EKSTRA
MENÜ

Balparmak

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 80 haberi bulunmuştur.

Balparmak Haberleri

Arı kovanları kül oldu

Arı kovanları kül oldu

Dünya çam balı üretiminin yüzde 95’i Türkiye’de gerçekleşiyordu. Çam balının başkenti olarak nitelendirilen Muğla’da çıkan yangınlar ise bu üretimin büyük bir kısmını yok etti. Arıcılar elde kalan arılarını ve kovanlarını kurtarmak için mücadele halinde. Ancak üreticiler umutsuz: “Balsıra Böcesi’nin yaşadığı çam ağaçlarının her biri yandığı için artık bal üretimimiz bitti.”

5.08.2021Ekonomi
32 TL’nin altındaki bala dikkat

32 TL’nin altındaki bala dikkat

Türkiye’de bal tüketimi her geçen gün artıyor. Ancak sahte veya kalitesiz ballar da sofralara gelebiliyor. Balın iyi olup olmadığının anlaşılması için ise analiz edilmesi dışında hiçbir yöntem olmadığı ifade ediliyor. Uzmanlar, bir kilogram çiçek balının üreticide 30-32 TL olduğunu, bu fiyatın altında olanlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

26.03.2021Ekonomi
Balparmak’ın Genel Müdürü Onur Özyurt oldu

Balparmak’ın Genel Müdürü Onur Özyurt oldu

Bu yıl 40’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayan Balparmak’ta üst düzey bir atama gerçekleşti. Balparmak’ın genel müdürlük koltuğuna Onur Özyurt oturdu.

23.12.2020Ekonomi
Balparmak sofranıza gelen doğal balın izini sürüyor

Balparmak sofranıza gelen doğal balın izini sürüyor

Balparmak, tüm tüketicilere doğal balın kovandan sofraya izini sürme fırsatı sunuyor. Artık yediğiniz balın analiz raporunun yanı sıra balın içinde hangi bitki ve çiçeklerin özü olduğunu da öğrenebileceksiniz. Bunun için Balparmak ambalajlarında yer alan QR kodu akıllı telefona okutmanız yeterli!

4.06.2020Alışveriş
Çocuklar için zenginleştirilen arilarvarsa.org sitesi yepyeni oyun ve içeriklerle yayında

Çocuklar için zenginleştirilen arilarvarsa.org sitesi yepyeni oyun ve içeriklerle yayında

TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 2019 yılında hayata geçirilen “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesi kapsamında arilarvarsa.org web sitesindeki ‘Çocuklar için’ bölümü yenilendi. 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nde çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri ‘Arılarla Macera’ isimli yeni bir oyunun da ekleneceği bu bölümde; proje kapsamında hazırlanan tüm içeriklerin yer aldığı e-dergi, eğitime evlerden devam edilen bugünlerde tüm çocukların kullanımına açılacak. Sitede ayrıca, çocuk ve yetişkinlerin yararlanabilecekleri etkinlik önerileri ile eğitici animasyon filmleri de yer alıyor.

22.05.2020Etkinlikler
Arılar Varsa Yarınlar Var

Arılar Varsa Yarınlar Var

Arıların dünyanın geleceği ile ilgili ne kadar büyük bir pay sahibi olduğunu biliyoruz. Biliyoruz bilmesine ama yeterince bu konuya değer veriyor muyuz ve dikkat ediyor muyuz emin değilim.

16.05.2019Etkinlikler
Arılar Varsa Yarınlar Var

Arılar Varsa Yarınlar Var

TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı arılar için bir araya gelerek Arılar Varsa Yarınlar Var projesini duyurdu. Proje kapsamında ilkokullarda verilecek eğitimlerle, çocuklara arıların doğa ve insan için öneminin, ekosisteme katkılarının anlatılması ve bu konuda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

14.05.2019Etkinlikler
Balparmak çam balı hasadı başladı

Balparmak çam balı hasadı başladı

Türkiye’nin lider bal markası Balparmak, her yıl ağustos-kasım ayları arasında Muğla’nın Marmaris ve Yerkesik bölgelerinde gerçekleştirdiği çam balı hasadına başladı.

25.09.2018Etkinlikler
İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla Migros Yaşam Festivalinde Açığa Çıkıyor

İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla 'Migros Yaşam Festivali'nde Açığa Çıkıyor

Migros, Nisan ayında mağazaları ve Migros Mobil uygulaması üzerinden eş zamanlı başlattığı “Migros Sağlıklı Yaşam Yolculuğu” projesinin devamı olarak dev bir festivale imza atıyor. 12 – 13 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek “Migros Yaşam Festivali”; sağlık, spor, beslenme, güzellik, kişisel gelişim, müzik ve eğlenceye dair ne varsa, hayatı iyi yaşamak isteyenlerle buluşturuyor.

11.05.2018Alışveriş
Hepsi birer şaheser: En iyi 100 mimari eser jürisinin seçimleri...

Hepsi birer şaheser: En iyi 100 mimari eser jürisinin seçimleri...

‘En İyi 100 Türk Filmi’, ‘En İyi 100 Albüm’, ‘En İyi 100 Türk Romanı’ derken sıra geldi ‘En İyi 100 Mimari Eser’e... Hürriyet Pazar, ‘soruşturma klasikleri’nde yeni bir kapıyı daha aralıyor. 100 kişilik jürimize geniş bir hareket alanı tanıdık ve tanım aralığını, ilk yerleşmelerden biri olarak kabul edilen “Göbeklitepe’den Günümüze” parantezinde tuttuk. Daha önceki soruşturmalarımızda jüri üyelerinden ‘En iyi 10’larını istemiştik, bu kez tanım aralığının genişliğinden dolayı seçkimiz ‘En iyi 20’lik listelerden oluştu. Ve nihayetinde akademisyenlerden, mimarlardan, kültür sanat insanlarından oluşan bir seçici kurul, ‘Türkiye toprakları üzerindeki en iyi 100 mimari eser’i belirledi. İşte jüri üyelerinin madde madde en iyi 20 seçimleri...

19.08.2017Hürriyet Pazar
Sizi ‘bal’ gibi kandırıyorlar

Sizi ‘bal’ gibi kandırıyorlar

Avrupa’da ilk 4 arasında görülen bal ihtisas laboratuvarına sahip olan Balparmak markasının kurucusu Özen Altıparmak, “Doğal diye petek balı alıp balmumu yemeyin. Doğal sandığınız balların çoğu antibiyotikli” dedi. Türkiye’nin bal tüketiminde hâlâ çok gerilerde olduğunu anlatan Altıparmak, “Almanlar yılda kişi başına 1.5 kilo bal yerken, Türkiye’de yılda kişi başına düşen bal tüketimi 650 gram” dedi.

2.12.2016Ekonomi
İhracat haritasını alacak sigortasıyla genişletiyor

İhracat haritasını alacak sigortasıyla genişletiyor

Türkiye’nin büyük bal şirketlerinden Balparmak’ın ihracat haritasını alacak sigortası ile büyütmeyi hedefliyor. 1994 yılından bu yana Avrupa, Ortadoğu, ABD ve Azerbaycan’a ihracat yapan şirketin ihracat pazarı, alacaklarını dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Euler Hermes’e sigortalattıktan daha da genişledi.

23.09.2016Ekonomi
Tek bir cümle ile fikri anlatabiliyorsanız o fikir güzeldir

"Tek bir cümle ile fikri anlatabiliyorsanız o fikir güzeldir"

Bu yılki Kırmızı Ödüllerinde Kıpkırmızı Dijital ödülünü kazanan Plasenta Conversation Agency Kurucu ve Yönetici Kreatif Direktör Cem Batu ile Balparmak Pazarlama Direktörü Burcu Yılmaz, çalışmanın içeriği, süreç ve sektör hakkında konuştu.

2.09.2016Ekonomi
Bala 12 milyon liralık yatırım

Bal'a 12 milyon liralık yatırım

Balparmak’ın 12 Milyon TL’lik yatırımla Çekmeköy’deki tesisinde kurduğu Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Türkiye’nin gıda alanında 8’inci, bal ve diğer arı ürünleri alanındaki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi olarak yetkilendirildi.

8.04.2016Ekonomi
MIXX Awards Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

MIXX Awards Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 6.’sı düzenlenen ve dijitalin Oscar’ı olarak görülen MIXX Awards Türkiye’nin ödül töreni 24 Şubat 2016 Çarşamba akşamı Shangri-La Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Gecenin sunuculuğunu Ece Sükan üstlendi.

27.02.2016Ekonomi
Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar

"Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar"

Uzman isimler çocuklara kahvaltıyı sevdirmek için kolları sıvadı.

18.03.2015Etkinlikler
Çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlenecek

Çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlenecek

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda onlarca seçenek çocukları bekliyor. Dünya çocuklarının biraraya geleceği günde tiyatrodan, atölyelere, sinemadan konsere kadar birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca indirimler, kampanyalar da yer alıyor.

21.04.2014Eğitim
Çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlenecek

Çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlenecek

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda onlarca seçenekçocukları bekliyor. Dünya çocuklarının biraraya geleceği günde tiyatrodan atölyelere, sinemadan konsere kadar birçok alternatif bulunuyor.

23 Nisan Disney perileri ile kutlanacak

23 Nisan Disney perileri ile kutlanacak

“Tinker Bell ve Korsan Peri” filmi, çocukları büyülü dünyasına davet ediyor.

11.04.2014Etkinlikler
Playdate ve Hürriyet Aile’den keyifli etkinlik

Playdate ve Hürriyet Aile’den keyifli etkinlik

Blogger anneler ve çocuklarının eğlenceli anlarından muhteşem kareler…

23.08.2013Etkinlikler
Bal dışı arı ürünleri 1 milyar doları yakaladı, ‘süt ve polen’e yatırım arttı

Bal dışı arı ürünleri 1 milyar doları yakaladı, ‘süt ve polen’e yatırım arttı

Türkiye ve dünyadaki arı ürünleri pazarını değerlendiren Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, “Dünya bal dışı arı ürünleri pazarının hacmi yaklaşık 1 milyar dolar. Bu büyüklüğün önemli kısmını arı sütü oluşturuyor. Ülkemizde arı ürünleri pazarının ciro büyüklüğü 5 milyon TL civarında. Ambalajlı bal pazarının ciro büyüklüğü 254 milyon TL. Yeni yatırımlarla bu pazarı 60 milyon liraya çıkarmayı hedefledik” dedi.

29.05.2012Ekonomi
Balparmak, bal dışında bir sektöre giriyor

Balparmak, bal dışında bir sektöre giriyor

Balparmak, Balkovan ve Binbirçiçek markalarıyla bilinen Altıparmak Gıda, ilk kez bal dışında yeni bir kategoriye adım atıyor. Altıparmak Gıda, bal, arı sütü, polen ve propolis karışımlarından oluşan yeni Balparmak Apitera Serisi sadece eczanelerde satılacak.

29.05.2012Ekonomi
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un bazı semtlerine 3-10 Mayıs tarihleri arasında elektrik verilemeyecek.

2.05.2012Gündem
Çin’e bal ihraç etti, kapasite artırıyor

Çin’e bal ihraç etti, kapasite artırıyor

Balparmak, Binbirçiçek ve Balkovan markalarıyla faaliyet gösteren Altıparmak Gıda, Çekmeköy’deki tesislerinde maliyeti 30 milyon TL’yi bulacak yenileme ile analiz ve paketleme kapasitesini artırmayı planlıyor.

17.01.2012Ekonomi
2 milyon dolarlık sistem kurdu, bala güvenlik etiketi ekledi

2 milyon dolarlık sistem kurdu, bala güvenlik etiketi ekledi

Bal sektöründe faaliyet gösteren Altıparmak Gıda, kalite takip sistemini devreye soktu. Sistemle birlikte tüketiciler, satın aldıkları balı kovandan itibaren her aşamasını internetten takip edebilecek.

20.10.2011Ekonomi
Lezzet ustaları yemekte ‘mineralli su’lara yöneldi yarış ‘doğal’a kaydı

Lezzet ustaları yemekte ‘mineralli su’lara yöneldi yarış ‘doğal’a kaydı

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (ITQI) düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Türk firmaları ‘Üstün Lezzet Ödülü’ alarak, 3 yıldıza layık görüldü. Saka Su, içecek kategorisinde bu ödülü alan ilk Türk firma oldu.

29.05.2011Ekonomi
Bal üretiminden ilk 500e

Bal üretiminden ilk 500'e

Altıparmak Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, Türkiye’de balı bir sektör haline getirmeyi başardıklarını belirterek, “2010 sonuçlarıyla Altıparmak Gıda olarak, İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alacak bir aşamaya geldik. En büyük 500’de yer alan sanayi kuruluşlarının kimler olduğu düşünülünce bir bal üreticisinin Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları ile birlikte yer almasının anlamı daha iyi anlaşılacaktır. Böyle bir performans Türkiye’de bal sektörünü getirdiğimiz noktanın somut bir ifadesi olacak” dedi.

13.03.2011Ekonomi
Ketçabı ‘şeffaf pet’e koydu 100 milyon dolar ihracat hedefledi

Ketçabı ‘şeffaf pet’e koydu 100 milyon dolar ihracat hedefledi

Türkiye’nin 128 firmayla çıkartma yaptığı Paris SIAL Uluslararası Gıda Fuarı’nda, Japon partneriyle birlikte geliştirdiği sıcak dolum teknolojisine uygun şefaf pet şişe ambalajlı ketçapların dünya lansmanını gerçekleştiren Assan Gıda, Avrupa pazarındaki iddiasını artırdı.

22.10.2010Ekonomi
Balparmak’tan Ege’ye yatırım

Balparmak’tan Ege’ye yatırım

Balparmak’ı yaratan Altıparmak Gıda, Muğla’ya 20 milyon dolarlık yatırımla “Bal ve Arıcılık Üssü” kurmak için harekete geçti.

12.10.2010Ege
Balın soyağacını çıkarıyorlar

Balın soyağacını çıkarıyorlar

Altıparmak'ın bal analiz laboratuvarında piyasaya sunulmadan önce dört farklı aşamada analizden geçirilen balların içindeki katkı maddeleri ve kalıntılar tespit edilebildiği gibi balın orijini de belirlenebiliyor.

11.08.2010Ekonomi
Balparmak yüzde 140 büyüyecek

Balparmak yüzde 140 büyüyecek

Altıparmak, bal sektöründe önemli bir marka olan Binbirçiçek’i de bünyesine katarak gelecek beş yılda yüzde 140 büyümeyi ve yıllık 5 bin ton olan üretimini yılda 12 bin tona ulaştırmayı hedefliyor.

15.04.2010Ekonomi
Efes Almanya’da üretime başlıyor, Keskinoğlu zeytinyağı da satacak

Efes Almanya’da üretime başlıyor, Keskinoğlu zeytinyağı da satacak

Köln’de bugün sona erecek olan dünyanın en büyük gıda fuarı Anuga 2009’da Türk rüzgârı esti. 90 ülkeden 6 bin 522 gıda Şirketinin katıldığı fuarın ‘partner ülke’si olan Türkiye’nin firmaları Avrupa’da hem tarife dışı engelleri hem ‘etnik’ sınırı aşmaya çalışıyor.

13.10.2009Ekonomi
Yurtdışından çok teklif var

Yurtdışından çok teklif var

Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, yabancı ortaklık için çok teklif aldıklarını belirtti.

6.05.2009Ekonomi
1.5 yıl aradan sonra yeniden çam balı

1.5 yıl aradan sonra yeniden çam balı

Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, bu yıl, 2006 öncesine oranla daha düşük de olsa yeterli çam balı üretiminin gerçekleştiğini belirterek,16 ay aradan sonra ilk kez Balparmak markası ile çam balı sevkiyatını başlattıklarını bildirdi.

18.11.2008Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yangınlara rağmen çam balı için hâlâ umut var

Marmaris’teki yangında endişelendiğimiz şeylerden biri de dünyanın en özel ballarından biri olan çam balının yok olup olmadığıydı. Elbette ciddi zarar var ama çam balı yok olmadı, olmayacak...

8.08.2021

Arılar, arıcılık ve geleceğimiz

Bir işçi arının ortalama ömrü 45 gün kadar. Yaşamı boyunca bir gram, yani çay kaşığının ucu kadar bal üretmek için günde beş, yılda 240 kilometre yol kat ediyor.

15.05.2021

Anadolu'nun en büyük beyliği: Arıbeyoğulları

Bügünün “Dünya Arı Günü” olduğunu biliyor muydunuz?

20.05.2020

Söyleyin, kaç kişi ‘vatan nöbetini’ böyle bitirdi?

TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, iki toprak sevdalısı, ‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca ve ‘Yaprak Dede’ A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kurulmuştu.

23.01.2020

Kuraklık İstanbul’u sıkıntıya sokabilir

CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun vaatleri arasında bulunan İstanbul’da su fiyatlarının düşürülmesi önerisi büyükşehir meclisinde CHP grubunun önerisi, AKP grubunun da desteğiyle gerçekleşti.

16.05.2019

Dünya arı ve balcıları İstanbul'da buluştu

DÜNYA arıcıları, bal sektörü ve bilim insanları, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi kapsamında ilk kez İstanbul’da buluştu.

3.10.2017

Koşnili Böceği ve arı çalışıyor çamdan en iyi bal süzülüyor

BALPARMAK Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak davet etti:

26.08.2017

Çokören’in sorunu ve muhtar Fırat

ESKİŞEHİR Yolu üzerinde, Temelli yakınlarında bir köy var: Çokören... Tarım ve hayvancılıkla uğraşan, şimdiye kadar günlerini mazot, gübre ve yem fiyatlarındaki artışlarla dertlenerek, ürülerinin pazar değerlerini merak ederek geçiren kendi hallerindeki bu köyün sakinleri geçen sene çok sevindiler.

26.04.2008