EKSTRA
MENÜ

Barajların Doluluk Oranı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 387 haberi bulunmuştur.

Barajların Doluluk Oranı Haberleri

Büyük Melen Nehri, en kurak durumda bile İstanbula yeter

"Büyük Melen Nehri, en kurak durumda bile İstanbul'a yeter"

Devlet Su İşleri 14. Bölge Müdürü Cüneyt Gerek, İstanbul'un 'orta vadede' içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla yürütülen Büyük İstanbul İçmesuyu 2. Merhale Projesiyle (Büyük Melen Projesi) ilgili, “Büyük Melen Nehri, en kurak durumda bile İstanbul'a yeter” dedi.

13.07.2007Gündem
Tarım için yeni su projesi

Tarım için yeni su projesi

MHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayı ve Sanayi Ticaret eski Bakanı A.Kenan Tanrıkulu İzmir Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

12.07.2007Ege
Pabuçdere Barajı sıfırı tüketti

Pabuçdere Barajı sıfırı tüketti

İstanbul’a su sağlayan dokuz barajdan biri olan Pabuçdere Barajı’nda su tamamen tükendi.

3.07.2007Gündem
Son yağmurlar bir günlük su getirdi

Son yağmurlar bir günlük su getirdi

İstanbul'da üç gündür aralıklarla yağan yağmur, barajlarda, iki milyon 44 metre küplük artış sağladı. İstanbul’un su rezervi, 394 milyon 430 bin metre küp seviyesine barajların doluluk oranı ise yüzde 45.66’ya ulaştı. İSKİ yetkilileri, son yağmurlar sayesinde İstanbul’un bir günlük su ihtiyacının karşılandığını belirterek İstanbullular’ın su tasarrufuna devam etmeleri çağrısında bulundu.

21.05.2007Gündem
Eko Hattı

Eko Hattı

25.02.2007Ege
Büyük kent barajlarında doluluk oranı yüzde 25e düştü

Büyük kent barajlarında doluluk oranı yüzde 25'e düştü

Büyük kentlere içme suyu sağlayan barajlarda doluluk oranı 2 Şubat itibariyle yüzde 25'e düştü. DSİ, geçen yıl aynı dönemde doluluk oranının yüzde 43 olduğunu bildirdi.

4.02.2007Gündem
Trakya’da barajların doluluk oranı yüzde 50nin altında

Trakya’da barajların doluluk oranı yüzde 50'nin altında

TRAKYA’da barajların doluluk oranı geçen yıla göre yüzde 10 oranında arttı.

18.12.2006Gündem
Prof. Dr. Toros son yağışları değerlendi: Barajlarda doluluk yüzde 50nin üzerine çıkacaktır. 9 ay yetecek kadar su var

Prof. Dr. Toros son yağışları değerlendi: Barajlarda doluluk yüzde 50'nin üzerine çıkacaktır. 9 ay yetecek kadar su var

SON kar yağışlarıyla birlikte İstanbul’daki barajların genel doluluk oranı yüzde 48.67’ye yükseldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, karların erimesiyle bir hafta içinde barajlardaki doluluk oranının yüzde 50-55 seviyesine yükseleceğini söyledi. Prof. Dr. Toros, "Şu anda uzun vadeli hava tahminlerine göre İstanbul’da Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında yine mevsim normallerinde yağış bekleniyor. Hiç almasak bile zaten 9 ay yetecek kadar su var. Ama yine mevsim normallerinde gelen yağışlarla beraber bu barajlardaki su seviyesi dolmaya devam edecek Mart, Nisan, Mayıs aylarında. Daha sonraki yaz aylarındaki susuz dönemde zaten rahat şekilde yetecek diye tahmin ediyorum." diye konuştu.

18.02.2021Gündem
İstanbul barajlarındaki su seviyesi yüzde kaç İSKİ barajlardaki doluluk oranını açıkladı

İstanbul barajlarındaki su seviyesi yüzde kaç? İSKİ barajlardaki doluluk oranını açıkladı

İstanbul barajlarındaki düşük su seviyesi alarm noktasına gelmiş ve barajların toplamında yüzde 19'lara kadar gerilemişti. Ocak ayında artan yağışlarla birlikte barajlardaki su seviyesi de yükselişe geçti. İSKİ'den yapılan açıklamaya göre İstanbul barjlarında doluluk oranı yüzde 44 seviyesine kadar yükseldi.

8.02.2021Gündem
İstanbul baraj doluluk oranları ne kadar İSKİ güncel verileri açıkladı

İstanbul baraj doluluk oranları ne kadar? İSKİ güncel verileri açıkladı

İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 43'e yükseldi. İstanbul'a su sağlayan barajlardaki su seviyesi, son yağışlarla yüzde 24,29 arttı Su miktarı 377 milyon metreküp seviyesine çıktı. İşte, İSKİ'nin açıkladığı en güncel veriler...

4.02.2021Gündem
İstanbula su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İSKİden gelen son veriler

İstanbul'a su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İSKİ'den gelen son veriler

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, barajlardaki su seviyesi 8 İstanbul barajlarında su seviyesi yükselmeye devam ediyor.. İşte İSKİ'den gelen son veriler

3.02.2021Gündem
İstanbulun barajlarındaki doluluk oranı kaç oldu İşte en son veriler

İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı kaç oldu? İşte en son veriler

İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 42'ye yükseldi. İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi son yağışlarla yüzde 42,63'e yükseldi, dün itibarıyla verilen su miktarı ise 2 milyon 743 bin metreküp oldu. İşte, en son veriler...

2.02.2021Gündem
İstanbul ve Trakya barajlarından sevindiren haber.. İşte İstanbul baraj doluluk oranları

İstanbul ve Trakya barajlarından sevindiren haber.. İşte İstanbul baraj doluluk oranları

İstanbul barajlarındaki su oranı geçtiğimiz aylarda yüzde 19 seviyesine kadar düşmüş ve kritik seviyeye gelmişti. Son haftalarda meydana gelen yağışlar sayesinde barajlarımızda doluluk oranları artmaya devam ediyor.. İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi son yağışlarla yüzde 42,63'e yükseldi, dün itibarıyla verilen su miktarı ise 2 milyon 743 bin metreküp oldu. Trakya'da bir süredir etkili olan sağanak ve kar erimeleri Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde barajlardaki su seviyesini yükseltti.

2.02.2021Gündem
İstanbulun barajlarından güzel haber... Su seviyesi yüzde 42ye yükseldi

İstanbul'un barajlarından güzel haber... Su seviyesi yüzde 42'ye yükseldi

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, son yağışlarla yüzde 42,63'e yükseldi.

2.02.2021Gündem
İstanbul barajlarında su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul barajlarında su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul barajlarındaki su seviyesi yükselmeye devam ediyor. Yüzde 19 seviyesine kadar düşen baraj doluluk oranları geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yağışlarla yüzde 38'lere yükselmiş ve artmaya devam etmişti. Son gelen verilere İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, son yağışlarla birlikte yüzde 41,30'a yükseldi.

1.02.2021Gündem
İSKİ açıkladı... İşte İstanbuldaki baraj doluluk oranları

İSKİ açıkladı... İşte İstanbul'daki baraj doluluk oranları

İstanbul'da kuraklık tehlikesinin yaşanması ve ardından gelen yağışlardan sonra İstanbul'daki baraj doluluk oranları merak ediliyor. İstanbul barajlarında doluluk oranlarında artış devam ediyor. İSKİ verilerine göre, barajlardaki doluluk oranı 1 Şubat itibariyle yüzde 41'i aştı.

1.02.2021Gündem
İstanbul barajlarında doluluk oranında iki haftada büyük değişim

İstanbul barajlarında doluluk oranında iki haftada büyük değişim

İstanbul'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve yağışların azalması dolayısıyla doluluk oranı yüzde 19,16'a kadar düşen baraj seviyesi son yağışlarla birlikte 40.39'a çıktı.

31.01.2021Gündem
İstanbulda baraj doluluk oranları açıklandı İSKİ duyurdu

İstanbul'da baraj doluluk oranları açıklandı! İSKİ duyurdu

İstanbul'da kuraklık tehlikesinin yaşanması ve ardından gelen yağışlardan sonra İstanbul'daki baraj doluluk oranları merak ediliyor. İstanbul barajlarında doluluk oranlarında artış devam ediyor. İSKİ verilerine göre, barajlardaki doluluk oranı yüzde 38.86'ya ulaştı. İstanbul'un barajlarında toplam 337.58 milyon metre küp su bulunuyor. İstanbul'un önemli barajlarından Elmalı barajında su seviyesi yükselirken doluluk oranı yüzde 45.31 olarak ölçüldü. Elmalı barajındaki son durum havadan görüntülendi.

30.01.2021Gündem
İstanbul barajlarındaki son durum nedir İşte barajlardaki doluluk oranı

İstanbul barajlarındaki son durum nedir? İşte barajlardaki doluluk oranı

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, son yağışlarla birlikte yüzde 38,29'a yükseldi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, barajlardaki su seviyesi 8 Ocak'ta yüzde 19,16 oranına kadar inerken, o günden bu yana etkili olan yağışlı havayla birlikte barajlardaki su miktarı yüzde 15 üzerinde artış gösterdi

29.01.2021Gündem
İstanbulun barajlarındaki doluluk oranı yükseldi mi İşte İSKİden yapılan son açıklama

İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı yükseldi mi? İşte İSKİ'den yapılan son açıklama

İstanbul'da özellikle geçtiğimiz alarm seviyesine gelen baraj doluluk oranları Ocak ayında gerçekleşen kar ve yağmur yağışları ile birlikte artmaya devam ediyor. En son yüzde 19 seviyesine kadar gerileyen baraj doluluk oranları bugün yüzde 30'u aşmış durumda. İşte İstanbul barajlarındaki su seviyesi ve İSKİ'den yapılan son açıklama

27.01.2021Gündem
İstanbulda doluluk oranı yüzde 38e çıkan Elmalı Barajı havadan görüntülendi

İstanbul'da doluluk oranı yüzde 38'e çıkan Elmalı Barajı havadan görüntülendi

İstanbul'un barajlarında doluluk oranlarında artış devam ediyor. İSKİ verilerine göre, barajlardaki doluluk oranı yüzde 33.37'e ulaştı. İstanbul'un önemli barajlarından Elmalı barajında su seviyesi yükselirken doluluk oranı yüzde 38.00 olarak ölçüldü. Elmalı barajındaki son durum havadan görüntülendi.

26.01.2021Haber
Büyük Menderes Nehrinde kirlilik 4ncü dereceye ulaştı

Büyük Menderes Nehri'nde kirlilik 4'ncü dereceye ulaştı

Aydın'ın içinden geçerek birçok tarım alanını sulamada kullanılan Büyük Menderes Nehri'ndeki kirlilik oranı 4'üncü dereceye ulaştı. Çevre Mühendisi Nilgün Böcekli, 'Büyük Menderes Nehri çöp atma merkezi haline geldi. Hava ve su kirliliği tedbirlerini almazsak birkaç yıl sonra neredeyse içecek su bulamayacak duruma geleceğiz' diye konuştu.

25.01.2021Haber
Büyük Menderes Nehrinde korkutan görüntü 4üncü dereceye ulaştı...

Büyük Menderes Nehri'nde korkutan görüntü! 4'üncü dereceye ulaştı...

Aydın'ın içinden geçerek birçok tarım alanını sulamada kullanılan Büyük Menderes Nehri'ndeki kirlilik oranı 4'üncü dereceye ulaştı. Çevre Mühendisi Nilgün Böcekli, 'Büyük Menderes Nehri çöp atma merkezi haline geldi. Hava ve su kirliliği tedbirlerini almazsak birkaç yıl sonra neredeyse içecek su bulamayacak duruma geleceğiz' diye konuştu.

25.01.2021Gündem
İstanbul’da Elmalı barajında doluluk oranı yüzde 36’ya yükseldi

İstanbul’da Elmalı barajında doluluk oranı yüzde 36’ya yükseldi

Megakent İstanbul’un genelinde etkili olan kar yağışının ardından havaların ısınmasıyla birlikte erimeye başlayan kardan oluşan sular, barajları doldurmaya başladı. Aralık ayında doluluk oranı yüzde 23 seviyelerine düşen Elma barajı, Ocak ayının sonunda yüzde 36 seviyelerine yükseldi.

25.01.2021Gündem
Dikkat İstanbul’a çarşamba ve perşembe kar yağabilir

Dikkat! İstanbul’a çarşamba ve perşembe kar yağabilir

Hafta sonuna güneşli bir havayla giren İstanbul’da önümüzdeki hafta kar yağışı bekleniyor. CNN TÜRK meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli beklenen kar yağışı ile ilgili “Kar yağsa bile bu yağış en son İstanbul’da görülen kar yağışı kadar olmayacak” diyor.

24.01.2021Gündem
İstanbul için iyi haber Barajlarda 14 günde doluluk yüzde 12,73 arttı

İstanbul için iyi haber! Barajlarda 14 günde doluluk yüzde 12,73 arttı

İstanbul'un barajlarında doluluk oranlarında artış devam ediyor. İSKİ verilerine göre, barajlardaki doluluk oranı yüzde 31.89'a ulaştı. Barajların doluluk oranlarındaki artış 14 gün içindeki yüzde 12.73 oldu. Daha önce adeta kuruma noktasına gelen Sazlıdere Barajı su havzası tekrar suyla dolmaya başladı.

23.01.2021Gündem
İstanbulun Trakyadan suyunu karşılayan barajlar hayat buldu İşte son durum

İstanbul'un Trakya'dan suyunu karşılayan barajlar hayat buldu! İşte son durum

Kırklareli'nin Vize ilçesinde İstanbul'un su ihtiyacının önemli bölümünün karşılandığı ve kuraklık nedeniyle kuruyan barajlardan Kazandere ile Pabuçdere, bölgedeki son yağışlarla hayat buldu.

19.01.2021Gündem
İstanbulda doluluk oranları artıyor Son yağışların ardından iyi haber

İstanbul'da doluluk oranları artıyor! Son yağışların ardından iyi haber

İstanbul'da doluluk oranları yüzde 20'nin altına düşen barajlardaki su seviyesi hızla yükselmeye başladı. İSKİ'nin verilerine göre bugün İstanbul barajlarının doluluk oranı 28.66'ya ulaştı. Birkaç hafta önce neredeyse kuruyan Kazandere ve Papuçdere barajlarında doluluk oranları yüzde 15'in üzerine çıkarken, Istırancalar barajında doluluk oranı yüzde 97.47'ye ulaştı. Alibeyköy barajında ise bir kaç hafta önce keçilerin otlamaya başladığı alanlar yeniden suyla doluyor. Pazar gününden itibaren etkili olması beklenen soğuk ve yağışlı sistemin ardından yükselişin sürmesi bekleniyor.

16.01.2021Gündem
Tedirgin eden görüntü... Alibeyköy Barajında 4 yıl arayla çekilen görüntü tehlikeyi gözler önüne serdi

Tedirgin eden görüntü... Alibeyköy Barajı'nda 4 yıl arayla çekilen görüntü tehlikeyi gözler önüne serdi

Alibeyköy Barajı'nda aynı noktada çekilen görüntüler kuraklığın ciddiyetini ortaya çıkarıyor. Ocak 2017'de çekilen görüntülerde yüzde 64,6'sı dolu olan Alibeyköy Barajı'nın buz tuttuğu görülüyor. Bugün ise sıcaklık 18 derecelerde seyrederken, aynı yerde keçiler otluyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, ''Yine ocak ortasına doğru soğuk sistemlerin de geldiğini görüyoruz. Eğer bu soğuk havalar da gelirse, İstanbul'da hepimizin beklediği kar yağışını da görmüş oluruz'' dedi.

5.01.2021Haber
4 yıl arayla çekildi Tehlikeyi en net gösteren fotoğraf...

4 yıl arayla çekildi! Tehlikeyi en net gösteren fotoğraf...

Alibeyköy Barajı'nda aynı noktada çekilen görüntüler kuraklığın ciddiyetini ortaya çıkarıyor. Ocak 2017'de çekilen görüntülerde yüzde 64,6'sı dolu olan Alibeyköy Barajı'nın buz tuttuğu görülüyor. Bugün ise sıcaklık 18 derecelerde seyrederken, aynı yerde keçiler otluyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, ''Yine Ocak ortasına doğru soğuk sistemlerin de geldiğini görüyoruz. Eğer bu soğuk havalar da gelirse, İstanbul'da hepimizin beklediği kar yağışını da görmüş oluruz'' dedi.

5.01.2021Gündem
Son dakika... Sular çekildi, Büyükçekmece Gölü bu hale geldi

Son dakika... Sular çekildi, Büyükçekmece Gölü bu hale geldi!

Son aylarda yaşanan kuraklık nedeniyle son 10 yılın en düşük baraj doluluk oranlarını gören Megakent İstanbul’da susuzluk alarmı devam ediyor. Son düşen yağmurlar ise beklentilerin altında kalarak İstanbul’a yaklaşık 1 günlük su kazandırdı. İstanbul’un su ihtiyacının karşılandığı en önemli barajlarından Büyükçekmece Gölü’nde ise sular yüzlerce metre çekilerek adeta çorak arazi ortaya çıktı.

17.12.2020Gündem
İstanbulda 3 gündür süren yağmur barajları besleyemedi

İstanbul'da 3 gündür süren yağmur barajları besleyemedi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, kuraklık uyarısında bulunarak, "3 gündür yağan yağmur 3 milimetre civarındaydı. Bu da barajları besleyemedi. Sadece su tüketimindeki hızlı azalışı biraz durdurabildi. Bundan sonraki süreçte 2021 yılı yağışlarına ihtiyacımız var. Tahminler maalesef ülkemizin bulunduğu bölgenin biraz kurak geçeceği şeklinde" dedi.

15.12.2020Gündem
Sazlıdere Barajı’nda korkutan manzara Havadan böyle görüntülendi

Sazlıdere Barajı’nda korkutan manzara! Havadan böyle görüntülendi

İstanbul’a yağan yağmurlar barajlara etki etmeyince doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 21 seviyesine kadar indi. Suların yüzlerce metre çekildiği Sazlıdere Barajı’nda ise korkunç manzaralar ortaya çıktı. Haritada sulak olduğu için mavi gösterilen alanın çöle döndüğü ve suların çekilmesi ile tarihi ev kalıntılarının ve köprünün ortaya çıktığı görüldü.

15.12.2020Haber
Son dakika haberleri...Sazlıdere Barajı’nda korkutan manzara Çöle döndü, kalıntılar ortaya çıktı

Son dakika haberleri...Sazlıdere Barajı’nda korkutan manzara! Çöle döndü, kalıntılar ortaya çıktı

İstanbul’a yağan yağmurlar barajlara etki etmeyince doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 21 seviyesine kadar indi. Suların yüzlerce metre çekildiği Sazlıdere Barajı’nda ise korkunç manzaralar ortaya çıktı. Haritada sulak olduğu için mavi gösterilen alanın çöle döndüğü ve suların çekilmesi ile tarihi ev kalıntılarının ve köprünün ortaya çıktığı görüldü.

15.12.2020Gündem
Büyükçekmece, Kazandere ve Papuçdere barajlarında korkutan görüntü... Artık koyunlar otluyor

Büyükçekmece, Kazandere ve Papuçdere barajlarında korkutan görüntü... Artık koyunlar otluyor

İstanbul'un barajları artık "kırmızı" alarm veriyor. İSKİ verilerine göre bugün yüzde 22.15'lik doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçti. İstanbul'un üç barajında doluluk oranı yüzde 7'nin altına inerken su havzaları adeta kurudu. Doluluk oranı yüzde 4.38'e kadar gerileyen Kazandere barajında balıkların yüzdüğü alanlarda artık koyunlar otluyor. Melen ve Yeşilçay'dan bu yılın ilk 11 ayında İstanbul barajlarına sevk edilen 477 milyon 745 bin 881 metre küp su ise barajlardaki su seviyelerini yükseltmeye yetmedi.

11.12.2020Gündem
Büyükçekmece Barajı’nda korkutan görüntü

Büyükçekmece Barajı’nda korkutan görüntü

İstanbul'daki barajların doluluk oranları, son 10 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 22 seviyesine kadar düştü. Doluluk oranı yüzde 16 olan Büyükçekmece Barajı’nın son durumu ise havadan görüntülendi. Suların yüzlerce metre çekildiği barajda adacıklar oluşurken, balıkçı teknelerinin de karaya oturduğu görüldü. Öte yandan uzmanlar suyun tasarruflu kullanılması konusunda uyarılarda bulundu.

11.12.2020Gündem
Alibeyköy Barajında korkutan görüntü

Alibeyköy Barajında korkutan görüntü

İstanbul'daki barajların doluluk oranları, son 10 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 22.66 seviyesine kadar düştü. Doluluk oranı yüzde 28.86 olan Alibeyköy Barajı’nın son durumu ise havadan görüntülendi. Suların çekildiği alanda çölü andıran görüntüler, korkunç tabloyu gözler önüne serdi. Mağlova Kemeri’nin de ayakları gün yüzüne çıktı.

9.12.2020Gündem
İstanbul’da korkutan görüntü 10 yıldır böylesi görülmedi

İstanbul’da korkutan görüntü! 10 yıldır böylesi görülmedi

İstanbul'daki barajların doluluk oranları, son 10 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 22.66 seviyesine kadar düştü. Mağlova Kemeri’nin ayakları görünmeye başladı.

9.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Aman dikkat Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı... Gitgide düşüyor

Son dakika haberi: Aman dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı... Gitgide düşüyor

Yaz aylarında yaşanan kuraklığın ardından son aylarda da yağışların beklenenden az olması barajlardaki su seviyesini olumsuz etkiledi. Kasım ayında Güzelhisar Barajı’nın aktif doluluk oranı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20.1 azalarak yüzde 45.36 seviyesine indi. İstanbul'da baraj seviyesi son 10 yılın en düşük seviyesinde iken Bursa'da yağmur ve kar yağışının az olmasından dolayı barajlardaki doluluk oranları düştü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada bu yılki yağışların neredeyse yarı yarıya azaldığını ifade etmişti.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... İstanbul barajları kritik seviyede Tedirgin eden görüntü

Son dakika haberleri... İstanbul barajları kritik seviyede! Tedirgin eden görüntü

İstanbul'un barajları her geçen gün daha çok alarm veriyor. İSKİ verilerine göre bugün barajlardaki doluluk oranı yüzde 30.63'le son 5 yılın en düşük seviyelerine geriledi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, su seviyesinin artırılması için yağmur hasadı yapılması gerektiği tavsiyesinde bulunarak, özellikle yol kenarlarındaki ağaçların çevrelerinin açılarak yağmur sularını emebilecek hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan yine İSKİ verilerine göre en dikkat çeken baraj ise Alibeyköy Barajı oldu. Barajdaki su seviyesi yüzde 22,55 gerilerken, baraj havzasında bulunan eski elektrik direkleri su seviyesinin düşmesiyle birlikte ortaya çıktı.

27.10.2020Haber
Son dakika haberleri... İstanbul barajları kritik seviyede Tedirgin eden görüntü

Son dakika haberleri... İstanbul barajları kritik seviyede! Tedirgin eden görüntü

İstanbul'un barajları her geçen gün daha çok alarm veriyor. İSKİ verilerine göre bugün barajlardaki doluluk oranı yüzde 30.63'le son 5 yılın en düşük seviyelerine geriledi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, su seviyesinin artırılması için yağmur hasadı yapılması gerektiği tavsiyesinde bulunarak, özellikle yol kenarlarındaki ağaçların çevrelerinin açılarak yağmur sularını emebilecek hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan yine İSKİ verilerine göre en dikkat çeken baraj ise Alibeyköy Barajı oldu. Barajdaki su seviyesi yüzde 22,55 gerilerken, baraj havzasında bulunan eski elektrik direkleri su seviyesinin düşmesiyle birlikte ortaya çıktı.

27.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Barajlardaki doluluğun %5 olduğu doğru mu?

NTV’de hava durumu haberlerinde (23 Temmuz 2007), Ankara’daki içmesuyu barajlarında doluluk oranının %5 olduğu bildirildi.

26.07.2007

’Yahu bu nasıl başkenttir’

ANKARA’nın bir başkent ancak problemler sadece problem olduğuyla kalıyor ne yazık ki...

25.07.2007

Nüfusumuzun %30'u emekli ailesi oldu

BİLİNDİĞİ gibi bu yıl milletvekilliği genel seçimleri yapılacaktır. Siyasi partiler şimdiden vaatlerine başladı bile. Genç Parti'nin vaatleri arasında emeklilere yönelik olanı dikkatimizi çekti: "Emeklilere 14 maaş."

11.04.2007

Aferin Işın, bir sen eksiktin!

Dünyanın medeni bir ülkesinde oryantal yapan sunucunun başına bu gelmez, işinden olmazdı. Herkes gülüp geçerdi. Hande Sarıoğlu kendi deyişinle biz erkeklerinin yarattığı “siyah”a hoş geldin. Merak etme; sana dünyayı dar eden o siyahlığın içinde kendimiz de varız. Bu arada Işın Karaca... Cuk oturdun, istersen baş köşeye geç.

17.02.2021