EKSTRA
MENÜ

Bakım

Bakım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bakım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 59.618 Bakım haberi bulunmuştur.

Bakım Haberleri

Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Evinizde çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız, fakat soğuk havalar nedeni ile bu sevginizden mahrum kalmak istemiyorsanız, Çuha çiçeği tam size göredir. Parklarda ve bahçelerde yetişen bu çiçekler renk çeşitliliği ile evinizi şenlendirir. Çuha çiçeği hakkında tüm detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Çiğdem Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çiğdem Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiğdem Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çiğdem Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiğdem çiçeği, kokusu ve güzelliği sayesinde görenleri kendisine aşık eder. Günlük yaşamda da motif olarak kullanılabilme özelliğinden dolayı hakkında çok şey merak edilir. Sizler için çiğdem çiçeği nedir, bakımı nasıldır, nasıl ekilir, tohumu, yetiştiriciliği, özellikleri, faydaları, sulaması ve anlamlarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Cennet Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Cennet Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Cennet Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Cennet Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Cennet çiçeği nedir? Cennet çiçeğinin özellikleri nelerdir? Cennet çiçeği nasıl ekilir? Cennet çiçeği nasıl sulanır? Cennet çiçeği nasıl çoğaltılır? Cennet çiçeğinin Latincesi nedir? Cennet çiçeğinin evde yetiştiriciliği yapılabilir mi? Cennet çiçeğinin tohumu nasıl olur? Cennet çiçeğinin özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Boru Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Boru Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Boru Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Boru Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Boru çiçeği hemen hemen her yeşil alanda, yol kenarlarında ya da tarlalarda karşılaştığınız bir bitkidir. Oldukça narin ve hoş bir yapısı olmasına rağmen zehirlidir. Fakat aynı zamanda da sağlık açısından pek çok faydası vardır. Bu kadar karmaşık olan Boru çiçeği hakkında merak edebileceğiniz her ayrıntıyı sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Borazan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Borazan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Borazan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Borazan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Borazan çiçeği, halk arasında boru çiçeği, kahkaha çiçeği, sihirbaz otu gibi isimlerle anılan bir bitkidir. Dış görünüşüyle oldukça estetik duran bu bitki, içeriğinde bulunan özellikler nedeniyle kullanılırken dikkat edilmesi çok önemlidir. Tehlikeli olmasının yanı sıra aynı zamanda bazı hastalıkların tedavisine de iyi geldiği bilinen bir çiçek türüdür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Benjamin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Benjamin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Benjamin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Benjamin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Benjamin çiçeği; benzersiz yapraklarıyla çok büyük beğeni toplayan bir bitkidir. Evlerde sık sık yetiştirilen çiçekler arasında bulunur. Fakat bu çiçek, değişime pek uyum sağlamaz ve bulunduğu mekanda çok zor bir adaptasyon süreci yaşar. Bu yüzden yetiştirilmesi konusunda dikkat edilmesi gerekir. Peki Benjamin çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Benjamin çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Aşkın Gözyaşı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Aşkın Gözyaşı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aşkın Gözyaşı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Aşkın Gözyaşı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aşkın gözyaşı çiçeği, doğada yetişen en güzel ve alımlı çiçeklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yetişmek için herhangi bir koşula ve ortama ihtiyaç duymayan nadide çiçekler arasında yerini almaktadır. Sizin için Aşkın gözyaşı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Aşkın gözyaşı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Acem Halısı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Acem Halısı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Acem Halısı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Acem Halısı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Tıpkı çiçeklerle bezenmiş bir halı deseni gibi, Acem Halısı çiçeği de bahçelerinizi kaplayan çiçek türlerinden biridir. Oldukça güzel görünümü ve kokusuyla bahçelere ayrı bir zarafet kazandırır. Pek çok kişi bakım kolaylığından ve güzelliğinden dolayı bahçesinde ya da saksıda bulundurmak ister. Acem Halısı çiçeği hakkında geniş kapsamlı bilgiler vererek, özellikle ekimi, çoğalması ve bakımı ile ilgili bir konu derlemesi yaptık.

30.04.2021Bitki Bakımı
Açelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Açelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Açelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Açelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Açelya çiçeği; güzel renkler ile yetişen ancak kokusuz bir çiçek çeşididir. Açelya çiçeğinin anavatanı; Amerika'nın Kuzey bölgesi ile Asya'dır. Bunun dışında açelya çiçeği fundagiller ailesine ait bir çeşittir. Çiçeğin renkleri ise; sarı, mor, kırmızı, beyaz ve pembe şeklindedir. Peki açelya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Açelya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Trabzonda baba ile oğlu, 1 ay içinde koronavirüsten hayatını kaybetti

Trabzon'da baba ile oğlu, 1 ay içinde koronavirüsten hayatını kaybetti

Trabzon'da Ahmet Garaç (67) ile oğlu Barış Garaç (43), koronavirüs nedeniyle 1 ay içinde hayatını kaybetti.

30.04.2021Gündem
İranda son 24 saatte 407 kişi Kovid-19dan hayatını kaybetti

İran'da son 24 saatte 407 kişi Kovid-19'dan hayatını kaybetti

İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 407 artarak 71 bin 758’e yükseldi.

30.04.2021Dünya
Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan tam kapanma açıklaması

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan 'tam kapanma' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Antalya Valiliği ziyareti ardından koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "14 aydır büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında yeni bir pik dönemi yaşadık. Tam kapanma bir zaruret halini almıştı. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz." dedi.

30.04.2021Gündem
Tam kapanma öncesi 100 binden fazla araç Bolu Dağı Tünelinden geçti

Tam kapanma öncesi 100 binden fazla araç Bolu Dağı Tüneli'nden geçti

 "İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı" olarak bilinen Anadolu Otoyolu geçişindeki Bolu Dağı Tüneli'nden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" süreci öncesinde 2 günde 100 binden fazla geçiş yaptı.

30.04.2021Gündem
Araç sahipleri dikkat Yeni etiket uygulaması yarın başlıyor

Araç sahipleri dikkat! Yeni etiket uygulaması yarın başlıyor

Lastik etiketlemeye düzenleme getiren yönetmelik Avrupa Birliği ile eş zamanlı olarak yürürlüğe girecek. Uygulama yarın başlıyor.

30.04.2021Ekonomi
ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptı

ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptı

Elektron tabancası, eklemeli imalat amaçlı 3 boyutlu yazıcıların en kritik bileşenini oluşturuyor. İlk ateşleme testlerinin başarıyla gerçekleştirilmesiyle savunma ve havacılık alanında kullanılabilecek yerli ve milli 3 boyutlu yazıcı geliştirme çalışmalarında önemli bir aşama geçilmiş oldu.

30.04.2021Ekonomi
Prof. Dr. Aydınlı: Hastalar, pandemi gerekçesiyle organ naklini ertelemesin

Prof. Dr. Aydınlı: Hastalar, pandemi gerekçesiyle organ naklini ertelemesin

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, organ nakli olacak hastaların, pandemi gerekçesiyle nakillerini ertelememesi gerektiğini söyledi. Organ naklinin birçok hastanın tek şansı olduğunu belirten Prof. Dr. Aydınlı, "Organ nakli olacak hastaların şehirler arası yolculuklarında da yardımcı olunacağını düşünüyoruz. Konuyla ilgili gerekli izinler verilecektir; çünkü bu hastalar, yarı acil sayılabilecek hastalardır" dedi.

30.04.2021Gündem
Bodrum Belediye Başkanı isyan etti: Bu kadar insana su, yol, hastane yetmez

Bodrum Belediye Başkanı isyan etti: Bu kadar insana su, yol, hastane yetmez

Tam kapanma öncesi büyükşehirlerden Bodrum’a kaçanlar kaos yarattı. Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Hazırlığımız yok, bir anda kaosla karşılaştık. Bu kadar araca yollarımız yetersiz kalıyor. Suyu idareli kullanmazsak bitebilir, sağlık hizmetimiz kendimize ancak yetiyor” diye isyan etti.

30.04.2021Gündem
Brezilyada koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 400 bini geçti

Brezilya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 400 bini geçti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünyada en çok ölümün yaşandığı ikinci ülke Brezilya'da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 400 bini aştı.

29.04.2021Dünya
Son dakika haberi... 29 Nisan Koronavirüs tablosu açıklandı İşte bugünkü corona vaka sayısı ve koronavirüs ile ilgili gelişmeler..

Son dakika haberi... 29 Nisan Koronavirüs tablosu açıklandı! İşte bugünkü corona vaka sayısı ve koronavirüs ile ilgili gelişmeler..

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 278 bin 108 Kovid-19 testi yapıldı, 37 bin 674 kişinin testi pozitif çıktı, 339 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 3 bin 581 oldu, 43 bin 253 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 255 bin 714'e yükseldi. Tabloda vaka sayısı tekrardan 40 binin altına düştü.

29.04.2021Gündem
İspanyada koronavirüsten dolayı son 24 saatte 137 kişi hayatını kaybetti

İspanya'da koronavirüsten dolayı son 24 saatte 137 kişi hayatını kaybetti

İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 137 kişinin hayatını kaybettiği ve 10 bin 143 yeni vaka tespit edildiği açıklandı.

29.04.2021Dünya
Malatyada bir kişi, annesi hayatını kaybedince doktora saldırdı

Malatya'da bir kişi, annesi hayatını kaybedince doktora saldırdı

Son dakika haberi... Malatya'da 74 yaşındaki Huri D. koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Huri D.'nin oğlu Mizra D. annesinin tedavisiyle ilgilenen Doç. Dr. Özgür Katrancıoğlu'na saldırdı. Güvenlik görevlileri olaya müdahale ederken, Doç. Dr. Katrancıoğlu Mizra D.'den şikayetçi oldu.

29.04.2021Haber
Sağlık Bakanlığı 29 Nisan 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı 29 Nisan 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 278 bin 108 Kovid-19 testi yapıldı, 37 bin 674 kişinin testi pozitif çıktı, 339 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 3 bin 581 oldu, 43 bin 253 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 255 bin 714'e yükseldi. Tabloda vaka sayısı tekrardan 40 binin altına düştü.

29.04.2021Haber
Son dakika haberi... Malatyada hastanede doktora çirkin saldırı Annesi koronavirüsten hayatını kaybedince...

Son dakika haberi... Malatya'da hastanede doktora çirkin saldırı! Annesi koronavirüsten hayatını kaybedince...

Son dakika haberi... Malatya'da 74 yaşındaki Huri D. koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Huri D.'nin oğlu Mizra D. annesinin tedavisiyle ilgilenen Doç. Dr. Özgür Katrancıoğlu'na saldırdı. Güvenlik görevlileri olaya müdahale ederken, Doç. Dr. Katrancıoğlu Mizra D.'den şikayetçi oldu.

29.04.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İşte İSKİ 29 Nisan kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İşte İSKİ 29 Nisan kesinti listesi

29 Nisan Perşembe günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

29.04.2021Gündem
Kapanma döneminde kreşler açık

Kapanma döneminde kreşler açık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kreşler, kısıtlamadan muaf olanların çocukları için açık olacak.

29.04.2021Eğitim
Son dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanından kreş açıklaması

Son dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan kreş açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Tam kapanma döneminde sadece kısıtlamalardan muaf olan ailelerin çocukları için kreşlerimiz açık olacak." dedi.

29.04.2021Gündem
İstanbulda koronavirüs vakaları son 10 günde yüzde 30 oranında azaldı

İstanbul'da koronavirüs vakaları son 10 günde yüzde 30 oranında azaldı

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının son 10 günde yüzde 30 oranında azaldığını bildirdi. Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit ise ayaktan başvurularda düşüş başlandığını duyurdu.

29.04.2021Gündem
Prof. Dr. Nurettin Yiyit: İstanbulda ayakta başvuru yüzde 20 düştü

Prof. Dr. Nurettin Yiyit: İstanbul'da ayakta başvuru yüzde 20 düştü

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 gün uygulanacak tam kapanma öncesinde Prof. Dr. Nurettin Yiyit'ten sevindiren haber geldi. Yiyit, ayaktan başvurularda düşüş başladığını bildirerek, "Şimdi bunun yatan hastaya yansıması da artık düşüş lehine döndü.

29.04.2021Haber
Prof. Dr. Nurettin Yiyit sevindiren haberi duyurdu: İstanbulda ayakta başvuru yüzde 20 düştü

Prof. Dr. Nurettin Yiyit sevindiren haberi duyurdu: İstanbul'da ayakta başvuru yüzde 20 düştü

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 gün uygulanacak tam kapanma öncesinde açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Yiyit, ayaktan başvurularda düşüş başladığını belirterek "Yüzde 25'lik dilimlerle de yatan hasta sayımızın düştüğünü görüyoruz. Bunun önümüzdeki haftadan itibaren yoğun bakımlara yansımasını bekliyoruz" dedi.

29.04.2021Gündem
Rahmi Özkan Müge Anlıdan ayrıldı mı, neden yok, hasta mı Rahmi Özkan Instagram hesabından açıkladı

Rahmi Özkan Müge Anlı'dan ayrıldı mı, neden yok, hasta mı? Rahmi Özkan Instagram hesabından açıkladı

Geçtiğimiz haftadan bu yana Rahmi Özkan'ın Müge Anlı Program'ında yer almaması soru işaretlerine neden oldu. Rahmi Özkan Rahmi Özkan Instagram hesabından sağlık durumu ve programa dönüşüyle ilgili açıklamada bulundu. Peki, Rahmi Özkan Müge Anlı'dan ayrıldı mı, neden yok, hasta mı?

29.04.2021Televizyon
Tam kapanmada yat ve tekne ilgisi

Tam kapanmada yat ve tekne ilgisi

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine 17 günlük tam kapanmayla ilgili genelge göndermesinin ardından Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası ile Muğla’nın Marmaris ilçesinde yat ve teknelere olan ilgi yeniden arttı.

29.04.2021Ekonomi
Erzurumda trafikteki at araçlara çarptı

Erzurum'da trafikteki at araçlara çarptı!

Erzurum'da sahibinin elinden kaçan at trafiği alt üst etti. Panik halde yolda koşan ve arkasındaki araba ile çarptığı araçlara zarar veren at, Erzurum Macera Ofroad Kulüp Başkanı Lokman Toptaş tarafından otomobille önü kesilerek durduruldu.

29.04.2021Gündem
Trafikte dört nala koşan at, görenleri şaşkına çevirdi

Trafikte dört nala koşan at, görenleri şaşkına çevirdi!

ERZURUM'da sahibinin elinden kaçan at, geçtiği yollarda trafiği alt üst etti. Arkasındaki araba ile çarptığı araçlara zarar veren at, Erzurum Macera Ofroad Kulüp Başkanı Lokman Toptaş tarafından otomobille önü kesilerek durduruldu.

29.04.2021Haber
Brezilyada son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 3 bin 163 kişi hayatını kaybetti

Brezilya'da son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 3 bin 163 kişi hayatını kaybetti

Brezilya Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkede son 24 saatte 79 bin 726 yeni vakanın tespit edilmesiyle vaka sayısı 14 milyon 521 bin 289'a çıktı.

29.04.2021Dünya
Ayvalık Belediye Başkanı Ergin: Büyük adımlar başarıyla tamamlandı

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin: Büyük adımlar başarıyla tamamlandı

Pandemi döneminde yaşanan sorunlar nedeniyle vatandaşlara destek olduklarını ve Ayvalıklılara yardım etmekle sorumlu olduklarını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomik olarak başarılı bir grafik çizdik. Büyük borçlar kapatıldı. Mali disiplini sağlayacak büyük adımlar başarıyla tamamlandı” diye konuştu.

29.04.2021Ekonomi
Japonyada Altın Hafta kapsamında evde kal çağrısı

Japonya'da 'Altın Hafta' kapsamında 'evde kal' çağrısı

Japonya'da bir dizi tatil periyodunu kapsayan "Oogon Şuukan" (Altın Hafta) döneminde halka, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı evde kalmaları çağrısı yapıldı.

29.04.2021Dünya
Yumurta Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yumurta Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yumurta Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yumurta Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

İçerdiği yüksek protein ile sofralarda görmeye alıştığımız yumurtanın bir başka kullanım şekli ise yüz maskesidir. Cilt dokusunu iyileştirirken rengini de bir miktar açması ile bilinen yumurta maskesi, uygulandığı andan itibaren cildi daha yumuşak bir hale getirir. Yumurta maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılı, yumurta maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yeşil Kil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yeşil Kil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

İçerisinde toprağın faydalı minerallerini barındıran kil maskesinin sağladığı yararlar saymakla bitmiyor. Boyu bölgesine, yüze ve ellere uygulanabilen kil maskesi cildi pürüzsüzleştirir. Mevsim değişiklikleriyle beraber ciltte oluşan siyah nokta, kir ve yağlanmanın önüne geçebilmek için kil maskesi ideal bir bakım sağlar. Yeşil kil maskesi nedir, nasıl yapılır, yeşil kil maskesinin faydaları ve tarifleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Saç Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Saç Bakım Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Saç Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Saç Bakım Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Saçlar, insanların en önemli aksesuarıdır. Özellikle de kadınlar saçlarının bakımına çok önem verir. Saçların canlı ve parlak görünmesini sağlamak, kırıkları onarmak için düzenli olarak saça bakım yapmak gerekir. Saç maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Mısır Unu Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Mısır Unu Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Mısır Unu Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Mısır Unu Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Cildi arındırmak ve cilt temizliğini sağlamak için maske uygulaması düzenli olarak yapılmaktadır. Mısır unu maskesi de en fazla tercih edilen yüz maskeleri arasında bulunmaktadır. Mısır unu maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Mısır unu maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir? İşte, mısır unu yüz maskesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Mayonez Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Mayonez Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Mayonez Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Mayonez Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Hamburgerler, pizzalar ve patates kızartmalarının yanında vazgeçilmez bir sos olarak kullanılan mayonez lezzetiyle gönülleri fethederken saç ve cilt için de sağladığı yararlar sayesinde vazgeçilmez bir bakım ürünüdür. Evde kolaylıkla hazırlanabilen mayonez maskesi ne işe yarar, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Kuru Maya Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Kuru Maya Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kuru maya maskesi son günlerde en çok araştırılan konulardandır. Özellikle cilt üzerindeki faydalarını duyanlar kuru maya maskesinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Sizde kuru maya maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenerek evde kolayca uygulayabilirsiniz. Kuru maya maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Kuru maya maskesi faydaları ve yapımı için tarifleri derledik.

Yılan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Yılan Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Yılan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Yılan Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Şifalı yağlar arasında yaygınlaşmaya ve çok kullanılmaya başlayan yılan yağı, saçı bakımlı bir şekilde uzatmaya ve saça bakım yapmaya yardımcı oluyor. Saçın sağlıklı uzamasında önemli bir etkisi olan bu doğal yağ, Eski Mısır'dan bu yana kullanılıyor. Yılan yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Üzüm çekirdeği yağı son zamanlarda popüler hale gelmiş bir bakım yağıdır. Üzüm çekirdeği yağı aynı zamanda da nemlendirici özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Üzüm çekirdeği yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Üzüm çekirdeği yağı faydaları ve kullanımı nasıl olmalıdır? Siz de üzüm çekirdeği yağı kullanmak istiyorsanız merak edilen tüm detayları derledik.

Lavanta Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Lavanta Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Lavanta Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Lavanta Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Lavanta yağı nedir? Lavanta yağının özellikleri nelerdir? Lavanta yağının faydaları nelerdir? Lavanta yağı nasıl yapılır? Lavanta yağı nasıl elde edilir? Lavanta yağı hangi hastalıklara karşı kullanılır? Lavanta yağının farklı etkileri bulunur mu? Lavanta yağının özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Keratin Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Keratin Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Keratin Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Keratin Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Keratin yağı en fazla tercih edilen yağlar arasında bulunmaktadır. Hem cilt bakımı için hem de saç bakımı için oldukça fazla kullanılmakta olan bir yağ olma özelliğine sahiptir. Keratin yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Keratin yağı faydaları ve kullanımı nasıl olmaldır? Keratin yağı kullanmadan önce keratin yağı ile ilgili tüm detayları derledik.

Kenevir Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kenevir Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kenevir Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kenevir Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kenevir yağı, kenevir bitkisinin tohumlarından elde edilir ve sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. Halk arasında kenevir bir uyuşturucu çeşidi olarak bilindiğinden dolayı bazı ülkelerde yetiştirilmesi yasaktır. Ancak son yıllarda kenevir yağının insan sağlığına olan faydaları fark edildiğinde yetiştirilmesi serbest hale gelmiştir. Kenevir yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir, kenevir yağı faydaları ve kullanımı nasıldır tüm detaylarıyla derledik.

Yazar Sonuçları

Sağlıklı bir çocuk yetiştirmenin formülü: “Sev, değer ver, paylaş”

Bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı bir çocuk gelişiminde anne ve babanın rolü çok önemli. Çocuğa “Hayat güvenli, ev güvenli, sen benim için değerlisin” mesajının verilmesi önemlidir. Onun için biz bir slogan öneriyoruz: “Sev, değer ver, paylaş.” Öte yandan çocuklarımıza emir vermek yerine seçenek sunmak, nasihat, konferans, vaaz vermek yerine de onlara örnek, rol model olmak gerekir. Çocuklarımıza ilerleyen yaşlarda “Annem ve babam benim kahramanımdır” dedirtmeliyiz.

30.04.2021