EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Badem

Badem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Badem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.416 Badem haberi bulunmuştur.

Badem Haberleri

Baharın Kırmızı Cazibesi

Baharın Kırmızı Cazibesi

Kendine has ve çok özel hoş kokusu, mayhoş tadıyla baharın müjdecisi olan çilek, büyük küçük herkesin sevgilisi. Kısa ömürlü ve narin bir meyve olan çileğin aslında tam zamanı. En özgün tatlıların ana malzemesi olan bu kırmızı vazgeçilmez, yepyeni tarfilerle mönülerinizi zenginleştiriyor.

Dünya kuruyemişine Türk Başkan

Dünya kuruyemişine Türk Başkan

İstanbul İhracatçılar Birliği Eski Başkanı Cüneyd Zapsu, 5 yıldır İcra Komitesi’nde görev yaptığı Uluslararası (Fındık) Kabuklu Meyveler Konseyi (INC) Başkanlığı’na getirildi. Beş milyar dolarlık bir ticaret hacmini kontrol eden INC’nin başına ilk kez bir Türk başkan seçildi.

24.05.2002Ekonomi
Vücudunuz için Günde 2 Dakika

Vücudunuz için Günde 2 Dakika

Yoğun bir günde, sadece 2 dakikanızı vererek sağlığınızı korumanın yolları var. Hafınazı güçlendirmeyi, bağışıklık sisteminizi artırmayı ve kanser riskini düşürmeyi istemez misiniz? Veya kalp krizi riskini uzaklaştırmayı, stresi minimuma indirmayi ve daha düşük kan şekerini? O halde, daha sağlıklı olmak için sadece 2 dakikanızı bu rehbere ayırmanız yeterli!

Meyveli Yaz Kupları

Meyveli Yaz Kupları

Her katı ayrı bir renk, her renk ayrı bir lezzet... Krema, meyve ve kek dilimleri soğuk kuplarda buluşup ağızda eriyor. Sıcak günlerinizi serinletecek ve tatlı tutkunlarını şık sunumlarıyla büyüleyecek bu kuplar, yaz günlerinin her saati için ideal.

Et yerine soya yiyin ve nabzınızı zorlayın

Et yerine soya yiyin ve nabzınızı zorlayın

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, 11 Eylül'den 1 hafta sonra, Suudi Kralı'nın kardeşi savunma bakanına Cenevre'de yaptığı gizli ameliyatı Hürriyet'e anlattı.

23.06.2002Gündem
Bir başka Bodrum

Bir başka Bodrum

Rüştü Gür, 1929'da Bodrum'da Mozole'nin karşısındaki yüksek duvarlı, kiremitli evde doğdu. O zamanların Bodrum'u yolu, suyu, elektriği olmayan dış dünyaya sadece deniz yolu ve katır marifetiyle bağlantı kuran küçücük bir kasabaydı.

29.06.2002Gündem
Dede, Türkçeyi bu kadar iyi konuşan Amerikalı da kim

Dede, Türkçeyi bu kadar iyi konuşan Amerikalı da kim!

Murat Murathanoğlu (44) 10 yıldır Türk basketbolunun vazgeçilmez yüzlerinden. Avrupa Kupaları'nı ekran başındaki milyonlara anlatırken ABD'de geçirdiği yıllardan kalma aksanı telaffuzla basketbolseverlerin kulaklarında yer etti.

20.07.2002Spor Arena
Şifalı besinler

Şifalı besinler

Dünya doğaya dönüyor. Avrupa ve Amerika´da insanlar, bilinçli beslenme sayesinde, ameliyatlara gerek kalmaksızın yaşlanmayı geciktiriyor ve bazı sağlık sorunlarını kolayca bertaraf ediyorlar. Rafine edilmiş pirinçten, beyazlatılmış şekerden uzak duruyorlar.

25.07.2002Kelebek
40 yıllık erozyon zaferi

40 yıllık erozyon zaferi

Rüzgar erozyonu nedeniyle terk edilmesi bile gündeme gelen Konya'nın Karapınar İlçesi'nde, 40 yıl boyunca ‘‘vatan savunması’’ olarak kabul edilen örnek bir erozyonla mücadele çalışması yürütüldü.

29.07.2002Gündem
SEKten ev yapımı dondurma

SEK'ten ev yapımı dondurma

SEK 34 yıllık kalitesi ve güvencesiyle ürettiği, Türkiye'nin ilk ve tek " Ev Yapımı Dondurma'sı " Sek Dondurma Karışımı ile ürün çeşitliliğini artırdı.

5.08.2002Ekonomi
Badem kötü kolesterol düşmanı

Badem kötü kolesterol düşmanı

Bademin kandaki kötü kolesterol oranını düşürerek, kalbi koruduğunu belirlendi. Kanadalı bilim adamları, günlük alınması gereken kalori miktarının aşılmadığı ve yağ ya da tuz ile işlenmediği takdirde, bademin kalbi koruduğunu açıkladı.

20.08.2002Gündem
Anti-Kanserojen Beslenme Önerileri

Anti-Kanserojen Beslenme Önerileri

Çağın en amansız hastalıklarından biri kanser. Ancak, beslenme tarzının kanser hücrelerini ortadan kaldırabileceği ya da kanser riskini azaltabileceği çoktan kanıtlandı. İşte dünyanın önde gelen 100 bilim adamının yaptığı araştırmalar sonucu ortaya çıkan, anti-kanser beslenme programının en önemli maddeleri.

Datçada ölümsüz ozanlar buluşması

Datça'da 'ölümsüz ozanlar buluşması'

Türk şiirinin "Can Baba'sı" Can Yücel ansına düzenlenen Can Şenliği'nin üçüncüsü başladı. 26 Ağustos'a kadar sürecek olan şenliğin bu yılki onur konuğu doğumun 100'üncü yılı kutlanan şair Nazım Hikmet. Şenlikte kısa bir süre önce ölen Datçalı şair Ece Ayhan da anılacak.

22.08.2002Gündem
Kolesterole karşı yeşil çay için

Kolesterole karşı yeşil çay için

Budist rahiplerin meditasyon sırasında uyanık kalmak için kullandığı yeşil çayın, insan sağlığı açısından hergün yeni bir yararı daha ortaya çıkıyor.Yaklaşık beş bin yıl önce Çin'de içilmeye başlanan yeşil çayda, siyah çaya göre daha az kafein bulunuyor.

29.08.2002Gündem
İstanbul’daki  Küçük Kabil

İstanbul’daki Küçük Kabil

Biliyor muydunuz? Bir çok kültürün ve milletin buluştuğu İstanbul’da, Zeytinburnu’nun göbeğinde bir de Afgan mahallesi var. Umutsuz topraklarından, umut aramak için çıkmış Afgan Türkmenler’i yaşıyor burada. Herkesin yüzü gülüyor, birbirlerine kenetlenmiş yüzlerce insan, beraberliğin verdiği güçle mücadele ediyorlar yaşamla. En büyük destekçileri ise yine kendileri. Kurdukları dernekte, zor durumdaki arkadaşlarına maddi destek veriyor, çocuklarını buradaki dershanede, yine kendi aralarından çıkan öğretmenlerle eğitiyorlar.

Türkiye’yi çok seviyorlar, bu ülkede kesinlikle hiç kimseye karşı bir ayrımcılığın olmadığına inanıyorlar. Ancak devletten tek bir şey bekliyorlar: Çocuklarının eğitim hakkı için nüfus cüzdanı! Çünkü okullar, kimliği olmayanı kayıtlı gösteremiyor. Dolayısıyla eğitim de vermiyor.

10.09.2002Seyahat
Parti başkanı bol da, başbakan adayı kim

Parti başkanı bol da, başbakan adayı kim?

Sezai Abi uyandırmasa, adını koyamayacağım. Recep Tayyip Erdoğan parti başkanı ama seçmen hangi başbakana oy verdiğini bilmiyor. Recai Kutan parti başkanı, ipler Necmettin Erbakan’ın elinde. Ecevit’e oy verecekler, seneye kimin partinin başında olacağını bilmiyor. İsmail Cem önde görünüyor, ama Hüsamettin Özkan’a “gizli başkan” diyorlar... Türk demokrasi tarihinin ilk “sanal liderli” seçimi olacak bu...

14.10.2002Gündem

İş Dönüşü Yemek Derdine Son

Akşam yemeklerini hazırlamak özellikle çalışan bayanlar için bir eziyet. Çoğu zaman "keşke eve gittiğimde yemek hazır olsa" dediğiniz oluyordur mutlaka. Yorgun bir halde geldiğiniz evinizde ayaklarınızı uzatıp dinlenmek en büyük hayaliniz ama ne mümkün!

Besinlerdeki E Vitamini Parkinson Hastalığını Önlüyor

Besinlerdeki E Vitamini Parkinson Hastalığını Önlüyor

Son yapılan bir araştırmaya göre, beslenmede alınan E vitamini miktarını artırmak Parkinson hastalığına yakalanma riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Besin Değeri Yüksek Gıdalar Rehberi

Besin Değeri Yüksek Gıdalar Rehberi

Sağlıklı bir yaşam sürmenin yolu her şeyden önce bilinçli beslenmeden geçer. Beslenme uzmanları özellikle diyet yapanların sofralarında proteinli ve lifli gıdalara yer vermeleri, sağlıklı bir cilde ve gözlere sahip olmak isteyenlerin ise beta-karoten içeren gıdalara yönelmeleri, kansızlıktan yakınanların aldıkları demir miktarını artırmaları, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelmeye çalışanların da C vitamininden yararlanmaları gerektiğini her fırsatta dile getiriyorlar.

31.10.2002Diyet Rehberi

Yazar Sonuçları

Gökyüzü çiçek açtı

BAHARIN geldiğini nereden anlarsınız? Yeşeren ağaçlardan, çimenlerden, badem çiçeklerinden, erguvanlardan...

11.05.2002

Et yerine soya yiyin ve nabzınızı zorlayın

Amerika'da geçen yıl ‘‘Yeni Milenyumun 10 Kalp Doktoru’’ndan biri olarak seçilen Prof. Dr. Mehmet Öz, ailesiyle birlikte geleneksel Türkiye ziyaretini yaptı.

23.06.2002

Sarıgül'ün 'sembol' uyarısı

ŞİŞLİ Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, birçok bölgede gerek çeşitli kurum ve kuruluşların gerekse belediyelerin Milli Takımımızın başarısını sembolize etmek düşüncesi ile futbolcuların isimlerinin meydan, cadde, sokak ve parklara vermek; heykel ve anıt dikmek gibi projeler konusunda yarış etmelerini üzüntüyle karşıladığını, önerilerin artık istismar noktasına geldiğini belirterek buna engel olunmasını istedi.

2.07.2002

Tokyo'da yapılacak şeyler

TOKYO'ya gitmeden önce, kendi kafamıza göre bir ‘‘Yapılacak Şeyler’’, bir de ‘‘Yapılmayacak Şeyler’’ listesi hazırlamıştık.

5.07.2002

Şükürler olsun...

MUHTEREM Hacı Erbakan Hoca'nın dönüşü haberi karşısında ne kadar sevindim bilemezsiniz...

8.08.2002

Harput’ta bir Amerikalı

Doğu Anadolu yavaş yavaş gerilerde kaldı. Bir zamanların önemli merkezlerinden biri olan Harput, kayısı ormanları ile çevrilmiş Malatya, zirvesi karlı Erciyes'in gölgesine sığınmış Kayseri derken yolun büyük bölümünü bitirdim.

17.08.2002

Basketbol ve Baturalp

MEHMET Baturalp zamanının en iyi basketbolcularından, senelerce Fenerbahçe ve Milli takımlarda forma terletmiş, antrenörlük yapmış alt yapılarda çalışmış, bir çok oyuncuyu basketbolumuza kazandırmış çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir basketbol adamıdır.

28.10.2002