EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Bangkok

Bangkok ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bangkok haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.427 Bangkok haberi bulunmuştur.

Bangkok Haberleri

Sabiha Gökçen yüzünün akıyla

Sabiha Gökçen yüzünün akıyla

İstanbul'un Pendik Kurtköy'deki ikinci uluslararası havaalanı Sabiha Gökçen, kar sınavdan başarıyla çıktı. Atatürk Havalimanı yağışlı günler boyunca sık sık trafiğe kapanırken, atıl kaldığı öne sürülen Sabiha Gökçen Ulusalararası Havaalanı, hava trafiğini 1 dakika bile aksatmadı.

8.01.2002Gündem
Uçuk kaçık internet milyarderi yakalandı

Uçuk kaçık internet milyarderi yakalandı

Bilgisayar korsanlığından vazgeçip kurduğu internet şirketiyle önce yıldızı parlayan, sonra da iflas eden Alman milyarder Kim Schmitz, Bangkok'ta yakalandı. Suudi terörist Usame bin Ladin'in başına 10 milyon dolar koyduğunu açıklayan Schmitz, 21 Ocak'ta internette naklen intihar edeceğini açıklamıştı.

19.01.2002Gündem
Baht Euroya karşı

Baht Euro'ya karşı

Tayland, para birimi bahtın euroya çok benzemesinin yarattığı sorunun çözümünün Avrupa Birliği'ne (AB) ait olduğunu bildirdi.

25.01.2002Ekonomi
Sis ulaşımı aksattı

Sis ulaşımı aksattı

İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle bazı hatlardaki vapur seferleri sabah saatlerinde yapılamadı. Ancak sisin etkisini kaybetmesiyle tüm şehir hatları seferleri normale döndü.

5.02.2002Gündem
Piyasada ‘sevgili’ heyecanı

Piyasada ‘sevgili’ heyecanı

Ocak ayını durgun geçiren piyasa, Kurban Bayramı provasını 14 Şubat Sevgililer Günü kampanyalarıyla yapıyor. Otellerden restoranlara, hazır giyim mağazalarından hediyelik eşya ve çiçekçilere kadar her kesim Sevgililer Günü satışlarına odaklandı.

12.02.2002Ekonomi
Sevgililer gününde çılgın evlilikler

Sevgililer gününde çılgın evlilikler

Tayland, Sevgililer Günü dolayısıyla sıradışı evlilik törenlerine sahne oldu. Ülkenin kuzeyindeki Lampang bölgesinde, 3 çift geleneklere uygun bir şekilde fil üstünde yaşamını birleştirirken, güneydeki Trang bölgesinde aralarında Hint, Japon ve Korelilerin bulunduğu 13 çift, Andaman Denizi'nde su altında evlilik yemini etti, alyanslarını taktı ve su geçirmez nikah belgelerini imzaladı.

14.02.2002Gündem
Coppolanın yorumuyla Uzakdoğu destanı

Coppola'nın yorumuyla Uzakdoğu destanı

Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola, geçen yıl Tayland'da büyük ticari başarı yakalayan ve konusunu bir destandan alan "Suriyothai" adlı filmin kısa ve yabancılara uygun versiyonunu çekmek için Bangkok'a gitti. Film, 16. yüzyıl krallarından birinin karısı, Kraliçe Suriyothai'nin hikayesini anlatıyor.

27.02.2002Gündem
Dünyanın en mükemmel otelleri

Dünyanın en mükemmel otelleri

Amerikan FORBES dergisi, yaptığı bir araştırmayla dünyadaki en mükemmel yeni otellerini ve VIP salonları belirledi.

7.03.2002Spor Arena
En pahalı işyeri Londrada

En pahalı işyeri Londra'da

Dünyanın en pahalı işyeri kirası İngiltere'nin başkenti Londra'da. Türkiye 325 euro ortalamayla pahalılık sırasında Pekin ile Helsinki'nin arasında 36. sırada yer alıyor.

15.03.2002Gündem
En pahalı işyeri Londrada

En pahalı işyeri Londra'da

Dünyanın en pahalı işyeri kirası İngiltere'nin başkenti Londra'da. Türkiye 325 euro ortalamayla pahalılık sırasında Pekin ile Helsinki'nin arasında 36. sırada yer alıyor.

15.03.2002Gündem
Taylandda Kırıkkalp barı

Tayland'da Kırıkkalp barı

''Heartbreak Hotel'' (Kırıkkalp Oteli) sadece bir Elvis Presley şarkısı iken, Tayland'da sevdalıları rahatlatan ''Kırıkkalp Barı'' gerçek oldu.

4.04.2002Gündem
Bisikletle dünya turuna çıkan engellinin İstanbul molası

Bisikletle dünya turuna çıkan engellinin İstanbul molası

Bangkok'tan bisikletiyle 19 ay önce yola çıkan ve yaklaşık 30 bin kilometrelik yol yapan Taylandlı engelli sporcu Wichian Pinkesorn Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

2.05.2002Gündem
Taylandda okul otobüsüne saldırı

Tayland'da okul otobüsüne saldırı

Tayland'ın Myanmar sınırı yakınlarında maskeli silahlı kişilerin bir okul otobüsüne M-16 otomatik tüfeklerle saldırısında 6 kişi öldü.

4.06.2002Gündem
Dünyaca ünlü orangutana Budist cenaze töreni yapıldı

Dünyaca ünlü orangutana Budist cenaze töreni yapıldı

1996 yılında Tayvan'dan gelen Susu adlı gelinle evliliği sayesinde dünya çapında ün kazanan Taylandlı orangutan Mike, akciğerindeki su birikmesi sonucu geçen perşembe öldü.

16.06.2002Gündem
Jawsın karnından kol ve bacak çıktı

Jaws'ın karnından kol ve bacak çıktı

Taylandlı balıkçıların yakaladığı köpekbalığının ağzından insan bacağı, yardıkları midesinde de bir el bulundu.

17.06.2002Dünya
İstanbul, 2015 yılında dünyanın en büyük 17nci kenti olacak

İstanbul, 2015 yılında dünyanın en büyük 17'nci kenti olacak

BM, 2000 yılı itibarıyla nüfusu 10 milyonun üzerinde 19 megakent arasına giremeyen İstanbul'un, 2015'te 12.5 milyon nüfusu ile 23 megakent arasında 17'inci sırayı alacağını hesaplanıyor.

30.06.2002Ekonomi
Taylandda köpekler çipleniyor

Tayland'da köpekler çipleniyor

Tayland'da başkent yönetimi, sokak köpeklerinden sonra sahipli köpeklerin tümüne kimlik mikroçipleri yerleştirmeye karar verdi.

21.07.2002Gündem
THY, Hong Konga uçacak

THY, Hong Kong'a uçacak

Türk Hava Yolları, Hong Kong'a uçma kararı aldı.

22.07.2002Gündem
Asya ve Avrupa borsaları düşüşte

Asya ve Avrupa borsaları düşüşte

Amerikan bankalarından başlayıp mali piyasalar sektöründeki şirketlere yayılan şüphe, endişe,yatırımcıların güvenlerinin sarsılması ortamında, Asya ve Avrupa'daki menkul kıymetler borsalarında bugün de düşüşler yaşandı.

24.07.2002Ekonomi
Bedava uçuş skandalı büyüyor

'Bedava uçuş' skandalı büyüyor

Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın, milletvekilleri ve bakanlara verdiği ''iş için bedava uçuş hakkının'' özel uçuşlar için kullanmasıyla ortaya çıkan skandala, Birlik 90/Yeşiller Partisi Federal Meclis Grup Başkanı Rezzo Schlauch'un adı da karıştı.

3.08.2002Dünya

Yazar Sonuçları

Uçakların arkasındaki güç

Jet motorlarının yarattığı büyük güç, çok sayıda kazaya da yol açıyor. Meydana gelen olayların önlenmesinde pilotlara ve yer personeline büyük görev düşüyor.

13.01.2002

Uçaklara köpekbalığı yüzgeçleri

Winglet adı verilen ve kanat ucuna takılan parça köpekbalığı yüzgeçlerinden esinlenerek yapıldı. Köpekbalıklarının çok hızlı yüzmelerini sağlayan yüzgeçler şimdi uçakların sürtünmesini azaltıyor.

27.01.2002

Tayvanlı kızın acı kaderi

Turizm Bakanı Taşar: Haberimiz oldu da yardım etmedik mi?

ESKİ
Turizm Bakanı Bahattin Yücel'in, Tayvanlı Liu Chien Ying'in Urfa'da öldürülmesi karşısında turizmle ilgili kurumların ilgisizliğini belirten yazısına Turizm Bakanı Mustafa Taşar olmak üzere TÜRSAB, THY ve Urfa Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan açıklamalar yaptı.

5.02.2002

İki yıldız kaydı

Yaş haddinden emekli olan Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Pilot Oktay Öztekin ve Uçuş İşletme Başkanı Kaptan Pilot Mustafa Kolko, bundan sonraki yeni yaşantılarına THY Genel Müdürü Yusuf Bolayırlı tarafından uğurlandı. Oktay Kaptan 1968, Kolko Kaptan da 1972'den bu yana THY'de görev yapıyordu.

17.03.2002