EKSTRA
MENÜ

Başarsoft

Başarsoft ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başarsoft haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 Başarsoft haberi bulunmuştur.

Başarsoft Haberleri

Üç büyük ilde 2 milyondan fazla insan evden çıkmıyor

Üç büyük ilde 2 milyondan fazla insan evden çıkmıyor

Google, Apple gibi şirketlerine dijital harita sağlayan yazılım şirketi Başarsoft, üç büyük ilde koronavirüs nedeniyle zorunlu olarak evden çıkamayan 65 yaş üstü insanların nüfusa göre dağılımını araştırdı.

23.03.2020Teknoloji
Teknoloji ile Üretelim platformu kuruldu

'Teknoloji ile Üretelim' platformu kuruldu

Lenovo’nun girişimiyle FutureBright Group, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), İTÜ ARI Teknokent, Başarsoft başta olmak üzere hepsi alanlarında öncü olan kuruluşlar bir araya gelerek “Teknoloji ile Üretelim” platformunu kurdu. Platform, Türkiye’de teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten bir toplum yetiştirme hedefini gerçekleştirecek altyapının kurulması yönünde çalışmalar yürütecek.

26.02.2020Teknoloji
Türkiye’nin doğru adres sıkıntısı var

'Türkiye’nin doğru adres sıkıntısı var'

Bankalar, sigorta ve kargo şirketlerinin her gün sokakta yüz binlerce noktaya dokunduğunu anlatan Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, “Bunların hepsi doğru adres doğru konum istiyor. Türkiye’de bu konuda çok ciddi sıkıntı var" dedi.

11.05.2018Ekonomi
Navigasyonu kapalı mekâna sokuyor

Navigasyonu kapalı mekâna sokuyor

Türkiye'nin önde gelen bilişim şirketlerinden Başarsoft, patentini aldığı yerli teknolojiyle AVM, hastane, konferans merkezi, fabrika gibi kapalı mekanların navigasyona girmesini sağlıyor. Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, geliştirdikleri teknolojiyle manyetik alan ölçümlemesi ile konum belirlediklerini ifade ederek, “Bu teknolojinin testlerini Ankara ve Istanbul’daki birer AVM içinde test ettik ve çalıştırdık” dedi

22.11.2017Ekonomi
Bilişim Muhabirleri iftarında buluştu

Bilişim Muhabirleri iftarında buluştu

Bilişim Muhabirleri Derneği üyeleri ve aileleri, 6Haziran’da İstanbul’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

7.06.2017Ekonomi
Korsan yazılıma 5 yıl hapis talebi

Korsan yazılıma 5 yıl hapis talebi

Macaristan merkezli bir şirkete ait navigasyon yazılımlarını korsan olarak satan Türk bir şirketin sahibi hakkında 1 yıldan 5 yıla varan sürede hapis istemi ile dava açıldı.

28.05.2017Ekonomi
Başarsoft bilişimin merkezi ABDye teknoloji satacak

Başarsoft bilişimin merkezi ABD'ye teknoloji satacak

Google, Yandex gibi internet arama motorlarına harita verisi suna Türk şirketi Başarsoft, bilişimin merkezi ABD’ye gözünü dikti. Başarsoft, Silikon Vadisi’nin bulunduğu bölgede bir ofis açarak ABD’lilerin telekom, elektrik, su gibi şebekelerine hizmet verecek.

16.01.2017Ekonomi
Başarsoft Silikon Vadisi’ne açılıyor

Başarsoft Silikon Vadisi’ne açılıyor

Başarsoft, bu yıl 11'incisi düzenlenen MapInfo Kullanıcı Konferansı'na öncülük etti. Konferansta sunum yapan uzmanlar önemli değerlendirmelerde bulundu. Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan ise "2017 içerisinde Başarsoft’un Silikon Vadisi’ni de içeren Amerika’da bir ofisi olacak" dedi.

2.12.2016Ekonomi
Başarsoft , Toçevle birlikte İyilik peşinde koşacak

Başarsoft , Toçev'le birlikte 'İyilik' peşinde koşacak

Başarsoft, 13 Kasım’da gerçekleşecek olan 38. İstanbul Maratonun’da Toçev ile birlikte  hem sosyal sorumluluk hem de sağlık için iyilik peşinde koşuyor.

7.11.2016Ekonomi
Kaçkarlarda ultra maratonda koştum, karla coştum

"Kaçkarlar'da ultra maratonda koştum, karla coştum"

Doğu Karadeniz ve Kafkas coğrafyasının en özel noktası Kaçkarlar... Yaşlı ormanlar, muhteşem yaylalar, kendine özgü kültürel yapı, bitkisel çeşitlilik ve birbirinden güzel zirveleriyle her mevsim güzel. Bu sefer Kaçkar Ultra Maratonu için buradaydım. Gerekli hazırlıklarımı yaptım ve yarışa katıldım. Patikalar, ormanlar, yaylalar ve buzul göllerinden geçerken bir de sürprizle karşılaştık; erken yağan kar...

7.10.2016Seyahat
Teknoloji çöp toplama maliyetini yüzde 30 düşürüyor

Teknoloji çöp toplama maliyetini yüzde 30 düşürüyor

İzmit Belediyesi , çöp konteynerini boşaltmadan 5 dakika önce isteyen vatandaşlara bunu cep telefonundan bildirmeye başladı.

4.05.2016Kobi
Elektrikteki kayıp-kaçağı yarıya indirdi

Elektrikteki kayıp-kaçağı yarıya indirdi

Türkiye’de üretilen elektriğin yüzde 13’ünü iletim hatlarındaki kayıplar ve kaçak tüketim oluşturuyor. Dağıtım bölgesini Özelleştirme İdaresi’nden kayıp-kaçağı düşürme taahhüdü ile devralan özel dağıtım firmalarının bu hedefi tutturması, elektriğin maliyetini düşürecek.

27.11.2015Ekonomi
Başarsoft, bilişim listesini 23 basamak birden tırmandı

Başarsoft, bilişim listesini 23 basamak birden tırmandı

Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketi belli oldu. Bilişim şirketleri arasında en büyük sıçramalardan birini dijital haritalama firması Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş. gerçekleştirdi.

25.07.2015Ekonomi
Tekno tatil

Tekno tatil

Uzun zamandan beri beklediğimiz yaz tatili geldi çattı. Milyonlarca kişi tatile çıkarken bu yıl daha fazla kişi teknolojiden yardım alıyor. En ucuz uçak biletlerinden navigasyonlara kadar birçok uygulama yaz tatilinizde yardımınıza koşacak.

27.06.2015Ekonomi
İstanbul’da kar trafiğinin bir günlük faturası 186 milyon TL

İstanbul’da kar trafiğinin bir günlük faturası 186 milyon TL

Önceki gece yaşanan kar esaretinden dolayı yaşanan trafik kabusu, hem yolcuları üşüttü hem de ‘cep’leri yaktı. Trafikte 186 milyon TL’nin buhar olduğu bu gecede, kullanıcılar trafikten kaçmak için akıllı telefon uygulamalarına hücum etti.

19.02.2015Ekonomi
Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Mapste

Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Maps'te

Ankara Kara Harp Okulu'nun krokisi Google Maps'te yayınlandı, Türkiye Google'a krokiyi kaldırması yönünde uyarıda bulundu.

21.11.2014Teknoloji
Servis taşımcılığında maliyeti düşüren formül

Servis taşımcılığında maliyeti düşüren 'formül'

Özellikle günde 55 bin servis aracının yollara çıktığı İstanbul için oluşan trafik yoğunluğu ve beraberinde ortaya çıkan maliyete ilişkin tartışmalar gündemdeki yerini korurken, geliştirilen bir teknolojik çözüm, servis taşımacılığında yeni bir süreci başlatmaya aday görünüyor. Son yıllarda yaptığı atılımlarla adından söz ettiren Başarsoft, kurumsal şirketlere sunduğu çözümlerle, servis taşımacılığında hem çevreci bir imkân sunuyor hem de maliyetleri düşürebiliyor.

17.11.2014Ekonomi
Yolların yeni efendisi

Yolların yeni efendisi

YENİ eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte daha da artan trafik sorunu için birçok akıllı telefon uygulaması devreye girdi. Bu uygulamalarla trafikten kaçmak da mümkün hale geliyor.

21.09.2014Ekonomi
Teknolojisever Babalara Hediyeler GoldMaster’dan

Teknolojisever Babalara Hediyeler GoldMaster’dan

Babalar Günü'nde babanızı en çok mutlu edecek hediyeler...

5.06.2014Alışveriş
Haritalı nöbetçi eczane cep telefonunda

Haritalı nöbetçi eczane cep telefonunda

Navigasyon cihazlarında kullanılan elektronik Türkiye haritalarını oluşturan bilişim şirketi Başarsoft, haritalı nöbetçi eczane uygulamasını cep telefonlarına taşıdı.

19.01.2014Ekonomi
Yeni yılda daha büyük ekranlar geliyor

Yeni yılda daha büyük ekranlar geliyor

AKILLI telefon, tablet, akıllı saat ve televizyonlarda ekranların daha da büyüyeceği bir yıla giriyoruz. 2014 yılında bu ürünlerin ekranlarının boyutları büyürken, akıllı saat ve gözlüklerle bakılan ekran sayısı da artacak.

31.12.2013Ekonomi
Günün Uygulaması: BaşarTrafik

Günün Uygulaması: BaşarTrafik

Her gün birbirinden kullanışlı akıllı telefon uygulamalarıyla karşınızda olacağız. Bugünkü uygulamamızın ismi Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain...

23.12.2013Teknoloji
Yoldaki tehlikeler cep girdi

Yoldaki tehlikeler 'cep' girdi

Türkiye'de satılan navigasyon cihazlarına yüzde 70 oranında harita desteği sağlayan, Google'ın Türkiye haritalarını oluşturan bilişim şirketi Başarsoft, yollardaki tehlikeleri anlık olarak sürücünün cep telefonuna gönderecek bir yazılım geliştirdi.

3.10.2013Ekonomi
Başarsoft, rakiplerine fark attı

Başarsoft, rakiplerine fark attı

Alim Küçükpehlivan ile ortakları Ahmet Dabanlı ve Tuncay Küçükpehlivan'ın haritalama ve navigasyon alanında kurdukları Başarsoft, alanında dünyanın en hızlı büyüyen şirketi olmayı başardı.

24.11.2012Ekonomi
Türkiye, navigasyonda ikinci büyük pazar

'Türkiye, navigasyonda ikinci büyük pazar'

Macaristan merkezli NNG, aralarında Türkiye'dekilerin de bulunduğu 25 araç üreticisiyle anlaştı. Şirket 3 yılda üretilecek 30 milyon araca navigasyon takacak.

13.11.2012Ekonomi
Bilişimin kalbi 7. Mapİnfo konferansında attı

Bilişimin kalbi 7. Mapİnfo konferansında attı

Yazılım şirketleri arasında Türkiye’nin sayılı firmaları arasında giren Başarsoft yeni logo tanıtımı ve 7. Mapİnfo kullanıcı konferansı Ankara’da yapıldı.

5.10.2012Ekonomi
Görme engelliyle konuşan yazılım

Görme engelliyle konuşan yazılım

ALİM Küçükpehlivan, kardeşi ve ortağıyla başladığı ‘harita yazılımları’ işinde Türk Telekom başta olmak üzere sektördeki bütün oyuncularla ‘partner’ oldu. ‘Görme engellilerle konuşan’ yazılım da üreten firma şimdi bunu Ürdün’e de satıyor.

27.08.2012Ekonomi
En büyük 500deki Başarsoft dünyaya açılıyor

En büyük 500'deki Başarsoft dünyaya açılıyor

Yazılım sektörünün öne çıkan firmalarından Başarsoft, 2009 yılında girdiği En Büyük 500 Firma listesinde bir üst basamağa çıkmayı sürdürüyor. Listeye ilk olarak 242. sıradan giren firma, 2011'de 152. sıraya yükseldi.

4.08.2012Ekonomi
Yazılımı Türk mühendisler yaptı

Yazılımı Türk mühendisler yaptı

GÖRENGÖZ Projesi’nin yazılımını gerçekleştiren BAŞARSOFT Firması Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Dabanlı, bu proje için dört yıldır çalıştıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

12.01.2011Gündem
Navigasyon Kopenhag’dan Hakkari’ye kadar uzandı

Navigasyon Kopenhag’dan Hakkari’ye kadar uzandı

Türkiye için özel bir navigasyon sistemi geliştiren Apollo Bell, Kopenhag’dan Hakkari’ye kadar seyahat ettiren yeni ürününü IFA’da tanıttı.

5.09.2009Ekonomi