EKSTRA
MENÜ

Bademcik Ameliyatı

Bademcik Ameliyatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bademcik Ameliyatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 193 Bademcik Ameliyatı haberi bulunmuştur.

Bademcik Ameliyatı Haberleri

Bademcik ameliyatı sonrası ölüm iddiası

Bademcik ameliyatı sonrası ölüm iddiası

ŞİŞLİ'de özel bir hastanede bademcik ameliyatı olan çocuğun şah damarı zedelenmesi sonucu hayatını kaybettiğini öne süren aile suç duyurusunda bulundu

5.10.2020Haber
Son dakika haberleri... Şoke eden iddia: Bademcik ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Son dakika haberleri... Şoke eden iddia: Bademcik ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

İstanbul Şişli'de özel bir hastanede bademcik ameliyatı olan çocuğun şah damarı zedelenmesi sonucu hayatını kaybettiğini öne süren aile suç duyurusunda bulundu.

5.10.2020Gündem
Bitkisel hayata giren minik kızının yeniden koşup oynamasını istiyor

Bitkisel hayata giren minik kızının yeniden koşup oynamasını istiyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde bademcik ameliyatı sonrasında bitkisel hayata giren 3.5 yaşındaki Sevgi Önal'ın annesi Seval Önal, kızının eski sağlığına kavuşmasını ve yine koşup oynamasını istediğini söyledi.

3.07.2020Gündem
Ramazan sofralarında serinleten tatlı dondurma

Ramazan sofralarında serinleten tatlı dondurma

Ramazan sofrası tatlısız olmaz. Ama dikkatli olmakta yarar var. Çok ağır, şerbetli tatlılarla araya mesafe koymak sağlık açısından faydalı. Özellikle de yaz aylarında, sıcaklara denk gelen ramazanlarda. Ferahlatıcı etkisiyle dondurma çok iyi bir alternatif olabilir.

Bademcik ne zaman alınmalı Bademcik ameliyatı gerektiren durumlar

Bademcik ne zaman alınmalı? Bademcik ameliyatı gerektiren durumlar

Bademcik ve geniz eti ne zaman alınmalı? Ameliyat hangi yaşta yapılmalı? Çocukların gelişimini ve büyümesini de engelleyebilen bu sorun hakkında çözüm önerilerini uzmanından öğrendik.

2.05.2019Sağlık
Çocuklar ne zaman bademcik ameliyatı olmalı

Çocuklar ne zaman bademcik ameliyatı olmalı?

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Metin Yılmaz cevapladı; Çocuklar ne zaman bademcik ameliyatı olmalı?Çocuklarda bademcik ameliyatı gerekli olduğu durumlarda alınmalıdır. Bademcik ameliyatının gerekliği için ya enfeksiyona bağlı tekrarlayan yüksek ateşli boğaz ağrıları ya da bademcik dokusunun büyüklüğüne bağlı olarak gelişen kitle etkisinin olması gerekir. Bu iki durumda da farklı bademcik ameliyatları yapılabiliyor.

Çocuklarda ve bebeklerde burun tıkanıklığına çözüm

Çocuklarda ve bebeklerde burun tıkanıklığına çözüm

“Bebeklerde ve çocuklarda burun tıkanıklığı nasıl geçer?” sorusu ebeveynlerin en çok sorduğu soruların başında geliyor. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ve rahatsızlık veren bir durum olan burun tıkanıklığı hakkında uzmanlar önemli bilgiler veriyor.

Bademcik ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli

Bademcik ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Bademcik ameliyatı çocuklarda genel (narkoz), erişkinlerde genel (narkoz) veya lokal (yerel) anestezi altında yapılır. Anesteziyi takiben ağız özel bir alet ile ağız açıldıktan sonra bademcikler çevredeki dokulardan sıyrılır ve bağlantı yerlerinden ayrılarak ağızdan çıkarılır. Eğer geniz eti alınması da gerekiyorsa, o da aynı esnada çıkarılır. Takiben kanama kontrolü yapılır.

19.01.2019Gündem
Bademcik alınmasına son

Bademcik alınmasına son!

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım bademcik enfeksiyonları ve ameliyatları hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Bademcik ameliyatı olmaya gitti, hayatını kaybetti

Bademcik ameliyatı olmaya gitti, hayatını kaybetti

4 yaşındaki sağlıklı çocuk, bademciklerini aldırmak için girdiği basit bir ameliyattan birkaç gün sonra yaşamını yitirdi.

8.08.2018Dünya
Doktora tazminat davası

Doktora tazminat davası

FATİH’te özel bir hastanede bademcik ve geniz ameliyatı sırasında 6 yaşındaki E.K.G.’nin yanağında yanık izi oluştuğunu iddia eden ailesi, tüketici mahkemesinde hastane ve doktor aleyhine 60 bin liralık tazminat davası açtı.

5.08.2018Gündem
Üç yaşındayken ameliyatta unutulmuştu... 18 yıl sonra çıkartıldı

Üç yaşındayken ameliyatta unutulmuştu... 18 yıl sonra çıkartıldı

Manisa’nın Soma ilçesinde 21 yaşındaki Meltem Cansız’ın 3 yaşındayken geçirdiği bademcik ameliyatı sırasında kırılan ve 18 yıl sonra boğazında olduğu fark edilen iğne ameliyatla alındı. Ameliyatı yapan Doktor Çağlar Çallı, "Hastamız 18 yıldır boğazında iğneyle yaşıyordu. Çıkartma esnasında kırılabilirdi. Şah damarına yakın olması nedeniyle de çok riskli bir ameliyattı. Başarılı bir operasyonla çıkarttık" dedi.

25.02.2018Gündem
Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları merak ediliyor. Arnika, yaralanma sonrası başvurulması gereken ilk bitkidir. Acı, çarpma sonrası şişlikler, bereler ve burkulma için arnika merhemleri, yağları, jelleri ve kremleri yaygın olarak kullanılan harici bitkisel ilaçlardır. İşte Arnika bitkisinin faydaları ve kullanım şekli!

25.02.2018Gündem
Bademcik ve geniz eti hakkında merak edilenler

Bademcik ve geniz eti hakkında merak edilenler

Bademcik ve geniz eti hastalıkları sebebi ile sık kullanılan antibiyotiklerin özellikle bağırsak sistemini etkileyerek vücut savunma sistemine zararlı etkileri olduğu bilinmektedir. Peki, geniz eti ve bademcik hastalıkları olanlar ne yapmalı? Ameliyat hangi durumlarda gereklidir? Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmeli? Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Murat Salihoğlu, merak edilen bu soruları sizler için yanıtladı.

21.02.2018Sağlık
25 binden fazla öğretmene teşekkür mesajı

25 binden fazla öğretmene teşekkür mesajı

MEB’in İletişim Merkezi MEBİM 147’ye, Öğretmenler Günü nedeniyle öğrencilerine gösterdikleri ilgi, sevgi ve sabırdan dolayı 25 binin üzerindeki öğretmen için teşekkür mesajı geldi.

23.11.2017Eğitim
Kızım ameliyat oldu

'Kızım ameliyat oldu'

Işın Karaca'nın Sedat Doğan'dan olan kızı Mia bademcik ameliyatı oldu.

9.10.2017Magazin
Bademcik ameliyatı olan kızın boğazında gazlı bez unutuldu

Bademcik ameliyatı olan kızın boğazında gazlı bez unutuldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bademcik ameliyatı olan 7 yaşındaki Ayça Yıldırım’ın boğazında unutulan gazlı bez, 3 gün sonra çocuğun kusması üzerine çıktı. Anne baba, ameliyatı yapan doktor ile hastane yönetiminden şikayetçi oldu.

20.12.2016Gündem
Bademcik ameliyatı küçük çocuğun hayatını kararttı

Bademcik ameliyatı küçük çocuğun hayatını kararttı

Uşak’ta amansız bir hastalığa yakalanan 9 yaşındaki Mustafa’nın sağlığına kavuşabilmesi için tek umut İtalya’dan gelen haber oldu.

3.11.2016Gündem
Çocuklar dondurmayı ağızda eriterek yemeli

Çocuklar dondurmayı ağızda eriterek yemeli

Özellikle 2 yaşın altındaki çocuklara dondurma yedirirken çok dikkat edin.

2 yaşındaki bebeğin ölümü şüpheli

2 yaşındaki bebeğin ölümü şüpheli

Samsun'da bademcik ameliyatı olan 2 yaşındaki bebeğin ölümü şüpheli bulundu.

25.04.2016Gündem
Oğlunun canı yanmasın diye defalarca...

Oğlunun canı yanmasın diye defalarca...

"Oğlumun hastalığını öğrendiğimde ona yapılması gereken iğneleri önce kendi damarlarımda deneyerek ustalaştım." Bunlar 19 yaşındaki Hemofili hastası Mehmet Şirin Aydar'ın annesinin sözleri. 17 Nisan Dünya Hemofili Günü nedeniyle Türkiye Hemofili Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Zülfikar ve bizzat bu hastalıkla yaşayan hastalar, hemofili hastalığı ile ilgili sorunları ve tedavide sunulan yeniliklerden bahsetti.

13.04.2016Sağlık
Bademcik taşını duydunuz mu Bademcik taşı belirtileri nelerdir

Bademcik taşını duydunuz mu? Bademcik taşı belirtileri nelerdir?

Grip salgınlarının iyice arttığı bu dönemde, sıkça bademcik iltihapları ile karşılaşılmakta… Yalnız bademciklere bakıldığı zaman görülen beyaz şeyler her zaman iltihap olmayabilir. Bademcik taşını görüyor olabilirsiniz…

12.01.2016Sağlık
Sık rastlanan çocuk KBB hastalıkları

Sık rastlanan çocuk KBB hastalıkları

Bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu dönemde geçirilen hastalıklar...

Bademcik ve geniz eti ameliyatı nedir

Bademcik ve geniz eti ameliyatı nedir?

Bu ameliyatlar hangi yaşta yapılmalıdır?

Unutulan tampondan 50 bin kazandı

Unutulan tampondan 50 bin kazandı

Adana'da bademcik ameliyatı olurken boğazında tampon olarak kullanılan sargı bezi unutulan 6 yaşındaki Sevim Alır'ın ailesi, 50 bin lira manevi tazminat kazandı. Baba Tahir Alır, kazandığı parayı kızına harcayıp ona yeni bir hayat kuracağını söyledi.

26.03.2015Çukurova
Bademcik ameliyatı için en uygun zaman hangisi

Bademcik ameliyatı için en uygun zaman hangisi?

Sık iltihaplandıklarında hayatımızı kabusa çevirebilirler!

23.03.2015Sağlık
Boğazında gazlı bez unutuldu

Boğazında gazlı bez unutuldu

İzmir'de özel bir hastanede geniz eti ve bademcik ameliyatı olan 7 yaşındaki Temuçin Metehan Şen, boğazında unutulan gazlı bez nedeniyle ölümün kıyısından döndü. Tam 1 hafta boyunca yemek yiyemeyen, nefes almakta bile zorlanan minik Temuçin’in kontrole götürülmesine rağmen boğazında unutulan gazlı bez, çocuğun istifra etmesiyle boğazından çıktı.

23.02.2015Gündem
İnsanın aklı mantığı almıyor

İnsanın aklı mantığı almıyor

İZMİR’in Urla İlçesi’ndeki devlet hastanesine kızı 7 yaşındaki Esma Meriç’i bademcik ameliyatına götürdüğünü söyleyen 36 yaşındaki Ercan Meriç, ameliyatı gerçekleştirecek doktorun operasyonun daha kolay geçmesi için çocuğunun üstteki ön iki kalıcı dişi, süt diş sanarak çektiğini öne sürdü.

22.01.2015Ege

Çocuğunun kalıcı dişlerinin çekildiğini söyleyen baba şikayetçi

İZMİR’in Urla İlçesi’ndeki devlet hastanesine kızı 7 yaşındaki Esma Meriç’i bademcik ameliyatına götürdüğünü söyleyen 36 yaşındaki Ercan Meriç, ameliyatı gerçekleştirecek doktorun operasyonun daha kolay geçmesi için çocuğunun üstteki ön iki kalıcı dişi, süt diş sanarak çektiğini öne sürdü. Psikolojilerinin bozulduğunu söyleyen baba Ercan Meriç, savcılığa şikayetçi olduklarını, konuyla ilgili yetkililerin harekete geçmesini beklediklerini ifade etti. Olayla ilgili hastanede idari soruşturma da başlatıldığı öğrenildi.

22.01.2015Gündem
Bademcik için süt dişlerini söktü

Bademcik için süt dişlerini söktü

İZMİR'in Urla İlçesi'ndeki devlet hastanesine kızı 7 yaşındaki Esma Meriç'i bademcik ameliyatına götürdüğünü söyleyen 36 yaşındaki Ercan Meriç, ameliyatı gerçekleştirecek doktorun operasyonun daha kolay geçmesi için çocuğunun üstteki ön iki kalıcı dişi, süt diş sanarak çektiğini öne sürdü. Psikolojilerinin bozulduğunu söyleyen baba Ercan Meriç, savcılığa şikayetçi olduklarını, konuyla ilgili yetkililerin harekete geçmesini beklediklerini ifade etti. Olayla ilgili hastanede idari soruşturma da başlatıldığı öğrenildi.

22.01.2015Ege
Bademcik ve geniz eti çocuklarda gelişimi engelliyor

Bademcik ve geniz eti çocuklarda gelişimi engelliyor

Acıbadem Kayseri Hastanesi Kulak, Burun ve Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Özkırış, geniz eti ve bademcik sorunlarının çocuklarda büyüme ve gelişmede geri kalmaya, şekil bozukluklarına neden olabildiğini bildirdi.

2.01.2015Sağlık
“Pamuklu çubukla kulak temizlemek doğru değil”

“Pamuklu çubukla kulak temizlemek doğru değil”

Halk arasında doğru bilinen yanlışları uzmanından öğrendik.

30.11.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Sizin de canınız tatlı mı

Sizin de canınız tatlı mı?

Sizin kaygınızı ne azaltır bilemiyorum ama bazı insanlarınkini güzel yemeklerin azalttığı bir gerçek. Eğer deniz mahsulü seviyorsanız tam size göre bir tarif seçtim.

14.03.2019

Çocuğa hâkim kararıyla ameliyat

Boşanmış bir anne olarak çocuğunuzun velayetini eski eşiniz ile ortak kullanıyorsanız ve görmesi gereken tıbbi tedavi konusunda anlaşamıyorsanız ne yapacaksınız? Hukuka uygun olarak yapmanız gereken şey, doktor raporu alıp aile hâkiminden tedbir kararı çıkarmak. Daha sonra eski eşinize karşı velayeti tek başınıza kullanmak için dava açıp bu durumu “delil” olarak gösterebilirsiniz.

4.02.2018
Çocuklarda kışın ciddi bir sorun bademcik

Çocuklarda kışın ciddi bir sorun bademcik

Bademcik ve geniz etinin boğazda dilin arka kısmında bulunan yapılar olduğunu belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can, çocuklarda bademcik sorununu anlatıyor.

10.02.2017

Çocuklarda burun tıkanıklığı nasıl geçer?

Çocuklarda burun tıkanıklığını hafife almayın!

2.10.2015

Masum bir tatlı kaçamağı dondurma!

Dondurmanın diğer tatlılara göre enerjisi düşük ve besleyici değeri yüksektir.

21.08.2015