EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Bangkok

Bangkok ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bangkok haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.427 Bangkok haberi bulunmuştur.

Bangkok Haberleri

Barış için küresel eylem günü

Barış için küresel eylem günü

Bugün, yüzlerce kentte, milyonlarca insan savaşa karşı sokağa çıktı. Dünyanın büyük şehirlerinde gerçekleştirilen, milyonlarca kişinin katıldığı küresel eylemlerle ABD'nin Irak'ta savaş girişimi protesto edildi. Bu akşam saat 20.00'de Türkiye ve dünyanın birçok kentinde barış için 1 dakika karanlık eylemi gerçekleştirilecek.

15.02.2003Gündem
Taylanddan mücevher alıyormuş

Tayland'dan mücevher alıyormuş

Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in, özel kuyumcusunu çok gizli bir misyon ile Tayland'a gönderdiği iddia edildi. Bu haber, Saddam'ın bir başka ülkeye sürgüne gideceği ya da ailesini Irak dışına yollayacağı yolundaki spekülasyonları yeniden canlandırdı.

10.03.2003Gündem
El Kaide uzmanı: Savaşın uzaması terörü besler

El Kaide uzmanı: Savaşın uzaması terörü besler

Irak savaşının uzamasının, Asya ve Ortadoğu'daki İslamcı partilerle, terörist gruplara yarayacağı öne sürüldü. El Kaide uzmanı Rohan Gunaratna, "Kampanya, Müslüman halkın duygularını incitiyor. Bunun sonucunda İslamcı partilerle terörist gruplara destek zaman içinde artacak" yorumunda bulundu.

25.03.2003Gündem
8 Nisan erkekler günü olsun mu

8 Nisan erkekler günü olsun mu

Beyaz eşya üreticisi TEBA'nın e-ticaret müdürü Selda Baygan, 8 Nisanın ‘‘erkekler günü’’ olması için sanal ortamda kampanya başlattı. ‘‘Eşinin, sevgilisinin ve annesinin kadınlar gününü kutlayan erkeklerin de özel bir günü olmalı’’ sloganıyla yola çıkan Selda Baygan, 8 Nisan tarihinin ‘‘erkekler günü’’ olması için bir dizi etkinlik düzenledi.

2.04.2003Kelebek
Havalimanında SARS alarmı

Havalimanında SARS alarmı

Uzakdoğu'da ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden Sars (Akut Solunum Yetersizliği Sendromu) virüsüne karşı alınan önlemler arttırılarak devam ediyor. Virüsün özellikle sınır kapılarından Türkiye'ye girmemesi için yoğun çaba harcayan sağlık görevlileri, Atatürk Havalimanı'nda düzenli kontrollerini sürdürüyorlar.

2.04.2003Gündem
THYden Hong Kong seferlerine iptal

THY'den Hong Kong seferlerine iptal

Öldürücü "SARS'' virüsü, Türk Hava Yolları'nı da sarstı. Şirketin haftada üç gün direkt ve dört gün de Bangkok aktarmalı olarak yapılan Hong Kong seferleri iptal edildi. Bangkok uçuşlarında ise, isteyen yolculara maske verilmesine başlandı.

7.04.2003Ekonomi
10 Asya ülkesi SARS Zirvesi topluyor

10 Asya ülkesi SARS Zirvesi topluyor

Tayland Sağlık Bakanı Sudarat Keyuraphan, ASEAN üyesi 10 Asya ülkesi 29 Nisan'da Bangkok'ta SARS krizi için zirve düzenleyeceğini açıkladı.

17.04.2003Dünya
İki uçağın havada motoru durdu

İki uçağın havada motoru durdu

THY'nin uzun menzilli uçuşlarında kullandığı Airbus 340 tipi yolcu uçaklarından ikisinde, art arda havada motor durması olayı yaşandı. Yolcuların heyecanlı dakikalar yaşamasına neden olan arızalar THY'nin de ciddi parasal kayıplara uğramasına yol açtı.

24.04.2003Ekonomi
THYde kıyım

THY'de kıyım

THY'de Yusuf Bolayırlı'yla başlayan zorunlu emeklilik kıyımı, Abdurrahman Gündoğdu'nun koltuğa oturmasıyla hızlandı.

27.04.2003Gündem
THYde kıyım

THY'de kıyım

AKP, 11 Eylül saldırılarından sonra birçok havayolu şirketinin iflas etmesine rağmen geçen yıl 64 milyon $ kár etmeyi başaran THY'de kıyım yapıyor. Yeni Genel Müdür Gündoğdu'nun zorunlu emeklilik bahanesiyle başlattığı operasyonla haziran ayına kadar 400 kişi kurumdan ayrılacak.

27.04.2003Gündem
Who: Sars, Çinde yayılmaya devam ediyor

Who: Sars, Çin'de yayılmaya devam ediyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), akut solunum yetmezliği sendromu (SARS) salgınının Toronto, Hong Kong ve Singapur'da en yüksek noktasına ulaştığını, Vietnam'da kontrol altına alındığını, Çin'de ise önlemlere rağmen hastalığın yayılmasının sürdüğünü açıkladı.

29.04.2003Gündem
Teemometre vaa’dı da gulağıma mı sohtum

Teemometre vaa’dı da gulağıma mı sohtum?

Pazar gazetelerinde boy boy haberler vardı. Atatürk Havalimanı’nda, yolcuların daha uçaktan inmeden ateşi ölçülüyormuş. Yakında daha gelişmiş sistemler de kullanılacakmış. Doğrusu çok sevindim, yüreğime su serpildi... Çünkü daha 3-4 gün önce Tayvan’dan dönen bir yolcu (isim vermiyorum ama sözüne güvenebileceğim biri) şunları anlattı:

13.05.2003Kelebek
Dev hamamböcekleri hastalık korkusuyla yakıldı

Dev hamamböcekleri hastalık korkusuyla yakıldı

Tayland'da, evcil hayvan olarak beslenen 200'den fazla dev Afrika hamamböceği, hastalık üreterek yayabileceği gerekçesiyle yakıldı.

THYnin Hong Kong seferleri başlıyor

THY'nin Hong Kong seferleri başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), 6 Mayıs 2003 tarihinden itibaren geçici olarak ara verdiği Bangkok aktarmalı Hong Kong seferlerine, 30 Haziran 2003 tarihinden itibaren yeniden başlayacak.

27.06.2003Ekonomi
Seyyar satıcılarımızın yüzde 5i üniversiteli

Seyyar satıcılarımızın yüzde 5'i üniversiteli

Eminönü Belediyesi'nce yapılan bir araştırma, ilçedeki seyyar satıcıların yüzde 70'inin en az 3 yıldan beri bu işi yaptığını ve yüzde 5'inin üniversite mezunu olduğunu ortaya koydu.

7.07.2003Ekonomi
AIDS konferansının logosuna tepki

AIDS konferansının logosuna tepki

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta gelecek yıl yapılacak Dünya AIDS Konferansı için planlanan logo, sağlık yetkililerinin tepkisini çekti.

8.07.2003Gündem
Asıl Siyam ikizleri Chang ile Eng

Asıl Siyam ikizleri Chang ile Eng

Kafa ya da bedenlerinin bir bölümü birbirine yapışık olarak dünyaya gelen tek yumurta ikizlerine ‘‘Siyam ikizleri’’ denilmesinin nedeni onlar. Bu iki Siyamlı erkek kardeş, göğüs kafeslerinden karınlarına kadar birbirine yapışık olarak 1811'de doğdu. 63 yıl sonra ömür boyu paylaştıkları yatakta birkaç dakika arayla öldüler.

12.07.2003Gündem
Bir daha sefere düzgün kopyala

Bir daha sefere düzgün kopyala

Tarkan korsan CD’lere savaş açtı. Çok da iyi ediyor Allah için. Ama bu mücadele CD ile, kasetle sınırlı kalmamalı. Korsanın her türlüsüyle mücadele etmek gerek. Geçenlerde Beşiktaş’ta gördüm, belediye zabıtası korsan CD’lere el koyuyordu. Hemen iki metre ötede, yere sermiş korsan kitap satıyor birileri.

15.07.2003Kelebek
Eski hapishane Avrupanın en iyi oteli oldu

Eski hapishane Avrupa'nın en iyi oteli oldu

İstanbul Sultanahmet'te bulunan ve eski hapishane olan Four Seasons Oteli Avrupa'nın en iyi, dünyanın ise üçüncü oteli seçildi.

24.07.2003Ekonomi
Bali sanığı Hambali ABDye teslim

Bali sanığı Hambali ABD'ye teslim

Endonezya'nın Bali adasında Ekim 2002'de düzenlenen saldırılardan sorumlu olduğu sanılan ve Tayland'da yakalanan Endonezyalı terörist Hambali, Amerikalı yetkililere teslim edildi.

15.08.2003Dünya

Yazar Sonuçları

Ne Lacoste'u!? Hayatta en değerli varlığım karım

Karşımda öyle bir adam duruyor ki; işte diyorum, bu, burjuva olmak, yüksek burjuva olmak böyle bir şey.

27.06.2003

Özel fiyatlarla güzel fırsatlar

Savaş, kriz, SARS derken özlenen yaz günleri geldi. Havayolu şirketleri kötü günlerin izini silebilmek için genellikle pek indirim yapmadıkları yaz sezonunda promosyonlarını sürdürüyor.

28.06.2003

Dibe vuruş yılı

Havayolu sektörünün saygın dergilerinden Air Transport World'ün hazırladığı değerlendirme raporuna göre geçen yıl havayolu şirketleri tam anlamıyla dibe vurdu.

26.07.2003

Tayland’a seks turları başladı

İNTERNET üzerinden yedi gece sekiz gün olarak pazarlanan Tayland seks turları, katılımcılara 1500 dolara mal oluyor. Bu fiyata, katılımcılara tur süresince eşlik edecek eskort kızlar ve masör kadınların kendi vücutlarıyla yapacağı masajlar da dahil.

31.08.2003

Dev hangara Türk imzası

Tepe-Akfen konsorsiyumu dünyanın en büyük uçak bakım hangarının çatısını tasarlayıp imal edecek. Dubai'de Emirates Havayolları için gerçekleştirilecek projede özel çatı hiç kolon kullanılmadan 110 metre eninde, 110 metre boyundaki hangarın üzerine yerleştirilecek.

6.09.2003