EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Baş Ağrısı

Baş Ağrısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baş Ağrısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.713 Baş Ağrısı haberi bulunmuştur.

Baş Ağrısı Haberleri

Gürültü sağlığımızı tehdit ediyor

Gürültü sağlığımızı tehdit ediyor

Gürültünün yalnızca kulağımıza zarar verdiğini düşünür ve gürültülü yerlerde kulağımızı kapatarak bu etkiden kurtulduğumuzu sanırız. Oysa gürültü sadece kulağı değil vücudumuzun diğer organlarını da etkiler ve hastalanmalarına yol açar.

İstenmeyen ya da rahatsız eden her sese gürültü deriz. Gürültü modern çağımızda geniş kitleleri etkilemektedir. Robert Koch’un yüzyılımızın başında söylediği “Gürültü yakında kolera ve veba gibi önlem alınacak bir afet olacaktır” sözü dikkat çekicidir.

23.12.2002Gündem
Hastalanmamak için bitki çayı için

Hastalanmamak için bitki çayı için

Kış soğuklarının metabolizmayı çok çalıştırması nedeniyle güçsüz bıraktığını vurgulayan uzmanlar zinde kalmak için bol bol bitki çayları tüketilmesini önerdi.

Kimyasal ve biyolojik tehlike

Kimyasal ve biyolojik tehlike

Türk Tabipleri Birliği, kimyasal ve biyolojik silahlara maruz kalınması durumunda, alınması gereken önlemleri belirledi.

30.12.2002Gündem
Burundan estetik ameliyat olmadan önce...

Burundan estetik ameliyat olmadan önce...

Burun estetiği ülkemizde ve tüm dünyada estetik ameliyatlar arasında en sık yapılan cerrahidir. Burundan rahat nefes alamama şikayeti olan birçok kişi eğer bu sorun ameliyatla çözümlenecek ise beraberinde burnunun görüntüsünde de hoşuna gitmeyen yönleri düzelttirmek istemektedir.

30.12.2002Kelebek
ABD’de meme büyüten ilaçlara satış yasağı

ABD’de meme büyüten ilaçlara satış yasağı

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı, üretici firma Vital Dynamics tarafından ABD'de durduruldu.

5.01.2003Gündem
Horlama Seksi Öldürüyor

Horlama Seksi Öldürüyor

Horlamanın yaşı insanlık tarihine eştir. Komik olarak algılanmış ve komik karakterlerin özelliği olarak kullanılmıştır. Örneğin Asteriks horlamasıyla ünlüdür. Horlama gürültülü uyuma, kişinin uyurken çevresine verdiği rahatsızlık olarak bilinir. Horlayan kişi genellikle horladığını kabullenmez. Kişi horlamayı kendisine yakıştıramaz. Çoğu hasta aynı odayı paylaştığı arkadaşı ya da eşleri tarafından doktora getirilmektedir.

6.01.2003Kelebek
Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı durduruldu

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı durduruldu

Meme büyüten ilaç ve kremlerin satışı, üretici firma Vital Dynamics tarafından ABD`de durduruldu. Firmanın, piyasaya sürdüğü bir düzineye yakın ilaç için yan etkisi yok şeklinde doğru olmayan radyo ve gazete reklamları yaptığı bildirildi.

Bursada 300 öğrenci zehirlendi

Bursa'da 300 öğrenci zehirlendi

Bursa'nın Büyükorhan İlçesi'nde, taşımalı eğitim yapan 2 ilköğretim okulunda öğrenim gören yaklaşık 300 öğrenci, zehirlenme belirtileri üzerine hastaneye kaldırıldı.

9.01.2003Gündem
En çok başımız ağrıyor

En çok başımız ağrıyor

Türk halkının yarısından fazlası ağlı çekiyor, bunların yüzde 73.2'si kronik. En çok bağ ağrısı görülürken, bunu bel ve karın ağrısı izliyor.

11.01.2003Gündem
Sinüzit kışın başımızın derdi

Sinüzit kışın başımızın derdi

Gene başınız ağrıyor, burnunuz tıkanıyor, genziniz yanıyor, akıyor. Halsizlik, dikkat kaybı da cabası. Üstelik sık sık tekrarlıyor. Bütün bu belirtiler özellikle kış aylarıyla birlikte yaygınlaşan sinüzitin sonucu.

11.01.2003Kelebek
Çocuklarda Alerji ve Sinüzit

Çocuklarda Alerji ve Sinüzit

Çocuklardaki kulak burun bogaz hastalıklarıyla ilgili problemlerin çok büyük bir bölümü doğrudan ya da dolaylı olarak alerji ile ilgilidir. Çocukların yüzde 10’unda alerjik nezle olduğu tahmin edilmektedir. Çocukluk çağı sinüzitlerinde de altta yatan bir alerjik hastalığın gözden kaçırılmaması gerekir.

13.01.2003Kelebek
Kadınların korkulu rüyası: Menopoz

Kadınların korkulu rüyası: Menopoz!

Menopoz, kadın yaşamının doğal bir dönemi olmasına karşın birçok kadın için halen korkulacak bir dönem olarak karşımıza çıkmaktadır. Menopozun yol açtığı şikayetlere katlanmak mı, yoksa tedavi olmak mı? Tedavi gerçekten riskli mi? İşte menopoz konusunda merak ettikleriniz...

20.01.2003Kelebek
Uzun uçuş kabusu: Jet-lag

Uzun uçuş kabusu: Jet-lag

Jet-Lag sendromu; yani kıtalararası yolculuk yapanlarda vücut ritminin bozulmasıyla oluşan sendromları basit bazı önlemlerle önlemek mümkün.

Migren geni bulundu

Migren geni bulundu

Migrene yolaçan gen bulundu. Buluşun, şiddetli migren ağrılarının yanı sıra diğer baş ağrılarının da tedavisinde önemli gelişme olduğu bildirildi.

22.01.2003Gündem
Elazığda 38 öğrenci zehirlendi

Elazığ'da 38 öğrenci zehirlendi

Elazığ'da yedikleri yemekten zehirlenen 38 öğrenci, hastaneye kaldırıldı.

23.01.2003Gündem
Lazer İle Gözlüğe Elveda

Lazer İle Gözlüğe Elveda!

Sabah uyandığınızda çevrenizi görebilmek için yatağınızın yanına koyduğunuz gözlüğünüzü aranmaktan sıkıldınız, insanlarla öpüştüğünüzde ya da kışın dışarıdan sıcak bir mekana girdiğinizde buğulanan ve kirlenen gözlük camlarından bıktınız... İşte gözlüklerinizden kurtulmanın yolu lazer cerrahisiyle ilgili bilmek istedikleriniz.

3.02.2003Gündem
Ayberk beyin tümörüne yenildi

Ayberk beyin tümörüne yenildi

Beynindeki tümörle 14 aydır mücadele eden 10 yaşındaki Ayberk Yılmaz, dün yaşama gözlerini yumdu.

4.02.2003Gündem
Çalışırken göz sağlığını ihmal etmeyin

Çalışırken göz sağlığını ihmal etmeyin!

Bilgisayarlar, teknoloji çağının yoğun iş temposunda kişiye büyük kolaylık sağlıyor... Ancak göz sağlığının da aynı oranda bozulduğunu görmek hayli düşündürücü...

Beyindeki sinsi düşman: Anevrizma

Beyindeki sinsi düşman: Anevrizma

Yakın zamana kadan pek çok kişinin varlığından bile haberdar olmadığı bir rahatsızlık, anevrizma. Oldukça sinsi bir şekilde seyreden bu rahatsızlık bir anda ortaya çıkıyor...

Her 4 kadından biri migrenli

Her 4 kadından biri migrenli

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Baş ağrısı Polikliniği yöneticilerinden Prof. Dr. Mustafa Ertaş, "15-55 yaş arası her 4 kadından biri ve 10 erkekten biri migren hastası" dedi.

Beyin krizi can alıyor

Beyin krizi can alıyor

Ülkemizde baş ağrısından sonra en fazla görülen beyin hastalığının ''beyin krizi'' olduğu belirtiyor. Üstelik ölüm nedenleri arasında kalp krizinden sonra ikinci sırada geliyor...

Ciddi bir hastalık: Şişmanlık (Obezite)

Ciddi bir hastalık: Şişmanlık (Obezite)

Kilosu ne olursa olsun herkesin vücut ağırlığı ile ilgili bir yorumu vardır. Şişman olmak kimisi için varlığın, zenginliğin sembolü iken bir başkası için iradesizliğin, güçsüzlüğün simgesidir. Zayıflık ise bazıları için hastalık çağrıştırırken birçoğu için zerafet ve sağlık sembolü olabilir.

17.02.2003Kelebek
Başağrısına Botokslu çözüm

Başağrısına 'Botoks'lu çözüm

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Karacalar, kas kasılmalarına bağlı baş ağrılarında botoks tedavi uygulanabildiğini söyledi.

23.02.2003Gündem
Fibromiyalji pek çok farklı hastalıkla karıştırılabiliyor

Fibromiyalji pek çok farklı hastalıkla karıştırılabiliyor

Kronik ağrılarla kendini belli eden hastalık, tipik bir kadın sorunu... Uyku bozukluğu, uzun süren yorgunluk ve psikolojik yakınmaların eşlik ettiği fibromiyalji hastalığı yumuşak doku romatizması grubunda yer alan bir sağlık sorunu...

İnsanlığın tuzlu tarihi...

İnsanlığın tuzlu tarihi...

Canlı hayatının vazgeçilmez maddelerinden olan tuz, tarih boyunca insanoğlunu peşinden koşturdu. Doğada saf olarak fazla bulunmayan bu ''kutsal madde'' için savaşlar bile yapan insanoğlu, zaman içinde tuz elde etmek için akıl almaz yollar denedi. Mark Kurlansky'nin insanlığın binlerce yıllık tuz macerasını anlattığı ''Tuz-İnsanlığın Tuzlu Tarihi'' adlı kitap Aykırı Yayınları'ndan piyasaya çıktı.

1.03.2003Seyahat

Yazar Sonuçları

Yalan yazı

Bu sabah itibarıyla hayatımı sıfırladım.

Sizinki de.

1.01.2003

Dişlerimi gıcırdatıyorum

GECELERİ uyurken dişlerimi fazlasıyla sıkıyorum. Sabahları kalktığımda çenem ve de dişlerim ağrıyor.

10.01.2003

İran'ın Irak üzerinde nüfuz kazanmasına hazır mıyız?

GEÇEN ayın ortalarında ABD yönetiminin ısrarlı çabaları sonucu Londra'da toplanan ‘‘Irak Muhalefeti Konferansı', Saddam Hüseyin sonrasında Irak'ta oluşturulacak yönetime ilişkin bir ‘‘Geçiş Dönemi Projesi’’ni kabul etti.

11.01.2003

Dış politikada dağınıklık

‘HÜKÜMET’ ve ‘‘parti liderliği’’nin oluşturduğu AKP iktidarı, daha ikinci ayını bile doldurmadan kamuoyu karşısında dağınıklık, karar almada zorlanma ve çizdiği zikzaklarla temayüz etmiş bulunuyor.

13.01.2003

Hıncal Uluç ve Haşmet Babaoğlu biraz harcanmış!

BALKÜPÜ Çay, geçen hafta vizyona giren yeni reklamında, NTV'nin ‘‘90 Dakika’’ isimli programına konuk oluyor.

25.01.2003

Eşime hepatit bulaşmış mıdır?

BİRKAÇ yıl önce yapılan tahlilde bana Hepatit B. eşime Hepatit A teşhisi konuldu. Vücudumuzda bağışıklık oluşmuş olduğu için korkacak bir şey olmadığı söylendi.

24.02.2003