EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Balkabağı Çorbası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 174 haberi bulunmuştur.

Balkabağı Çorbası Haberleri

Evlilik cüzdanı gibi yemek kitabı

Evlilik cüzdanı gibi yemek kitabı

Hısım akraba, eş dost ve kayınvalide için yeni evli çiftten daha merak uyandırıcı bir şey yoktur. Çiçeği burnunda çiftler daha cicim ayları bitmeden habire misafir ağırlar. Kendisi de bir bakıma yeni evli sayılan Elif Edes Tapan, halden anlayan bir yemek kitabı hazırladı: Yeni Evliler İçin Misafir Sofraları. Kitapta kayınvalideden patrona, arkadaştan yatılı misafire kadar tam 10 durum için düzenlenmiş mönü ve tarifler bulunuyor.

12.06.2009Kelebek
İstanbul lokantalarında yılbaşı yemeği

İstanbul lokantalarında yılbaşı yemeği

Yeni yıla özel bir programla girmek istiyor, ancak nereye gideceğinizi, nasıl eğleneceğinizi bilemiyorsanız, İstanbul’daki belli başlı restoranların yılbaşı özel programlarını ve mönülerini, fiyatlarıyla birlikte sizin için derledik.

28.12.2007Kelebek
Dört sonbahar pazarı

Dört sonbahar pazarı

Hangi kadın semt pazarlarını sevmez, hayatında bir kere bile pazara uğramayan kadın çok azdır. İTO’nun 2004’te İstanbul semt pazarlarında yaptığı ankete göre, pazara giden her 10 kişiden 8’i kadın. Çoğunluk ucuzluktan çok, taze ürün için pazarı tercih ediyor. Ne tesadüf ki yerel ürün satanların yüzde 80-85’i kadın. Hatta Anadolu’da çoğu pazar ismini buradan almış: Konya Kadınlar Pazarı, Bartın Garılar Pazarı, Bolu Kadınlar Pazarı, Tire Kadınlar Pazarı.

18.11.2007Seyahat
Noel, yemek programları ve konserler ile kutlanıyor

Noel, yemek programları ve konserler ile kutlanıyor

Noel’e birkaç gün kaldı. Kutlamalara katılacaklar için bu sene alternatifler geçtiğimiz yıllara oranla çok daha fazla.

20.12.2006Kelebek
İstanbul için iftar vakti

İstanbul için iftar vakti

Mekanlar bu ramazan da farklılaşmak için birbiriyle yarışıyor. Siz yeter ki iftarınızı nasıl açmak istediğinize karar verin: İsteyene tasavvuf, isteyene fasıl. Arayana DJ’li iftar da var, iftar davulcusu da. Ebru, hat, minyatür derseniz Sürmeli’ye gideceksiniz, sema gösterisi için Conrad’a.

28.09.2006Kelebek
Diyet çılgınlığı

Diyet çılgınlığı

Artan zayıflama çılgınlığı ile birlikte, kişileri hayallerine ulaştıran farklı temellere dayalı alternatif uygulamalar manşetleri süslemektedir.

Dünyanın en iyi yemek kitabı seçiliyor

Dünyanın en iyi yemek kitabı seçiliyor

Kültür Bakanlığı'nca yayınlanan Osmanlı'dan bugüne 700 yıllık mutfak kültürünü konu alan ''Hünkar Beğendi'' adlı kitap, ''Dünyanın En İyi Yemek Kitabı'' ödülüne aday gösterildi. Paris'te farklı kategorilerde birincilik kazanan eserler arasında yapılacak değerlendirme sonucu ''Dünyanın En İyi Yemek Kitabı'' ödülünü kazanan eser, 6 Aralık 2001 tarihinde açıklanacak.

17.11.2001Spor Arena

Yazar Sonuçları

Kızartmayı Japonlar gibi yapın bayılacaksınız: Tempura

Tempura Japonlara ait harika ve çok hafif bir kızartma tekniği. Hamur içinde deniz mahsulleri ve sebzelerin kızartılması tekniği olan tempura inanılmaz lezzetli ve çok güzel görüntüye sahip sonuçlara olanak tanıyor.

31.10.2009

Tatlısı nefistir

Cadılar Bayramı deyince aklınıza ne geliyor? Geçtiğimiz aylarda bir gece tesadüfen Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nde yürüyorduk ki karşımıza yüzleri boyalı gençler çıkıverdi.

19.12.2008

90 yaşında dünya turuna çıkılır mı?

Uzun zaman önce, bir kitaptaki şu iki cümle beni çok etkilemişti: "Büyükannem 60 yaşındayken günde 5 mil yürümeye başladı. Bugün 93 yaşında ve şu anda nerede olduğunu bilmiyoruz."

16.02.2008

İyi çorba yapmanın incelikleri-3

Eğer çorba yapma teknikleriyle ilgili iki haftadır yazdıklarımı izlediyseniz, bu haftaki yazımı da bekliyorsunuzdur.

22.12.2007

Ne kadar inek, o kadar puan

Kelkit’te, benim kakao ve bisküvi kullanarak yaptığım mozaik pastayla herkesi şaşırttığım erfeneden sonra tozşekerli ya da reçelli ekmek çeşitlerinden, son sürat hakiki çikolatayla yapılan tatlılara geçmeye başlamıştık.

5.07.2007

Pastırmanın adı çemenin tadı

Sever misiniz, yumurtaların arasından size gülümseyen pastırmayı?

15.01.2007

Dış görünüşe önem vermeyin

Sofralarımızın "olmazsa olmazı"dır ekmek. "Gelirken bir şey alayım mı, bir şey lazım mı" gibi sorulara hep ekmek kutusuna bakıldıktan sonra cevap verilir.

12.01.2006

Dayak atan çocuğa yoğun ilgi

Deniz Akkaya’nın kendisini dövdüğü söylemesiyle Türkiye’nin tanıdığı adam haline gelen Murat Aslan’la, ‘Organize İşler’ filmindeki birkaç saniyelim rolüyle gazetelerin magazin sayfalarını süsleyen Berrak Tüzünataç’tan ayrılan Volkan Büyükhanlı, geçtiğimiz hafta Ankara’daydılar.

27.12.2005

Modern Türk mutfağının genç şefi Eyüp Sevinç

Közlenmiş kırmızı biber tatlısı, rakılı dondurma, cezerye külahında pişmaniye kremi.

9.04.2005