EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Badem

Badem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Badem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.363 Badem haberi bulunmuştur.

Badem Haberleri

Ayurveda ile Gelen Güzellik

Ayurveda ile Gelen Güzellik

Günümüzde pek çok insan, doğadan kopuk yaşamanın ve doğaya zarar vermenin, kendisine hastalık gibi çok sayıda olumsuzluk olarak geri döneceğinin bilincine vardı; doğal olarak doğaya dönüş tekrar gündemde.

17.06.2001Kişisel Bakım
Can Şenliğinde Orhan Veliye selam

Can Şenliği'nde Orhan Veli'ye selam

Can Yücel adına oluşturulan ve bu yıl Orhan Veli'ye adanan ''Can Şenliği 2001'' bugün (17 Ağustos)başladı. Konukları arasında Erdal İnönü, Ufuk Uras, Genco Erkal ve Rutkay Aziz gibi ünlü isimler yer alıyor. Şenlik Yücel'in mezarının da bulunduğu Datça'da 20 Ağustos'a kadar sürecek.

9.08.2001Gündem
Sıcaklarda da Cool Kalın

Sıcaklarda da "Cool" Kalın

Deniz, kum, güneş... Yaz mevsimi güzeldir güzel olmasına ama bazı can sıkıcı durumlarla da karşılaşmıyor değilsinizdir. Kuruyup zımpara kağıdına dönen ciltler, istakoz rengi bir ten, sivrisinek sokmaları gibi. Tüm bu olumsuzluklarla karşılaşıyorsanız canınızı sıkmanıza hiç gerek yok. Çünkü rahatınızı ve güzelliğinizi tehdit eden bu sorunları alt etmenin yolları aslında çok kolay...

14.08.2001Kişisel Bakım
Türkiyenin taşı toprağı tarih

Türkiye'nin taşı toprağı tarih

Türkiye'nin her köşesinde tarihin izi sürülüyor. Halen 51 ilde 210 kazı çalışması devam ediyor. Buluntular, paleolitik dönemden Osmanlılar dönemine kadar uzanıyor. Bazı kazılar 66 yıldır sürüyor.

19.08.2001Gündem
Burcunuza göre zayıflayın

Burcunuza göre zayıflayın

Abur cubura meraklı koçlar tuz ve alkolden uzak durmalı, yemek için yaşayan boğalar için ise artık suyu keşfetme zamanı. Başaklar şeker yerine elmayı tercih etmeli, aslanlar ise porsiyonlarını yüzde 50 azaltmalı.

25.08.2001Kelebek
Emniyette atamalar

Emniyette atamalar

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde yapılan terfilerin ardından üst düzey emniyet görevlilerinin atamaları yapıldı.

28.08.2001Gündem
Günlük

Günlük

26.09.2001Kelebek
Daha renkli seks için özel rejim

Daha renkli seks için 'özel rejim'

Seks hayatınız eskisi kadar renkli değil mi? Libidonuzu mu kaybettiniz? Yatak oyunları yerine rüya görmeyi mi tercih eder oldunuz? Bu rejimi mutlaka deneyin...

Fındık kampanyamız İspanyollar’a yaradı

Fındık kampanyamız İspanyollar’a yaradı

Fındık Tanıtım Grubu Başkan Vekili Ahmet Başkan, Türkiye'nin tanıtım atağı sayesinde İspanya ve İtalya'nın da elindeki fındıkları sattığını ancak, Avrupa Birliği'nin (AB) buna rağmen Tanıtım Projesine maddi destek vermediğini söyledi.

13.10.2001Ekonomi
Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Mozaik Yayınları tarafından yayımlanan ‘El ve Yüz Çizgilerinizle Geleceğinizi Okuyun’ adlı kitaba göre, tırnaklar kişinin karakterine dair ipuçları taşıyor.

21.11.2001Kelebek
Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Mozaik Yayınları tarafından yayımlanan ‘El ve Yüz Çizgilerinizle Geleceğinizi Okuyun’ adlı kitapta, insanın tırnaklarından karakterine dair ipuçları elde edilebileceği belirtildi. Buna göre, beyaz tırnak bencilliğin, pembe tırnak sıhhatin, gri tırnak öfkenin izini taşıyor.

21.11.2001Kelebek
Doğa, 17 Ağustosu haber vermiş

Doğa, 17 Ağustos'u haber vermiş

Japon ve Türk bilimadamının ortak çalışmasında, 17 Ağustos Marmara depreminin ilk işaretlerinin, "günler hatta haftalar öncesinde hayvanlarda, gökyüzünde, denizde ve bitkilerde görülen sıra dışı olaylarda gözlendiği" belirtildi. Deprem öncesi insanlarda yaygın olarak 'bulantı, baş dönmesi, sıkıntı' görülmüş, martılar 'bebek gibi çığlık' atmış, karıncalar evleri istila etmiş, deniz suyu sıcaklığı artmış ve gökyüzünde flaş ışımaları görülmüş.

25.11.2001Gündem
Bilgisayar gibi kokan parfüm

Bilgisayar gibi kokan parfüm

ABD'de "bilgisayar" kokan yeni bir parfüm piyasaya çıktı. Coty adlı şirket, kadın ve erkek ayrımı gözetilmeyen parfümle hedeflerinin "dijital ve insan" kavramının ötesine geçmek olduğunu belirtiyor. "001" adlı parfüm sadece internet üzerinden satılıyor.

27.11.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Midyeden uzak durun

Seddülbahir'de gün ışımak üzereyken kuşlar ötüşmeye başlar. Çakallı'dan doğan güneşin kızıllığıyla deniz lacivert kırmızı olur. Sonra denizde av başlar, büyük balıklar küçük balıkların peşine düşer.

15.07.2001

Artık tatil zehir olmayacak

1 AĞUSTOS'tan itibaren tatilcilere sigorta uygulaması başlıyor. Tura katılmadan önce 7 ile 14 dolar arasında değişen sigorta poliçesini aldıkları taktirde tüketiciler, acentelerin yıldız oyunu, çifte rezervasyon, farklı yerde konaklatma gibi sorumsuzlukları yüzünden uğradıkları tüm zararı sigorta şirketine karşılatabilecek.

28.07.2001

Gölgede bir Ermeni

Tam hatırımda değil motamo söyleyemeyeceğim, İskenderiye şairi Konstantin Kavafis kökene bağlılık temasını işlediği bir şiirinde aşağı yukarı şöyle der:

31.07.2001

Bir yakınımın başına gelenler

Şu TV reklamlarında sık sık karşımıza çıkan bir ağdanın tanıtımı var. Hatırlamamanız mümkün değil. Güzel bir kadın bir reklam yıldızı sanırım, acelesi olanlara Veet hazır ağdayı öneriyor.

16.08.2001

Günlük

Pazartesi

Sabah develer uyanmadan uyandım.

Bütün gün kaçacak delik aradım. Lakin bize uygun delik yok. Hangi deliğe girsek karıların ikisiyle çocukların bir kısmı dışarıda kalıyor. Develerin de her biri deve kadar, hiçbir yere sığamıyoruz. İnsan biraz büyük yapar şu delikleri.

26.09.2001