EKSTRA
MENÜ

Baş Ağrısı Nedenleri

Baş Ağrısı Nedenleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Baş Ağrısı Nedenleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 565 Baş Ağrısı Nedenleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Baş Ağrısı Nedenleri Haberleri

Çocuklarda baş ağrısı nedir Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir

Çocuklarda baş ağrısı nedir? Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir?

Yeni doğan bir bebek yanı sıra anne karnındaki ceninden itibaren ağrı algısı oluşur. Çocuk ve ergenlerdeki baş ağrısı da oldukça sık rastlanan bir sorundur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, neden çocukların baş ağrısı yaşadığını, çocuklarda baş ağrısının nedenlerini ve çocuklarda migren tanısının koyulabilmesi için gerekli tipik özellikleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

1.02.2018Sağlık
Yeterli uyku alamadığınızı gösteren işaretler

Yeterli uyku alamadığınızı gösteren işaretler

Yeterli uyku alamadığınızda vücudunuz belirli sinyaller verir. Önemli olan bu sinyallerin farkına vararak doğru hareket ediyor olmanızdır. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu yetersiz uykunun belirtilerini sıraladı.

23.01.2018Sağlık
Zatürrenin gripten 4 önemli farkı

Zatürrenin gripten 4 önemli farkı!

Özellikle kış aylarında artış gösteren ve enfeksiyona bağlı ölümlerde başı çeken zatürre, dünyada her yıl 4 buçuk milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor.

18.01.2018Sağlık
Migren nedir Migren belirtileri nelerdir

Migren nedir? Migren belirtileri nelerdir

Migren yetişkin kadınlarda yüzde 25, yetişkin erkeklerde yüzde 8 oranında görülüyor. Genetik bir hastalık olan migren yaşam şeklinin değiştirilmesiyle önemli ölçüde kontrol edilebiliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz migren hastalığının belirtileri, nedenleri ve migrenin tedavisi hakkında bilgi verdi.

12.01.2018Sağlık
Hamilelik semptomları mı, depresyon mu

Hamilelik semptomları mı, depresyon mu?

Hamilelik, kadınların hayatına pek çok yenilik getirir. Sonuçta siz beklenti içinde bir anne adayısınız... Bazı günlerde görkemli göründüğünüzü düşünebilir ve günlük faaliyetlerinizi yüzünüzdeki kocaman gülümsemeyle gerçekleştirebilirsiniz. Bazı günlerde ise, uyandığınızda kocaman karnınıza bakarsınız ve o gün yapmanız gereken şeyleri düşünüp onları yapmanın size iyi geleceğini ümit ederek derin bir nefes alırsınız... Gördünüz mü; gerçekten de hamilelik kadınların hayatına pek çok yenilik getiriyor!

8.12.2017Sağlık
Orgazm Başınızı Ağrıtmasın

Orgazm Başınızı Ağrıtmasın!

Cinsel ilişki sırasında "orgazm baş ağrısı" yaşayanların sayısı oldukça fazladır. Baş ağrısı; ilişki sırasında ya da orgazm ile ortaya çıkabilir!

20.10.2017Cinsellik
Dikkat eksikliği yaşam kalitesini etkiliyor

Dikkat eksikliği yaşam kalitesini etkiliyor

Çağımızın en yaygın hastalıklarından biri olan dikkat eksikliği daha çocukluk yaşlarından itibaren belirtilerini gösterebiliyor. Odaklanmada problem yaşayan çocukların çoğu zaman tembel ya da umursamaz olduğu düşünülüyor. Fakat hastalık düzeyine erişmiş olan dikkat yetersizlikleri önlem alınmadığı takdirde daha büyük sorunlara yol açabiliyor.

Migren nedir Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

Migren nedir? Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

"Migren, kadınlarda erkeklerden 3 kat daha fazla görülür" diyen Nöroloji Bölümü Doç. Dr. Demet Yandım Kuşcu, migren hastalığının nedenleri, belirtileri, türleri ve migren tedavisiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

15.09.2017Sağlık
Bunları uygulayarak kanseri önleyebilirsiniz

Bunları uygulayarak kanseri önleyebilirsiniz!

Ailemiz ve sevdiklerimizle beraber uzun bir ömrü sağlıkla geçirmek en büyük isteğimizdir. Peki bunun için sağlığımıza ne kadar dikkat ediyoruz? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart, hayatımızı kısıtlayan, bizi ailemizden, dostlarımızdan koparan ve sinsi şekilde ilerleyen hastalık hakkında bilgileri paylaştı.

21.06.2017Sağlık
Çoğu ağrılarımızın nedeni “cep telefonları”

Çoğu ağrılarımızın nedeni “cep telefonları”

Elektronik cihazların yaşamımızı işgal etmesi gibi bir olayla karşı karşıya olduğumuzu söyleyen Algoloji-Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, boyun, omuz, sırt egzersizlerinin ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladı.

20.12.2016Sağlık
Şeker bağımlısı olduğumuzu anlamanın 5 yolu

Şeker bağımlısı olduğumuzu anlamanın 5 yolu

Doymuş olmanıza rağmen sürekli açlık halinde misiniz?

8.10.2016Sağlık
Migrenin nedeni vitamin eksikliği mi

Migrenin nedeni vitamin eksikliği mi?

Günümüzde çok sayıda insanı etkileyen migrene neyin yol açtığı her hastada belirlenemiyor. Sebebi belli olmayan migrenin tedavisi de zor oluyor ve istenen sonucu vermiyor. Yeni araştırmalar ise bazı baş ağrısı tiplerinin altında yatan nedenin vitamin eksikliği olduğunu gösteriyor.

29.07.2016Sağlık
Hangi öksürük neyin habercisi

Hangi öksürük neyin habercisi?

Öksürük bir hastalık değil, çeşitli sağlık sorunlarının belirtisidir.

Çocuklarda göğüs ağrısı ne zaman önemsenmeli

Çocuklarda göğüs ağrısı ne zaman önemsenmeli?

Ağrı ile beraber çarpıntı, halsizlik, baş dönmesi oluyorsa...

Migren sandı gözleri karardı tümör çıktı

Migren sandı gözleri karardı tümör çıktı

51 yaşındaki Figen Kavun bir anda gözleri görmemeye başladı. Migren yüzünden baş ağrısı çektiğini zanneden Kavun'un görme yetisini kaybetmesinin ardından ise gerçek ortaya çıktı. Kadın hastanın beyninde tümör tespit edildi. Tümör belirtileri ise uzunca bir süre migren zannedildi.

4.05.2016Sağlık
Çocukları yaz hastalıklarından koruyun

Çocukları yaz hastalıklarından koruyun!

Uzmanından yaz hastalıklarına karşı alınacak önlemler…

Çocuklardaki 7 acil durum

Çocuklardaki 7 acil durum

Her anne ve babanın en korkulu rüyası çocuğunun hastalanması ya da acil sağlık sorunlarının oluşmasıdır.

8.04.2016Sağlık
Depresyona karşı nasıl beslenmeliyiz

Depresyona karşı nasıl beslenmeliyiz?

Depresyon yaşamdan zevk alamama, sürekli yorgunluk ve uyku hali, karamsarlık, güven duygusunda azalma, istemsiz davranışlar, dikkatsizlik, nedeni belirsiz ağrılar gibi sonuçlar doğurur. Nedenleri arasında genetik yapı, hormonal ve biyokimyasal bulgular, sosyo-kültürel ve psikolojik yapı en büyük etkenler. Ancak yapılan çalışmalar yanlış beslenme alışkanlıklarının da depresyona neden olduğunu gösteriyor.

5.04.2016Sağlık
Göz tansiyonunun nedenleri ve belirtileri nelerdir

Göz tansiyonunun nedenleri ve belirtileri nelerdir?

Göz tansiyonu ciddi bir göz hastalığı. Sessiz ve sinsi olduğundan farkına varıldığında geç kalınabilir. Baş ağrısı, göz ağrısı, kusma, bulanık görme gibi etkenler göz tansiyonunun belirtileri...

29.02.2016Sağlık
Ev kadınlarının kabusu Çamaşırcı Hastalığı

Ev kadınlarının kabusu 'Çamaşırcı Hastalığı'

Ev işleri dünyanın en zor işleri arasında! Ne belli bir mesaisi var, ne de işlerin sonu. Çamaşırları yıkarsınız, daha ütüleme bitmeden bir o kadar daha çamaşır dağı oluşur. Her gün yeniden yemek yaparsınız, evin temizliğine bir türlü yetişemezsiniz. Çekilecek çile değil bu ev işleri... Hastalığı da cabası!

16.02.2016Sağlık
Sınav kaygısı ile baş etme yolları

Sınav kaygısı ile baş etme yolları

Kaygı dozunda olduğu sürece hayatı zorlaştıran bir duygu değildir.

5.02.2016Eğitim
Dikkat Anemi, kanser habercisi olabilir

Dikkat! Anemi, kanser habercisi olabilir

Anemi; mide ve bağırsak gibi sindirim sistemi kanserleri başta olmak üzere, tüm kanser çeşitlerinin belirtilerinden biri olabiliyor. Aneminin nedenleri arasında kanser de yer alıyor. Bu nedenle anemi tedavisine başlanmadan önce kanserin de akla gelmesi ve buna yönelik tetkiklerin yapılması gerekir. Central Hospital’dan Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. M. Rafet Yiğitbaşı, 4 Şubat Dünya Kanser Günü sebebiyle oldukça tehlikeli bir hastalık olan anemi ve kanser ilişkisi hakkında bilgiler verdi.

4.02.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Hamilelik dönemine ait sık rastlanan hurafeler

Günümüzün anne adayları hamilelik dönemi hakkında artık çok daha bilinçli. Hamile kalmadan önceki dönemde başlayıp 40 hafta boyunda gerekli kontrollerini düzenli yaptırıyor, yazılı ve görsel kaynakları takip ederek bu dönem hakkında bilgiye ulaşıyorlar. Buna rağmen bebeğini beklerken etrafında duyduğu hamilelikle ilgili hurafelere maruz kalabiliyor.

10.01.2018

Kalp krizleri önlenebilir mi?

GEÇTİĞİMİZ hafta hepimizi üzen bir olay yaşadık, İstanbul Ticaret Odası başkanı İbrahim Çağlar’ı geçirdiği ilk kalp krizinde kaybettik.

17.12.2017
Hamilelikte kasık ağrısı neden olur

Hamilelikte kasık ağrısı neden olur?

Hamilelikte kasık ağrısı normal mi? Hamilelikte kasık ağrısı neden olur? Kasık ağrısı yaşandığında neler yapılmalı? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslıhan Yazıcıoğlu, bu konuda dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

19.09.2017
Hamilelikte kanama olur mu Sebepleri nelerdir

Hamilelikte kanama olur mu? Sebepleri nelerdir?

Hamilelikte kanama olması normal mi? Hamilelikte kanamanın nedenleri nelerdir? Hamilelikte hangi kanamalar ciddiye alınmalı? Hamilelikte görülen kanamalar hakkında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslıhan Yazıcıoğlu, bu kanamaların nedenlerini anlattı.

13.09.2017

Stresle mücadele için 4 basit tüyo

Stres, pek çok sağlık ve sosyal soruna davetiye çıkarıyor. Bu nedenle de hepimizin stres konusunda az çok bilgilenmesi, stres yönetimi konusunda bazı temel bilgileri öğrenmesi lazım. Gelin, bazı stres savar stratejileri yeniden hatırlayalım.

5.09.2017
Horlama tedavisi her yaşta yapılabiliyor

Horlama tedavisi her yaşta yapılabiliyor

Kişinin genel sağlığını bozarak yaşam kalitesinin düşmesine yol açabilir.

31.07.2017

Bas ağrıtan sorular

Önce şu bilginin altını yeniden ve kalınca bir çizelim: Lütfen baş ağrısı deyip geçmeyelim! Baş ağrısının kimi önemsiz, kimi de hayatı tehdit edebilecek kadar mühim. Bu ağrının farklı ve şaşırtıcı nedenleri var. Sıradan bir ofis stresi de başınızı ağrıtabiliyor, beyninizin içinde neredeyse bir greyfurt iriliğine ulaşan iyi huylu bir tümör veya bir beyin kanseri de. Kısacası sorun baş ağrısı olduğu, sorular da baş ağrısından geldiğinde biz her zaman telaşlanırız. İşte o sorulardan bazıları...

21.06.2017

Burun kanamasının gözden kaçan 5 nedeni

Burnumuz kanadığında çoğumuz gereksiz yere telaşlanıp korkarız. Oysa çoğu zaman korkacak/telaşlanacak bir durum yoktur. Eğer “burun kanatan nedenler nelerdir?” diye merak ediyorsanız işte kısa bir özet...

2.05.2017

Göz altı morluklarının sebepleri nelerdir?

Göz çevresi yüzümüzde küçücük bir alanı kaplamasına karşın, boyundan büyük birçok sorunla karşılaşır.

10.04.2017

Stresle mücadelede ilk 10 adım

Sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Neticede de stres yükümüz sürekli artıyor. Bu da stresle bağlantılı sorunlarımızın çoğalması anlamına geliyor. Peki, bu işi yönetmenin, stresli süreçlerin etkisini bir nebze de olsa hafifletmenin yolu ya da yolları yok mu? VAR! Merak ediyorsanız eğer buyurun...

27.12.2016

Baş ağrısı deyip geçmeyin!

Siz siz olun, baş ağrısı deyip geçmeyin. Özellikle birkaç günden uzun süren, şiddeti giderek artan, bedenin başka yerlerindeki sağlık sorunlarıyla ilişkili olduğu düşünülen baş ağrılarında zaman kaybetmeden bir uzmana görünün.

21.10.2016

Ağır stresin 20 önemli belirtisi

Stres hepimizde istem dışı bazı belirtiler oluşturabiliyor, beklenmedik, sürpriz bazı problemler hatta kişilik değişimleri yaratabiliyor. Bunların bir kısmı ise stres maksimizasyonu sınırına ulaştığımıza yani işin kritik bir noktaya geldiğine işaret ediyor. İşte o kritik işaretler ortaya çıkınca işi oluruna bırakmak yerine bir doktordan yardım almanız gerekiyor. O işaretlerden bazıları şunlar...

26.08.2016
Çene ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir

Çene ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir

Çene ağrısı kalp krizi nedeni bile olabilir.

15.08.2016

Bel ağrısı mı? Bel fıtığı mı?

Bu iki terimin hep birbirine karıştırılması söz konusu olmakla birlikte, aslında farklı durumlardır.

18.06.2016

Sınav kaygısı

Hayati önem taşıyan sınavlarda başarı şansını büyük oranda etkileyen sınav kaygısı kavramını duymayanımız yok. Peki nedir bu sınav kaygısı?

6.06.2016

Baş ağrılarından kurtulmanın 7 yolu!

Günlük yaşamınızda alacağınız bu önlemler ağrılarınızın geçmesini sağlayacak.

1.06.2016
Adana nüfusu kadar hasta İstanbulda yaşıyor

Adana nüfusu kadar hasta İstanbul'da yaşıyor!

Migrenli hastalar için tavsiye edilen yaşam tarzı değişikliği koşullar gereği büyük şehirlerde hayata geçirilemiyor.

16.03.2016