EKSTRA
MENÜ

Başbakan Yardımcısı

Başbakan Yardımcısı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Başbakan Yardımcısı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 53.371 Başbakan Yardımcısı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Başbakan Yardımcısı Haberleri

Kanada tarihinde bir ilk Başbakan Trudeau atadı

Kanada tarihinde bir ilk! Başbakan Trudeau atadı

Kanada’nın 153 yıllık tarihinde ilk kez bir kadın maliye bakanı oldu.

18.08.2020Dünya
Türkiye ve Katar’dan kritik ziyaret

Türkiye ve Katar’dan kritik ziyaret

Aylar boyunca Hafter’in saldırısı altında kaldıktan sonra güvenliğe kavuşan Libya’nın başkenti Trablus’a kritik ziyaret... Türkiye ve Katar, Libyalı yetkililerle Sirte ve Cufra’daki durumu görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ‘Libya Libyalılarındır’ vurgusu yaptı.

18.08.2020Dünya
SPD yine karıştı

SPD yine karıştı

SPD’nin sol yönetim kurulu, muhafazakâr Olaf Scholz’u oy birliğiyle başbakan adayı seçti. Diğer partilerden erken hareket eden SPD, stratejik avantaj sağladı. Ancak 9 ay önce parti liderliği yarışını kaybeden Scholz’un başbakan adaylığı ne kadar doğru? Sol kanat Scholz’la, Scholz sol kanatla nasıl anlaşacak?

11.08.2020Avrupa
SPD’nin başbakan adayı Scholz

SPD’nin başbakan adayı Scholz

Almanya’da hükümet ortağı SPD yönetimi bu sefer erken davrandı. SPD yönetimi gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde başbakan adayını belirledi. Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz, SPD başbakan adayı gösterdi.

10.08.2020Avrupa
SPD Sol Parti’yle koalisyondan yana

SPD Sol Parti’yle koalisyondan yana

SPD Eş Genel Başkanı Walter Borjans, Sol Parti’yle koalisyona açık olduklarını söyledi.

9.08.2020Avrupa
Kanadadan ABDye vergi misillemesi

Kanada'dan ABD'ye vergi misillemesi

Kanada Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, ABD'nin Kanada'dan ithal ettiği alüminyuma yüzde 10 gümrük vergisi uygulama kararının ardından, 2,7 milyar dolar değerindeki Amerikan alüminyum ürünlerine yönelik yeni gümrük tarifesi uygulanacağını duyurdu.

7.08.2020Dünya
Kapalı Maraş ne zaman açılacak Hayalet Şehir Kapalı Maraş neden kapatılmıştı İşte merak edilen bilgiler

Kapalı Maraş ne zaman açılacak? 'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş neden kapatılmıştı? İşte merak edilen bilgiler

Türkiye ve KKTC, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan bu yana 46 yıldır kapalı olan ‘hayalet kent’ Maraş’ın açılmasına karar verilmişti. KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, geçtiğimiz ay Kapalı Maraş’ın KKTC yönetimi altında açılması politikasının oluşturulan bir komisyonla ilerlediğini ve son aşamaya gelindiğini söylemişti. Peki, kapalı Maraş ne zaman açılacak? 'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş neden kapatılmıştı? İşte merak edilen bilgiler

7.08.2020Gündem
Kılıçdaroğlu soru almadı

Kılıçdaroğlu soru almadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) eski başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’in eşi, işadamı Murtaza Çelikel’in cenazesine katıldı.

6.08.2020Gündem
Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı

Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı?

Almanya’da, teknoloji şirketi Wirecard skandalıyla ilgili her gün kamuoyunu şaşkına çeviren yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Şirketin firari yöneticisi Avusturyalı Jan Marsalek’in gizli servislerle bağlantıları ve Avusturya’daki aşırı sağ FPÖ partisine gizli bilgiler sızdırdığı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Marsalek’in, Londra’daki iş görüşmelerinde elinde sinir gazı ‘Nowitschok’ formülü bulunduğunu anlatmasının ardından bu belgeleri nereden ve nasıl elde ettiği araştırılıyor.

31.07.2020Avrupa
Avrasya ülkelerinde koronavirüs ile  ilgili son gelişmeler

Avrasya ülkelerinde koronavirüs ile ilgili son gelişmeler

Moldova, Azerbaycan, Özbekistan, Belarus, Tacikistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor.

30.07.2020Dünya
Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı

Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı!

Online ticaret platformlarında ödeme işlemlerinin altyapısını sağlayan Almanya’nın en büyük teknoloji şirketi Wirecard’ta ortaya çıkan skandalın ucu hükümete uzandı. Maliye ve Ekonomi Bakanları zorda. Merkel de eleştirilerin hedefinde.

30.07.2020Avrupa
KKTC’de Denktaş’ın oğlu Cumhurbaşkanı adayı oldu

KKTC’de Denktaş’ın oğlu Cumhurbaşkanı adayı oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş, 11 Ekim'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız olarak aday olduğunu açıkladı.

30.07.2020Dünya
Rus turistlerin Türkiyede tatil talebi hızla artıyor

Rus turistlerin Türkiye'de tatil talebi hızla artıyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze, "Uçuşların başlayacağı ülkeler arasında tatil noktası olarak Türkiye kesinlikle ön plana çıkıyor" ifadesini kullandı.

30.07.2020Seyahat
Türkiyeye Rus turist akını bekleniyor

Türkiye'ye Rus turist akını bekleniyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze "Uçuşların başlayacağı ülkeler arasında tatil noktası olarak Türkiye kesinlikle ön plana çıkıyor" dedi.

29.07.2020Ekonomi
Çocuk parası 15 Euro artırıldı

Çocuk parası 15 Euro artırıldı

Bakanlar Kurulu, bugün yaptığı toplantıda çocuk parasını 15 Euro daha artırmayı ön gören yasa tasarısını onayladı.

29.07.2020Avrupa
Son dakika... Rusya Büyükelçiliğinden vize açıklaması: Bugün başlıyor

Son dakika... Rusya Büyükelçiliği'nden vize açıklaması: Bugün başlıyor

Rusya Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada "Bugünden itibaren Türkiye’de bulunan Rusya diplomatik temsilcilikleri nezdinde T.C. vatandaşlarına ve Türkiye'de oturma izni bulunan yabancılara verilmek üzere tüm kategorilerde vize tanzim ve teslimatına başlanacaktır" denildi.

29.07.2020Gündem
Rus turizm sektöründe Türkiye sevinci

Rus turizm sektöründe 'Türkiye' sevinci

Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşların tekrar başlamasına ilişkin kararı sevinçle karşılayan Rus turizm sektörü yetkilileri, Türkiye tatiline yönelik büyük bir talebin olduğuna işaret ediyor.

28.07.2020Seyahat
Türk Konseyinin gözlemci üyesi Macaristan, Türk dünyası ile güçlü bağlar kuruyor

Türk Konseyi'nin gözlemci üyesi Macaristan, Türk dünyası ile güçlü bağlar kuruyor

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin (Türk Keneşi-Türk Konseyi) gözlemci üyesi Macaristan, Türk Konseyi ülkelerine yönelik iş birliği ve dayanışma adımlarıyla, Türk dünyası ile bağlarını güçlendiriyor.

25.07.2020Dünya
Rusya ile uçuşlar 1 Ağustos’ta başlıyor

Rusya ile uçuşlar 1 Ağustos’ta başlıyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’ta başlayacağını belirterek, “Rusya’dan uçuşlar 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara’ya, 10 Ağustos itibarıyla Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılmaya başlayacak” dedi.

25.07.2020Ekonomi
Bugün duyuruldu Rus şirketler satışa başladı

Bugün duyuruldu! Rus şirketler satışa başladı

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların tekrar başlamasına yönelik kararın ardından, tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik tatil paketi satışlarına başladıklarını duyurdu.

24.07.2020Ekonomi
Rusya-Türkiye uçuşları başlıyor

Rusya-Türkiye uçuşları başlıyor

Rusya, Türkiye ile uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.

24.07.2020Ekonomi
Bakan Çavuşoğlundan Türkiyenin Malabo Büyükelçiliğinin açılışında önemli mesajlar

Bakan Çavuşoğlu'ndan Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin açılışında önemli mesajlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi'ni çok önemli "stratejik bir ortak" olarak gördüklerini belirterek, "Özellikle Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasındaki dostlukla birlikte, ilişkilerimiz son 3-4 yılda hızla ilerledi ve gelişti." dedi.

22.07.2020Dünya
‘İstifa etsin, polisin omzundaki yük kalksın’

‘İstifa etsin, polisin omzundaki yük kalksın’

Hessen Eyalet milletvekili Turgut Yüksel ile SPD Frankfurt Teşkilat Başkanı Mike Josef eyalet hükümet ortağı Yeşiller’e de sert eleştiriler yönelttiler.

19.07.2020Avrupa
AB, Almanya ve ABDnin yetersiz desteği güven erozyonuna neden oldu

AB, Almanya ve ABD'nin yetersiz desteği güven erozyonuna neden oldu

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında ve sonrasında AB, Almanya ve ABD’nin yaklaşımı Türkiye’yi rahatsız etti. Brüksel, Berlin ve Washington’ın soğuk ve eleştirel tavrı ilişkilerde karşılıklı güven erozyonu yaşanmasına neden oldu.

15.07.2020Dünya
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay: Kıbrıs Rum kesimi, yabancıların KKTCye geçişine izin vermiyor

KKTC Dışişleri Bakanı Özersay: Kıbrıs Rum kesimi, yabancıların KKTC'ye geçişine izin vermiyor

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, Kıbrıs Rum kesiminin sınır kapılarında yeni sınırlamalar devreye koyarak KKTC'ye gelmek isteyen yabancı uyrukluları sınır kapılarından kuzeye geçirmediğini bildirdi.

13.07.2020Dünya
‘Akın Öztürk kimin paşasıydı’ tartışması

‘Akın Öztürk kimin paşasıydı’ tartışması

TSK’nın Disiplin Nizamı değişikliği kanun tasarısı görüşülürken AK Parti, CHP ve MHP arasında Akın Öztürk’ün orduda yükselişinin nasıl olduğu tartışması yaşandı.

13.07.2020Gündem
Kıbrıs’ta Rum Kesiminden ağır tahrik: Sınırlara ağır silahlı mevziler yerleştirdiler

Kıbrıs’ta Rum Kesimi'nden ağır tahrik: Sınırlara ağır silahlı mevziler yerleştirdiler

ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim programına dahil ettiği açıklamasının ardından Rum Kesimi Yeşilırmak Sınır Kapısı'na 2 adet portatif ağır silah mevzisi yerleştirmeye başladı. Rum Kesimi'ne KKTC'den tepki gecikmedi.

9.07.2020Dünya
Erol Katırcıoğlu kimdir Erol Katırcıoğlunun biyografisi

Erol Katırcıoğlu kimdir? Erol Katırcıoğlu'nun biyografisi

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Meclis Başkanlığı seçimi için aday oldu. Bu gelişmenin ardından Erol Katırcıoğlu'nun kim olduğu ve biyografisi araştırma konusu oldu. Peki, Erol Katırcıoğlu kimdir? İşte, Erol Katırcıoğlu'nun biyografisi...

7.07.2020Gündem
Lobici politikacılar

Lobici politikacılar

Almanya’da geçerli yasalara göre Federal Meclis (Alman Parlamentosu) milletvekilleri, en son hangi meslek dalında çalıştıklarını, ek işlerini, şirket ve kuruluşlardaki fonksiyonlarını ve paylarını, dernek, cemiyet ve vakıflardaki fahri görevlerini Federal Meclis Başkanı’na bildirmek zorundadır. Tabii ayda bin ve yılda 10 bin Euro’nun üzerinde olan ek kazançlarını da.

6.07.2020Avrupa
Aşırı sağcı askerde 17 isimlik liste ele geçirildi

Aşırı sağcı askerde 17 isimlik liste ele geçirildi

Alman ordusunda radikal yapılanma şüphesiyle yürütülen soruşturma kapsamında aşırı sağcı olarak değerlendirilen bir yedek astsubayda üst düzey politikacıların özel adres ve cep telefonu numaralarının bulunduğu bir liste ele geçirildi.

30.06.2020Avrupa
AB, Doğu Akdeniz’de arabuluculuk peşinde

AB, Doğu Akdeniz’de arabuluculuk peşinde

Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimini hafta içinde ziyaret eden AB Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Yüksek Komiseri Josep Borrell’in, Türkiye AB ilişkilerinin ele alınacağı 13 Temmuz’daki AB Konseyi toplantısı öncesinde, Türkiye ile Rum-Yunan ikilisi arasında arabuluculuk talebinde bulunacağı belirtiliyor.

29.06.2020Dünya
Son dakika haberi: Dışişlerinden net mesaj: Söz konusu olamaz

Son dakika haberi: Dışişleri'nden net mesaj: Söz konusu olamaz

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in, Türkiye ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni (GKRY) bir araya getirme teklifine ilişkin, "Ülkemizin, Kıbrıs Cumhuriyeti unvanını gasp eden ve Kıbrıs Türklerini temsil etmeyen GKRY ile masaya oturması hiçbir şekilde söz konusu olamaz" dedi.

27.06.2020Gündem
KKTC Başbakanı Tatar: Kapalı Maraş konusundaki politikamız açılarak eski sakinlerine iadesidir

KKTC Başbakanı Tatar: "Kapalı Maraş konusundaki politikamız açılarak eski sakinlerine iadesidir"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, politikalarının kapalı Maraş'ı açarak eski sakinlerine iade etmek olduğunu söyledi.

26.06.2020Dünya
İspanya Ekonomi Bakanı Calvino, Euro Grubu Başkanlığına aday

İspanya Ekonomi Bakanı Calvino, Euro Grubu Başkanlığı'na aday

İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Portekizli Mario Centeno'dan boşalacak Euro Grubu Başkanlığı için mevcut durumda Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı olan Nadia Calvino'yu aday gösterdi.

25.06.2020Ekonomi
KKTC meclisindeki oturumda sert tartışma

KKTC meclisindeki oturumda sert tartışma

KKTC Cumhuriyet Meclisi'nin bugünkü oturumuna milletvekillerinin "iktidar" tartışmaları damga vurdu.

23.06.2020Dünya
Fransa ve Almanya kısa vadede ödeme yapacak

Fransa ve Almanya kısa vadede ödeme yapacak

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Almanya ve Fransa’nın 500 milyar avroluk Avrupa Kurtarma Fonu'nun 2020’den 2022’ye kadar ödenmesi konusunda hemfikir olduklarını bildirdi.

23.06.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakovla görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov'la görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı Sardor Umurzakov ile telefonda görüştü.

22.06.2020Dünya
Kararnamede ‘Arınç’ın damadı davası’ detayı

Kararnamede ‘Arınç’ın damadı davası’ detayı

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın FETÖ üyeliği suçundan hakkında dava açılan damadı Ekrem Yeter hakkında beraat kararı veren Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sadık Subaşı, HSK’nın yaz kararnamesi ile tenzili rütbeye uğradı. Mahkeme Başkanı, Yargıtay’a tetkik hâkim olarak atandı.

19.06.2020Gündem
Süleyman Demirel ölüm yıl dönümünde anılıyor- Süleyman Demirel kimdir, ne zaman öldü

Süleyman Demirel ölüm yıl dönümünde anılıyor- Süleyman Demirel kimdir, ne zaman öldü?

Siyasi yaşamı boyunca yedi kez başbakanlık koltuğuna oturan Süleyman Demirel, ölüm yıl dönümünde anılıyor. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. Süleyman Demirel, Türk siyasi hayatında derin izler bırakmış bir isimdir. İşte Süleyman Demirel’in hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler…

17.06.2020Gündem
Kamu bankalarında genel kurullar yapıldı

Kamu bankalarında genel kurullar yapıldı

Kamu bankalarında genel kurullar cuma günü yapıdı.

14.06.2020Ekonomi
Ukrayna Başbakan Yardımcısı Reznikov da koronavirüse yakalandı

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Reznikov da koronavirüse yakalandı

Ukrayna’da Başbakan Yardımcısı Oleksiy Reznikov ile Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin Danışmanı Ruslan Demçenko’nun koronavirüse (Covid-19) yakalandığı duyuruldu. Öte yandan, Ukrayna’da koronavirüs vaka sayısındaki günlük artış son 24 saatte 753 yükselerek bugüne kadarki en yüksek seviyeye çıktı. Ülkede 13 Haziran itibarıyla vaka sayısı 30 bin 506’ya, virüs kaynaklı can kayıpları ise 880’e yükseldi.

13.06.2020Dünya
Almanyadan salgında ikinci dalga açıklaması

Almanya'dan salgında ikinci dalga açıklaması

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, Almanya’nın ikinci bir koronavirüs salgını dalgasını önlemek için iyi bir konumda bulunduğunu kaydetti.

12.06.2020Ekonomi
Kıbrıs uçuşları ne zaman başlıyor KKTCye ilk uçuş tarihi belli oldu

Kıbrıs uçuşları ne zaman başlıyor? KKTC'ye ilk uçuş tarihi belli oldu

KKTC uçuşları ne zaman açılıyor? Yeni normalleşme adımları kapsamında yurt dışı seferleri belirli ülkeleri kapsayacak şekilde başlatıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen açıklamada da 1 Temmuz'dan itibaren ülkeye girişlere izin verileceğini duyurdu. Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Kudret Özersay, yaptığı açıklamada, İstanbul ve Ankara'dan Kıbrıs'a iki charter uçuş düzenleneceğini söyledi. İşte, ayrıntılar...

11.06.2020Gündem
KKTC, 1 Temmuzdan itibaren ülkeye girişlere izin verecek

KKTC, 1 Temmuz'dan itibaren ülkeye girişlere izin verecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 1 Temmuz'dan itibaren ülkeye girişlere alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında izin verecek.

11.06.2020Dünya

Yazar Sonuçları

İnce notlar

- Erdoğan gitsin. Yerine kim gelsin?

14.08.2020

Muharrem İnce ne getirir ne götürür

Muharrem İnce’nin merakla beklenen basın toplantısını salonda izledim.

14.08.2020

15 Temmuz'un eksik halkası

İlk kez cemaat görünümlü bir yapı darbe yapmaya kalkıştı. İlk kez millet ölümü pahasına sokaklara çıkıp darbeye direndi. İlk kez bir cumhurbaşkanı darbeyi önledi. Ama bir halka eksik kaldı...

15.07.2020

Kahvehane önündeki namaz için Diyanet İşleri Başkanı devrede

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinin Müezzinler Mahallesi’nde cemaat, cami imamını protesto etmek için kahvehane önünde topluca namaz kıldı.

29.06.2020

Libya’da Erdoğan’ın bahsettiği olumlu adım

Hatırlayacaksınız, 30 Mayıs tarihinde bu köşede çıkan ‘Vapur yolculuğu’ başlıklı yazımda Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na giderken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vapurdaki sohbetlerinde ağırlıklı olarak dış politika konuşulduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Libya’da Türkiye açısından olumlu gelişmelerin yakın sürede gerçekleşeceğini” ifade ettiğini yazmıştım. Libya’da olumlu gelişmeler adım adım gerçekleşiyor. Dün uluslararası ajansların da son dakika başlığıyla duyurduğu gibi Libya’nın Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti, önce Trablus Uluslararası Havaalanı’nı, sonra da başkent Trablus’u kontrol altına aldı. Dün gündüz saatleri itibarıyla bölgeden gelen haberler Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerinin Hafter’e bağlı milislerin peşine düştüğü yönündeydi.

5.06.2020