EKSTRA
MENÜ

Banyo Temizliği

Banyo Temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Banyo Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 315 Banyo Temizliği haberi bulunmuştur.

Banyo Temizliği Haberleri

Hac kayıtları nasıl yapılır 2020 hac fiyatları ne kadar oldu

Hac kayıtları nasıl yapılır? 2020 hac fiyatları ne kadar oldu?

Kutsal topraklara gitmeyi bekleyen hacı adayları için hac kesin kayıtları 13 Ocak tarihinde başladı. 2 milyondan fazla vatandaşın beklediği hac kura sonuçlarına göre hac kesin kayıtlarını yaptırmaya hak kazananlar, "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesiyle işlemlerini tamamlayacak. Peki, hac kayıtları nasıl yapılır? 2020 hac fiyatları ne kadar oldu? İşte, 2020 hac kayıtlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.01.2020Gündem
Hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak İşte 2020 hac fiyatları

Hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak? İşte 2020 hac fiyatları

2 milyon 298 bin 800 kişinin katıldığı 2020 hac kuraları çekildi. Hacı adayları, kura çekiminin ardından sonuçları saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. Gözler şimdi bu yılın hac fiyatlarının ne kadar olacağında. Peki, hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak?

9.01.2020Gündem
Rüyada banyo yapmak ne anlama gelir Rüyada banyo yapma tabiri

Rüyada banyo yapmak ne anlama gelir? Rüyada banyo yapma tabiri

Rüya tabirleri internette en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Rüyasında banyo gören vatandaşlar, bunun ne anlama geldiğini ve banyo görmenin tabirlerini araştırıyor. Peki, rüyada banyo görmek ne anlama gelir?

17.12.2019Rüya Tabirleri
Yeni ‘Febreze Banyo’ kötü kokuları maskelemeden yok ediyor

Yeni ‘Febreze Banyo’ kötü kokuları maskelemeden yok ediyor

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G’nin hava ferahlatıcı markası Febreze’in sadece havadaki kötü kokuları gidermekle kalmayıp aynı zamanda kokuların banyodaki havlu, paspas gibi yumuşak yüzeylerine sinmesini de önleyen yeni ürünü ‘Febreze Banyo’, 45 gün boyunca kötü kokuları maskelemeden yok ediyor ve geri gelmesini engelliyor.

4.12.2019Alışveriş
Bebeklerin hijyeni ve sağlığı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

Bebeklerin hijyeni ve sağlığı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

Doğum öncesi dönemde bebekler, kendileri için en hijyenik ortam olan anne karnında bulunurlar. Zayıf bir immün sistem, hassas ve ince bir cilt ile kendisine yararlı veya zararlı birçok canlının bulunduğu dünyaya gözlerini açarlar. Burada bebeğe hijyenik ortam başta olmak üzere en uygun ortam koşullarını sağlamada, aşıları da dahil gerekli sağlık bakımlarını temin etmede temel görev; ebeveynlere düşmektedir! Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Serkan Atıcı, aileleri bebek hijyeni hakkında bilgilendiriyor.

Hac kuraları ne zaman çekilecek 2019 Hac kura çekim tarihi

Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2019 Hac kura çekim tarihi

Dini farizalarını yerine getirmek için kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar, Hac kuraları ne zaman çekilecek sorusuna cevap aramaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kura süreci, internet üzerinden öğrenilebilecek. Peki, Hac kuraları ne zaman çekilecek? İşte, Hac kuraları ne zaman çekilecek sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

15.10.2019Gündem
Her aileye acil durum planı... Sallanma harekete geç

Her aileye acil durum planı... Sallanma harekete geç

İstanbul büyük deprem korkusuyla yaşarken uzmanlar daha önce alınacak hayat kurtaran önlemleri anlattı: Evdeki eşyaları sabitleyin. Deprem anında dışarı çıkış planı ile afet çantası hazırlayın. Toplanma yerini saptayın. Şehir dışından bir irtibat numarası belirleyin. Evinizin dayanıklılığını kontrol ettirin.

28.09.2019Gündem
Bebeklerde ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır

Bebeklerde ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır?

Burun tıkanıklığı yaşamın her döneminde görülen sebebine, süresine ve şiddetine göre yaşam kalitesini etkileyen bir şikayettir. Peki, sümkürme eylemini gerçekleştiremeyen bebekler ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? KBB Baş ve Boyun cerrahisi Prof. Dr. Metin Yılmaz, konu hakkında bilgilerini aktardı.

Kolera hastalığı nedir, nasıl bulaşır

Kolera hastalığı nedir, nasıl bulaşır?

Kolera, Vibrio cholerae isimli bakterinin neden olduğu bağırsak enfeksiyonuna bağlı olan, akut ve şiddetli ishal ile seyreden bir hastalıktır. Kolera, kalabalık ortamlarda yaşayan savaş, yoksulluk ve doğal afetlerden etkilenen topluluklarda kolayca yayılıp ölümlere yol açabilmektedir. Peki Kolera hastalığının belirtileri nelerdir, hastalık nasıl bulaşır?

13.09.2019Sağlık
Yazın çocukları enfeksiyon hastalıklarından korumanın yolları

Yazın çocukları enfeksiyon hastalıklarından korumanın yolları

Deniz ve havuzda geçen yaz günleri, kova ve küreklerle kumda geçirilen oyun saatleri, çocukları enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakıyor. Özellikle yüzme bilmeyen çocuklarda daha sıklıkla görülen bağırsak enfeksiyonları ve dış kulak yolu iltihapları konusunda ailelerin dikkatli olması gerekiyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Aşkın Güra, ailelere çocuklarını yaz aylarında görülen enfeksiyonlardan korumak için uyarılarda bulundu.

Genç kız ölümcül karışım kurbanı

Genç kız ölümcül karışım kurbanı!

Sakarya’da yaşayan 24 yaşındaki Ayşenur’un, temizlik için karıştırdığı kezzap ve çamaşır suyundan çıkan klor gazından öldüğü belirlendi. Uzmanlar uyardı: “Bu karışım öldürür”

22.06.2019Gündem
Güneş bebeğinizin cildini yakmasın

Güneş bebeğinizin cildini yakmasın

D vitamini vücudumuzdaki kalsiyum ve fosfor mekanizmamızı düzenleyen en önemli yapıtaşı. Kemik ve diş gelişiminin yanı sıra bazı kanser türlerini önlediği ve bağışıklık sistemini desteklediği yapılan çalışmalarla ortaya kondu. D vitamininin temel kaynağı ise güneş ışınları. Ancak dikkat!

Evde bebek kremi nasıl yapılır

Evde bebek kremi nasıl yapılır?

Kimyasal maddelerin bebeğinize zarar vermesini istemiyorsanız evde bebeğiniz için krem hazırlayabilir, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İşte ev yapımı bebek kremi için malzemeler…

Kolera hastalığı nedir Kolera nasıl anlaşılır

Kolera hastalığı nedir? Kolera nasıl anlaşılır?

Yemen'de 2019 yılı başından itibaren kolera salgının artmasıyla beraber yüzlerce kişi yaşamını yitirdi. UNICEF'un son verilerine göre, 17 Mart'a kadar 109 bin kolera vakası kaydedildiği, 190 kişinin de hastalık nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Bununla beraber insanlar da kolera hastalığı ile ilgili bilgi sahibi olmak için internette araştırma yapmaya başladı. Peki, Kolera hastalığı nedir? Kolera nasıl anlaşılır? İşte, merak edilenler...

8.04.2019Sağlık
Hidroklorik asit nedir Hidroklorik asidin halk arasındaki ismi nedir

Hidroklorik asit nedir? Hidroklorik asidin halk arasındaki ismi nedir?

Hidroklorik asit, hidrojen ve klor elementlerinden oluşan, oda sıcaklığı ve normal basınçta sıvı halinde bulunan kimyasal bir bileşiktir. Ev temizliğinde sıklıkla kullanılan hidroklorik asidin çamaşır suyu ile birlikte kullanılması zehirlenmelere neden olabilir. Peki, hidroklorik asidin halk arasındaki ismi nedir?

25.01.2019Gündem
Hac kuraları başladı 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda

Hac kuraları başladı! 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda?

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda gerçekleşen hac kuraları, 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı tarafından heyecanla takip ediliyor. Kutsal topraklara gitmek için heyecan duyan vatandaşlar, hac kuralarının sonuçlarının ne zaman belli olacağını merak ediyor. Peki, 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda? Sonuçlar ne zaman belli olacak?

27.12.2018Gündem
2019 hac kuraları ne zaman hangi gün çekilecek Hac başvuruları ne zaman başlayacak

2019 hac kuraları ne zaman hangi gün çekilecek? Hac başvuruları ne zaman başlayacak?

2019 yılında hacca gitmeye hak kazanacakların belirleneceği kuraların ne zaman çekileceği merak konusu oldu. Her yıl milyonlarca kişinin başvuru yaptığı hac kuraları için bu yıl, ilk başvuru tarihinin ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, 2019 hac kurası ne zaman çekilecek? Hac başvuruları ne zaman?

3.12.2018Gündem
Hac kuraları ne zaman çekilecek 2019 Hac başvuru tarihleri açıklandı mı

Hac kuraları ne zaman çekilecek? 2019 Hac başvuru tarihleri açıklandı mı?

Kutsal topraklara giderek dini yükümlülüklerini yerine getirmek isteyen vatandaşların araştırdığı Hac kuraları ne zaman çekilecek ve Hac başvuru tarihleri belli oldu mu soruları, gündemde yer almaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilecek olan organizasyon ile Hac farizasını yerine getirecek olan vatandaşlar, 2019 yılı için başvuru ve kura tarihlerini araştırmaya başladı. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

27.11.2018Gündem
Hemoroid tedavisi artık daha kolay

Hemoroid tedavisi artık daha kolay

Hemoroid hastalığı için çok sayıda tedavi seçeneği bulunduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fahri Yetişir, her hemoroid hastasına aynı tedavinin uygulanamayacağını söyledi. Yetişir, “Hangi tedavinin uygulanacağının belirlenmesi en önemli aşamalardan biridir, her hastaya aynı tedavi uygulanmaz” dedi.

5.11.2018Sağlık
Her evde bulunması gereken 5 temizlik malzemesi

Her evde bulunması gereken 5 temizlik malzemesi

Kadınlar çoğunlukla pratik olmayan temizlik ürünlerine değil, olmazsa olmaz ve çok amaçlı temizlik ürünlerine ihtiyaç duyar. İşte sizin de evinizde mutlaka bulundurmanız gereken 5 temizlik malzemesi...

16.10.2018Etkinlikler
Hastalıktan uzak bir okul dönemi için 8 önlem

Hastalıktan uzak bir okul dönemi için 8 önlem

Sonbahar özellikle de çocuklu aileler için ‘düşen kuru yaprakların’ yarattığı nostaljiden çok, hastalıkları çağrıştırıyor. Zira okulların açılmasıyla grip sezonu da başlıyor. Enfeksiyonlar, o ana dek ‘sapasağlam’ dediğiniz çocuğunuzu bir yaprak gibi bir anda soldurabiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İlkay Değerli, hastalıklara karşı anne babalara önemli uyarılar ve önerilerde bulundu, hastalıktan uzak bir okul dönemi için alınması gereken 8 önlemi anlattı.

Ev yapımı deterjan ile gerçek temizlik mümkün

Ev yapımı deterjan ile gerçek temizlik mümkün

Son yıllarda doğallık trendiyle birlikte evde deterjan yapmak bir akım haline geldi. Bu sayede içeriğini bildiğiniz ve doğal temizlik malzemeleri yapmak mümkün. İşte narenciyelerle yapabileceğiniz deterjan tarifleri…

30.07.2018Sağlık
Nötropeni nedir

Nötropeni nedir?

Genellikle kemoterapi alan hastalarda rastlanan nötropeni hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, konu hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, Nötropeni nedir? Nasıl tedavi edilir? İşte, nötropeni hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı bilgiler...

24.07.2018Gündem
Uzmanlardan klima hastalığı uyarısı

Uzmanlardan klima hastalığı uyarısı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Necla Songür, klima yoluyla bulaşan ’lejyoner hastalığı’nın zatürre gibi ciddi üst solunum yolu sorunlarına yol açabildiğini, mutlaka klima bakımı yapılması gerektiğini kaydetti.

4.06.2018Sağlık
Çocukları bahar ve yaz mevsiminde bekleyen tehlikeler

Çocukları bahar ve yaz mevsiminde bekleyen tehlikeler

Baharın “alamet-i farikası” olan polenler havaya yayılmaya başladıkça, burun kaşıntısı, hapşırık, burun akıntısı, gözlerde sulanma, kaşıntı ve kızarıklık gibi şikayetlerle kendini gösteren bahar alerjisi (polen alerjisi) de artıyor. Üstelik burun tıkanıklığının neden olduğu gece uykusuzluğu ile birlikte yaşam kalitesi ciddi oranda etkileniyor. Çocukların yaşadığı uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik hali okul başarısının da düşmesine neden olabiliyor.

Marmariste adalardan 5 ton çöp toplandı

Marmaris'te adalardan 5 ton çöp toplandı

MARMARİS Belediyesi temizlik ekipleri, 'Cennet temiz kalsın' sloganıyla adalarda 1 hafta süren çevre temizliğini tamamlarken, yaklaşık 5 ton çöp topladı.

27.04.2018Gündem
Günlük ev temizliği nasıl yapılır

Günlük ev temizliği nasıl yapılır?

Hijyen ve sağlık açısından yaşam alanlarında düzenli olarak temizlik yapılması önemlidir. Belli dönemlerde geniş çapta yapılacak ev temizliğinin yanında günlük olarak yapılacak toz alma ve süpürme gibi işlemler sürekli olarak sağlıklı bir ortamda yaşanmasını sağlar. Temizlik esnasında belli bir plan çerçevesinde hareket ederek düzen oluşturmak ise temizliğin daha kolay olması yanında daha etkili olması bakımdan da faydalıdır.

Siz titiz olduğunuzu düşünürken evdeki kirli 5 eşya

Siz titiz olduğunuzu düşünürken evdeki kirli 5 eşya

Mikroplar düşünebileceğimiz her yerdedirler. Fakat kimi yerde az, kimi yerde fazladırlar. Evimizi her gün düzenli ve detaylı bir şekilde temizlememize rağmen, bazı noktalarda bizim görmediğimiz gizli mikrop noktaları bulunabilmektedir. İşte epey şaşıracağınız, evinizin en kirli eşyaları.

20.04.2018Sağlık
Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır Daha iyi ısınmak için bunları yapın

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır? Daha iyi ısınmak için bunları yapın

Kalorifer peteklerini temizleyerek daha iyi ısınmak mümkün. Peteklerin bakım ve temizliğini düzenli olarak yaptığınız takdirde, hem petekleri daha iyi ısıtır hem de siz kombiyi daha yüksek derecede yakmayarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Peki petek temizliği nasıl yapılır? Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır?

1.03.2018Gündem
Doğa Dostu Frosch’tan Yeni Ürünler

Doğa Dostu Frosch’tan Yeni Ürünler!

Yüzde 98 oranında doğada çözünebilen çevre dostu ev temizlik ürünleri sunan Frosch, yeni ürünleriyle raflarda yerini almaya başladı.

26.01.2018Alışveriş
Hac kuraları ne zaman çekilecek Hac müracaatları nasıl yapılır

Hac kuraları ne zaman çekilecek? Hac müracaatları nasıl yapılır?

Hac kayıtları 2018 yılı için alınmaya başlandı. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin ilgiyle beklediği 2018 Hac kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl kayıt yapanların kayıt yenileme işleminin otomatik gerçekleştiği sistemde, yeni kayıt gerçekleştirecekler 20 TL ön kayıt ücreti ödeyecek. Peki, Hac kayıt yenileme dışında durum sorgulama işleminin de yapılacağı müracaatlar nasıl gerçekleştirilecek? İşte, 2018 Hac müracaatları hakkında detaylı bilgiler

21.12.2017Gündem
Hac kayıt başvurusu ne zaman Diyanet açıkladı

Hac kayıt başvurusu ne zaman? Diyanet açıkladı

Hac kayıtları için beklenen tarih yaklaşıyor. Dini vazifelerini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin ilgiyle beklediği Hac kayıtları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınmaya başlanacak. Peki, merakla araştırılan hac kayıtları ne zaman başlayacak?

16.12.2017Ekonomi
Peteklerin havası nasıl alınır Kombi petek temizleme işlemi

Peteklerin havası nasıl alınır? Kombi petek temizleme işlemi

Kalorifer peteğinin havasını alarak kışın sert koşullarına hazırlık yapmak isteyen bireyler, internet üzerinden peteklerin havası nasıl alınır sorgusunu yapıyor. Kombi kullananların merak ettiği petek temizleme ve petek havası alma işlemi, teknik yardım alınarak yapılabildiği gibi normal bir vatandaş tarafından da kolayca gerçekleştirilebiliyor. İşte, kalorifer peteği temizleme ve petek havası alma işleminin detayları

26.10.2017Gündem
Siz titiz olduğunuzu düşünürken evinizin en kirli 5 eşyası

Siz titiz olduğunuzu düşünürken evinizin en kirli 5 eşyası

Mikroplar düşünebileceğimiz her yerdedirler. Fakat kimi yerde az, kimi yerde fazladırlar. Evimizi her gün düzenli ve detaylı bir şekilde temizlememize rağmen, bazı noktalarda bizim görmediğimiz gizli mikrop noktaları bulunabilmektedir. İşte epey şaşıracağınız, evinizin en kirli eşyaları.

23.10.2017Hayat

Yazar Sonuçları

Cam temizliğinde sirke mucizesi

Cam temizliğinde sirke mucizesi

Ev yapımı yüzey temizleyici tariflerini haberimizden öğrenin!

27.04.2018