MENÜ

Başbakan Tayyip Erdoğan

Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbakan Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbakan Tayyip Erdoğan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 84.953 Başbakan Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Başbakan Tayyip Erdoğan Haberleri

Korkmayın kardeşim yayınlayın

Korkmayın kardeşim yayınlayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı, Deniz Baykal’a ait görüntüleri izlerken çekildiği ileri sürülen görüntülerin ‘yayınlanması’ çağrısı yaptı.

31.07.2014Gündem
Ödülünüzü başınıza çalın

Ödülünüzü başınıza çalın

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Amerikan Yahudi Kongresi’nin kendisine verilen ödülü geri istemesiyle ilgili “Eğer bu zulme, bu soykırıma, bu Hitlervari faşizme, çocuk katleden rejime destek veriyorsanız, alın ödülünüzü başınıza çalın” dedi. Seçim çalışmaları kapsamında dün Van ve Mardin’e giden Erdoğan, vatandaşlara özetle şöyle seslendi:

31.07.2014Gündem
17 Aralık önergesi Meclis’te

17 Aralık önergesi Meclis’te

CHP, Musul Başkonsolosluğu’nun basılması ve çalışanlarının rehin alınması üzerine geri çektiği Başbakan Tayyip Erdoğan hakkındaki Meclis soruşturması önergesini yeniden Meclis Başkanlığı’na sundu.

31.07.2014Gündem
Miting için dev sipariş

Miting için dev sipariş

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 2 Ağustos Cumartesi günü İzmir Gündoğdu Meydanı'nda yapacağı mitingde katılımcılar Çaykur'un soğuk çayı ile serinletilecek. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 150 bin kutu soğuk çay siparişi verdiklerini söyledi.

31.07.2014Ege
Bayram sonrası YAŞ mesaisi

Bayram sonrası YAŞ mesaisi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) terfi, temdit (uzatma) ve emeklilik işlemlerinin görüşüldüğü yaz dönemi Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısı için geri sayım başladı.

30.07.2014Gündem
‘Danışman’dan da dinlediler

‘Danışman’dan da dinlediler

‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün dahil 11 kişiyi casusluktan tutuklayan İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği, kararında, telefon görüşmelerinin kaydedilmesinin tesadüf olamayacağını vurguladı.

30.07.2014Gündem
Darbe değil rüşvet suçu

Darbe değil rüşvet suçu

İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma etkinliğinde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Tayyip Erdoğan'a yüklenerek “Erdoğan, 17-25 Aralık’ı darbe olarak fişlemiştir. Karşımızda darbe değil bir rüşvet suçu vardır. Erdoğan, 17-25 Aralık’ın hesabını er ya da geç verecektir” dedi. Bahçeli özetle şunları söyledi:

30.07.2014Gündem
2 bin 617 tokalaşma

2 bin 617 tokalaşma

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, bayramın ilk günü AK Partiler ile bayramlaştı.

29.07.2014Gündem
Bu resim suçtur

Bu resim suçtur

Süreç içerisinde bunlara müdahale etmek, etkide, tesirde bulunmak Anayasa suçu işlemektir. Özellikle bazı milletvekillerinin adalet sarayının içerisine girmek suretiyle, oradaki zanlılarla beraber resim çektirmeleri suçtur. Bunu yapamazlar. Çünkü bu, yargıya aynı zamanda baskıdır. Bu hukuku ihlale karşı, bana göre, başta cumhuriyet savcısı olmak üzere mahkeme yetkililerinin, bunlar hakkında kesinlikle dava açması, işlem yapması gerekir. Burası adalet sarayı ya, yolgeçen hanı değil ki.

29.07.2014Gündem
Kısık ateşte pişenden çiğ davranış beklenmez

Kısık ateşte pişenden çiğ davranış beklenmez

Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Köşk-hükümet ilişkilerinin seyrine ilişkin, “Biz kısık ateşte pişmiş insanlarız. Kısık ateşte pişen insanlardan çiğ davranışlar beklenmez. Bizim pişmemiş tarafımız kalmadı zaten” dedi.

29.07.2014Gündem
Türkiyeden Amerikan Yahudi Kongresi’ne: Memnuniyetle iade ederiz

Türkiye'den Amerikan Yahudi Kongresi’ne: Memnuniyetle iade ederiz

Amerikan Yahudi Kongresi’nin mevcut liderliğinin Gazze’deki masum sivillere yönelik saldırılara karşı takındığı tutum sebebiyle Başbakan Erdoğan’a, 2004 yılında takdim ettiğiniz ödülü iade etmekten memnuniyet duyacağız. Başbakan Erdoğan, bu ödül olmadan da terörizme karşı tavizsiz bir şekilde mücadele etmeye, Filistin sorununun barışçıl yollardan çözümüne katkı sunmaya ve Türkiye Musevi cemaatinin can ve mal güvenliğini korumaya devam edecektir.

29.07.2014Dünya
Rakiplere bayram telefonu

Rakiplere bayram telefonu

Bayramın birinci gününü İstanbul’da geçiren cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kahvaltı sırasında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis’te grubu bulunan parti genel başkanlarını ile kendisini destekleyen Meclis dışındaki partilerin genel başkanlarını arayarak bayramlarını kutladığını açıkladı.

28.07.2014Gündem
ABDden Türkiyeye dini özgürlük eleştirisi

ABD'den Türkiye'ye dini özgürlük eleştirisi

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın her yıl yayınladığı ”Uluslararası Dini Özgürlük Raporunu” 2013 versiyonunda Türkiye’deki Alevilerin ibadet sorunları ve yükselenYahudi karşıtlığına dikkat çekildi.

28.07.2014Dünya
10 Ağustos akşamı görüşürüz

10 Ağustos akşamı görüşürüz

Başbakan Tayyip Erdoğan bayramda tatil yapmayacağını ve ekibi ile birlikte cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin çalışmalarını sürdüreceğini belirterek, İhsanoğlu’nun “Seçimlerde yüzde 60 alacağım” iddialarına “İnanıyor musunuz? Sizin kamuoyu araştırmalarınız yok mu? Ben de size soruyorum. Siz bunları yakından takip ediyor, biliyorsunuz. Bunların hepsini 10 Ağustos akşamı görürüz” dedi.

28.07.2014Gündem
CHP’li Düzgün : Her gün yüzlerce mesaj alıyoruz

CHP’li Düzgün : Her gün yüzlerce mesaj alıyoruz

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın en son yaptığı “bedelli yok” açıklamasına rağmen tartışma bitmedi. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bedelli askerlik bekleyen ve sayıları 700 bin olarak ifade edilen bakaya ve yoklama kaçaklarından siyaselere yoğun baskı ve talep geliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, bedelli askerlik uygulamasının şu anda gündemlerinde olmadığını ancak daha sonra gündeme girebileceğini belirtmesi de umutları tekrar arttırdı. CHP’li Orhan Düzgün, bedelli askerliğin tekrar çıkarılması için her gün yüzlerce mesaj aldıklarını açıkladı.

28.07.2014Gündem
Sahur dayağı ve Hürriyet

Sahur dayağı ve Hürriyet

SON yıllarda bazı medya kuruluşlarında bir ramazan geleneği oluştu. Ramazan başlarken, “Hürriyet ramazanda oruç ve dayak haberleri bekliyor” gibisinden tuhaf haberler yapıyorlar.

28.07.2014Okur Temsilcisi
Abdullah Gül kardeşimi tenzih ederim Çankaya’ya vitrin süsü seçmiyoruz

Abdullah Gül kardeşimi tenzih ederim Çankaya’ya vitrin süsü seçmiyoruz

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, “Abdullah Gül kardeşimi tenzih ederim. Çankaya’ya vitrin süsü seçmiyoruz. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları bizi üzüyor. Bazıları kendilerine göre senaryo hazırlanıyor. Milletvekili olarak konuşursan senin böyle bir hakkın yok. Parti disiplini var.” dedi. Erdoğan, Hakan Şükür'ün İstanbul Adalet Sarayı'nın nezarethanesinde gözaltındaki polislerle fotoğraf çektirmesiyle ilgili ise "Bazılarının içeri girerek resim çekilmeleri bana göre suçtur" dedi. Kanal 7’de yayınlanan “Medya grubu” programına katılan Erdoğan şunları söyledi:

27.07.2014Gündem
Erdoğan’ın dostu AB Komisyonu üyesi oldu

Erdoğan’ın dostu AB Komisyonu üyesi oldu

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın eski dostu Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos, Yunanistan’ın AB Komisyonu üyesi oldu.

27.07.2014Dünya
Selamsız Bandosu 2

Selamsız Bandosu 2

PİRİ Reis ‘Yüksek Hızlı Tren’in ilk seferini önceki gün, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan ve Eski Bakan ve Başbakan Danışmanı Binali Yıldırım ile yaptı.

26.07.2014Gündem
Diyarbakır’a teşekkürler

Diyarbakır’a teşekkürler

CUMHURBAŞKANI adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, “1992’de Nevruz’da 40 kişinin ölümünün arkasında kim varsa 17 Aralık girişiminin arkasında da aynı isimler var. Bütün bunlara rağmen yola devam ettik” dedi. Seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’a giden Erdoğan, İstasyon Meydanı’ndan şöyle seslendi:

26.07.2014Gündem
14 yanıtsız soru

14 yanıtsız soru

CASUSLUK yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan dönemin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, Emniyet ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek hukuka aykırı hiçbir şey yapılmadığını savundu.

26.07.2014Gündem
Valiler işadamlarından zorla bağış topluyor

Valiler işadamlarından zorla bağış topluyor

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanının her kesimi kucaklayan, sorunlara kulak veren bir kişi olması gerektiğini belirterek, “Bize halk başkanı lazım” dedi.

26.07.2014Gündem
TİB mi, MİT mi

TİB mi, MİT mi?

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Ne gerek var TİB’e zaten MİT’imiz var” diyerek dinlemeleri TİB yerine MİT’in yapması gerektiğine ilişkin açıklaması tartışma yarattı. Siyasilerin ve hukukçuların bu sözlere ilişkin değerlendirmeleri şöyle:

26.07.2014Gündem
Babası gibi pilot olacak

Babası gibi pilot olacak

BUNDAN 18 yıl önce Ege Denizi’nde görev yaparken Yunan savaş uçaklarıyla ‘it dalaşı’na giren Türk F-16 pilotu Yüzbaşı Nail Erdoğan’ın kendisiyle aynı adı taşıyan oğlu da pilot olacak. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Pilotaj Bölümü’nü kazanan Evrimsel Nail Erdoğan, haberi Bodrum’da öğrendi.

25.07.2014Gündem
Hızlı tren, yüksek güvenlik

Hızlı tren, yüksek güvenlik

İSTANBUL-Ankara Yüksek Hızlı Treni’nin Eskişehir-İstanbul etabında ilk sefer dün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

25.07.2014Gündem
Hani bunlar montajdı

Hani bunlar montajdı?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün, “Başbakan’ı dinleyenler ortaya çıkmaya başladı” dediğini belirterek, “Hani bunlar montajdı, TÜBİTAK’tan rapor vardı?” dedi.

25.07.2014Gündem
Türk Museviler Amerikan Yahudi Kongresi’ni kınadı

Türk Museviler Amerikan Yahudi Kongresi’ni kınadı

TÜRK Musevi Cemaati, Amerikan Yahudi Kongresi’nin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Tel Aviv Yönetimi’ni soykırım yapmakla suçlamasını gerekçe gösterip 2004’te verdiği Cesaret Ödülü’nü geri istemesi kararını kınadı.

25.07.2014Dünya
Bakan: Sabotaj olmayabilir fakat

Bakan: Sabotaj olmayabilir fakat

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da içinde bulunduğu yüksek hızlı trenin İzmit'te durması ve yaklaşık onbeş dakika sonra İstanbul'a doğru yoluna devam etmesi ile ilgili olarak konuştu.

25.07.2014Gündem
Erdoğanı taşıyan YHT arıza yaptı İlk görüntüler

Erdoğan'ı taşıyan YHT arıza yaptı! İlk görüntüler

İstanbul-Ankara hattı bugün açılan ve ilk seferinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı İstanbul'a götüren Yüksek Hızlı Tren İzmit civarında arıza yaptı.Başbakan Tayyip Erdoğan Bilecik’teki konuşmasının ardından YHT ile İstanbul'a doğru yola çıktı ancak İzmit’te tren durdu.Demiryolları Genel Müdürü Süleyman Karaman trenden inerek durumu inceledi.Yüksek Hızlı Tren’in kataner seyir telinin koptuğu tespit edildi. Bu arada 20 dakikalık rötar anonsu yapıldı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da trenin içinde olduğu için çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.Başbakan da diğer yolcularla birlikte arızanın giderilmesini bekledi.Yaklaşık 15 dakikalık çalışmanın ardından tren tekrar İstanbul'a doğru yola çıktı.

25.07.2014Haber
Yüksek Hızlı Tren, Kobralar eşliğinde yola çıktı

Yüksek Hızlı Tren, Kobra'lar eşliğinde yola çıktı

İstanbul Ankara arası seyahat süresini 3.5 saate düşürecek Yüksek Hızlı Tren az önce başta Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere ilk yolcularıyla birlikte Ankara Garı'ndan hareket etti. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı saat 14.30'da Eskişehir Gar, 15.30'da Bilecik Gar ve 18.30'da Pendik Gar'da düzenlenecek törenlerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. Kobralar eşliğinde yola çıkan trenin ilk yolcuları arasında Başbakan Erdoğan ve bürokratlar bulunuyor. Hurriyet.com.tr, Kobra'lar eşliğinde yapılan o yolculukta çekilen orjinal fotoğrafları kolaj yaptı.

25.07.2014Ekonomi
160 kriptolu telefondan 80’i dinlenmiş

160 kriptolu telefondan 80’i dinlenmiş

BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) 164 kriptolu telefondan 80’inin yasadışı dinlenildiğini tespit ettiklerini söyledi.

24.07.2014Gündem
Neden iade etmedik

Neden iade etmedik

Türkiye-İsrail ilişkilerine yönelik iddiaları yanıtlayan Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Başbakan Tayyip Erdoğan’a verilen nişanın neden iade edilmediği sorusuna da yanıt verdi.

24.07.2014Gündem
Türkmen’e ne yaptın

Türkmen’e ne yaptın

CUMHURBAŞKANI adayı Başbakan Tayyip Erdoğan, Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu meydanındaki konuşmasında özetle şunları söyledi:

24.07.2014Gündem
Bakandan dinleme açıklaması: 160 kriptolu telefondan 80’i dinlenmiş

Bakandan dinleme açıklaması: 160 kriptolu telefondan 80’i dinlenmiş

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda(TİB) 164 kriptolu telefondan 80’inin yasadışı dinlenildiğini tespit ettiklerini söyledi.

24.07.2014Gündem
Hiçbir adaya oy yok

Hiçbir adaya oy yok

SAADET Partisi (SP), cumhurbaşkanı adaylarından hiçbirini desteklememe kararı aldı. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, sandığa gideceklerini ancak hiçbir adaya oy vermeyeceklerini belirterek, “Vebale ortak olmayacağız” dedi.

23.07.2014Gündem
Ekmel senin ne olduğunu çok iyi biliriz

Ekmel senin ne olduğunu çok iyi biliriz

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında dün Adana’daydı.

23.07.2014Gündem
İnternetini de izlediler

İnternetini de izlediler

Polisin polise sahurda düzenlediği ‘Paralel’ baskınla gözaltına alınan 76 polis ‘casusluk’la suçlanıyor. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘Selam Tevhid’ örgütünün ‘Emin’ kod adlı üyesi sıfatıyla telefonları dinlenip kaydedildi. MİT Müsteşarlığı’nın internet sitesi de izlendi. Ayrıca TÜBİTAK’ın üst düzey kriptoloji uzmanının da dinlenenler arasında bulunduğu belirtildi. Gözaltındaki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Yurt Atayün ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse’ye bu kişilerin terör soruşturmasıyla ilgisi ve ne amaçla dinlendiği sorulacak.

23.07.2014Gündem
Yeşil sahalara dönüyoror

Yeşil sahalara dönüyoror

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimleri için yürüttüğü yoğun miting programına bir de yeşil sahada ter atmayı ekledi.

23.07.2014Gündem
İş dünyasının Gazze tedirginliği

İş dünyasının Gazze tedirginliği

İsrail’in Gazze’ye saldırısı, iş dünyasının bir numaralı gündemi. TÜSİAD, Başbakan’a mektup yazarken TOBB ‘boykot’ çağrılarını üzülerek izlediğini açıkladı.

23.07.2014Ekonomi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahalara geri dönüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sahalara geri dönüyor

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yürüttüğü yoğun miting programına bir de yeşil sahada ter atmayı ekledi. Gençlik yıllarında amatör futbolcu olan Erdoğan, cumartesi günü tekrar yeşil sahaya inip 30 dakika top koşturacak.

23.07.2014Futbol
Konsey TRT’nin adaletini tartıştı

Konsey TRT’nin adaletini tartıştı

RTÜK, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Gözlem Heyeti’ni kabul etti. Görüşmede TRT’nin cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde Başbakan Tayyip Erdoğan ve diğer adaylara ayrılan sürenin adaletli olup olmadığı tartışıldı.

23.07.2014Gündem
Obama’yla görüşemiyoruz

Obama’yla görüşemiyoruz

Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD’nin Mısır’a, Suriye’ye ve Filistin’e yönelik yaklaşımını anlayamadığını belirterek, “Ne yazık ki Obama ile görüşemiyoruz” dedi.

22.07.2014Gündem
İşaret ona

İşaret ona

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi bitene kadar parti içinde konuşulmasını istemiyor ama kendi açıklamalarındaki işaretler AK Parti kulislerinde, ‘Başbakan’ın aklındaki başbakan adayı’ tartışmalarını büyütüyor. Son olarak Hatay’dan dönerken ve bir TV kanalındaki söyleşide ortaya koyduğu ipuçları, partinin yeni döneminde adresin Ahmet Davutoğlu olduğu yorumlarına neden oldu.

22.07.2014Gündem
Erkeksen SSK’yı görüşelim

Erkeksen SSK’yı görüşelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürlüğü dönemini grup toplantısında gündeme getiren Başbakan Tayyip Erdoğan’a, “Bir Kasımpaşalı gibi söyleyelim. Erkeksen senin istediğin havuz medyasında, pardon senin istediğin haram medyasında, senin istediğin gazetecilerle, sadece Sosyal Sigortalar Kurumu’nu görüşmek üzere oturalım. Sen soracaksın. İstediğin soruyu sor, arzu ediyorsan yanına Melih Gökçek’i de alabilirsin” çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında şunları söyledi:

22.07.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni Başbakanlığa VIP havaalanı

Mania hattından (uçuş güvenliği) dolayı yüksek katlı yapılara engel olduğu için kentin gelişimini engellediği gerekçesiyle tartışılan ve bir süredir Isparta’ya taşınması gündemde olan Etimesgut Havaalanı ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı.

31.07.2014

Merkez hem enflasyon hem faizde iyimser

SADECE Cumhurbaşkanlı-ğı’na aday olan Başbakan Tayyip Erdoğan değil, üzerinde faiz indirim baskısını artırdığı Merkez Bankası’nın yönetimi de, aslında mevcut ekonomik tabloya iyimser bakıyor.

30.07.2014

TRT’de bir mobbing hikâyesi

TRT uzun süredir içten içe genel müdür tartışması yaşıyor. Genel müdürlük makamının sadece istifa ile boşalacağı hükmüne rağmen, son 6 ay İbrahim Şahin’in TRT Genel Müdürlüğü’nden alınarak yerine kimin getirileceği kulislerde speküle edildi durdu.

22.07.2014