EKSTRA
MENÜ

Başbakan Yardımcısı

Başbakan Yardımcısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakan Yardımcısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53.338 Başbakan Yardımcısı haberi bulunmuştur.

Başbakan Yardımcısı Haberleri

Belçika’da yeni hükümet göreve başladı

Belçika’da yeni hükümet göreve başladı

Belçika’da son seçimlerden yaklaşık 500 gün sonra Alexander de Croo başbakanlığında kurulan yeni hükümet yemin ederek göreve başladı. De Croo ve yeni hükümetin bakanları, kraliyet sarayına giderek Belçika Kralı Philippe’in huzurunda anayasaya bağlılık yemini etti.

1.10.2020Avrupa
Eski Dışişleri Bakanı Bozer, koronavirüsten hayatını kaybetti

Eski Dışişleri Bakanı Bozer, koronavirüsten hayatını kaybetti

ANKARA'da koronavirüs tedavisi gören Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Bozer (95) yaşamını yitirdi.

30.09.2020Gündem
İrandan Ermenistan işgali sona erdirmeli çağrısı

İran'dan "Ermenistan işgali sona erdirmeli" çağrısı

İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Vaizi, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün korunması gerektiğini ve Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'daki işgalini sonlandırmasının bölgede istikrarı sağlayacağını söyledi.

30.09.2020Dünya
Belçika’da ‘Vivaldi koalisyonu’ kuruluyor

Belçika’da ‘Vivaldi koalisyonu’ kuruluyor

Belçika’da yeni hükümet kurma görüşmelerini yürüten siyasi partilerin ‘Vivaldi koalisyonu’ olarak adlandırılan 7 partili hükümet üzerinde anlaştıkları, yeni başbakanın Flaman liberal parti Open VLD’den Alexander de Croo olacağı bildirildi.

30.09.2020Avrupa
ABden İngiltereye çalışmaları hızlandırma çağrısı

AB'den İngiltere'ye çalışmaları hızlandırma çağrısı

Avrupa Birliği (AB), İngiltere ile yapılan Brexit ayrılık anlaşmasının uygulanmasına yönelik çalışmalara hız verilmesini istedi.

28.09.2020Ekonomi
Almanya’dan, 96.2 milyar euro yeni borç öngören bütçe tasarısına onay

Almanya’dan, 96.2 milyar euro yeni borç öngören bütçe tasarısına onay

Almanya’da Bakanlar Kurulu, Kovid-19 salgınının ekonomideki olumsuz yansımalarını dengelemeye yardımcı olmak üzere gelecek yıl için 96.2 milyar euro yeni borçlanma öngören federal bütçe tasarısını onayladı. Gelecek yıl harcamalar ve gelirlerin 413.4 milyar euro olarak öngörüldüğü bütçede, yatırımların da 55.2 milyar euro olması tahmin ediliyor.

23.09.2020Avrupa
Almanyada 96,2 milyar avro yeni borç öngören 2021 bütçe tasarısına onay

Almanya'da 96,2 milyar avro yeni borç öngören 2021 bütçe tasarısına onay

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz "2021 bütçesi ile yola hep birlikte gideceğimizi açıkça ortaya koyuyoruz. Çok paraya mal olsa bile kararlı davranıyoruz" dedi.

23.09.2020Ekonomi
Türkiye ile Ukrayna arasında uzay alanında iş birliği gelişiyor

Türkiye ile Ukrayna arasında uzay alanında iş birliği gelişiyor

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Ukrayna ile uzay alanında ciddi bir iş birliği potansiyeli gördüğünü belirterek, "Bu potansiyeli gerçekleştirdiğimiz takdirde iki ülke de kazançlı çıkacak ve dünyada gelişmekte olan uzay sektöründe hem Ukrayna, hem Türkiye söz sahibi olma fırsatını yakalayacaktır" dedi.

18.09.2020Teknoloji
Almanyadan ABDye 1 milyar avroluk LNG yatırımı teklifi

Almanya'dan ABD'ye 1 milyar avroluk LNG yatırımı teklifi

Almanya'nın, Rus gazını Avrupa'ya taşıyacak Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesine yönelik yaptırımlardan vazgeçmesi karşılığında Washington yönetimine Almanya'da inşa edilecek 2 sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminali için 1 milyar avroluk yatırım yapmayı teklif ettiği öne sürüldü

17.09.2020Ekonomi
İslam düşmanları yine yollarda

İslam düşmanları yine yollarda

Viyana, Avusturya’nın başkentidir. Viyana, aynı zamanda Avusturya’nın 9 eyaletinden biridir. İşte 11 Ekim 2020’de Viyana’da hem belediye meclisi hem de eyalet parlamentosu seçimleri yapılacaktır. Belediye başkanı seçilecek kişi, aynı zamanda eyalet başkanı olacaktır.

16.09.2020Avrupa
Almanya 1553 sığınmacı alıyor

Almanya 1553 sığınmacı alıyor

Almanya’da koalisyon ortakları, Yunanistan’da sokakta kalan çocuklu aileler ile refakatsiz çocuk mülteci kabulü konusunda anlaştı. Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) yöneticileri toplam 1553 sığınmacıyı alacak. Kabul edilecek sığınmacılar arasında 408’i çocuklu aileler ile refakatsiz 150 çocuk olduğu belirtildi.

15.09.2020Avrupa
AB - İngiltere arasında tartışmalar sürüyor: Boris Johnsondan dikkat çeken destek talebi

AB - İngiltere arasında tartışmalar sürüyor: Boris Johnson'dan dikkat çeken destek talebi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit Anlaşması'nı tek taraflı değiştirecek "İç Piyasalar Yasa Tasarısı'nın, AB'nin Birleşik Krallık'ı "parçalama gücüne" karşı sigorta olduğunu söyledi.

14.09.2020Dünya
Avrupa’ya da, Avrupalılara da yakışmıyor

Avrupa’ya da, Avrupalılara da yakışmıyor

Yunanistan’ın Midilli Adası’ndaki Moria sığınmacı kampında geçtiğimiz çarşamba günü çıkan yangından beri tam bir insanlık dramı yaşanmakta. Aslında sığınmacıların yaşam koşulları daha önceleri de insan onuruna hiç de yakışmayan biçimde berbattı. 4 bin kişilik kampta 13 binden fazla sığınmacı yaşıyor.

14.09.2020Avrupa
Moria yangınındaki sığınmacılar Avusturya’da iktidarı ikiye böldü

Moria yangınındaki sığınmacılar Avusturya’da iktidarı ikiye böldü

Yunanistan’ın Midilli Adası’nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangın sonrasında barınacak yerleri kalmayan sığınmacıların Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında paylaşılması ya da bir kısmının Avusturya’ya getirilmesine ilişkin tartışmalar, Avusturya’da iktidardaki merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi arasında fikir ayrılığına yol açtı.

13.09.2020Avrupa
Herkes daha fazla mülteci istiyor, son söz Seehofer’de

Herkes daha fazla mülteci istiyor, son söz Seehofer’de

Almanya’nın Moria mülteci kampındaki mültecileri kabulü için Avrupa ortaklarıyla bilikte hareket etmesi gerektiği tezini savunan Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e çok yönlü baskı ve eleştiri geldi. Bakanlar da dahil geniş bir çevre Almanya’nın tek başına da olsa mülteci alması gerektiğini savundu.

13.09.2020Avrupa
Almanya’yı 2010 krizinin 5 katı borçlanma bekliyor

Almanya’yı 2010 krizinin 5 katı borçlanma bekliyor

Almanya’da koronavirüs nedeniyle 2021 yılındaki vergi kaybının yaklaşık 20 milyar euro, 2022 yılında ise daha düşük olacağı tahmin ediliyor.

11.09.2020Avrupa
AB ile İngiltere arasında görüşmeler uçuruma sürükleniyor

AB ile İngiltere arasında görüşmeler uçuruma sürükleniyor

Ticaret anlaşması müzakerelerinde uzlaşamayan İngiltere ve AB arasındaki ilişkiler, Londra yönetiminin parlamentoya sunduğu bir tasarıyla gerildi.

11.09.2020Ekonomi
ABden İngiltereye çağrı: Anlaşmaya uy

AB'den İngiltere'ye çağrı: "Anlaşmaya uy"

Avrupa Birliği (AB), İngiltere'nin Brexit ayrılık anlaşmasına uymasını istedi.

10.09.2020Dünya
Bülent Arınç kimdir, kaç yaşında İşte Bülent Arınçın biyografisi

Bülent Arınç kimdir, kaç yaşında? İşte Bülent Arınç'ın biyografisi

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Twitter hesabından kendisinin ve eşinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından, başta yaşı olmak üzere Bülent Arınç'a ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, Bülent Arınç kimdir, kaç yaşında?

10.09.2020Gündem
KKTC’de koronavirüs vakaları artışı sonrasında yeni kararlar alındı

KKTC’de koronavirüs vakaları artışı sonrasında yeni kararlar alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 1 Ekim'e kadar eğlence mekanlarının kapatılması yönünde karar aldı.

8.09.2020Gündem
Lavrov’dan Esad’a destek ziyareti

Lavrov’dan Esad’a destek ziyareti

ABD’nin Sezar Yasası çerçevesinde Esad rejimine ekonomik yaptırımları arttırdığı bir dönemde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rus Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov bu ülkeye üst düzey bir ziyaret gerçekleştirdi.

8.09.2020Dünya
Steinmeier koronadan ölenlere ‘anma’ istiyor

Steinmeier koronadan ölenlere ‘anma’ istiyor

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkesinde koronavirüsten yaşamını yitirenler için tıpkı İspanya’daki gibi devlet töreniyle anma düzenlenmesini istiyor. İspanya, 16 Temmuz’da geniş çaplı anmayla Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenler için tören düzenlemişti.

6.09.2020Avrupa
Ukraynadan savunma sanayisine büyük övgü Türkiyeyi örnek alın

Ukrayna'dan savunma sanayisine büyük övgü! 'Türkiye'yi örnek alın'

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy, savunma sanayisinde Türkiye'den örnek alınması gereken pek çok şey bulunduğunu, kendi silahını yapma konusunda Türk çalışkanlığı ve arzusunun etkileyici olduğunu söyledi.

2.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Dışişlerinden ABDnin Rum Kesimine silah ambargosunu kaldırmasına tepki: Türkiye gerekli adımları kararlılıkla atacaktır

Son dakika haberi: Dışişleri'nden ABD'nin Rum Kesimi'ne silah ambargosunu kaldırmasına tepki: Türkiye gerekli adımları kararlılıkla atacaktır

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne silah ambargosunu kaldırma kararına ilişkin, "ABD'nin bölge barış ve istikrar ortamını zehirleyen bir kararın altına imza atması müttefiklik ruhuyla da bağdaşmamaktadır." ifadesini kullandı. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin Kıbrıs Rumlarına silah ambargosunu kaldırma kararını gözden geçirmemesi halinde mukabil adımlar atılacağını bildirdi. KKTC Başbakanı Ersin Tatar, olayı "bölge istikrar ve barışı açısından bir hayal kırıklığı olarak" değerlendirdi.

1.09.2020Gündem
Bakan Akar, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Urisky ile bir araya geldi

Bakan Akar, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Urisky ile bir araya geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara'ya ziyaret gerçekleştiren Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Urisky ile görüştü.

27.08.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Uruskiyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Uruskiy'i kabul etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy ile görüştü.

27.08.2020Gündem
Bakan Akardan kritik görüşme

Bakan Akar'dan kritik görüşme

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara'ya ziyaret gerçekleştiren Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Urisky ile görüştü.

27.08.2020Gündem
Ukraynaya Birlikte teknoloji üretelim çağrısı

Ukrayna'ya 'Birlikte teknoloji üretelim' çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ukrayna ve Türkiye'nin kabiliyetleri açısından birbirini tamamladığını belirterek, "Stratejik düzeyli iş birliğimizin daha sistematik ve kurumsallaşmış bir yapıya dönüşmesini sağlayarak, bundan böyle artık ortak proje geliştirme, ürün geliştirme ve ortak teknolojik araştırmalar boyutunda başlattığımız işlerde hızla netice almaya odaklanmalıyız." dedi.

27.08.2020Teknoloji
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisine ilişkin haber akışı ve açıklanan makroekonomik verilerin etkisiyle karışık seyrediyor.

26.08.2020Ekonomi
Şirket iflas kurallarında tarihi revizyon

Şirket iflas kurallarında tarihi revizyon

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, koalisyon hükümetinin ortaklarının Kovid-19 nedeniyle şirketlerin iflas başvurusuna ilişkin kanunun askıya alma süresinin uzatılması konusunda anlaştığını bildirdi.

25.08.2020Avrupa
Almanyada iflas kurallarına revizyon

Almanya'da iflas kurallarına revizyon

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz “Şu anda dijital vergi ve asgari vergi konusunda da uluslararası bir plan üzerinde anlaşabileceğimize oldukça eminim” dedi.

25.08.2020Ekonomi
Petrol 46 dolara yaklaştı

Petrol 46 dolara yaklaştı

Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 45,71 dolardan işlem görüyor.

25.08.2020Ekonomi
İngiliz ajanın İran itirafları: Musaddık’ı böyle devirdik

İngiliz ajanın İran itirafları: Musaddık’ı böyle devirdik

Bir İngiliz ajanın 1980’lerde verdiği, ancak yeni yayınlanan bir mülakat, İngiltere’nin 1953’te İran Başbakanı Muhammed Musaddık’ın devrilmesi ve Şah’ın ülkeye dönmesiyle ilgili rolünü gözler önüne serdi. ABD’yi darbeye ikna eden İngilizler, Şah’ın kızkardeşine bile rüşvet vermiş.

19.08.2020Dünya
Kanada tarihinde bir ilk Başbakan Trudeau atadı

Kanada tarihinde bir ilk! Başbakan Trudeau atadı

Kanada’nın 153 yıllık tarihinde ilk kez bir kadın maliye bakanı oldu.

18.08.2020Dünya
Türkiye ve Katar’dan kritik ziyaret

Türkiye ve Katar’dan kritik ziyaret

Aylar boyunca Hafter’in saldırısı altında kaldıktan sonra güvenliğe kavuşan Libya’nın başkenti Trablus’a kritik ziyaret... Türkiye ve Katar, Libyalı yetkililerle Sirte ve Cufra’daki durumu görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ‘Libya Libyalılarındır’ vurgusu yaptı.

18.08.2020Dünya
SPD yine karıştı

SPD yine karıştı

SPD’nin sol yönetim kurulu, muhafazakâr Olaf Scholz’u oy birliğiyle başbakan adayı seçti. Diğer partilerden erken hareket eden SPD, stratejik avantaj sağladı. Ancak 9 ay önce parti liderliği yarışını kaybeden Scholz’un başbakan adaylığı ne kadar doğru? Sol kanat Scholz’la, Scholz sol kanatla nasıl anlaşacak?

11.08.2020Avrupa
SPD’nin başbakan adayı Scholz

SPD’nin başbakan adayı Scholz

Almanya’da hükümet ortağı SPD yönetimi bu sefer erken davrandı. SPD yönetimi gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde başbakan adayını belirledi. Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz, SPD başbakan adayı gösterdi.

10.08.2020Avrupa
SPD Sol Parti’yle koalisyondan yana

SPD Sol Parti’yle koalisyondan yana

SPD Eş Genel Başkanı Walter Borjans, Sol Parti’yle koalisyona açık olduklarını söyledi.

9.08.2020Avrupa
Kanadadan ABDye vergi misillemesi

Kanada'dan ABD'ye vergi misillemesi

Kanada Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, ABD'nin Kanada'dan ithal ettiği alüminyuma yüzde 10 gümrük vergisi uygulama kararının ardından, 2,7 milyar dolar değerindeki Amerikan alüminyum ürünlerine yönelik yeni gümrük tarifesi uygulanacağını duyurdu.

7.08.2020Dünya
Kapalı Maraş ne zaman açılacak Hayalet Şehir Kapalı Maraş neden kapatılmıştı İşte merak edilen bilgiler

Kapalı Maraş ne zaman açılacak? 'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş neden kapatılmıştı? İşte merak edilen bilgiler

Türkiye ve KKTC, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan bu yana 46 yıldır kapalı olan ‘hayalet kent’ Maraş’ın açılmasına karar verilmişti. KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, geçtiğimiz ay Kapalı Maraş’ın KKTC yönetimi altında açılması politikasının oluşturulan bir komisyonla ilerlediğini ve son aşamaya gelindiğini söylemişti. Peki, kapalı Maraş ne zaman açılacak? 'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş neden kapatılmıştı? İşte merak edilen bilgiler

7.08.2020Gündem
Kılıçdaroğlu soru almadı

Kılıçdaroğlu soru almadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) eski başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’in eşi, işadamı Murtaza Çelikel’in cenazesine katıldı.

6.08.2020Gündem
Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı

Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı?

Almanya’da, teknoloji şirketi Wirecard skandalıyla ilgili her gün kamuoyunu şaşkına çeviren yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Şirketin firari yöneticisi Avusturyalı Jan Marsalek’in gizli servislerle bağlantıları ve Avusturya’daki aşırı sağ FPÖ partisine gizli bilgiler sızdırdığı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Marsalek’in, Londra’daki iş görüşmelerinde elinde sinir gazı ‘Nowitschok’ formülü bulunduğunu anlatmasının ardından bu belgeleri nereden ve nasıl elde ettiği araştırılıyor.

31.07.2020Avrupa
Avrasya ülkelerinde koronavirüs ile  ilgili son gelişmeler

Avrasya ülkelerinde koronavirüs ile ilgili son gelişmeler

Moldova, Azerbaycan, Özbekistan, Belarus, Tacikistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor.

30.07.2020Dünya
Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı

Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı!

Online ticaret platformlarında ödeme işlemlerinin altyapısını sağlayan Almanya’nın en büyük teknoloji şirketi Wirecard’ta ortaya çıkan skandalın ucu hükümete uzandı. Maliye ve Ekonomi Bakanları zorda. Merkel de eleştirilerin hedefinde.

30.07.2020Avrupa
KKTC’de Denktaş’ın oğlu Cumhurbaşkanı adayı oldu

KKTC’de Denktaş’ın oğlu Cumhurbaşkanı adayı oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş, 11 Ekim'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız olarak aday olduğunu açıkladı.

30.07.2020Dünya
Rus turistlerin Türkiyede tatil talebi hızla artıyor

Rus turistlerin Türkiye'de tatil talebi hızla artıyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze, "Uçuşların başlayacağı ülkeler arasında tatil noktası olarak Türkiye kesinlikle ön plana çıkıyor" ifadesini kullandı.

30.07.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Kuyulardaki yılanlar

90’lı yıllarda Rusya Başbakan Yardımcısı Lev Voronin diyor ki:

29.08.2020

Yüzyılın savaşı

Yüzyıldan beri her sektörün büyük ihtiyacı olan enerji kaynakları yüzünden bitmeyen savaşların dünyayı kana buladığını biliyoruz...

26.08.2020

İnce notlar

- Erdoğan gitsin. Yerine kim gelsin?

14.08.2020

Muharrem İnce ne getirir ne götürür

Muharrem İnce’nin merakla beklenen basın toplantısını salonda izledim.

14.08.2020