EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Badem

Badem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Badem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.285 Badem haberi bulunmuştur.

Badem Haberleri

Borsayı bıraktı doğal sabunda İspanyollara rakip oldu

Borsayı bıraktı doğal sabunda İspanyollara rakip oldu

Uzun yıllar brokerlık yapan Ernur Çamlıca, dünyaya doğal sabunu sadece İspanyollar'ın sattığını görünce Türkiye'de bu işi yapmaya başladı. Çamlıca, şimdi İspanyollar'a rakip oldu.

2.03.2003Ekonomi
Mardin geleceğinin hayalini kuruyor

Mardin geleceğinin hayalini kuruyor

Müslüman, Süryani, Yakubi, Keldani, Nesturi, Yezidi, Yahudi, Kürt, Arap, Ermeni, bir dolu farklı etnik kökeni, ezan ve çan sesini yüzyıllarca bir arada yaşatmış. Bugün de sokaklarında dolaşırken hepsine rastlayabiliyorsanız, Mardin'in insanlığı çağıran sesine niye kulak vermeyesiniz ki...

5.04.2003Gündem
Güzelliğin reçetesi aktarlarda

Güzelliğin reçetesi aktarlarda

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, kilolarından kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar, sorunlarını aktarlardan aldıkları doğal ürünlerle giderebiliyor.

11.04.2003Gündem
Güzelliğin reçetesi doğal ürünler olan aktarlarda

Güzelliğin reçetesi doğal ürünler olan aktarlarda!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, kilolarından kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar, sorunlarını aktarlardan aldıkları doğal ürünlerle giderebiliyor. Her çeşit cilt sorununa karşı çözüm önerileri sunan aktarlarda selülitten zayıflamaya, cilt kırışıklıklarından saç dökülmesine kadar çok sayıda rahatsızlığı önleyici ürün yer alıyor.

Gelinlikleri gelin tasarlıyor

Gelinlikleri gelin tasarlıyor

Vakko'nun gelinliklerini Hakko ailesinin gelini olan Marina Elhadef (26) tasarlıyor. Vitali ve Alber Hakko'nun ablası Bella Elhadef'in gelini olan Marina Elhadef, Londra'da moda tasarımı okuduktan sonra New York'ta gelinlik ve iç çamaşırı konusunda çalışmış.

25.04.2003Gündem
Ev yapımı sade Türk lokumu

Ev yapımı sade Türk lokumu

Bayramlarla özdeşleşen lokum, yanında bir fincan köpüklü Türk kahvesi ile geleneksel ikramların başında gelir. Dünyaca bilinen bir Türk tatlısı olan lokumu, bu bayram evde hazırlayıp konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

Kolesterolü düşürmenin yolu sebzeden geçiyor...

Kolesterolü düşürmenin yolu sebzeden geçiyor...

Kanadalı uzmanlar, hastaların bazı lifli bitkileri tüketerek vücutlarındaki kolesterol oranını ilaç kullanmadan düşürülebileceklerini kanıtladılar.

Makarna ve pilavı kesmeden kilo verin

Makarna ve pilavı kesmeden kilo verin!

Ekmeği, makarnayı, pilavı kesmeden, öğün sayısını 6 - 7'ye çıkararak sağlıklı kilo vermek mümkün... Bu iddiayı ortaya atıp kanıtlayan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Diyet Bölümü Şefi Uzman Diyetisyen Dilara Koçak'la sağlıklı bir diyetin nasıl olması gerektiğini anlatıyor...

BAKLAVACI SAHNEDE…

BAKLAVACI SAHNEDE…

“Sevgili Serdar, 28 yılımı Hürriyet ve bağlı kuruluşlarında olmak üzere 41 yılımı verdiğim gazetecilik mesleğimde Hoca Erbakan kadar ihtiraslı bir politikacıya daha rastladım dersem külliyen yalan olur” diyor Sezai Bayar, dinleyin hele...

12.05.2003Gündem
Ünlülerden saçmalamalar kitap oldu

Ünlülerden saçmalamalar kitap oldu

Üç yıldır internet üzerinde www.shockhaber.com adresinde toplanan, altı aydır da Milliyet gazetesinde bölüm bölüm yayınlanan ‘‘ünlü saçmalamalar’’, ‘‘Saçmalama’’ adı altında bir kitapta toplandı. Alper Mestçi ve Hüseyin Özcan'ın derledikleri kitapta, magazin, spor, siyaset dünyasından ünlülerin dil sürçmeleri, yanlış telaffuzları ve kurdukları anlamsız cümlelerden örnekler bulunuyor.

17.06.2003Spor Arena
İpekten Saçlara Yoğun Bakım

İpekten Saçlara Yoğun Bakım

Türkiye şampuan pazarının iddialı üreticisi Canan Kozmetik yeni ürünü,“Besleyici Yoğun Bakım Saç Kremi“ ni tüketicilerin beğenisine sundu.

19.06.2003Gündem
Çekingenlik, çocukluktan geliyor

Çekingenlik, çocukluktan geliyor

Amerikan bilim adamları, çocukluğunda çekingen olan kişilerin, ileride de çekingen olduğunu belirttiler. Bilim adamları, 20 yıllık yaşam tecrübesinin çekingenlik konusunda bir şey değiştirmediğini söylediler.

20.06.2003Gündem
Yaşlanmaya fren

Yaşlanmaya fren!

ABD'de 'yaşlanmayı durduran teknikler' üzerine eğitim alan Nur Besbelli, 'Keşke bize bunları ilkokulda öğretselerdi' diyor. Teorisinin en önemli kanıtıysa, kendisi!

Rotterdam Konyada orman yaratacak

Rotterdam Konya'da orman yaratacak

1992'den beri erozyon sorununa dikkati çekmek için faaliyetlerini sürdüren TEMA Vakfı'nın Almanya ve Hollanda'da iki kardeş vakfı var. Bunlardan Almanya'da bulunan vakıf, Konya'nın Beyşehir bölgesinde Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarının katkısıyla ‘‘Yurtdışında Yaşayan Türkler Ormanı’’ projesini başlatmıştı. Bütün dünyadan Türk işadamlarının katıldığı bir başka proje de ‘‘Dünya Türk İşadamları Ormanı’’ adını taşıyor.

4.07.2003Gündem
Güzel bir vücut için ne yemeli

Güzel bir vücut için ne yemeli

Güzel ve sağlıklı görünmeyi kim istemez ki! Aslında bu, o kadar da zor değil. Yediklerine özen göstermen ve tepeden tırnağa vücudunun nelere ihtiyaç duyduğunu bilmen yeterli.

Yazar Sonuçları

Tezkerenin reddinden sonra neler olacak

ATATÜRK'ün Meclisi kendisine yakışanı yapmıştır.

2.03.2003

Bugün fıstık, bal ve kilim-battaniye günü

GEÇEN çarşamba gününden beri Siirt'te hep siyaset konuşup siyaset yazarken, bugün tatildeyiz... Çünkü dün akşamdan itibaren seçim yasağı başladı. Dikkatimiz oy sandıklarında; özellikle de de seçimin iptaline yol açan Doğanköyü'nde olacak.

9.03.2003

Ne yiyorsanız yarısını yiyin iki misli fazla hareket edin

Zayıflama diyetlerinin hepsinde son cümle aynıdır: ‘‘Daha az yiyiniz!..’’ Bu cümleyi aslında şu şekilde düzeltirseniz doğruya en yakın zayıflama programını kendiniz de yapabilirsiniz: ‘‘Ne yiyorsanız yarı yarıya azaltın, ne kadar hareket ediyorsanız iki katını yapın...’’

16.04.2003

Nurlu ufuklar...

1950'den bu yana sağ liderlerin (Menderes-Demirel-Özal) seçim meydanlarında durmadan sözünü ettikleri o ‘‘Nurlu ufuklar’’ bu olmalı.

21.04.2003

Yarın bayram

‘‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.’’

Madem çocuklara armağan edilmiş, neden adı sırf ‘‘Çocuk Bayramı’’ değil?

21.04.2003

Kimse daha çok matematik bilmekten dolayı zarar görmez

Başka insanlar...

Başka uğraşlar...

Başka tutkular...

Başka hayatlar...

26.04.2003

Ah o leb-i bülbül!

Allah da beni davul etsin! Teşvikiye'den bir teşvik yola çıkmışım; elfrenim olsa asılacağım ama daha ziyade, freni patlamış yokuş aşağı ilerleyen Susurluk kamyonu gibi pek kinetik bir sürat tutturmuşum; ‘‘Hastalıkta ve Sağlıkta, Ömür Boyu Yanınızda’’ sloganlı, Hemşireler Derneği imzalı, üstelik Acı Badem adresli tabelaları geçerek ve arka tamponunda ‘‘Klibimde oynar mısın podyum güzeli?’’ çıkartması yapıştırılmış minibüsleri sollayarak, İkitelli'ye ulaşmışım; gazetenin maketi Aydın Boysan imzalı binasından içeri girmişim... "

16.05.2003

Detoks diyetleri

Geçen haftaki detoks testi sonuçlarına göre detoks diyeti yapacağınız süreyi belirledinizse, Diyetisyen Ayşegül Uğural ile hazırladığımız diyetlerden birini uygulayabilirsiniz.

17.05.2003

Yağ ve kolesterolü sınırlayın

Sağlığınıza özen göstermezseniz daha hızlı yaşlanırsınız. Özellikle damar sağlığınıza gerekli önemi vermezseniz, biyolojik yaşınız hızlanır. Biyolojik yaşınızın en önemli belirleyicisi damar sisteminiz ve damarsal yaşlanmanızdır.

28.05.2003

Kalsiyum kemiklerinizin bekçisidir

OSTEOPOROZ ile mücadelede doğru ve dengeli beslenmeniz son derece önemlidir. Gıdalarla yeterli kalsiyum almanız kuvvetli ve sağlıklı kemiklere sahip olabilmenizin ilk adımıdır.

31.05.2003

Köşk'le atama savaşı sürüyor

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde sık sık kadrolaşma konusunda açıklamalar yapıyor, kendi parti tabanına mesajlar veriyor.

4.06.2003

Dinlemek yetmez bir de okuyun

FAZIL SAY'ın Metin Altıok Oratoryosu'nu 3 Mayıs saat 22.00'de Açıkhava Tiyatrosu'nda dinleyeceksiniz.

27.06.2003