MENÜ

Başbakan Tayyip Erdoğan

Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbakan Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbakan Tayyip Erdoğan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 84.954 Başbakan Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Başbakan Tayyip Erdoğan Haberleri

AKPde Anayasa değişikliği çalışmaları başladı

AKP'de Anayasa değişikliği çalışmaları başladı

AKP'nin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, Erdoğan'a başbakanlık yolunu açacak olan Anayasa'nın 109. ve 76. maddelerinde değişiklik yapmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Seçim sonuçlarının, Erdoğan'ı başbakan olarak görme isteğini yansıttığını savunan Arınç, "Eğer Sayın Sezer gerekli görürse referanduma gider" dedi.

8.11.2002Gündem
4 günde kuruldu

4 günde kuruldu

Erdoğan, sorunları yaşamamak için bakanların listesini önceden Çankaya Köşkü'ne gönderdi. Yaşar Yakış, Ertuğrul Yalçınbayır kabine dışı kaldı.

14.03.2003Gündem
4 günde kuruldu

4 günde kuruldu

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, hükümeti kurmakla görevlendirildikten 4 gün sonra sunduğu kabine listesi, Cumhurbaşkanı Sezer tarafından aynen onaylandı. Erdoğan sorun yaşamamak için listeyi önceden Köşk'e gönderdi. Gül, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı oldu.

14.03.2003Gündem
İş Güvencesine Erdoğan ‘ötelemesi’

İş Güvencesi'ne Erdoğan ‘ötelemesi’

Hükümet, geceyarısı operasyonuyla İş Güvencesi'ni erteleyip, İş Yasası Tasarısı'nı askıya almaya karar verdi. Başbakan'dan onay alan AKP'liler dün Meclis'te teklif verip, İş Güvencesi'nin yürürlük tarihini Erdoğan'ın deyimiyle ‘ötelemek’’ için düğmeye bastı. İş Güvencesi'nin 30 Haziran'a ertelenmesi teklifi Komisyon'dan geçti.

15.03.2003Ekonomi
‘Kırmızı Çizgiler’e yine okey

‘Kırmızı Çizgiler’e yine okey

Hava sahası ve bazı üslerin kullanımına izin verilmesi amacıyla Ankara'da temaslar yürüten Bush'un Irak Danışmanı Zalmay Halilzad, Türkiye'nin ‘‘Kırmızı Çizgileri’’ni bir kez daha teyit etti. Halilzad, yarın yeniden Ankara'ya gelecek.

15.03.2003Gündem
Erdoğanın arkadaşıyla Londrada görüştü

Erdoğan'ın arkadaşıyla Londra'da görüştü

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Avrupa Sosyalist Partisi (PES) toplantısı için gittiği Londra'da, gezisinin son gününü gurbetçilere ayırdı. Türk mahallesine giden Baykal, Türk işadamlarıyla kahvaltılı toplantı yaptı. Baykal'ın Türk mahallesindeki bu toplantısına, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çocuklarına yurtdışında öğrenim bursu veren Ramsey'in patronu ünlü İşadamı Remzi Gür de katıldı.

16.03.2003Gündem
Kimse tehdit  edemez

Kimse tehdit edemez

ABD Başkanı George Bush'un, Büyükelçisi Robert Pearson aracılığıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'a ilettiği iddia edilen, ‘‘Kuzey Irak'a tek başınıza girerseniz, çatışma olur’’ uyarısına bir yanıtta TBMM Başkanı Bülent Arınç'tan geldi.

17.03.2003Gündem
Tezkere mesajı

Tezkere mesajı

Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu'nda, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Irak brifingi verdi. Tezkereyle ilgili bir sonucun çıkmadığı toplantıdan ABD'ye, ‘‘Şartlar her saat başı değişiyor, buna göre değerlendirme yapıyoruz’’ mesajı verildi.

18.03.2003Gündem
Yeni sözcü ‘Şahin’ kanattan

Yeni sözcü ‘Şahin’ kanattan

Başbakan Tayyip Erdoğan, hükümette ilk ciddi değişikliğini dün hükümet sözcüsü Abdüllatif Şener'in yerine Adalet Bakanı Cemil Çiçek'i getirerek yaptı.

18.03.2003Gündem
Olaylar hızlı gelişiyor takipte zorlanıyoruz

Olaylar hızlı gelişiyor takipte zorlanıyoruz

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün‘Hayırlı olsun’ diyerek ilk kez başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu toplantısında, 59'uncu hükümetin Abdullah Gül hükümetinin verdiği sözlerin arkasında olduğunu vurguladı. Toplantıda yaptığı konuşmada Erdoğan, ‘‘Biz o hükümetin hukuken olmasa bile siyaseten devamıyız. Ne söz verdiysek aynen yerine getireceğiz. Biz milletimize verdiğimiz sözü yerine getirip, milletimize olan borcumuzu ödeyeceğiz’’ dedi.

18.03.2003Gündem
59. hükümetin programı Mecliste

59. hükümetin programı Meclis'te

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 59. hükümetin programını Meclis'e sundu. Erdoğan, AKP''nin ''kendi düşünce geleneğimizden hareketle yerli ve köklü değerler sistemimizi evrensel standarttaki muhafazakar siyaset çizgisiyle yeniden üretmek'' amacında olduğunu belirtti. Erdoğan, hükümetin programında, Anayasa'nın Türkiye'ye dar geldiğini ve yerine katılımcı ve özgürlükçü bir anayasa hazırlanacağının yer aldığını bildirdi.

18.03.2003Gündem
Muhafazakár demokratız

Muhafazakár demokratız

Başbakan Tayyip Erdoğan, siyasi çizgisini, ‘‘muhafazakár demokrat’’, hükümetini de ‘‘ikinci roketleme aşaması’’ olarak niteledi. Dün Meclis Genel Kurulu'nda 59. hükümetin 51 sayfadan oluşan programını okuyan Erdoğan, selefi Abdullah Gül'ü de unutmadı ve programda onun dönemi için ‘‘Gül'ün dirayetli ve basiretli başbakanlığı’’ ifadesini kullandı.

19.03.2003Gündem
Erdoğan: Tezkerede belirsizlik yok

Erdoğan: Tezkerede belirsizlik yok

Başbakan Tayyip Erdoğan, TBMM'ye gönderilmesi beklenen Başbakanlık tezkeresi konusunda belirsizliğin sözkonusu olmadığını bildirdi.

19.03.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Babama mektup

Sevgili Babacığım,

Aslında bu defa Ata'ya bir mektup yazmayı düşünüyordum. Tarih olarak da 10 Kasım'ı seçmiştim. Fakat ne yazık ki hangi günün hangi tarihe denk düştüğünü hiçbir zaman önceden hesaplama adetim olmadığından atlamışım 10 Kasım'ı.

16.11.2002

Erdoğan ve Gül Ecevit'e danışsın

DEMİREL hükümeti döneminde Erdal İnönü, Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk'la bir görüşmesinde ‘‘Sayın Cindoruk, bu lafları nasıl buluyorsunuz?’’ diye sormuş...

24.12.2002

Eseriniz ortada...

ÇOK merak ettiğimiz bir şey var: Hani ‘‘Türkiye'yi ve Türkiye gibi İslam ülkelerini ılımlı bir İslami rejimle yönetmek en doğrusudur’’ tezinin sahibi çok akıllı, çok bilgili ve çok Amerikalı bazı strateji uzmanları vardı... Anımsayacaksınız, Paul Henze gibi, Graham Fuller gibi, Alan Makovsky gibi...

16.03.2003

Bu suçlama çok önemli

YENİ Başbakan Tayyip Erdoğan bir önceki hükümetin kadrosunu koruduğu ve programını -bazı ayrıntılar hariç- aynen uygulayacağını açıkladığı için dünkü önemli bir gelişme, artık onu ilgilendiriyor:

18.03.2003