EKSTRA
MENÜ

Balkabağı Çorbası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 174 haberi bulunmuştur.

Balkabağı Çorbası Haberleri

Gezgin

Gezgin

26.02.2000Seyahat
Burak’ın asla izin vermediği tek şey  üstsüz güneşlenmem

Burak’ın asla izin vermediği tek şey üstsüz güneşlenmem

Etrafımız bir haftalık ‘seviyeli’ ilişkilerle dolup taşarken Sema Şimşek (28) ve Burak Hakkı (32) fena halde gözümüze çarpıyor. Maşallah diyoruz, üç kere tahtaya vuruyoruz ama itiraf edelim kıskanıyoruz. Bu röportajı da işin sırrını öğrenmek için yapmış bulunuyoruz.

29.05.2004Kelebek
Savaş askere gitti hiper bize emanet

Savaş askere gitti hiper bize emanet

Savaş’ı bu hafta askere gönderdik. Haziranda geri dönene kadar hiperaktif köşesi bize emanet. Vazife edindik, her hafta ekipten birimiz, onun yerine kendini gece alemine atacak. Yani Hiperaktif Nöbeti tutacak! Yeni olan ne var ne yok diye bakınacak ve yazacak. Bu arada gönüllü olarak Hiperaktif Nöbeti tutan ünlülerle de karşılacaksınız. İşte ilk yazı Demet Akbağ’dan. Evet, bugün itibariyle şafak saymaya başlıyoruz...

14.12.2006Kelebek
Lindsay balkabağıyla ne yapıyor

Lindsay balkabağıyla ne yapıyor?

Rehabilite merkezinde tedavisi devam eden Lindsay Lohan, kliniğin bahçesinde elinde balkabağıyla yakalandı.

5.10.2007Gündem
Sofranı göster kim olduğunu söyleyeyim

Sofranı göster kim olduğunu söyleyeyim

Annenize minimalist bir Çiğdem Simavi sofrası hazırlamak ister miydiniz? Yoksa daha pratik Begüm Şen masasını mı tercih ederdiniz? Türkiye’de kendi tarzlarıyla yer etmiş altı isim, ‘Hayat Dolu Sofralar’ kitabı için altı farklı konseptte sofra kurdu. Kitabın yazarı Tülin Doğruer de uygun yemek tariflerini verdi.

5.05.2011Kelebek
Bütün kızlar yine toplandık

Bütün kızlar yine toplandık

Yılbaşı için bir mönü hazırladık ki sormayın!

12.12.2011Etkinlikler
Yeni yıl mönüsü için en iyi on adres

Yeni yıl mönüsü için en iyi on adres

Derler ya, yeni yıla nasıl girersen o yıl da öyle geçer diye... O halde güzel bir yıl için eğlenceli ve iştah kabartan farklı yemeklerle girmeli yeni yıla. Peki ama en güzel yılbaşı mönüleri nerede? Jüri üyeleri birbirinden lezzetli, çoğu deniz mahsülleri ağırlıklı yeni yıl mönüleri sunan mekanların en iyi 10’unu belirlediler.

23.12.2011Seyahat
Ajanda

Ajanda

23.12.2011Seyahat
360istanbul’da aşk zamanı

360istanbul’da aşk zamanı

Aşk ve sürprizlerle dolu bir akşam geçirebilirsiniz...

25.01.2012Etkinlikler
En romantik 10 adres

En romantik 10 adres

14 Şubat Sevgililer Günü. Hediye heyecanıyla birlikte ne yapsak endişesi de artıyor. Program yapmakta zorlananlar için manzarası, lezzeti ve atmosferleriyle romantizmi doyasıya yaşatacak mekânları jürimize sorduk. Mekânların büyük bir kısmı deniz manzaralı. İşte Sevgililer Günü için özel mönüler hazırlayan romantik mekânların en iyi 10’u

10.02.2012Seyahat
Hamurlu çorba

Hamurlu çorba

Sofranıza geleneksel lezzetler eklemeye ne dersiniz? İşte hamurlu çorba tarifi!

Bugünün iftar menüsü

Bugünün iftar menüsü

Bugün iftarda ne pişireceğinize karar vermediyseniz, Mahmure.com'un her güne özel sizin için hazırladığı menüye bir göz atın.

36 saatte Cannes

36 saatte Cannes

Megayatlarla dolu marinası, Ferrari ve Bugatti’lerin turladığı rıhtım caddesiyle Fransız Rivierası’nın pırıltılı kenti yine hareketli bir yaza hazırlanıyor. Gelecek hafta başlayıp 26 Mayıs’a kadar sürecek Cannes Film Festivali sırasında şehir dünya sinemasının yıldızlarıyla dolacak. Fırsatı değerlendirip Le Suquet’te kentin geçmişini, Rue d’Antibes’te modadaki yeni gelişmeleri, restoranlarında lezzetleri, gece kulüplerinde Cannes usulü eğlenceyi keşfedebilirsiniz.

5.05.2013Seyahat
36 saatte Seattle

36 saatte Seattle

Seattle’a yaz erken gelir. Günlük yaşam açık havaya taşınır. Son yıllarda merkezdeki semtlerde hızlı bir değişim gözleniyor. Özellikle South Lake Union ve Pike-Pine Corridor’da, yepyeni bar, restoran, sanat galerileri açıldı. Restore edilen binaların şehir hayatına katılmasıyla Seattle’ın silüeti de renklendi. Şehir her zevkten misafirine bir vaatte bulunuyor.

9.06.2013Seyahat
36 saatte Nassau

36 saatte Nassau

Miami’nin kuşuçumu 290 kilometre güneydoğusundaki Nassau, Bahamalar’ın başkenti ve kruvaziyer turlarının popüler limanı.

13.04.2014Seyahat
Sebepsiz mutlulukDenemesi bedava

Sebepsiz mutluluk!Denemesi bedava!

Viyana ve Salzburg’da kurulan masal tadındaki Noel pazarlarının tuhaf bir büyüsü var. Tüm o alışveriş çılgınlığına kapılmanız şart değil. Tezgâhlar arası bir boy yürümek bile insanı sürekli sebepsiz yere gülümsetecek kadar huzur kokuyor, neşe saçıyor.

28.12.2014Seyahat
Bu kitaplar tadından yenmiyor

Bu kitaplar tadından yenmiyor

Bu ay adeta yemek kitabı sağanağına tutuldum. Ben satın aldım, yayınevleri gönderdi, yazarlar imzaladı... Yemek kitaplığım daha da zenginleşti. Bu hafta sizi bu kıymetli kitaplardan haberdar etmek istiyorum...

31.12.2015Hürriyet Pazar
Moda’daki iki İtalyan

Moda’daki iki İtalyan

Sevimli, hesaplı ve kaliteli. Ama içi hıncahınç insan dolmamış çünkü henüz moda değil. Ve moda olmayan bu lokantalardan iki tanesi de Moda’da. Aynı sokakta ve karşı karşıyalar. Semolina ve Aida-Vino e Cucina.

Kilo vermeye yardımcı iştah kesen gıdalar

Kilo vermeye yardımcı iştah kesen gıdalar

Di­yet ya­par­ken en önem­li şey aç­lık his­si­ni bas­kı­la­mak ve sağ­lık için ge­re­ken be­sin­le­ri ala­bil­mek­tir. Bu an­lam­da za­yıf­la­ma­ya yar­dım­cı olan, be­de­ne dinç­lik ka­tan ve içer­di­ği mad­de­ler­le ki­lo ver­me­yi des­tek­le­yen önem­li gı­da­lar var­dır. İş­te za­yıf­la­ma­nı­za yar­dım­cı ola­cak iştah kesici gıdalar...

16.07.2017Sağlık
Kışın evinizden pancar ve balkabağını eksik etmeyin

Kışın evinizden pancar ve balkabağını eksik etmeyin

Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Fidan, kırmızı renkli antioksidanların vücudumuz için önemli olduğunu açıklarken, kışın balkabağı çorbası ile hem metabolizmayı hızlandırabileceğimizi hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirebileceğimizi söyledi, kış beslenmesi ile ilgili önemli önerilerde bulundu.

11.10.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Kim ne derse desin en leziz yılbaşı yemekleri evlerde yenir

Yılbaşı yaklaşıyor ya herkesin aklında aynı meşum soru: Yılbaşı gecesi ne yapılacak?

20.12.2003

Michelin yıldızlı bayram mönüsü

Birkaç haftadır anlattığım ’temel mutfak teknikleri’ konusuna bu hafta bayram nedeniyle bir uygulama arası vermek iyi olur.

21.10.2006

Bizim sentezlerde denge yok

Yarı Pakistanlı yarı İranlı bir arkadaşım var.

21.11.2006

Diyabet-kalp bağlantısı çok önemli

Şeker hastalığı, kalp-damar hastalıklarının artmasının önemli bir sebebidir. Şeker hastalarında koroner kalp hastalığının daha kolay oluştuğu ve daha sık görüldüğü neredeyse elli yıldır biliniyor.

21.11.2007

Akdeniz’in tam zamanı

Bu köşede daha önce Antalya mutfağından bahsettik mi hatırlamıyorum.

28.05.2008

İki sofra bir kitapta

Yunanistan’a ya da Yunan adalarından birine hiç gittiniz mi bilmiyorum ama gidip oralarda herhangi restorana girdiyseniz çok şaşırmışsınızdır.

16.09.2008

Kahvaltı çok önemli

Sabahları öyle kahvaltı sofrası hazırlayıp uzun uzun kahvaltı etmeye zamanınız olmuyor, değil mi?

16.03.2009

Tuğrul Şavkay’ın dünyasından tadımlık

‘Yeni Türk mutfağı’nın öncülerinden yazar/gurme Tuğrul Şavkay’ı yedi sene önce bu mevsimde kaybetmiştik. Birbirinden güzel 13 kitabı, gazete ve dergilerdeki güncelliğini yitirmemiş yazıları, mutfağımızı ve yerel değerlerimizi geliştirmeye yönelik kıymetli girişimleri ve ömründen uzun idealleri olan çok özel bir insan Tuğrul Şavkay. Bu hafta metinler ve tariflerle dünyasında ufak bir gezintiye çıkalım istedim

8.10.2010

Havada kan kokusu var

Bir dakikalığına kopun hayattan.

13.01.2012

Şimdi konuşulan: Moda haftasındaki gizli kriz

Evet, moda haftasının artık çok güzel bir defile çadırı var.

10.02.2012
Lapland yolcusu kalmasın

Lapland yolcusu kalmasın

Finlandiya, Norveç ve İsveç’in Kuzey Kutup Dairesi bölgesi masalları andıran kış manzaraları sezonunu açtı.

13.01.2013

Küçük, zengin ve lezzetli

Yüzölçümü İstanbul’un yarısı, nüfusu ise Üsküdar’a eşit.

20.10.2013

Çeşme başı yemeği

Bundan 10 yıl sonra barajlarda su kalmamış olursa ne yaparız, diye çok endişeleniyoruz şimdilerde.

26.12.2013

İsviçre’de kabak molası

Yeşile kaçan gri renkli kabuğu kesildiğinde turuncu bir sürpriz yapan balkabağının, midesine düşkün bünyelerde yapacağı ilk çağrışım, “tatlı” olur. Vakt-i zamanında sobalı evde yaşamış olanlar, kabak tatlısının yapıldığı gecelerde çekirdeklerinin de keyifle çitlendiğini hatırlayacaktır.

17.01.2015

Mideye kelepçe çare mi

Obezseniz ve obeziteniz hayatınızı tehdit edecek düzeyde ağırlaşmış bir noktadaysa mide kelepçesi taktırmak veya benzeri diğer cerrahi girişimlerden faydalanmak doğru bir yoldur, faydalıdır, lazımdır.

28.12.2015

Bu kitaplar ‘tadından yenmiyor’

Yıllardan beri yemek kitabı biriktiririm.

2.01.2016

Moda’daki iki İtalyan

Sevimli, hesaplı ve kaliteli. Ama içi hıncahınç insan dolmamış çünkü henüz moda değil. Ve moda olmayan bu lokantalardan iki tanesi de Moda’da. Aynı sokakta ve karşı karşıyalar. Semolina ve Aida-Vino e Cucina.

8.07.2016

Daha kolay sebze ve meyve tüketmenin 7 yolu

Bu fikirler sebze ve meyveleri diyetinizin yıldızı yapacak!

18.08.2016

Uyumayan Şehirde Bir Uykucu

6 sene Amerika'da yaşadım. Bu 6 sene içinde bir çok kez Türkiye'ye gittim geldim. 'Uykusuzluk', 'jetlag', 'yol yorgunluğu', bunlar etrafımdan duyduğum ancak şimdiye kadar çok gerçekçi bulmadığım durumlardı. Ta ki geçen haftaki New York seyahatime kadar!

14.10.2016

Bütün gözler Las Vegas’ta

Son 50 yıldır her sene Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşen CES (Consumer Electronics Show) fuarı, bu hafta dünyanın gündemine oturdu. Ultra lüks arabalar, robotlar, duvar kağıdı kalınlığında televizyonlar, havada uçuşan hoparlörler… Daha neler neler!

7.01.2017

En kötü haftanız böyle olsun!

İstanbul’da yeni bir pizzacı mı denemek istersiniz, teras mı, meyhane mi? Sertab Erener Konya’da, Bülent Ersoy Kocaeli’nde, Manga Denizli’de... ‘Uyuyan Kız’ sergisini henüz görmediniz mi? Boğaz’da müzayede var, Nişantaşı’nda Cadılar Bayramı Partisi... Drone kullanmaya hazır mısınız, en eğlenceli fuar kapıda!

27.10.2017