MENÜ

Baş Ağrısı

Baş Ağrısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Baş Ağrısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Baş Ağrısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.358 Baş Ağrısı haberi bulunmuştur.

Baş Ağrısı Haberleri

Baş ağrısına turkuaz hiper tansiyona yeşil

Baş ağrısına turkuaz hiper tansiyona yeşil

Türkiye'nin en çok okunan haftalık haber ve aktualite dergisi Tempo'nun son sayısında renklerin iyileştirici gücü üzerine geniş bir araştırma yer aldı. Renkler, Sümerler'den günümüze, alternatif tıp alanında kullanılıyor.

28.08.2002Kelebek
Griple yeni bir karşılaşmaya az kaldı.

Griple yeni bir karşılaşmaya az kaldı.

Grip mevsimi yaklaşıyor. Bazı durumlarda "öldürücü" bile olabilen gripten korunmanın tek yolunun aşılanma olduğuna dikkat çeken uzmanlar aşının yararlı olması için salgın başlamadan önce yapılması gerektiğini, uygun başlangıç zamanının ise Eylül –Ekim ayları olduğunu belirtiyor.

Çocuklarda okul fobisine dikkat

Çocuklarda okul fobisine dikkat !

Okula yeni başlayacak çocuklarda, karın ağrısı, bulantı, kusma, baş ağrısı, sinir nöbetleri, uykusuzluk ve iştahsızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan “okul fobisi”nin ileriki dönemlerde çocukların okumaktan soğumasına neden olabileceği bildirildi.

8.09.2002Gündem
Anneye bağımlılık okul fobisi yapıyor

Anneye bağımlılık okul fobisi yapıyor

Anne ve çocuk arasındaki aşırı bağımlılık, çocuklarda okul fobisine zemin hazırlıyor. Okul fobisi yaşayan çocukların, genellikle annelerinin çok koruyucu, babalarının ise çok uzak ve soğuk olduğunu belirten International Hospital Çocuk ve Adelosan Psikiyatristi Prof. Dr. Aysel Ekşi, anne-babalarının çocuklarına aşırı düşkünlükleri ve çocuktan ayrılmayı bir türlü göze alamamalarının da bu soruna zemin hazırladığını söyledi.

11.09.2002Gündem
İstanbulda 8 çocuktan 1i astımlı

İstanbul'da 8 çocuktan 1'i astımlı

İstanbul'da dört ilköğretim okulunda 5-15 yaş arası 3578 öğrenci üzerinde yapılan anket sonucuna göre her sekiz çocuktan biri astımlı, her 13 çocuktan birinde de alerjik nezle var.

13.09.2002Gündem
Kış Aylarını Zinde Geçirmek İçin

Kış Aylarını Zinde Geçirmek İçin

Yaklaşan sonbahar günleri, öksürük, grip gibi hastalıkları da beraberinde getirdi. Bu hastalıklardan korunmamız için şifalı bitkilerden yararlanmamız gerekiyor. İşte bu şifalı bitkilerden yararlanma yolları.

Sigara bıraktıran tablet

Sigara bıraktıran tablet

Nikotin içermeyen ve tablet formundaki tek sigara bırakma ilacı olan ‘‘bupropiyon HCL’’ etken maddeli ‘‘Zyban’’ Türkiye'de de ruhsat aldı ve satışa sunuldu.

19.09.2002Gündem
Bırakın çocuğunuz hastalansın

Bırakın çocuğunuz hastalansın

Uzmanlar çocukların yılda 6-12 kez soğuk algınlığına yakalanmasının normal olduğunu, çocukların ileri yaşlarda bu virüslere karşı bağışıklık kazanması için hastalanması gerektiğini belirtiyor.

23.09.2002Kelebek
İlaç Kullanırken Beslenmeye Dikkat

İlaç Kullanırken Beslenmeye Dikkat!

Antibiyotikle birlikte alınan alkolün ilacın etkisini azalttığını hepimiz biliyoruz. Ancak bu bilgi bile yemek ve ilaç kullanımı arasındaki dengeyi korumada yeterli değil. Çünkğ sağlıklı olduğuna inandığımız bazı besinler de çeşitli ilaçlarla bir araya geldiğinde vücutta sorunlara neden olabiliyor.

Gözlük, Lens, Lazer. Hangisi Gözünüze Uygun

Gözlük, Lens, Lazer. Hangisi Gözünüze Uygun?

Gözlerimiz vücudumuzun "dünyaya açılan pencere"si. Bu yüzden onlarla ilgili yaşadığımız sorunlar, tüm beden sağlığımızı da olumsuz etkileyebiliyor. Artık modern tıbbın teknolojik nimetlerinden faydalanarak göz kusurlarından tamamen kurtulmak mümkün. Önemli olan hangisinin doğru olduğu.

Devlet küfüre el koydu

Devlet küfüre el koydu

‘‘Devletin okullu gençlik politikası olmalıdır’’ diyen Devlet Bakanı Erdoğan Toprak, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapılarak okullarda teorik derslerle öğrencilere kuralların öğretilip, küfürlü tezahüratların önleneceğini açıkladı.

7.10.2002Spor
İş Stresiyle Başa Çıkmanın Yolları

İş Stresiyle Başa Çıkmanın Yolları

Stres düzeyiniz işinizden ötürü yükselirse vücudunuz kanınıza stres hormonu yayar, kaslarınız gerginleşir, kan basıncınız ve nabzınız yükselir. Sizin işiniz de damarınızı çatlatacak kadar stres verici mi? Öyleyse işyerinde en yaygın görülen stres türleriyle başa çıkmanın ipuçlarına göz atın.

10.10.2002İyi Yaşam
Kalabalık sınıflar eğitimi baltalıyor

Kalabalık sınıflar eğitimi baltalıyor

Türkiye'deki eğitimin en büyük sorunlarından birini, kalabalık sınıflar ve ikili öğretim oluşturuyor. Ortalama 50 kişilik kalabalık sınıflarda okuyan öğrencilerden yeterli verim alınamıyor. Eğitim-Sen'in araştırmasına göre, öğretmenler, kalabalık sınıflar nedeniyle öğrencilerle iletişim kuramıyor, öğrenci başarısı düşüyor.

12.10.2002Gündem
Beyin tümörü pedofiliye neden oldu

Beyin tümörü pedofiliye neden oldu

Amerikan bilim adamları, beyin tümörünün cinsel sapkınlığa neden olabileceğini ortaya çıkardı. New Scientist dergisinin internet sitesindeki habere göre, Virginia Üniversitesi'nde görevli nörolog Jeffrey Burns, 40 yaşındaki bir kişinin aniden pedofili hastası (kız ve erkek çocuklara cinsel ilgi duyma) olmasının beynindeki bir tümörden kaynaklandığını tespit etti.

22.10.2002Kelebek
Hangi Hastalığa Hangi Yiyecekler

Hangi Hastalığa Hangi Yiyecekler

Doğa bir eczane gibidir! Tahıl, sebze ya da meyvelerde bulunan çeşitli maddeler, vitaminler;depresyondan tansiyona birçok hastalığa iyi gelir. Urfa'nın acı pul biberinin cilde yararlı, teni güzelleştiren maddeler içerdiğini, İlaçta aspirin neyse, yiyecekler içinde elmanın da o, olduğunu söyleyen Londra Üniversitesi uzmanlarının hazırladığı doğal savaş programında hangi hastalığa karşı neler yemeniz gerektiği anlatılıyor.

Bu başbakan benim değil

Bu başbakan benim değil!

Yarın nasılsa pişman olacağız. Ah, ben niye bunları seçtim diyeceğiz... bugüne kadar her seçimde yaptığımız gibi. Ama, ben sizi bir kere daha uyarmak istedim. Hani ayıp bir laf vardır “uysa da, uymasa da...” diye. Aşağıdaki fıkrayı siz Türk seçmenine uygulayıverin...

1.11.2002Kelebek
Ramazanda kiloya dikkat

Ramazanda kiloya dikkat

Beslenme ve diyetetik uzmanları, Ramazan ayında ‘‘şişmanlama’’ tehlikesine dikkat çekiyor. Uzmanlar, bol karbonhidrat içeren hamur işi yiyecekler, kızartma ve tatlılardan uzak durulmasını; tavuk, hindi eti ve sebze yemekleri ile bol salata ve meyve tüketilmesini öneriyor.

4.11.2002Kelebek
Ramazanda kilo almamak için bol meyve, sebze

Ramazanda kilo almamak için bol meyve, sebze

Beslenme ve diyetetik uzmanları, Ramazan ayında ''şişmanlama'' tehlikesine dikkat çekiyor. Uzmanlar, bol karbonhidrat içeren hamur işi yiyecekler, kızartma ve tatlılardan uzak durulmasını; tavuk, hindi eti ve sebze yemekleri ile bol salata ve meyve tüketilmesini öneriyor.

Kadınlara Özel Besinler

Kadınlara Özel Besinler

Kadın-erkek, genç-yaşlı, yaşamımızı sürdürmek için hepimizin besinlere ihtiyaç duyduğu bir gerçek. Ancak bazı besinler var ki, onların kadınların sofralarından eskik etmemesi şart! İşte kadınların mutlaka tüketmesi gereken besinler.

5.11.2002Diyet Rehberi
Mecliste ilk kör milletvekili

Meclis'te ilk kör milletvekili

O Türkiye'nin ilk kör milletvekili. Ama ilk kelimesini hakeden eylemlerinin bununla sınırlı olmadığından ve ayrıca milyonlarca insandan daha çok gördüğünden emin olabilirsiniz. Saati sorun, hemen söylüyor; gazeteleri internetten okuyor, mail trafiği de hayli sıkışık. Satranca, bilgisayar programlarının kullanım rehberlerini çözmeye bayılıyor.

9.11.2002Gündem
Baş ağrısı beyin kanamasının belirtisi olabilir

Baş ağrısı beyin kanamasının belirtisi olabilir

İnsanların önemsemediği ve bir ağrı kesici ilaç alarak geçiştirmeye çalıştığı baş ağrısının çok önemli hastalıkların ön belirtisi olabileceği, doktorların da bu konuda duyarlı olmaları gerektiği bildirildi.

Baş ağrısı ve sinüzit

Baş ağrısı ve sinüzit

Eğer bir gün insanlık neredeyse kendisiyle yaşıt olan baş ağrısından kurtulabilirse, buna en çok sevinen herhalde patronlar olacaktır. Çünkü baş ağrısı nedeniyle kaybolan işgücünün farkındalar...

9.12.2002Kelebek
Hava kirliliği uyarısı

Hava kirliliği uyarısı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Özyardımcı, özellikle kış aylarında etkili olan hava kirliliği yüzünden polikliniklere başvuran hasta sayısının arttığını bildirdi.

9.12.2002Gündem
Kopenhagda Türkiye kararı yarın

Kopenhag'da Türkiye kararı yarın

Avrupa Birliği dönem başkanı Danimarka, bu akşam başlayacak AB doruğunun uzaması olasılığına karşılık tüm önlemleri aldığını bildirdi. Danimarka Başbakanı Rasmussen, zirvenin başlangıç konuşmasında, Türkiye ile ilgili kararı yarına kadar vereceklerini söyledi.

12.12.2002Gündem
İşte şişesi 1.5 milyar olan şarabın patronu

İşte şişesi 1.5 milyar olan şarabın patronu

Etiler'de şişesi 1.5 milyar liradan satılan Petrus şaraplarının sahibi dünyanın 1 numaralı kırmızı şarap üreticisi Christian Moeix, şarapla ilgili temel kuralları sıraladı.

15.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları

AIDS'i nasıl anlarım?

BİR süre önce yazdığınız bir yazıda AIDS'e yakalanmış olan kişinin bunu nasıl anlayabileceğini belirtmiştiniz.

12.09.2002

Uyurken dişlerimi sıkıyorum

BEN size bir şey danışmak istiyorum. Geceleri uyurken dişlerimi fazlasıyla sıkıyorum.

8.10.2002

İşte şişesi 1.5 milyar olan şarabın patronu

Anadolu'da bir söz vardır: ‘‘Keçi şarap içmiş, dağa kurt aramaya gitmiş’’ derler. Benimki de o hesap, dünyanın bir numaralı kırmızı şarap kralı Jean-Pierre oğlu Christian Moueix'la konuşurken kendimi aynen öyle hissetim.

16.12.2002