EKSTRA
MENÜ

Balık Sezonu

Balık Sezonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balık Sezonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 909 Balık Sezonu haberi bulunmuştur.

Balık Sezonu Haberleri

Hamsi fiyatı düştü vatandaş akın etti

Hamsi fiyatı düştü vatandaş akın etti

 Balık sezonun açılmasından sonra hamsi fiyatlarının 7 TL'ye kadar düşmesi satışları arttırdı.

22.11.2015Ekonomi
Artan fiyatlar tüketiciyi çiftlik balığına yöneltti

Artan fiyatlar tüketiciyi "çiftlik balığı"na yöneltti

Son dönemde denizlerden avlanan balıkların fiyatlarının artması tüketicileri çiftlik balıklarına yöneltti.

22.02.2016Ekonomi
Hamilelik ve sonrasında omega şart

Hamilelik ve sonrasında omega şart!

Lohusalık depresyonunu azaltıyor, bebekte gelişebilecek alerjik hastalıkları önlüyor.

Marmara bereketi

Marmara bereketi

1 Eylül itibariyle balık avı yasağının sona ermesiyle birlikte balıkçılar denize açıldı. Karadeniz ve Ege’de kötü hava şartları nedeniyle balıkçılar istedikleri verimi alamazken, Marmara’ya açılan balıkçılar kasa kasa hamsilerle geri döndü. Hamsinin kasası İstanbul Gürpınar’daki balık halinde 70 ile 100 lira arasında alıcı buldu. Hamsinin kilogramı 4.5 ile 7 lira arasında değişirken, palamut için beklemek gerekiyor.

1.09.2016Ekonomi
Şimdi balık zamanı

Şimdi balık zamanı!

Dr. Ezgi Eylem Fadıloğlu, sağlıklı bir yaşam için haftada en az iki kere balık tüketilmesi gerektiğini söyledi.

6.09.2016Ebeveyn
8 ayın balığı 10 günde tutuldu

8 ayın balığı 10 günde tutuldu

Geçen av sezonunda 8 ayda tutulan palamut miktarı bu sezonda 10 günde tutuldu. Son 5 yılın en bereketli sezonunun yaşandığı dönemde palamutun kilogramı geçen yıla göre 5 kat ucuzladı. Geçen yıl tezgahta 25 lira olan palamutun fiyatı bu yıl 5 liraya düştü.

30.09.2016Ekonomi
Palamutta tehlike çanları

Palamutta tehlike çanları

Yaşanan palamut bolluğu, hem satıcıları hem vatandaşları mutlu ediyor. Ancak bu bolluk, arkasından gelecek kıtlığın da habercisi. Balıkçılar, her 5-6 yılda böyle bolluk yaşandığını, ardından da kıtlığa girildiğini belirtti. Bilim adamları da yakalanan palamutların henüz üremediklerini, çok fazla avlandığı için önümüzdeki dönemde üreyecek balık sayısının azalacağını, bunun da palamut sayısını düşüreceğini söyledi.

6.10.2016Ekonomi
Lüferin kilosu 50 liraya çıktı

Lüferin kilosu 50 liraya çıktı

ÇANAKKALE’de av yasaklarının sona ermesinden sonra balıkçı tezgahlarında boyuna göre kilosu 45- 50 TL’den satışa sunulan lüfer, kırmızı etle yarışır hale geldi. Kasapta kırmızı et fiyatları kıyma 40 liradan, kuşbaşı 42 liradan, işlenmiş kuzu eti ise 52 liradan satılıyor. Kırmızı ette en pahalı fiyat ise 65 lira ile bonfile.

27.10.2016Ekonomi
Kalkan balığının fiyatında artış yaşanıyor

Kalkan balığının fiyatında artış yaşanıyor

Batı Karadeniz kıyılarında yakalanan kalkan balığı fiyatlarında artış yaşanıyor. Balıkçılar Kalkan balığının 75 TL’den satışa çıkarıyor.

27.11.2016Ekonomi
Balık fiyatları yüzde 200 arttı

Balık fiyatları yüzde 200 arttı

Karadeniz'e açılan balıkçıların az miktarda avla limana dönmesi, tezgahlardaki balık fiyatlarını artırdı.

22.01.2017Gündem
30 yıldır böylesi görülmedi Fiyatı...

30 yıldır böylesi görülmedi! Fiyatı...

Trabzon’da balık fiyatları son 30 yılın en yüksek rakamını gördü. Geçen yıl bu dönemlerde kilosu 5 TL’den satılan hamsi bu günlerde 25 TL’yi görürken diğer balık çeşitlerinin fiyatları da 3-4 katına kadar çıktığı gözlendi.

23.02.2017Ekonomi
Üç bin kasa hamsiyle limana döndüler

Üç bin kasa hamsiyle limana döndüler

Sinop'ta denize açılan balıkçılar, limana 3 bin kasa hamsiyle döndü.

26.02.2017Ekonomi
Bakan müjdeyi verdi: Devlet desteği geliyor

Bakan müjdeyi verdi: Devlet desteği geliyor

4,5 aylık aranın ardından ‘Vira Bismillah’ diyen balıkçılara müjde de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan geldi.

2.09.2017Ekonomi
Kasa kasa balıkla döndüler İşte sezonun ilk fiyatları

Kasa kasa balıkla döndüler! İşte sezonun ilk fiyatları

BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde denizde avlanma yasağının sona ermesi ardından balıkçılar kasa kasa balıkla Bandırma Balık Haline döndü. Mezat sonucu sardalyanın kasası 40-50 lira, tekirin 70-80 liradan satılırken, palamutun çifti ise 25 liradan verildi.

3.09.2017Ekonomi
Balıkçılar  ‘bayram’ etti

Balıkçılar ‘bayram’ etti

BALIKESİR´in Bandırma ilçesinde denizde avlanma yasağının sona ermesi ardından balıkçılar kasa kasa balıkla Bandırma Balık Haline döndü.

3.09.2017Ekonomi
İstanbullu balıkçılar vira bismillah dedi

İstanbullu balıkçılar 'vira bismillah' dedi

İstanbul’da balıkçılar, balık avı yasağının sona erdiği 1 Eylül'ün Kurban Bayramı'na denk gelmesi ve sert lodos olması dolayısıyla av mevsimine gecikmeli başladı.

3.09.2017Gündem
Kasa yetiştiremediler

Kasa yetiştiremediler

DENİZLERDE av sezonunun başlaması ile balıkçıların yüzü güldü. Bandırma'dan denize açılan bir teknedekiler, 2 saat içerisinde 1250 kasa sardalya ile döndü. Balıkların konulduğu kasalar yetersiz olunca kasa takviyesi yapıldı.

15.09.2017Gündem
Denizde çok pazarda yok

Denizde çok pazarda yok

Kurban Bayramı, okulların yeni açılacak olması, sıcak hava ve balık fiyatlarının istenilen seviyeye inmemesi nedeniyle balık pazarları boş kaldı. İstanbul Beşiktaş’taki balıkçı esnafı ekime kadar vatandaşın balığa ilgi göstermeyeceğini, fiyatların da 10-15 gün sonra düşeceğini söyledi.

15.09.2017Ekonomi
Balıkçılara erken hamsi avı uyarısı

Balıkçılara erken hamsi avı uyarısı

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, palamuttan umudunu kesen balıkçıların hamsiye yöneldiklerini belirterek, "Erken başlayan dönem, yine erken bitecektir. O nedenle hamside zamanından önce sezon açılışını kesinlikle istemiyoruz." dedi.

17.09.2017Ekonomi
Aylara göre balık yeme rehberi

Aylara göre balık yeme rehberi

Martta barbunya, eylülde istavrit... Mevsime göre balıkların lezzeti de, boyutu da değişiyor. İşte ay ay taze balık yeme rehberi...

Hamsinin fiyatı rekor kırdı

Hamsinin fiyatı rekor kırdı

Balıkçıların sezonun geri kalan bölümü için umutlarını bağladıkları hamsinin, az avlanması nedeniyle kilogram fiyatı 20 liraya yükseldi.

5.12.2017Ekonomi
Kilosu altınla yarışıyor

Kilosu altınla yarışıyor

ÇANAKKALE'de, av yasağının sona ermesine rağmen balıkçı tezgâhlarında kilosu 150 liradan satılan lüfer, 153 liradan satılan gram altınla yarışıyor.

13.12.2017Ekonomi
Ucuz hamsi hayal oldu

Ucuz hamsi hayal oldu!

Balık sezonu başlayalı yaklaşık 4 ay oldu ancak fiyatlar bir türlü düşmüyor. Denizlerde balık olmadığını söyleyen balıkçılar, yasal boy sınırı olan balık bulamadıklarını söylüyor. Karadeniz’deki hamsilerin de daha soğuk sulara sahip Rusya ve Gürcistan’a göç ettiğini belirten balıkçılar, “Hamsinin kilogramı 25 lira, palamutun da 30 lira” dedi.

18.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sonbahar bereketiyle gelir

Zeytin hasadı, cevizlerin toplanması, bağbozumu, balık sezonu, derken bir an durup düşündüm: Doğa tüm bereketini gösterirken ‘hazan mevsimi’ diyerek galiba sonbahara haksızlık ediyoruz. Sosyal yaşam da farklı değil, kültür sanattan yeme-içme dünyasına, sinema filmlerinden televizyon programlarına etkinlikler ardı ardına başlıyor...

1.10.2016

Stratejik karar günleri

BÖLGEMİZ Türkiye’nin geleceğini etkileyecek derecede önemli bir süreçten geçiyor. Kuzey Irak’ta ve Suriye’de yaşananlar, Türkiye’nin ulusal birliği ve toprak bütünlüğüyle yakından ilgili.

17.09.2017