EKSTRA
MENÜ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.504 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek haberi bulunmuştur.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Haberleri

Enflasyonda tek hane zor görünüyor

Enflasyonda tek hane zor görünüyor

Türk Lirası’nda yaşanan hızlı değer kaybının enflasyonun tek haneye inmesini geciktirdiğini dile getiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, lirada çok ciddi değer kazancı olmazsa da kısa vadede zor göründüğünü vurguladı.

30.04.2018Ekonomi
Seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor

'Seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yılın ilk çeyreğinde güçlü bir büyüme ivmesinin söz konusu olduğunu belirterek "Genelde seçimler büyümeyi çok olumsuz etkilemiyor" dedi.

30.04.2018Ekonomi
Reel sektöre  2 Mayıs milat

Reel sektöre 2 Mayıs milat

Döviz geliri olmayan şirketlere dövizle borçlanma yasağı 2 Mayıs’ta başlıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, özelleştirme ihalelerini kazananların, yatırım yapanların, ihracata yeni başlayan şirketlerin borçlanma yasağından istisna tutulacağını dile getirdi.

29.04.2018Ekonomi
AK Partide bazı isimler veda edecek

AK Parti'de bazı isimler veda edecek

Erken seçim, iktidar partisinde taşların yerinden oynaması, bazı ünlü siyasetçilerin veda etmesi, bazılarının da TBMM dışında değerlendirilmesi sonucunu doğuracak. AK Parti kulislerinde, erken seçim kararı alındıktan sonra hızla oluşturulması gereken milletvekili listelerinde hangi isimlerin olacağı tartışılmaya başlandı.

26.04.2018Gündem
Merkez’de bağımsız üyenin süresi doldu

Merkez’de bağımsız üyenin süresi doldu

MERKEZ Bankası’nda bağımsız üye Abdullah Yavaş’ın görev süresi doldu.

26.04.2018Ekonomi
Türkiyedeyim gitmiyorum

Türkiye'deyim gitmiyorum

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 6.5 milyar dolarlık kredi borcu yapılandırmasına ilişkin, “Kısa vadeli 400 ayrı kredi borcumuz vardı. Bunların hepsini kapatıp uzun vadeli tek borca indirmek istedik. Bankalar, “Varlıklarım 6.5 milyar dolarlık borcun tamamını kapatır, üstüne de bana 15 milyar lira kalır” deyince ikna oldu” dedi. Ülker ayrıca Türkiye’de olduğunu ve kovsalar bile gitmeyeceğini de söyledi.

24.04.2018Ekonomi
Altın fiyatları en son ne kadar oldu İşte çeyrek altın ve gram altında son durum

Altın fiyatları en son ne kadar oldu? İşte çeyrek altın ve gram altında son durum

Altın fiyatları geçtiğimiz günlerde değer kazanarak seyrine devam ederken, yatırımcılar ve hediyelik olarak altın alacaklar çeyrek altın fiyatlarını merakla takip ediyorlar. Çeyrek altın fiyatları hem hediyelik hem de yatırım amacıyla tercih edildiğinden dolayı en popüler altın türleri arasında yer alıyor. Peki altın fiyatlarındaki son durumun ardından çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

23.04.2018Ekonomi
Halkbank’ın temsil harcaması ‘sır’

Halkbank’ın temsil harcaması ‘sır’

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, 18 bin personeli bulunan Halk Bankası’nın temsil ve ağırlama giderlerinin tutarını banka sırrı kapsamına girdiği için açıklanamayacığını kaydetti.

22.04.2018Ekonomi
4.4 ton altın gün ışığında

4.4 ton altın gün ışığında

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasında ikinci ihraç döneminin tamamlandığını belirterek, “Bu dönemde 10 bin 500 vatandaşımız, yaklaşık 2 ton altını yastık altından çıkardı. Geçen yıl gerçekleştirilmiş ilk ihraçla birlikte yaklaşık 4.4 ton altın ekonomiye kazandırılmıştır. Bu tutarın güncel altın fiyatlarıyla karşılığı yaklaşık 770 milyon liradır” dedi.

22.04.2018Ekonomi
Şimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi

Şimşek: 1020 şirket TMSF’ye devredildi

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirketlerle ilgili son durumu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıkladı.

21.04.2018Ekonomi
Seçimlerin öne alınması Türkiyenin beklentilerini iyileştirecek

'Seçimlerin öne alınması Türkiye'nin beklentilerini iyileştirecek'

Başbakan Yardımcısı Şimşek, erken seçim kararına ilişkin "Seçimleri öne almanın Türkiye'nin beklentilerini iyileştirdiğini düşünüyorum çünkü seçimlerden sonra 2. ve 3. nesil reformlara odaklanabileceğimiz 5 yıllık yeni bir dönem başlayacak" dedi.

20.04.2018Ekonomi
Hazine 1.3 ton altın topladı

Hazine 1.3 ton altın topladı

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Hazine'nin yeni bir enstrüman olarak ortaya koyduğu altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına vatandaşımız güvendi ve ilgi gösterdi. İkinci talep toplama döneminde ilk 3 hafta sonunda 7 bin 100 vatandaşımız bin 335 kilogram altını yastık altından çıkararak, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına yatırdı” dedi.

15.04.2018Ekonomi
Yastık altından 335 kilo altın çıktı

Yastık altından 335 kilo altın çıktı!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Altın tahviline vatandaşımız güvendi ve ilgi gösterdi. İkinci talep toplama döneminde 7 bin 100 kişi bin 335 kilogram altını yastık altından çıkararak, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına yatırdı" dedi.

15.04.2018Ekonomi
Girişimcilere 2 milyar liralık yeni kaynak

Girişimcilere 2 milyar liralık yeni kaynak

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, girişimcilere sağladıkları desteklere bir yenisini eklediklerini belirterek, “Yenilikçi ve teknoloji odaklı girişimleri desteklemek amacıyla Hazine Müsteşarlığının girişim sermayesi fonlarına doğrudan kaynak aktarmasına imkan sağlayacak Bakanlar Kurulu kararını Başbakanlığa gönderdik" dedi.

8.04.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım’dan istifa açıklaması: Şimşek arkadaşımız görevinin başında

Başbakan Yıldırım’dan istifa açıklaması: Şimşek arkadaşımız görevinin başında

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek’in ‘istifa ettiği, ancak Başbakan Yıldırım’dan geri döndüğü’ iddiası dün piyasaları karıştırdı.

5.04.2018Ekonomi
Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair  açiklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair açiklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım Moğolistan ziyareti öncesi Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifasını ilettiği iddialarına "görevinin başındadır" sözleriyle cevap verdi.

5.04.2018Haber
Son dakika: Başbakandan Mehmet Şimşek açıklaması

Son dakika: Başbakan'dan Mehmet Şimşek açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım Moğolistan ziyareti öncesi Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifasını ilettiği iddialarına "görevinin başındadır" sözleriyle cevap verdi.

5.04.2018Gündem
Son dakika... İstifa iddiasının ardından Mehmet Şimşekten ilk tweet

Son dakika... İstifa iddiasının ardından Mehmet Şimşek'ten ilk tweet

İstifa ettiği iddiası bugün gündeme oturan Mehmet Şimşek, twitter'dan mesaj paylaştı. Şimşek, "Son nefesimize kadar güzel Türkiyemiz için taş üstüne taş koyanlardan, millete hizmet yolunda yarışanlardan olmak için çaba harcamaya devam..." dedi.

5.04.2018Ekonomi
Ankara kulislerini sallayan iddia... Mehmet Şimşek istifa mı etti

Ankara kulislerini sallayan iddia... Mehmet Şimşek istifa mı etti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamuoyuna açık olarak yaptığı ilk değerlendirmelerin ardından, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifasını Başbakan'a ilettiği iddiaları kulislerde konuşulmaya başlandı.

5.04.2018Ekonomi
Arkamdan iş çeviriyorlar

Arkamdan iş çeviriyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi yönetimine yönelik eleştirilerini AK Parti’nin son MYK toplantısında da sürdürdü. Erdoğan, “Yurtdışına gitmeden önce faizlerle ilgili bir toplantı yaptık. Düşürülmesinden bahsettik. Sonra ben yurtdışındayken, Merkez Bankası faiz artırdı. Bir de tek adamlık derler, bu nasıl tek adamlıksa, karar alıyoruz uygulamıyorlar. Benim arkamdan iş çevirdiler” dedi.

4.04.2018Ekonomi
Şimşek’ten ‘devlerin ticaret savaşı’ açıklaması

Şimşek’ten ‘devlerin ticaret savaşı’ açıklaması

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD ve Çin arasındaki ‘ticaret savaşı’ hamlelerine Twitter’dan açıklama yaptı

4.04.2018Ekonomi
2017de YLSYye kaç kişi başvurdu

2017'de YLSY'ye kaç kişi başvurdu?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB bursu ile geçen yıl ilan edilen 1.155 YLSY'ye kontenjana, 10 bin 597 adayın başvuru yaptığını söyledi. Bakan Yılmaz, başarılı bulunan 824 öğrencinin bursiyerliğe hak kazandığını açıkladı.

4.04.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Merkez’in yeni enflasyon tahmini tutar mı?

MERKEZ Bankası artık alışkanlık haline geldiği biçimde, yılbaşında koyduğu enflasyon hedefini yükseltti.

30.04.2018

Sıkı olmayan politikaya sadeleştirme havucu

Dün Merkez Bankası başkanı Murat Çetinkaya’nın Enflasyon Raporu sunumundan önce NTV’ye çıkan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şunları söylüyordu:

30.04.2018

Dövizle borçlanma şartları yumuşatıldı ama...

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu hafta yürürlüğe girecek, dövizle borçlanma için getirilen sınırlamalarda yumuşamaya gidildiğini açıkladı. Şahsen önümüzdeki dönemde, bu koşulların daha da yumuşayacağını tahmin ediyorum.

29.04.2018

Türkiye’deyim gitmiyorum

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 6.5 milyar dolarlık kredi borcu yapılandırmasına ilişkin, “Kısa vadeli 400 ayrı kredi borcumuz vardı. Bunların hepsini kapatıp uzun vadeli tek borca indirmek istedik. Bankalar, ‘Varlıklarım 6.5 milyar dolarlık borcun tamamını kapatır, üstüne de bana 15 milyar lira kalır’ deyince ikna oldu” dedi. Ülker ayrıca Türkiye’de olduğunu ve kovsalar bile gitmeyeceğini de söyledi.

24.04.2018

Seçimden sonra ekonomide değişen ne olabilir?

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD’den yaptığı açıklamalarla 2 ay sonrasına alınan seçimler sonrasında 2. ve 3. nesil reformlar yapılabileceğini, cari açık ve yüksek enflasyonda iyileşme yaşanacağını söylemiş.

22.04.2018

Rota ekonomiye çevrildi

BAŞTAN söyleyeyim bu yazıda ekonomiden anlamayan gazetecinin ekonomiyle ilgili izlenimleri ve kulisleri yer alacak.

9.04.2018

KOBİ’lere Hazine destekli ucuz primli alacak sigortası

Alacak sigortası, ekonomi yönetiminin bir süredir gündeminde.

8.04.2018

128 milyar TL’lik beklenti

Dışarıda ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarının etkisi devam ederken, iç piyasada 128 milyar TL’lik teşvik paketi ve 40 milyar TL olacağı belirtilen faiz indirim paketi bekleniyor. Döviz kurları ve borsa üzerindeki etkileri ile birlikte doğru analiz yapabilmek için paketin içeriğini görmek gerekiyor.

7.04.2018

Faiz ve kur tartışmasında yeni boyuta geldiysek

YILLARDIR faizler ve kurlarla ilgili tartışmalar olur ama her şey piyasaya uygun yürümeye devam eder.

4.04.2018

7 kuruşluk hikâye

CUMA günü dolar kurundaki dikkat çekici 7 kuruşluk düşüş İstanbul’da piyasaların dilindeydi. Ne oldu sorusu soruldu doğal olarak. Böyle düşüş ya da çıkışlar geçmişte olmadı mı? Oldu; iner de çıkar da. Peki nedeni neydi düşüşün? Gelin konuşulan hikâyesini anlatalım.

2.04.2018