yakalandığını açıkladı. Dün de Veliaht Prens Charles corona virüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu.

27.03.2020Dünya
Merkel: Sizden sabır diliyorum

Merkel: Sizden sabır diliyorum

Almanya Başbakanı Angela Merkel korona karantinasından bir video mesajı yayınladı. Karantinada insani ilişkiyi özlediğini söyleyen Başbakan Merkel, halkı önlemlerin süresi konusunda sabırlı olmaya çağırdı ve " daha önlemleri gevşetmeyi konuşma noktasına gelmedik" dedi.

27.03.2020Dünya
‘Kovid-19 2008 krizinden daha kötü’

‘Kovid-19 2008 krizinden daha kötü’

Korona şüphesiyle ev karantinasında bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB liderleriyle yaptığı 6 saatlik telekonferanstan sonra telekonferanslı bir basın toplantısı düzenledi. AB liderleriyle Türkiye-AB mülteci mutabakatını da görüştüklerini belirten Merkel, karantinada insan ilişkisinin eksikliğini hissettiğini söyledi ve halkı önlemler konusunda uzun süre daha sabırlı olmaya çağırdı.

27.03.2020Avrupa
Maske savaşları

Maske savaşları

Koronavirüs krizi nedeniyle dünyada şu günlerde en çok aranan ürünler maske, dezenfektan ve solunum cihazları. Birçok ülke sağlık ekipmanları ve yardımcı ürünlere ihracat yasağı getirdi. Tıbbi cihazlar neredeyse ulusal güvenliğin bir parçası haline geldi. Ülkelerin ordu ve polisleri maskeleri ele geçirmek için operasyon düzenliyor, bazen istihbarat örgütleri de bu kapışmaya dahil oluyor.

27.03.2020Dünya
Rusyada Corona Virüse karşı yeni tedbirler alındı

Rusya'da Corona Virüse karşı yeni tedbirler alındı

Rusya'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) vakaları artarken, salgına karşı yeni tedbirler alındı. Tahliye uçuşları hariç tüm uçuşlar 27 Mart itibarıyla durduruldu. Yolculara havalimanlarında kan tahlili yapılacak. Ülkede vaka sayısı 840'a ulaştı.

26.03.2020Dünya
İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 465 oldu

İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 465 oldu

İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43 artarak 465’e çıktı.

26.03.2020Avrupa
Kraliçe Elizabeth’ten ‘Sağlıklıyım’ mesajı

Kraliçe Elizabeth’ten ‘Sağlıklıyım’ mesajı

İngiltere’de 71 yaşındaki Prens Charles’ın koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonrası, basında, başta 93 yaşındaki annesi İngiltere Kraliçesi 2’inci Elizabeth olmak üzere diğer kraliyet üyelerinin de tehlikede olup olmadığı konusu ele alınmaya başlandı.

26.03.2020Avrupa
İspanyada OHAL 11 Nisana kadar uzatıldı

İspanya'da OHAL 11 Nisan'a kadar uzatıldı

İspanya'da Corona Virüsü ile mücadele amacıyla 14 Mart'ta ilan edilen ve 29 Mart'ta sona erecek olağanüstü hal (OHAL) 11 Nisan'a kadar uzatıldı.

26.03.2020Dünya
‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, internet üzerinden vatandaşların sorularını yanıtladı. Sorular arasında tuvalet kâğıdından ekonomiye, Merkel’in sağlık durumundan okullara kadar her şey vardı.

26.03.2020Avrupa
Krizin yeni merkez üsleri

Krizin yeni merkez üsleri

Çin ve İtalya’dan sonra Madrid, Londra ve New York kentleri, koronavirüs pandemisinin yeni merkezleri olma yolunda. İngiltere’nin başkentinde her iki günde bir ölümler ikiye katlanıyor. New York’un ise yakında diğer kentleri sollayabileceği belirtiliyor. Bu şehirde şimdiye kadar 192 kişi hayatını kaybetti.

26.03.2020Dünya
İngilterede Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 465 oldu

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 465 oldu

İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43 artarak 465'e çıktı.

25.03.2020Dünya
Kosovada koalisyon hükümeti görevden düştü

Kosova'da koalisyon hükümeti görevden düştü

Kosova’da mecliste güven oyu alamayan Başbakan Albin Kurti önderliğindeki koalisyon hükümeti göreve geldikten yaklaşık 2 ay sonra düştü

25.03.2020Dünya
İkinci testi de negatif çıktı

İkinci testi de negatif çıktı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine yaptırdığı ikinci Kovid-19 testi de negatif çıktı.

25.03.2020Avrupa
Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Almanya’da Federal Meclis, korona krizine karşı eşi benzeri olmayan yüz milyarlarca Euro’luk yardım paketini görüşüyor. Meclis, çok duygulu anlar ve konuşmalara sahne oluyor. Oturuma korona uygulaması nedeniyle 1.5 metre mesafeyi korumak için 709 milletvekilinden sadece üçte biri katıldı. Diğer milletvekilleri oturumu bürolarından parlamento televizyonu üzerinden izledi.

25.03.2020Avrupa
Yoksa Almanya ilacını mı buldu

Yoksa Almanya ilacını mı buldu?

Koronavirüs tüm dünyayı avcunun içine aldı. Dünya olağanüstü halde. Virüs ayrım yapmıyor ancak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ölüm vakaları Almanya’da neden çok düşük?

25.03.2020Avrupa
Lübnan ekonomik tedbirler aldı

Lübnan ekonomik tedbirler aldı

Lübnan'da koronavirüsle mücadele kapsamında ekonomik tedbirler alındı.

25.03.2020Ekonomi
Huzurevlerinde yaşlıların cesetleri bulundu

Huzurevlerinde yaşlıların cesetleri bulundu

İspanya Savunma Bakanlığı, askerlerin dezenfektasyon çalışmaları için gittiği huzurevlerinde yaşlı kişilerin cesetlerinin bulunduğunu açıkladı.

25.03.2020Dünya
İtalyada karantina tedbirlerine uymayanlara cezalar artırıldı

İtalya'da karantina tedbirlerine uymayanlara cezalar artırıldı

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Avrupa'daki merkez üssü haline gelen ülkesinde virüsün yayılmasının önüne geçmek için belirlenen kuralların ihlal edilmesi durumunda uygulanacak para cezalarını artırdıklarını bildirdi.

24.03.2020Dünya
Özel oturumda konuştu: Ölüm kalım meselesi

Özel oturumda konuştu: Ölüm kalım meselesi

Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Armin Laschet, meclis özel oturumunda konuştu. Koronavirüs kriziyle mücadelede üç hedefleri olduğunu belirten Laschet, şunları söyledi:

24.03.2020Avrupa
MEBden idam videosuna soruşturma

MEB'den idam videosuna soruşturma

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı. Selçuk, Uzaktan eğitim etkinlik saatinde izletilen Adnan Menderes'e ilişkin görüntülerle ilgili, “MEB şunu ister mi; bir hafta, 10 günde dünyada bir iki ülkede yapılabilen bir proje yapıyor ve bu projeyi kötülemek için kendi kendimize bir zarar vermeyi herhalde istemeyiz. Bu gözden kaçan bir hata. Bununla ilgili inceleme başlattık. Gece yarılarına kadar uzayan çalışma sırasında bir içerik yerine yanlışlıkla başka bir içerik konuluyor. Ekiplerimiz, kontrollü olarak bu içeriklere bakıyor ve bu kontroller sırasında bir hata olmuş. Bunu projenin tamamını kötüleyecek şekilde ele almak doğru değil" dedi.

24.03.2020Eğitim
KKTC’de karantinadaki Almanlar ülkelerine dönüyor

KKTC’de karantinadaki Almanlar ülkelerine dönüyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Gazimağusa’da üç otelde 14 gün boyunca karantina altında tutulan 840 Alman turistin ülkelerine dönüşü başladı. KKTC Başbakanı Ersin Tatar, “Gözlem altında tuttuğumuz Alman misafirlerimizi ülkelerine sağ salim göndermeye başlamış bulunuyoruz” dedi.

24.03.2020Avrupa
Son dakika haberleri: İspanyada korkutan bilanço Ölü sayısı artıyor...

Son dakika haberleri: İspanya'da korkutan bilanço! Ölü sayısı artıyor...

İspanya'da Kovid-19 ölü sayısı düne nazaran 512 artarak 2694'e, vaka sayısı 7 bine varan artışla 40 bine ulaştı

24.03.2020Dünya
Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan eleştirilen görüntülerle ilgili açıklama

Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan eleştirilen görüntülerle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idamını konu alan animasyonun ortaokul öğrencilerine izletilmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, ''Bu ders aralarındaki bir etkinlik kuşağı ile ilgili. Etkinlik aralarına belgeseller konuluyor. Gece yarılarına kadar çalışıyoruz. İsimlendirmede hata olmuş. Dünya çapında bir proje yapıyor bakanlık. Gözden kaçan bir hata. İnceleme başlattık.'' dedi.

24.03.2020Gündem
İngiltere’de en az 3 hafta sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

İngiltere’de en az 3 hafta sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, sosyal medya hesabından yayınladığı halka sesleniş mesajında ülkede en az 3 hafta sokağa çıkmada kısıtlamalara gidileceğini söyledi. İngiltere’nin uzun zamandır karşılaştığı en büyük tehdidin Corona Virüs (Covid-19) olduğunu ifade eden Johnson, kısıtlamalara uymayanlara polisin müdahale etme yetkisinin olduğunu vurguladı.

24.03.2020Dünya
Son dakika haberleri: Adnan Menderesin idam görüntülerine soruşturma

Son dakika haberleri: Adnan Menderes'in idam görüntülerine soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idamını konu alan animasyonun ortaokul öğrencilerine izletilmesi ile ilgili soruşturma başlattı.

24.03.2020Gündem
Son dakika haberler: Avrupada corona virüs alarmı... Salgının yeni merkezi mi oluyor

Son dakika haberler: Avrupa'da corona virüs alarmı... Salgının yeni merkezi mi oluyor?

İspanya’da bir günde 512 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ülkenin Avrupa’nın yeni salgın merkezi olmasından endişe ediliyor. Öte yandan Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 382 bini aştı.

24.03.2020Dünya
Avrupa’da korana seferberliği

Avrupa’da korana seferberliği

Korona krizi günlük yaşamı teslim aldı. Avrupa ülkeleri koronavirüse karşı önlemleri daha da sertleştiriyor. Sokağa çıkma yasağı olmayan Almanya’da vakalar arttı, Fransa kısıtlama getirdi, İtalya’da yayılma hızı yavaşladı, İspanya’da ağır cezalardan bahsediliyor...

24.03.2020Avrupa
Başbakan açıkladı ‘Sokağa çıkmayı yasaklamak istemiyoruz’

Başbakan açıkladı! ‘Sokağa çıkmayı yasaklamak istemiyoruz’

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, TF1 kanalının canlı yayın programında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkede salgının daha fazla yayılmasını önlemeyi hedeflediklerini ifade eden Philippe, aldıkları önlemlerin faydalarını zamanla göreceklerini söyledi.

24.03.2020Avrupa
İspanya’da hastalar yerde

İspanya’da hastalar yerde

Koronavirüs vaka sayısının hızla arttığı İspanya’da, başkent Madrid’de bir hastanede çekilen görüntüler vahameti gözler önüne serdi.

24.03.2020Dünya
Merkel’in ilk testi negatif

Merkel’in ilk testi negatif

Koronavirüs şüphesiyle kendisini evde karantinaya alan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ilk testi negatif çıktı, ancak birkaç gün içinde bir test daha yapılacak.

24.03.2020Dünya
Kanada Başbakanı Trudeau: Yeter artık evde kalın

Kanada Başbakanı Trudeau: "Yeter artık evde kalın"

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kovid-19 salgını nedeniyle halka yapılan çağrıların yeteri kadar karşılık bulmamasına isyan ederek, "Yeter artık. Eve gidin ve evde kalın" dedi.

23.03.2020Dünya
Son dakika haberi: İtalyada bir günde 601 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi: İtalya'da bir günde 601 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre; İtalya'da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölenlerin sayısı son 24 saatte 601 artarak 6 bin 77'ye yükseldi

23.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Merkelin corona virüs testi negatif çıktı

Son dakika haberi: Merkel'in corona virüs testi negatif çıktı

Son dakika haberine göre; Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine yaptırdığı Kovid-19 testi negatif çıktı.

23.03.2020Dünya
Son dakika haberler: İngiltereden kritik corona virüs kararı

Son dakika haberler: İngiltere'den kritik 'corona virüs' kararı

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın Sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, Johnson'ın hasta olması durumunda görevi Dışişleri Bakanı Dominic Raab devralacak.

23.03.2020Dünya
Almanya, 750 milyar euroluk virüs yardım paketini onayladı

Almanya, 750 milyar euroluk virüs yardım paketini onayladı

Almanya Bakanlar Kurulu, yeni tip koronavirüs salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için 750 milyar euroluk bir yardım paketini onayladı.

23.03.2020Ekonomi
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan etkinlik yayını eleştirilerine açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'etkinlik yayını' eleştirilerine açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim etkinlik saatinde izletilen Eski Başbakan Adnan Menderes'e ilişkin görüntüler hakkında açıklama yaptı. Selçuk, ''Bu yoğun süreçte üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam'' dedi.

23.03.2020Gündem
Angela Merkelin karantina günleri başladı

Angela Merkel'in karantina günleri başladı

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısının 111'e yükseldiği bildirildi.

23.03.2020Dünya
İspanya Başbakan Yardımcısı hastaneye kaldırıldı

İspanya Başbakan Yardımcısı hastaneye kaldırıldı

İspanya Başbakan Yardımcısı Carmen Calvo solunum şikayeti nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Solunum yolları enfeksiyonu teşhisi koyulan Calvo'ya Corona Virüs testi yapıldığı ve sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

23.03.2020Dünya
Jovicin babası: Gerekirse hapis cezası verilsin

Jovic'in babası: 'Gerekirse hapis cezası verilsin'

Luka Jovic'in babası, oğlunun Real Madrid'e uygulanan Corona virüsü karantinasını ihlal ederek Sırbistan'a gitmesiyle ilgili açıklamada bulundu ve oğluna gereken cezanın verilmesini gerektiğini söyledi.

23.03.2020Futbol
Almanya genelinde corona virüs önlemleri artırılıyor

Almanya genelinde 'corona virüs' önlemleri artırılıyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, eyalet başkanları ile telekonferans yoluyla yaptıkları 90 dakika süren toplantıdan çıkan kararlar neticesinde ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken, ikiden fazla kişinin bir arada bulunmasına da yasak getirildiği belirtildi.

23.03.2020Dünya
Hindistanda koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Hindistan'da koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayısı ve can kayıpları nedeniyle ay sonuna kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

23.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Futbolda koronavirüs gerçekleri

TFF’yi eleştirmeden önce Avrupa’da ne olmuş ona bakın.

25.03.2020