EKSTRA
MENÜ

Babil

Babil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Babil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.464 Babil haberi bulunmuştur.

Babil, Mezopotamya'da adını aldığı Babil kenti etrafında M.Ö. 1894 yılında kurulmuş, Sümer ve Akad topraklarını kapsayan bir imparatorluktur. Babil'in merkezi bugünkü Irak'ın El Hilla kasabası üzerinde yer almaktadır. Kuzey Babil Devleti ise, Şırnak ilinin İdil ilçesi güneyinde Babil köyünde kurulmuştur. Babil halkının büyük bir kısmı Sami asıllıdır.

Babil Haberleri

Dünyaca Ünlü Matematikçiler Kimlerdir Dünyaca Ünlü Matematikcilerin Teorileri Ve Hayatları Hakkında Kısa Bilgi

Dünyaca Ünlü Matematikçiler Kimlerdir? Dünyaca Ünlü Matematikcilerin Teorileri Ve Hayatları Hakkında Kısa Bilgi

Dünyaca ünlü matematikçiler kimlerdir? Dünyaca ünlü matematikçilerin teorileri ve hayatları hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Siz de dünyanın en ünlü matematikçilerini ve hayat hikayelerini, başarılarını öğrenmek için tüm detayları derledik

23.02.2021Araştırma
Akademik hırsızlıkta pes dedirten savunma

Akademik hırsızlıkta pes dedirten savunma

Tarihten İlluminati’ye kadar değişik konularda 100’e yakın kitabı olan Ahmet Seyrek’in akademik makaleleri bire bir kopyalayıp kullandığı ortaya çıktı.

19.02.2021Eğitim
Kendi masalını kendin yarat

Kendi masalını kendin yarat!

Pippa Goodhart ve Nick Sharratt ikilisi ‘Senin Seçimin’ serisinin ilk kitabıyla sonsuz olasılıklı bir masallar evreninin kapısını açıyor ve okuru kitaba dahil ederek her seferinde yepyeni bir masal yaratıp anlatmasını sağlıyor.

11.02.2021Kitap Sanat
Ozan Güven Cunda’ya yerleşti

Ozan Güven Cunda’ya yerleşti

Sevgilisi Deniz Bulutsuz’un açtığı darp davası nedeniyle zor günler geçiren Ozan Güven, mahkeme sonuçlanana kadar oyunculuğa ara verdi.

12.12.2020Magazin
Kadim şehir Mardin’i anlamak için görmemiz gereken 10 yer

Kadim şehir Mardin’i anlamak için görmemiz gereken 10 yer

Dicle ve Fırat nehirlerinin arasındaki Mardin çeşitli inançlara ev sahipliği yapan, birbirinden farklı medeniyetlerin izlerinin olduğu bir kent... Manastırları, camileri, kiliseleri ve müzeleri, gezilip görülmesi gereken çok fazla nokta var. Bu tarihi şehri jürimize sorduk. Mardin’in mutlaka görülmesi gereken 10 yerini sıraladık.

6.12.2020Seyahat
Sümeroloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sümeroloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sümeroloji, binlerce yıl öncesine dayanan çivi yazısını kullanan toplumlar, tarih, dil, kavimler kültür ve daha pek çok konu üzerine araştırma yapan bir bilim dalıdır. Sümeroloji nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi pek çok sorunun cevabını sizler için derledik.

Yeryüzünün teorik tarihi

Yeryüzünün teorik tarihi

‘Kökenler’, şaşkınlıkla soluk soluğa okunan, heyecan verici ama ayrıntılı tarihsel bilgiler içeren teorik bir yeryüzü tarihi kitabı. Kitabın altbaşlığı ‘Yeryüzünün Tarihi İnsanlık Tarihini Nasıl Şekillendirdi?’ sorusu Lewis Dartnell’in ana problemini oluşturuyor.

3.12.2020Kitap Sanat
Dünyanın Harikaları listesinde neler var İşte Dünyanın Harikaları

Dünyanın Harikaları listesinde neler var? İşte Dünyanın Harikaları

Dünyanın Yedi Harikası ya da eski dilde acaib-i seb'a-i alem, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır. Ayrıca Antik Dönemin Yedi Harikası adıyla da bilinir. İlk olarak MÖ 5. yüzyılda tarihçi Heredot tarafından ortaya atılan bir kavramdır. Peki, Dünyanın Harikaları listesinde neler var? İşte Dünyanın 7 Harikası

27.11.2020Gündem
Babil dizisi final mi yapıyor

Babil dizisi final mi yapıyor?

Halit Ergenç, Aslı Enver, Birce Akalay gibi isimleri buluşturan Babil dizisi ekran macerasını sona erdirmeye hazırlanıyor. Cuma akşamları yayınlanan Babil dizisi 20 Kasım Cuma günü final bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Peki, final bölümünde neler olacak? İşte Babil dizisinin final bölümünden ilk görüntüler…

20.11.2020Televizyon
Dolandırıcılık iddiası

Dolandırıcılık iddiası

Adını antikacı olarak magazin dünyasında duyuran ve yaptığı hayır işleriyle bilinen Uğur Batur'un “ortağım” diye tanıştırdığı Suudi Arabistanlı iş insanı Faisal El Sadavi’yi yaklaşık 20 milyon TL dolandırdığı iddia edildi.

17.11.2020Magazin
Kudüsten sonra 3 semavi din için dünyada kutsal kabul edilen yer: Cudi Dağı Sefine bölgesi

Kudüs'ten sonra 3 semavi din için dünyada kutsal kabul edilen yer: Cudi Dağı Sefine bölgesi

NuhTufanı'nın ardından Hz. Nuh ve beraberindekileri taşıyan geminin yeryüzüne oturduğu yer olarak kutsal kitaplarda da dile getirilen Cudi Dağı'nın tepesindeki Sefine bölgesi, Kudüs'ten sonra yeryüzünde üç semavi din için kutsal kabul edilen ikinci yer. Şırnak Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tasavvuf Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Baz, "Dünyada en azından şu anda bilinen veya literatüre geçmiş olan şekliyle Cudi Dağı'ndaki Sefine dediğimiz mekan, hem Yahudiler hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar tarafından kutsal olarak kabul edilen bir mekandır" dedi.

16.11.2020Seyahat
Iraklı genç Almanya’dan memleketine bisikletiyle geldi

Iraklı genç Almanya’dan memleketine bisikletiyle geldi

Iraklı Fazıl Ahmet, Almanya’dan ülkesine 139 günde bisikletiyle geldi.

12.11.2020Seyahat
Politeizm nedir Çoktanrıcılık ne demek Politeizm tarihi, dinleri, tanrıları ve özellikleri hakkında bilgiler

Politeizm nedir? Çoktanrıcılık ne demek? Politeizm tarihi, dinleri, tanrıları ve özellikleri hakkında bilgiler

Çağlar boyunca tanrı inanışıyla ilgili pek çok görüş ortaya atılmıştır. Bu inanışların ve sistemlerin her biri farklı kavramlarla adlandırılır. Bu kavramlardan bazıları felsefe tarihinin ve dinler tarihinin gündemini uzun süre meşgul etmiştir. Politeizm de bunlardan biridir? Peki, politeizm nedir? İşte politeizm ile ilgili bilmeniz gerekenler.

11.11.2020Araştırma
Monoteizm nedir Tektanrıcılık ne demek Monoteizm tarihi, dinleri, tanrıları ve özellikleri hakkında bilgiler

Monoteizm nedir? Tektanrıcılık ne demek? Monoteizm tarihi, dinleri, tanrıları ve özellikleri hakkında bilgiler

Monoteizm tektanrıcılık olarak bilinir. Bu inançta tanrının tek ve bir olduğu düşünülür. Monoteizm kelimesi Yunanca mono (tek) ve theoi (tanrı) sözcüklerinden meydana gelmiştir. İslam, Hristiyanlık, Yahudilik ve Burhancılık tek tanrılı inançlar arasında gösterilmektedir. İşte, Monoteizm hakkında bilinmesi gerekenler.

10.11.2020Araştırma
Son dakika haberler: Berlin’deki müzelere kim saldırdı Baş şüpheli Türk aşçı Atilla... Bergama komplosu

Son dakika haberler: Berlin’deki müzelere kim saldırdı? Baş şüpheli Türk aşçı Atilla... Bergama komplosu

Türkiye’den götürülen antik eserlerin de sergilendiği Berlin’in Bergama Müzesi’nde yağlı bir sıvıyla saldırı düzenlendi. Gelen son dakika haberine göre, en az 70 tarihi eser zarar gördü. Basın olayla ilgili ‘O müzede şeytanın tahtı var. Orada insanlar kurban ediliyor’ dediği için komplo teorisyeni Atilla Hildmann’a işaret etti.

22.10.2020Dünya
Uluç Bayraktarın ilk uzun metrajlı filmi Amerikada yarışacak

Uluç Bayraktar'ın ilk uzun metrajlı filmi Amerika'da yarışacak!

Ezel, Son, Karadayı, Çarpışma, İçerde ve son olarak Babil’in yönetmenliğini yapan Uluç Bayraktar, ilk uzun metraj filmi 9,75 ile sinema perdesine adım attı.

13.10.2020Keyif
Babilin Asma Bahçeleri Nerede ve gerçek mi Babilin Asma Bahçeleri hikayesi ve hakkında kısa bilgi

Babil'in Asma Bahçeleri Nerede ve gerçek mi? Babil'in Asma Bahçeleri hikayesi ve hakkında kısa bilgi

Babil'in Asma Bahçeleri oldukça ilgi gören yapılardan birisidir. Nerede olduğu ve gerçekte var olup olmadığı çok merak edilmektedir. Babil'in Asma Bahçeleri nerede ve gerçek mi, Babil'in Asma Bahçeleri hikayesi ve hakkında bilgileri derledik.

29.09.2020Araştırma
Mezopotamya neresi ve nerede Mezopotamya uygarlıkları ve mitolojisi hakkında kısaca bilgi

Mezopotamya neresi ve nerede? Mezopotamya uygarlıkları ve mitolojisi hakkında kısaca bilgi

Beyt Nahrin adıyla da bilinen Mezopotamya, Fırat ile Dicle nehirleri arasında kalan bölgeye verilen isimdir. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Orta Doğunun büyük bir kısmı Mezopotamya'nın sınırları içerisinde yer alıyor. Mezopotamya uygarlıkları ve mitolojisi hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

28.09.2020Araştırma
Hititler kimdir ve nerede kuruldu Hititler neyi buldu Hititler başkenti ve tarihi hakkında bilgi

Hititler kimdir ve nerede kuruldu? Hititler neyi buldu? Hititler başkenti ve tarihi hakkında bilgi

Hititler tarihte adı geçen önemli medeniyetlerden biridir. Bu medeniyet Anadolu topraklarında yaşamıştır. Hititler kimdir ve nerede kuruldu, Hititler neyi buldu, Hititler başkenti ve tarihi hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

28.09.2020Araştırma
Bergama Müzesi 90 yaşında

Bergama Müzesi 90 yaşında

Eski Osmanlı topraklarından çıkarılan tarihi eserlerden oluşan Berlin’deki UNESCO dünya kültür mirası Bergama Müzesi (Pergamon) 90’ıncı yaşını kutluyor. Korona nedeniyle kapalı olan müze 3 Ekim’de yeniden ziyarete açılacak.

28.09.2020Avrupa
Matematiği kim buldu ve icat etti Matematik ne zaman bulundu

Matematiği kim buldu ve icat etti? Matematik ne zaman bulundu

Matematik hayatın temel taşlarından biri olarak her zaman büyük bir öneme sahip olmuştur. Eğitimin, bilim dünyasının ve günlük hayatın vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Matematik ilk bulunduğu zamansan itibaren hayatımızdan asla çıkmadı. Peki, matematiği kim buldu ve icat etti? Matematik ne zaman bulundu? İşte, bilinmesi gerekenler.

25.09.2020Araştırma
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz İbrahim (A.s.) Ve Hayatı konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz İbrahim (A.s.) Ve Hayatı konu anlatımı

Hz. İbrahim 5 ''Ulül Azm'' peygamberinden biridir. Anlamı - En fazla çile çeken ve sabır gösteren elçiler- olan Ulül Azm peygamberleri arasında Hz. Muhammed, Hz. İsa, Hz. Musa ve Hz. Nuh da yer alıyor. 5. Sınıflar için Hz. İbrahim'in hayatını ve mucizelerini ayetler ile birlikte anlattık.

22.09.20205. SINIF
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Uygarlıkların İnsanlık Tarihine Katkıları konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Uygarlıkların İnsanlık Tarihine Katkıları konu anlatımı

Her uygarlık medeniyetlerin gelişmesine büyük küçük katkılar sunmuştur. Uygarlıkların gelişmesi kendinden önceki medeniyetin ürettiği ya da icat ettiği herhangi bir şeyi geliştirmekle olmaktadır. 5. Sınıf düzeyinde ki öğrencilerin medeniyetlerin gelişimi konularını öğretmek amaçlanmaktadır. 5. Sınıf sosyal bilgiler dersi konuları içinde de öğrencilere verilmesi planlanan kazanımlardan biri uygarlık tarihi ile ilgilidir. Uygarlıkların tarihe kattıkları ile ilgili detayları derledik.

13.09.20205. SINIF
Ozan Güven Babilden neden ayrıldı İşte Ozan Güven’in yerine gelen isim

Ozan Güven Babil'den neden ayrıldı? İşte Ozan Güven’in yerine gelen isim

İkinci sezonuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Ay Yapım imzalı ‘Babil’ dizisinin afişi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 11 Eylül Cuma akşamı, yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkacak olan Babil’in yeni sezon afişinde Halit Ergenç, Aslı Enver, Birce Akalay, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu’nun yanı sıra sürpriz bir isim yer alıyor. Afişte Ozan Güven’in eksikliği dikkat çekiyor. Peki, Ozan Güven Babil'den neden ayrıldı? İşte Ozan Güven’in yerine gelen isim

11.09.2020Televizyon
100 yıl sonra Ömer Seyfettin

100 yıl sonra Ömer Seyfettin

Türk edebiyatında öykünün kurucu yazarı Ömer Seyfettin’in vefatının yüzüncü yılında, yazarın genişleyen külliyatının ilk verimlerini ‘Ömer Seyfettin Hikâyeler’ adıyla, toplam 1676 sayfalık iki ciltte okuyoruz. Hülya Argunşah’ın çalışması Ömer Seyfettin’in bütün öykülerini bir araya getirmekle kalmıyor, onları ilk yayımlandıkları biçimlerine döndürmeyi de amaçlıyor.

11.09.2020Kitap Sanat
Adana Arkeoloji Müzesi Nerede Adana Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Adana Arkeoloji Müzesi Nerede? Adana Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Adana Arkeoloji Müzesi oldukça eski zamanlardan beri ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Müzede sergilenen eserlerin ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Yazımızda Adana Arkeoloji müzesi nerede, tarihçesi, eserleri, müze giriş ve ziyaret saatleri gibi bilgileri bulabilirsiniz.

8.09.2020Seyahat
İranlı iş adamını kaçıran şüpheliler kamerada

İranlı iş adamını kaçıran şüpheliler kamerada

İstanbul Küçükçekmece'de birlikte ticaret yaptığı kişiler tarafından kaçırılan ve fidye istenen İran uyruklu Iraj Kazemi Babil (37)'in 7 şüphelisi polis tarafından yakalandı. Kaçırılma anı kameralara yansırken, şüpheliler adliyeye sevk edildi.

8.09.2020Gündem
İranlı iş insanını kaçıran şüpheliler kamerada

İranlı iş insanını kaçıran şüpheliler kamerada

İstanbul Küçükçekmece'de birlikte ticaret yaptığı kişiler tarafından kaçırılan ve fidye istenen İran uyruklu Iraj Kazemi Babil (37)'in 7 şüphelisi polis tarafından yakalandı. Kaçırılma anı kameralara yansırken, şüpheliler adliyeye sevk edildi.

8.09.2020Haber
Züko ve Züri gezegenler ile tanışıyor

Züko ve Züri gezegenler ile tanışıyor

Züko İle Züri - Uzay Macerası, minik okurları heyecanlı bir yolculuğa davet ediyor. Yazar Zeynep Demirel, 2 yıl üzerinde çalıştığı “Züko İle Züri - Uzay Macerası” ile +3 yaş grubuna hitap ederek onların hayal dünyalarına uzanıyor.

4.09.2020Etkinlikler
Evde talihsiz kaza... Ozan Güvenin kafasına dikiş atıldı

Evde talihsiz kaza... Ozan Güven'in kafasına dikiş atıldı!

Sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği haberleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Ozan Güven’in yarılan kafasına dün sabah özel bir hastanede dikiş atıldığı öğrenildi.

21.08.2020Magazin
Babil dizisinde Ozan Güvenin yerine gelen isim belli oldu

Babil dizisinde Ozan Güven'in yerine gelen isim belli oldu

Babil dizisinde Ozan Güven ile yolların ayrılmasının ardından 'Egemen' rolünü kimin canlandıracağı merak konusuydu.

20.08.2020Televizyon
Halit Ergenç özür diledi

Halit Ergenç özür diledi!

Sevgilisi Deniz Bulutsuz'a şiddet uyguladığı gerekçesiyle 13 yıl hapsi istenen Ozan Güven, Babil dizisinden ayrılmıştı. Halit Ergenç dizide başrolü paylaştığı arkadaşı Ozan Güven hakkında ilk kez konuştu. 'Adalet neyse yerini bulacak ama alnının akıyla çıkacak diye düşünüyorum' diyen Halit Ergenç tepki çekti. Sosyal medya hesabından özür dileyen Ergenç, 'yaptığım açıklama, kendimi doğru ifade edemememden dolayı maksadını çok aştı' mesajını paylaştı.

18.08.2020Magazin
Ozan Güven ortaya çıktı Üç kelimelik açıklama

Ozan Güven ortaya çıktı! Üç kelimelik açıklama

Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darbettiği iddialarıyla gündemden düşmeyen oyuncu Ozan Güven, günler sonra ilk kez görüntülendi.

17.08.2020Magazin
Zafer Algöz, Ozan Güven hakkında ilk kez konuştu: Arkadaşımızın yanındayız demedik

Zafer Algöz, Ozan Güven hakkında ilk kez konuştu: Arkadaşımızın yanındayız demedik

Zafer Algöz, sevgilisine şiddet uyguladığı haberleriyle gündeme gelen yakın arkadaşı Ozan Güven hakkında konuştu: “Elbette tasvip edilecek bir şey değil. Hepimiz üzüldük. Ama kalkıp da şunu demedik: Arkadaşımızın yanındayız.”

14.08.2020 Magazin
Ozan Güvenin Babil dizisindeki durumu belli oldu

Ozan Güven'in Babil dizisindeki durumu belli oldu

Ozan Güven’in, sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiaları sonrasında Babil dizisinden ayrılacağı iddia edilmişti.

13.08.2020Magazin
Ozan Güven, Babil dizisinin kadrosundan çıkarıldı mı

Ozan Güven, Babil dizisinin kadrosundan çıkarıldı mı?

Sevgilisi Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddiaları ile suçlanan Ozan Güven'in başrolünde yer aldığı 'Babil' dizisinin, önümüzdeki hafta yeni sezon için çekimlere başlaması planlanıyor. Ancak Güven'in dizide yer alıp almayacağı henüz kesinleşmiş değil.

11.08.2020Televizyon
Dehşete düşüren görüntünün nedeni belli oldu

Dehşete düşüren görüntünün nedeni belli oldu

Irak'ın Divaniye kentinde onlarca ton balık telef oldu.

4.08.2020Dünya
Irakta onlarca ton balık telef oldu

Irak'ta onlarca ton balık telef oldu

Irak'ın Divaniye kentindeki Al Dalmaj bataklığında onlarca ton balık telef oldu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada balık ölümlerinin nedeninin zehirlenmeden kaynaklandığı belirtildi. Son 2 yılda Irak'ın Basra, Babil, Kerbela, Necef ve Divaniye kentlerinde zehirlenmeler nedeniyle on binlerce ton balık telef oldu.

4.08.2020Haber
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Miras Ögeleri konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Miras Ögeleri konu anlatımı

Sosyal bilgiler dersi özellikle ortaokul kısmında oldukça önemli olan derslerin başında gelir. Öğrencilere önce yakın çevrelerini daha sonra yakın çevreden hareketle daha uzak çevreleri tanıyarak hayatları hakkında yorum yapabilmeleri için sosyal bilgiler dersi çok gerekli ve önemli bir derstir. Bu sebeple Özellikle 5. Sınıfta almaya başlayan Sosyal Bilgiler dersi ve bu dersin içeriği öğrencilerin geçmişte yaşayan medeniyetleri tanıyarak geleceklerine dair yorum yapabilmelerini sağlar. 5. Sınıf sosyal bilgiler ortak miras ögeleri ile ilgili detaylara yer verdik.

20.07.20205. SINIF

Yazar Sonuçları

Booooza bozaaaaaa….

Bozanın aslında göründüğü kadar masum bir geçmişi olmadığını ve ta İngiltere’ye kadar adının bilindiğini biliyor musunuz?

5.02.2021

Mutfak bilgileri: Pastacılık ve ekmekçilik

Merhaba Sevgili Hürriyet Lezizz Okurları... Bundan sonra bu köşede sık sık tariflerim ve mutfakla teknikleriyle ilgili öğretici içeriklerimle karşınızda olacağım. Bugün ilk olarak pastacılık ve ekmekçilik konusunda temel bilgilerle başlıyoruz. Dilerseniz hemen başlayalım...

18.12.2020

İskender’in kemikleri

Büyük İskender’in kemikleri ölümünden sonra çok sızlamıştır mutlaka ama konumuz sızlamaları değil, kayıp olmaları. Nerede bu İskender’in kemikleri?

24.10.2020

Batı, insan ve öbür insan

Bütün canlılar yiyip içip ürüyor. İnsan, bilim ve sanatla insan oluyor.

3.10.2020

Yıldızları parlatan yanlarındaki oyunculardır, her starın ardında yetenekli bir genç vardır

Efendim, ekran starlarımızı seviyoruz, bağrımıza basıyoruz, onlar için ölüp bitiyoruz. Ama hepimiz aslında ortaya çıkan o çok fiyakalı işlerin arkasında kocaman bir ekip olduğunu, başrollerin en büyük destekçisinin yan roller olduğunu da biliyoruz değil mi? Ekip ne kadar iyiyse dizi de o kadar çok izleniyor, o iyilik hali izleyiciye geçiyor. Bu hafta dizilere ekstra güç katan oyuncularımıza baktık.

19.09.2020

Yeni sezonun yeni isimleri

Beklenmedik bir biçimde ayrılmak zorunda kaldığımız, kavuşacağımız için heyecanlandığımız dizilere bu sezon yeni oyuncular katılıyor. Belçim Bilgin, Ateş Hekimoğlu’nun eski eşi olarak bir anda girecek hastaneye! Cüneyt Arkın ise ‘Kuruluş Osman’la sahalara dönüyor.

22.08.2020

Haftanın sürprizli yapımları

Belgesel kanalından Amerika’nın ormanlarını arka planına alan bir western, diğer dizilere benzemeyen yerli bir yapım ve evden çıkmadan kumsal tecrübesi... Bu haftanın yenileri sizi ters köşeye yatıracak.

8.08.2020

Gençliğin peşinde yılanın izinde

Yılanlar neden hep genç görünür? Otu yemişlerdir de ondan!

25.07.2020

Öldür öldür bitmeyen ejderha

Her kültürde bir “ejderhayı öldürme” öyküsü var. Yakından bakınca, öykülerin ana hatları bile aynı.

11.07.2020

Ejderha zamanı

Hiç var olmadılar ama herkes onları biliyor! Bu nasıl oluyor?

4.07.2020