EKSTRA
MENÜ

Balçiçek İlter

Balçiçek İlter ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balçiçek İlter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 176 Balçiçek İlter haberi bulunmuştur.

Balçiçek İlter Haberleri

İspatlarsanız Şanlıurfaya geri dönerim

İspatlarsanız Şanlıurfa'ya geri dönerim

Balçiçek İlter, bugün Habertürk’teki köşesinde İbrahim Tatlıses’in kendisini tehdit ettiğini ve “"Bizim oralarda bu kullanılır. 17 yaşında bir kıza söylemedim ki. Ne var büyütecek? O kalemler kırılır. Gün gelir, kırarlar o yazdığınız kalemi" dediğini yazmıştı. Tatlıses, yaptığı açıklamada İlter’i bunu ispat etmeye çağırdı.

26.11.2010Spor Arena
Gazetecilerden Tatlısese kınama

Gazetecilerden Tatlıses'e kınama

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, gazeteci Balçiçek İlter’i 23 Kasım’da kaleme aldığı yazısı üzerine “kırarlar o kalemi” sözleriyle tehdit eden şarkıcı İbrahim Tatlıses’i kınadı.

26.11.2010Kelebek
Tatlısesten Balçiçek İltere tazminat davası

Tatlıses'ten Balçiçek İlter'e tazminat davası

İbrahim Tatlıses, kendisi hakkında "Tatlıses beni aradı. Telefonda 'Gün gelir, o kalemler kırılır, kırarlar o yazdığınız kalemi' diyerek' tehdit etti" diye yazan Habertürk yazarı Balçiçek İlter'den davacı oldu.

1.12.2010Gündem
Anayasa paneline sıkı arama

Anayasa paneline sıkı arama

Edirne’de, ’Yeni Anayasa Platformu’ tarafından düzenlenen ’Anayasa’da senin de sözün olsun’ konulu konferansa gelen öğrenciler ve vatandaşlar, olası yumurta eylemine karşı arandı. Güvenlik görevlileri, tanımadıkları için konferansı düzenleyenleri ve moderatörü ve konuşmacıları bile aradı.

15.01.2011Gündem
Batum: Geri adım atmam, ne söylediysem arkasındayım

Batum: Geri adım atmam, ne söylediysem arkasındayım

"Asker kağıttan kaplanmış" sözleriyle tartışma yaratan Süheyl Batum Karşıt Görüş'te konuştu: Geri adım atmam ne söylediysem arkasındayım.

9.02.2011Gündem
Oğlumu boğmaya çalıştım

"Oğlumu boğmaya çalıştım"

Ünlü yönetmen Semir Aslanyürek, 12 Eylül döneminde yaşadıklarını anlattı.

17.02.2011Gündem
Oğlumu boğmaya çalıştım

Oğlumu boğmaya çalıştım

Ünlü yönetmen Semir Aslanyürek, 12 Eylül döneminde yaşadıklarını anlattı.

17.02.2011Gündem
‘Seyirciye bakmayacaksın oyununu oynayacaksın’

‘Seyirciye bakmayacaksın oyununu oynayacaksın’

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, önceki gün Balçiçek İlter’in programına katılarak, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın tiyatro salonunu terk etmesiyle sonuçlanan olayla ilgili soruları da yanıtladı. Günay, şöyle konuştu:

14.04.2011Gündem
Taraftar yazarların taraftara etkisi

Taraftar yazarların taraftara etkisi

“HOLİGAN davranışları artırmada medyanın da önemli bir payı mevcuttur. Taraftar yazarlar da taraftarları taraf gözüyle olumsuz etkilemektedirler.”

17.04.2011OkurTemsilcisi
Galatasaraylıların yüzde 70i beni destekler

Galatasaraylıların yüzde 70'i beni destekler

TT Arena’nın açılışındaki konuşmalarıyla tepki alan Erdoğan Bayraktar iddialı konuştu.

5.05.2011Futbol
Kılıçdaroğlu köşe yazarlarıyla kahvaltıda buluştu

Kılıçdaroğlu köşe yazarlarıyla kahvaltıda buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, köşe yazarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

29.05.2011Gündem
Aynur Doğan’a sanatçılardan destek

Aynur Doğan’a sanatçılardan destek

İstanbul’da biraraya gelen bir grup aydın ve sanatçı, Kürtçe şarkı söylediği için protesto edilen Aynur Doğan’a sahip çıktı. Grup, basın açıklaması hem Türkçe hem de Kürtçe okudu.

18.07.2011Gündem
Aynur Doğana sanatçılardan destek

Aynur Doğan'a sanatçılardan destek

İstanbul’da biraraya gelen bir grup aydın ve sanatçı, Kürtçe şarkı söylediği için protesto edilen Aynur Doğan’a sahip çıktı. Grup, basın açıklaması hem Türkçe hem de Kürtçe okudu.

18.07.2011Gündem
Habertürkün haberi tartışılıyor

Habertürk'ün haberi tartışılıyor

Habertürk gazetesinin sürmanşetine dev bir fotoğrafla taşıdığı haber, büyük bir tartışma yarattı. Sosyal medyaya gelen yorumların yüzde 90'ı, "Böyle fotoğraf basılır mı" şeklinde. Haber üzerine açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin de medyanın daha duyarlı davranması gerektiğini söyledi.

7.10.2011Gündem
AK Partili Çelikten Kızılaya ağır eleştiri

AK Partili Çelik'ten Kızılay'a ağır eleştiri

7.2 büyüklüğündeki depremle sarsılan Van’da yardım dağıtımındaki sıkıntılar vatandaşların sabırlarını tüketirken zor anlar yaşamasına neden oldu. İnsanlar çadırları alabilmek için birbirini ezdi. Asker kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de Kızılay'ı eleştirerek, "Kızılay deprem bölgesinde çadır temin etme noktasında iyi bir sınav veremedi" dedi.

25.10.2011Gündem
Atatürkçü olmayı hakaret sayarım

'Atatürkçü olmayı hakaret sayarım'

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetimine atanan Mümtazer Türköne, katıldığı canlı yayında kendisine Atatürkçü tanımlamasının yapılmasını hakaret olarak algılayacağını söyledi..

3.01.2012Gündem
Ekonomi haberciliğinde sorgulama

Ekonomi haberciliğinde sorgulama

EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan’ın “ihracatta rekor kırıldığı” yolundaki açıklaması, çoğu gazete ve televizyonda “Tarihi rekor” başlıklarıyla verildi. Hürriyet’te de bir sayfaya yayılan haberde “İhracat 134.5 milyar dolarla tarihi rekor kırdı, ‘milyar dolar ligi’ne 15 il yerleşti” müjdesi başlığa taşınmıştı.

10.01.2012OkurTemsilcisi
hurriyet.com.trye ödül

hurriyet.com.tr'ye ödül

İstanbul Gelişim Üniversitesince düzenlenen “Gelişim Medya Ödülleri 2011” kapsamında “En İyi Güncel Haber Sitesi” ödülüne hurriyet.com.trlayık görüldü. Ödülü, hurriyet.com.tr adına Gündem Editörü Zeynep Güçlücan aldı.

19.01.2012Gündem
Hükümeti eleştirdi

Hükümeti eleştirdi

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, hükümeti Kürt sorunu ve dış politika konularında eleştirirken Bülent Arınç'ın Kürtçe ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

8.02.2012Gündem
Son görev öncesi mahkemeye

Son görev öncesi mahkemeye

ABD’de yaşayan Akşam Gazetesi eski yazarı Oray Eğin, babası Mustafa Yücel Eğin’in cenazesine katılmak üzere dün geldiği Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

7.03.2012Gündem
Ünlüler duygularını Twitterda paylaştı

Ünlüler duygularını Twitter'da paylaştı

Teknoloji basınının en önemli kalemlerinden gazeteci Yurtsan Atakan bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi. Atakan'ın ardından gazeteci arkadaşları ve ünlüler duygularını Twitter'da paylaştı.

30.08.2012Gündem
Twitterda Serra Yılmaz fırtınası

Twitter'da Serra Yılmaz fırtınası

Oyuncu Serra Yılmaz, televizyonda katıldığı bir programda söyledikleriyle dikkat çekti.

3.11.2012Gündem
TÜRKÖNE: ÇOK YALNIZIM, KİMSE BENİ SEVMİYOR

TÜRKÖNE: "ÇOK YALNIZIM, KİMSE BENİ SEVMİYOR"

Zaman Gazetesi Yazarı Mümtazer Türköne Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı. Balçiçek İlter'in "Kendinizi çok yalnız hissediyor musunuz" sorusunaTürköne "Çok yalnızım. Beni seven kimse yok, onun farkındayım... Ben Kürtlerle ilgili bir şey yazdığım zaman Kürtler okuyor. Ülkücülerle ilgili bir şey yazdığım zaman onlar okuyor. İslamcılarla ilgili bir şey yazdığım zaman onlar okuyor. Askerlerle ilgili bir şey yazdığım zaman onlar okuyor. Ve hep eleştirdiğim için hepsi düşman oluyor" diyerek cevap verdi. İlter'in "Peki sevilmemek nasıl bir şey?" sorusuna ise Türköne şöyle cevap verdi: Bu sanıyorum insanın kendi iç dünyasındaki dengelerle alakalı. Benim bu ülkeye, bu devlete, topluma karşı bir sorumluluğum var aydın olarak. Bu devletin tek parça halinde yaşaması lazım. Bu milletin refah içinde olması lazım. İtibarlı ve saygın olması lazım. Bu ülkenin huzur içinde olması lazım. Bununla ilgili elimdeki kalemle ya da sözümle eğer bir şey yapabiliyorsam bunu yapmam lazım.

6.11.2012Haber
Kızlardan, babalarına mektup var İmza: Kızın

Kızlardan, babalarına mektup var! "İmza: Kızın"

Çok özel kızlardan, çok özel babalarına mektup var! Yitik Ülke Yayınları'ndan çıkan "İmza: Kızın"ı Selgin GB, Esra Aylin Akalın, Banu Özkan Tozluyurt hazırladı.

19.11.2012Seyahat
NAMAZDAN ÇIKIP ADAM DÖVMEYE GİDİYORDUK

"NAMAZDAN ÇIKIP ADAM DÖVMEYE GİDİYORDUK"

Zaman Yazarı Hüseyin Gülerce, "Söz Sende" programında Balçiçek İlter'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gençliğinde üzerinde "Allah için vur" yazılı sopalarla solcuları dövdüğünü anlatan Gülerce, değişim ve dönüşüm sürecine dair ilginç anektodlar paylaştı. Gülerce "Derin devlet o günlerde bizi birbirimizle vuruşturdu. Orada bizim delikanlılığımızdan istifade ettiler. Sabah ülkücü bir genç, öğlen bir Dev-Gençli aynı silahla vurulurdu. Gençsiniz bir arkadaşınızı dövüyorlar, haber geliyor. Delikanlısınız ya, orayı basmaya gidiyorsunuz. Namazdan çıkıyorduk, adam dövmeye gidiyorduk" dedi.

29.11.2012Haber
Darbeyi savundu

Darbeyi savundu

Sanatçı Ayten Gökçer, Habertürk'te yayınlanan Söz Sende programında, 12 Eylül darbesini “Asker yanlış bir şey yapmaz. 12 Eylül çok da kötü olmamıştır. Çünkü Türkiye'de çok kötü şeyler oluyordu” sözleriyle savundu.

4.12.2012Gündem
İpekçiye cevap geldi

İpekçi'ye cevap geldi

Cemil İpekçi, “Göltürkbükü Beldesi'nde AK Parti'den aday olmam istendi” dedi, Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Algül'den yalanlama geldi.

12.01.2013Ege
Girdiği zeminin rengine bürünmeyen siyasetçi

Girdiği zeminin rengine bürünmeyen siyasetçi

CHP’de zaten iğreti duruyordu. Paris’te öldürülen PKK’lı Sakine Cansız’ın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulunması da işin tuzu biberi oldu. Hüseyin Aygün’ün CHP’de disipline verilmesi gündeme geldi. Aygün, kendinden emindi: “Bu ziyareti CHP’li değil, Dersimli, insani kimliğimle yaptım ”.

19.01.2013Gündem
CANLI YAYINDA KÜFÜR ŞOKU

CANLI YAYINDA KÜFÜR ŞOKU

Ünlü Yönetmen Zeki Demirkubuz, Balçiçek İlter'in "Söz Sende" programında söylediği sözlerle yine çok konuşulacak.Zaman zaman yaptığı öfkeli çıkışları sorulan Demirkubuz, hayatı boyunca "iki yüzlü" olan insanlara karşı öfke duyduğunu ve bunun için tepki gösterdiğini belirtti. Balçiçek İlter’in "Hayat, zaten bu iki yüzlülüklerle dolu değil mi" demesi üzerine Demirkubuz öyle bir kelime söyledi ki Balçiçek İlter şaştı kaldı. KURGU: Levent SERT

5.02.2013Haber
İLHAN CAVCAVDAN ŞİKE İTİRAFI

İLHAN CAVCAV'DAN ŞİKE İTİRAFI

Haber turk'te Balçiçek İlter'in "Söz Sende" programına konuk olan Gençlerbirliği klubü başkanı İlhan Cavcav, 35 yıllık başkanlık dönemine ilişkin çok tartışılacak itiraflarda bulundu. Birisine hakemlere para verip, maç satın alıyor diye para verdiğini anlatan İlhan Cavcav, "Meğer adam o parayla toto oynuyormuş, kandırılmışız" dedi. Bir kulüp başkanının kendisine para teklif ettiğini, kabul etmeyince futbolcuları satın aldığını da söyleyen Cavcav, program sunucusu Balçiçek İlter'in bu kişilerin kim olduğu yönündeki sorularına cevap veremeyeceğini belirterek, "Futbolcuların isimlerini vermem ama ikisi de şu anda kötü durumda" diye konuştu.

8.02.2013Spor
İlhan Cavcavdan şike itirafı

İlhan Cavcav'dan şike itirafı

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, 'Söz Sende' programında Balçiçek İlter'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

8.02.2013Futbol
Hakem satın almak için para verdim

Hakem satın almak için para verdim

Cavcav, “Başkanlığımın ilk yıllarında birine hakem almak için para verdim. O da gidip o parayla toto oynuyormuş. Kandırıldım” dedi.

8.02.2013Futbol
CHPde İmralı sıkıyönetimi

CHP'de İmralı sıkıyönetimi

CHP'de İmralı süreci konusunda Cumartesi günü yapılan kritik Parti Meclisi toplantısının ardından, milletvekillerine "konuşma yasağı" geldi.

18.03.2013Gündem
Dilerim çoğu beraat eder

'Dilerim çoğu beraat eder'

AK Parti İzmir Milletvekili ve Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay, Ergenekon Davası'nda savcının aralarında eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve CHP'li vekiller Haberal ve Balbay'ın da olduğu 64 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemesi konusunda değrlendirmede bulundu. Günay, ''Dilerim önemli bir kısmı beraat etsin'' dedi.

19.03.2013Gündem
Behzat Ç devam edecek mi

Behzat Ç devam edecek mi?

Erdal Beşikçioğlu, Söz Sende programında Balçiçek İlter'in konuğu oldu.

25.05.2013Gündem
Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz Twitterı salladı

Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz Twitter'ı salladı

Necati Şaşmaz ve Hasan Kaçan konuştu twitter sallandı. Başbakan'la Gezi Parkı eylemleri ile ilgili görüşen iki sanatçı, görüşme sonrası yaptıkları açıklamalar sonrasında twitter'da #direnturkce, Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz, Polat Alemdar trend topic oldu. Necati şaşmaz'ın "ülkemize nazar değidi" şeklindeki sözlerinin ardından Gezi Parkı'na dev bir nazar boncuğu pankartı asıldı.

12.06.2013Gündem
BAĞIŞTAN SURİYE VE GEZİ SORUSUNA YANIT

BAĞIŞ'TAN SURİYE VE GEZİ SORUSUNA YANIT

Habertürk televizyonuna konuk olan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Söz Sende isimli programda Balçiçek İlter'in sorularına yanıt verdi. Bağış Gezi eylemleriyle ilgili verdiği yanıtlardan birinde; 'Suriye'de 100 bin kişinin hayatını kaybetttiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak...' yorumunda bulundu.

14.09.2013Haber

Yazar Sonuçları

Haydi bakalım cömert izmirliler KiT-VAK sizden destek bekliyor

BİR davette, birlikte olduk, sevgili Nesrin Coşkun ile. Aynı grupta çalışıyoruz. Ben onu, yazılarından çok iyi tanıyordum.

4.03.2011

Yürü bakalım gazeteci

TAKSİM Meydanı, tramvay durağı.

5.03.2011

Yanan şehirde sevgililer

Londra’yı göstericiler alev alev yakarken orada yaşayan bir arkadaşımdan mail: “Kate ile ayrıldık. Çok kötüyüm. Ne yapacağımı bilemiyorum.”

12.08.2011

İstanbul Hukuk üzgün

YENİ Anayasa ile ilgili çalışmalarda, hükümetin davet ettiği öğretim üyeleri arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden hiçbir öğretim üyesinin bulunmaması dikkat çekiyor.

23.09.2011

HSYK’dan açıklama geldi

HSYK’nın bazı atamalarıyla ilgili pazartesi günkü yazım üzerine, önceki akşam, Adalet Bakanı Sadullah Ergin aradı; beklediğim gibi, HSYK’nın bir açıklaması olduğunu, o açıklamayı bana göndereceğini söyledi.

21.12.2011

Özel yetkiye ‘dur’ deme zamanı…

Özel yetkili savcılar – Özel yetkili mahkemeler ve Ceza Muhakemeleri Yasası’nın 250. maddesindeki “Katalog suçlar” uygulaması sonunda duvara çarptı. Bir an önce bu gidiş durdurulmalı.

10.02.2012

İstanbullarını anlattılar

Cep telefonu markası HTC Corporation, Balçiçek İlter, Mesut Yar, Onur Baştürk, Ömür Gedik, Serdar Kılıç ve Şirin Ediger’in katılımıyla hayata geçirdiği “İstanbul’un Hızını HTC One Serisi ile Anlat” projesini Sabancı Müzesi - The Seed’de Hello! dergisinin düzenlediği partiyle tanıttı.

17.04.2012

Meğer erkek giyiminde ne detaylar varmış

Geçen gün Pierre Cardin’in Baş Tasarımcısı Faruk Kalaycı, erkeklere özel öneriler yollamış. Benim gibi giyinmeyle örtünmeyi karıştıranlar için ilginç tavsiyeler var. Okuyun, işinize kesin yarar bu açıklamalar

20.04.2012

Yedi günah bir pinata

HANGİ sayfasına dokunsanız “cız” sesi çıkaran bir kitap.

19.05.2012

‘Otyam Baba’

GAZETECİ, yazar ve ressam Fikret Otyam ve eşi Filiz Otyam geçen haftayı İstanbul’da geçirdi.

17.11.2012

Bunlar da dayatıyor

SADECE apoletliler dayatmaz.

29.11.2012
Tv koçunuzdan okur eleme testi

Tv koçunuzdan okur eleme testi

Çıkartın kağıtları sınav yapıyorum. Beni doğru dürüst okuyup okumadığınızı ve okurken kendinizi verip vermediğinizi bilemiyorum.

29.01.2013

Z.D. ve herkes için hürriyet

DÜN Elif Çakır’ı aradım.

1.07.2013