EKSTRA
MENÜ

Bağbaşı Yaylası

Bağbaşı Yaylası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bağbaşı Yaylası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 92 Bağbaşı Yaylası haberi bulunmuştur.

Bağbaşı Yaylası Haberleri

Bağbaşı Yaylası ile Seyir Tepesine koronavirüs kısıtlaması

Bağbaşı Yaylası ile Seyir Tepesi'ne 'koronavirüs' kısıtlaması

DENİZLİ'de, ziyaretçilerin uğrak noktalarından Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile Seyir Tepesi Şehir Ormanı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Kasım'dan itibaren geçici olarak ziyarete kapatılacak.

19.11.2020Gündem
Bağbaşı Yaylası ve teleferik Türkiyenin dört bir tarafından ziyaretçi ağırlıyor

Bağbaşı Yaylası ve teleferik Türkiye'nin dört bir tarafından ziyaretçi ağırlıyor

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, muhteşem manzarası ve eşsiz doğası ile Türkiye'nin dört bir tarafından ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

19.08.2020Seyahat
Turizmcilerden bayram tatili için Pamukkaleye davet

Turizmcilerden bayram tatili için Pamukkale'ye davet

Denizli'nin 'Beyaz Cennet'i Pamukkale, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, tatilcileri bekliyor. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, "Koronavirüs döneminde 2 aydan uzun bir süre kapalı kaldığı için Pamukkale hiç olmadığı kadar beyaz. Tüm vatandaşlarımızı özellikle bu dönemde Pamukkale'ye davet ediyoruz" dedi.

27.07.2020Seyahat
Turizmcilerden bayram tatili için Pamukkale’ye davet

Turizmcilerden bayram tatili için Pamukkale’ye davet

DENİZLİ’nin ’Beyaz Cennet’i Pamukkale, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, tatilcileri bekliyor. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, "Koronavirüs döneminde 2 aydan uzun bir süre kapalı kaldığı için Pamukkale hiç olmadığı kadar beyaz. Tüm vatandaşlarımızı özellikle bu dönemde Pamukkale’ye davet ediyoruz" dedi.

25.07.2020Ekonomi
Doğa turizminin gözdesi Denizli yaylaları

Doğa turizminin gözdesi Denizli yaylaları

Bağbaşı, Kefe, Taşdelen, Topuklu, Süleymanlı gibi yaylalarıyla doğa, çadır ve karavan turizminde alternatifler sunan Denizli, başta Ege olmak üzere birçok kentten doğa tutkunlarını ağırlıyor.

20.07.2020Seyahat
Denizlide 4 mevsim cazibe merkezi: Bağbaşı Yaylası

Denizli'de 4 mevsim cazibe merkezi: Bağbaşı Yaylası

Denizli'de muhteşem manzarası ve doğal güzelliğiyle her mevsim cazibe merkezi olan Bağbaşı Yaylası, yoğun ilgi görüyor.

23.10.2019Seyahat
Dev mantar görenleri şaşırttı

Dev mantar görenleri şaşırttı

DENİZLİ Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda bulunan 7 kilo 125 gram ağırlığındaki dev mantar görenleri şaşkına çevirdi.Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılında hizmete aldığı 1500 rakımdaki Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda çalışan Emin Topal, geçen gün halk arasında 'Tombak' olarak bilinen büyük bir mantar buldu. Zehirsiz olan ve yenilebilen dev mantarı arkadaşları ile birlikte tartan Topal, 7 kilo 125 gram ağırlığında olduğunu şaşırarak daha önce bu kadar büyük bir mantar görmediğini söyledi.

28.05.2019Haber
Denizlide 7 kilo 125 gramlık dev mantar bulundu

Denizli'de 7 kilo 125 gramlık dev mantar bulundu

Denizli'nin Bağbaşı Yaylası'nda bir işçinin bulduğu 7 kilo 125 gram ağırlığındaki dev mantar görenleri şaşırttı.

28.05.2019Gündem
Laodikya ikinci Efes olacak

Laodikya ikinci Efes olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Laodikya Antik Kenti'nde süren kazılara ilişkin, "Kazıları biraz daha hızlandırıp, 4-5 yıl içerisinde inşallah Efes standardında marka antik şehir yaratabiliriz." dedi.

28.03.2019Keyif
Bakan Ersoy: Antik kentlere olan desteklerimizi sürdüreceğiz

Bakan Ersoy: Antik kentlere olan desteklerimizi sürdüreceğiz

Denizli’de bulunan Laodikya Antik Kenti’ni inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’de antik kent deyince ilk olarak Efes’in akla geldiğini ancak Türkiye'de birçok antik kentin bulunduğunu ve bu kentlerin 4-5 yıl içinde yapılacak hızlı bir çalışmayla Efes standartlarına ulaşabileceğini söyledi.

28.03.2019Ekonomi
Nisana 3 gün kala birçok yerde kar var

Nisana 3 gün kala birçok yerde kar var

Nisan ayına girmeye birkaç gün kala yurdun birçok yerinde kar yağışı var. Afyonkarahisar, Kütahya, Bolu, Düzce, Isparta ve Denizli'de kar yağışı ve soğuk hava etkili oldu.

29.03.2018Gündem
Denizlide hedef turizmi arttırmak

Denizli'de hedef turizmi arttırmak

DENİZLİ'nin turizmden daha fazla pay alabilmesi için tanıtımını arttırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin turizmin parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

6.06.2016Ege

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin dünyadaki simgelerinden biri: Pamukkale... Mucizevi ve şifalı bir tarih masalı

Türkiye’nin hazineleri arasındaki Pamukkale, Hierapolis ve Laodikya üçlüsü görenleri hem doğanın gücüne hayran bırakıyor hem de tarih yolculuğuna çıkarıyor. Ayrıca hepsinin mevsimsiz bir güzelliği var. Yıl boyunca ne zaman yolunu tutsanız, muhteşem bir karşılama bekliyor sizi. Özellikle de havaların soğuduğu bugünlerde sizin de aklınıza termal suların sıcaklığı ve sağlığa faydası düşüyorsa keşfe Pamukkale’den başlayın derim.

9.11.2020