EKSTRA
MENÜ

Babek Zencani

Babek Zencani haberleri sayfasında güncel ve son dakika Babek Zencani hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 140 Babek Zencani haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Babek Zencani Haberleri

İranda dolandırıcılık çetesi lideri idam edildi

İran'da dolandırıcılık çetesi lideri idam edildi

İran'da, dolandırıcılık çetesi kurduğu ve çeşitli suçlara karıştığı gerekçesiyle yargılanan Hamid Rıza Bakıri Dermeni hakkında verilen idam cezası infaz edildi.

22.12.2018Dünya
600 milyon dolar cirolu devin davasında karar çıktı

600 milyon dolar cirolu devin davasında karar çıktı

İran'ın, Onur Air’in kendilerine ait olduğu gerekçesiyle 3 yıl önce İstanbul’da açtığı davalardan ilk karar çıktı. Mahkeme, İran tarafının talepleri için ret kararı verdi. Onur Air hisselerinin üçüncü kişilere devri için tedbir kararını da kaldıran mahkeme, şirketin İranlı ortağının yokluğunda yapılan genel kurulda alınan kararların da yerinde olduğuna hükmetti.

20.05.2018Ekonomi
Babek Zencaninin kasasına icra takibi

Babek Zencani'nin kasasına icra takibi

Onur Air’in patronu Hamit Cankut Bağana, İran’da Babek Zencani’nin yargılandığı davada idam cezasına çarptırılan Mehdi Shams’a yönelik icra takibi başlattı. Zencani’nin kasası olarak gösterilen Mehdi Shams’ın, Bağana’ya ödemesi gereken 21.7 milyon dolarlık bir senet bulunuyor.

31.12.2017Ekonomi
İranın gözü kulağı Reza Zarrabda Ne diyeceğini merakla beklediler

İran'ın gözü kulağı Reza Zarrab'da! Ne diyeceğini merakla beklediler

İran, ABD'de Reza Zarrab'ın tanıklık yaptığı davayı yakından takip ediyor. Ancak İran'ın davaya ilgisi, ABD'nin yönelttiği "ambargonun delinmesi" suçlamalarından çok, Zarrab'ın İran'da hapiste olan milyarder işadamı Babek Zencani ile ilişkisine kilitlenmiş durumda.

11.12.2017Dünya
Zarrabın kimliği mi değişiyor

Zarrab'ın kimliği mi değişiyor?

New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada tanıklık yapan Reza Zarrab'a savcılıkla işbirliğinden dolayı fiziksel bir zarar söz konusu olduğunda "Tanık Koruma Programı" kapsamında "kendisi, ailesi ve sevdiklerine yeni kimlik verilebileceği ve başka bir yere yerleştirilebilecekleri" ortaya çıktı. Peki, dünkü duruşmada Reza Zarrab'ın çapraz sorgusunda neler yaşandı? İşte detaylar...

6.12.2017Gündem
İtiraftaki çarpıcı detaylar

İtiraftaki çarpıcı detaylar

ABD’de görülen ‘İran ambargosunu delme’ davasında tanık olarak ifade veren Reza Zarrab, jürili yargılamanın altıncı gününde, sanık koltuğundaki eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın savunma ekibince çapraz sorguya alındı.

5.12.2017Dünya
Yerli, milli ayaklarını bırak kaç milyon doların var

'Yerli, milli ayaklarını bırak kaç milyon doların var'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sert sözlerle yüklenerek, “Çocuklarının, eniştenin, dünürünün, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurtdışında, vergi cennetlerinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor musun? Sen öyle yerli, milli falan bırak bu ayakları. Senin kaç milyon dolar paran var, onu bize bir çıkar bakalım. Bu paralar nerede, görelim bakalım” dedi. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında özetle şunları söyledi:

21.11.2017Gündem
Bir zamanlar dünyanın en zenginlerindendi... Mahkemede üzerine yürüdü

Bir zamanlar dünyanın en zenginlerindendi... Mahkemede üzerine yürüdü

İran’da milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasından idam cezasına çaptırılan ve cezası yüksek mahkeme tarafından da onanan İşadamı Babek Zencani’nin iki ortağının yargılandığı davaya ünlü iş adamı da çağrıldı.

20.09.2017Dünya
Ruhani’nin kardeşine yolsuzluk tutuklaması

Ruhani’nin kardeşine yolsuzluk tutuklaması

İRAN’ın reform yanlısı Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin kardeşi Hüseyin Feridun, yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandı. Hüseyin Feridun, Ruhani’nin baş danışmanı ve ona açılan kapı olarak biliniyor.

16.07.2017Dünya
Babek Zencani hakkında yeni gelişme: Paraları vermeden idam edilmeyecek

Babek Zencani hakkında yeni gelişme: Paraları vermeden idam edilmeyecek

İran'da yolsuzluktan hüküm giyen ünlü milyarder Babek Zencani hakkında verilen idam kararının zimmetindeki paraları geri vermeden uygulanmayacağını belirtildi.

16.02.2017Dünya
İran Cumhurbaşkanı Ruhaniye Zencani suçlaması

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'ye 'Zencani' suçlaması

İran Yargı Erki Başkanı Sadık Laricani, yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada idama mahkum edilen iş adamı Babek Zencani'nin ifadesinde Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin seçim kampanyasına mali yardım yaptığını öne sürdüğünü ve konuyla bağlantısı olanların gerekirse tutuklanacağını söyledi.

3.01.2017Dünya

‘Geri öderse cezasında indirime gidilebilir’

İran’da yolsuzluk suçundan idama mahkûm edilen ve cezası da yüksek mahkeme tarafından onanan işadamı Babek Zencani’nin zimmetine geçirdiği paraları geri ödemesi halinde cezasında indirime gidilebileceği belirtildi.

6.12.2016Dünya
İranlı başsavcıdan Babek Zencani açıklaması

İranlı başsavcıdan 'Babek Zencani' açıklaması

İran’da milyar dolarlık yolsuzluk suçundan idama mahkûm edilen ve cezası yüksek mahkeme tarafından onanan ünlü iş adamı Babek Zencani’nin zimmetine geçirdiği paraları geri ödemesi halinde cezasının indirilebileceği belirtildi.

6.12.2016Ekonomi
İranda Zencaniye verilen idam cezasına yüksek mahkemeden onay

İran'da Zencani'ye verilen idam cezasına yüksek mahkemeden onay

İran'da 2.8 milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada idama mahkum edilen iş adamı Babek Zencani'ye verilen idam cezası, yüksek mahkeme tarafından da onaylandı.

3.12.2016Dünya
İran Ajansının iddiası: Zencani idam edilmeyecek

İran Ajansı'nın iddiası: Zencani idam edilmeyecek

İRAN’da milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davadan idama mahkûm olan milyarder Babek Zencani hakkında verilen cezanın bozulduğu ileri sürüldü.

26.11.2016Dünya
Babek Zencani için flaş gelişme

Babek Zencani için flaş gelişme

İran’da milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davadan idama mahkûm olan ünlü milyarder Babek Zencani hakkında verilen cezanın lağvedildiği ileri sürüldü.

26.11.2016Haber
Babek Zencani için flaş gelişme

Babek Zencani için flaş gelişme

İran’da milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davadan idama mahkûm olan ünlü milyarder Babek Zencani hakkında verilen cezanın lağvedildiği ileri sürüldü.

26.11.2016Ekonomi
Şifreyi ben verdim

Şifreyi ben verdim

New York’ta tutuklu bulunan Reza Zarrab, hakkındaki suçlamaların düşürülmesi ve şifresini görevlilere kendi verdiği cep telefonundan elde edilen aleyhindeki delillerin usulsüzlük gerekçesiyle dosyadan çıkarılması için iki dilekçe verdi.

19.07.2016Ekonomi
Zarrab ABDyi istismar etti

Zarrab ABD'yi istismar etti

Beyaz Saray’ın eski İran Direktörü Richard Nephew, ABD yaptırımlarının delinmesinin ABD’de çok ciddi bir suç olduğunu belirterek, “Başsavcı Bharara bu suça nelerin dahil olduğunu bulabilmek ve suçlu bulunduğu takdirde Reza Zarrab’ı bunlardan sorumlu tutabilmek için yapabileceği her şeyi yapacaktır. Çünkü Zarrab, Amerikan finans sistemini istismar etti” dedi

12.06.2016Ekonomi
İlhan Cihanerden 17 Aralık başvurusu

İlhan Cihaner'den 17 Aralık başvurusu

CHP İstanbul milletvekili İlhan Cihaner 17 Aralık soruşturmasındaki takipsizlik kararının kaldırılarak yeni bir soruşturma açılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

26.05.2016Gündem
Zarrab ile ilgili İrandan çarpıcı iddia

Zarrab ile ilgili İran'dan çarpıcı iddia

İran Meclisi Yolsuzluk Araştırma Komisyonu üyesi Emir Abbas Sultani, New York’ta tutuklu bulunan Reza Zarrab hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sultani, Zarrab’ın daha önceden hazırlanan bir plana göre, tutuklanacağını bile bile ABD’ye gittiğini savundu.

11.05.2016Ekonomi
Zencaninin paraları Zarrabın elinde iddiası

"Zencani'nin paraları Zarrab'ın elinde" iddiası

İran Meclisi’nde Babek Zencani dosyasıyla ilgili kurulan Yolsuzluk Komisyonu üyesi olan Milletvekili Emir Sultan Abbasi, “Elimizde olan resmi belgelere göre Zencani’nin parasının çok büyük miktarı Reza Zarrab’ın elinde. Bu yüzden onu (Zarrab’ı) buraya getirmek için her fırsatı değerlendirmemiz lazım” dedi.

3.04.2016Dünya
Babek Zencani, İstanbuldaki şirketi Kont Kozmetik için tasfiye kararı aldırdı

Babek Zencani, İstanbul'daki şirketi Kont Kozmetik için tasfiye kararı aldırdı

Geçtiğimiz günlerde İran’da yargılandığı davada idam cezası alan Babek Zencani’nin İstanbul’daki şirketi için tasfiye kararı alındığı ortaya çıktı. Zencani’nin şirketi için tasfiye kararı 23 Mart günü alındı. Tasfiye kararı, işadamı Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanmasından iki gün sonraya denk geldi.

28.03.2016Ekonomi
1 tutuklama 3 şifre

1 tutuklama 3 şifre

Reza Zarrab’ın tutuklanmasına neden olan iddianamenin 15 Aralık 2015’ten beri mühürlü tutulduğunun ortaya çıkması, ABD’ye neden geldiği sorusuna dair en önemli ipucu haline geldi. Cevap bekleyen diğer iki önemli soru ise Zarrab’ın şimdiye kadar ABD Hazine Bakanlığı tarafından neden kara listeye alınmadığı ve ABD vizesini nasıl aldığı.

24.03.2016Ekonomi
Murat Yetkin: Zarrab yeni İrana mı, Türkiyeye mi mesaj

Murat Yetkin: Zarrab yeni İran'a mı, Türkiye'ye mi mesaj?

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, bugün Radikal'deki yazısında ABD'de tutuklanan iş adamı Reza Zarrab'la ilgili ''Zarrab yeni İran'a mı, Türkiye'ye mi mesaj?'' diye yazdı.

23.03.2016Gündem
CHPden Zencani önerisi

CHP'den 'Zencani' önerisi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İran’da yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle idam cezasına çarptırılan Babek Zencani’nin Türkiye’deki ilişki ağının araştırılması için Meclis Başkanlığı’na başvurdu.

12.03.2016Gündem
Rıza Sarraftan Zencani açıklaması

Rıza Sarraf'tan 'Zencani' açıklaması

İş adamı Rıza Sarraf, İran'da yargılandığı davada idam cezasına çarptırılan iş adamı Babek Zencani ile ortak olduğu yönünde iddialar içeren haberlere ilişkin açıklama yaptı.Sarraf, açıklamasında, uzun süredir medyada Zencani'nin "ortağı olduğu" yönünde asılsız haberler yer aldığını belirterek, "Bu haberlere birçok defalar doğru olmadığı yönünde tepki ve cevap verdiysem de kirli odaklara hizmet eden zihniyetler, bu yalana sarılmaktan vazgeçmediler" ifadesini kullandı.

10.03.2016Ekonomi
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 09.03.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 09.03.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

9.03.2016Gündem
İran Adalet Bakanı Zencani’ye teklif götürdü

İran Adalet Bakanı Zencani’ye teklif götürdü

İran Adalet Bakanı Mustafa Pur Muhammedi, İran devletini dolandırmak suçundan önceki gün idam cezasına çarptırılan İranlı işadamı Babek Zencani’nin devlete olan 2.8 milyar dolar borcunu geri ödemesi durumunda, bunun mahkemenin kararını etkileyebileceğini söyledi.

8.03.2016Ekonomi
İran Devrim Mahkemesi, Babek Zencani’ye idam cezası verdi

İran Devrim Mahkemesi, Babek Zencani’ye idam cezası verdi

İran Petrol Bakanlığı’na ait 2.8 milyar dolarlık petrol parasını çalmakla suçlanan İranlı işadamı Babek Zencani, 5 aydır Tahran’daki Devrim Mahkemesi’nde yargılanıyordu. Mahkeme dün Zencani’ye ve iki ortadığına idam cezası verdi. Ceza sonrası Zencani gözyaşlarını tutamadı.

6.03.2016Ekonomi
İranlı iş adamı Babek Zencani idama mahkûm edildi

İranlı iş adamı Babek Zencani idama mahkûm edildi

İranlı milyarder iş adamı Babek Zencani ile iki suç ortağı idama mahkûm edildi.

6.03.2016Haber
Son dakika... İranlı iş adamı Babek Zencani idama mahkûm edildi

Son dakika... İranlı iş adamı Babek Zencani idama mahkûm edildi

İranlı milyarder iş adamı Babek Zencani ile iki suç ortağı idama mahkûm edildi.

6.03.2016Dünya
Babek Zencani: Kudret Tuncel 550 milyon dolarımı götürdü

Babek Zencani: 'Kudret Tuncel 550 milyon dolarımı götürdü'

İran’da milyar dolarlık yolsuzluk suçlamasıyla idamla yargılanan işadamı Babek Zencani, Türkiye’deki ortaklarından biri olan Türk vatandaşı Kudret Tuncel’in kendisini 550 milyon dolar dolandırdığını öne sürerek Tuncel hakkında İnterpol aracılığıyla tutuklama celbi çıkaracağını ileri sürdü.

19.01.2016Ekonomi
Babek Zencaniden 1.5 tonluk altın itirafı

Babek Zencani'den 1.5 tonluk altın itirafı

İran’da devleti 2.8 milyar dolar dolandırdığı iddiasıyla idam cezasıyla yargılanan İranlı işadamı Babek Zencani, dünkü duruşmada; Gana’dan yolcu uçağıyla İstanbul’a 1.5 ton altın getirdiklerini ve bu altını İstanbul’dan Dubai’ye götürdüklerini itiraf etti. Ancak Zencani Dubai’de altının ‘sahte çıktığını’ öne sürdü.

23.11.2015Ekonomi
Kaynak Holdinge atanan kayyumlardan İmran Okumuşun Zencani ile fotoğrafı çıkmıştı

Kaynak Holding'e atanan kayyumlardan İmran Okumuş'un Zencani ile fotoğrafı çıkmıştı

Kaynak Holding’e bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğe dün mahkeme kararıyla 7 kayyum atandı. Soruşturma kapsamında hâkimliğin kararında atanan kayyumlardan Aytekin Karahan'ın adı 2012’de Ankara Emniyeti’nin Kamu İhale Kurumu’na ilişkin operasyonda gündeme gelmişti. Kayyum İmran Okumuş'un ise, İran'da tutuklu bulunan Babek Zencani ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

19.11.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

İran’da neler oluyor, ABD ne yapmaya çalışıyor?

Merak ediyorum, acaba ABD Başkanı Donald Trump İran halkını aptal mı sanıyor?

1.01.2018

Davanın gerekçesi

ABD’de görülen davanın altında yatan sebepleri kamuoyu tam kavrayamadı.

9.12.2017

Zarrab davası birkaç kelle alabilir

Ya da daha uzun söylemek lazım: Zarrab davası yüzünden Türkiye'de etkili makamlardaki bazı isimler eğer hala yerlerinden olmamışsa yakında olabilir. Bu da muhtemelen sessiz sedasız, sanki Zarrab ile ilgisi yokmuş görüntüsü -olmaya başlamıştır ve- olacaktır.

5.12.2017

Trump’la tırmanan İran gerilimi, Zarrab ve Türkiye

Dikkatlerimiz davanın bir Amerikan kumpasıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a dokunup dokunmayacağına odaklandığı için (artık casusluk şüphesiyle mal varlığına el konulan) Reza Zarrab’ın İran bağlantısını unutmuş görünüyoruz.

3.12.2017

Zarrab konuştukça Türkiye utanıyor

Bir Amerikalı gazeteci, “Üzerinde mahkum üniforması olmasa bir şirketin icra kurulu başkanı zannedebilirdiniz” diye yazmış mahkeme salonundan. Reza Zarrab o kadar rahatmış İran hükümeti adına çalıştığı kaçakçılık şebekesinin nasıl işlediğini, bu amaçla Türkiye’de AK Parti’den isimleri nasıl rüşvetle kullandığını anlatırken.

29.11.2017

Zarrab bilmecesi fiyaskoya dönüşüyor

Amerikan savcılık makamı dün Reza Zarrab’ın iddianamedeki suçlamaları kabul ettiğini ve mahkemede tek tutuklu sanık olarak kalan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla aleyhine ifade vereceğini açıkladı.

28.11.2017

Zarrab davası, ABD kumpası ve yeni sorular

Başbakan Binali Yıldırım 22 Kasım’da yaptığı konuşmada Zarrab davasının artık “Türkiye’ye ve ülkemizin küresel ölçekteki ekonomik ilişkilerine zarar verme noktasına geldiğini” söyledi.

23.11.2017

Zarrab üzerine aykırı sorular

Ankara artık 27 Kasım’a kilitlenmişken mahkeme Reza Zarrab duruşmasını 4 Aralık tarihine erteledi. Gerekçe, jürinin oluşturulamamış olması, çok sık rastlanan bir durum değil, zaten dava da olağan bir hukuk davası olmanın epeydir ötesine geçti.

21.11.2017

California’daki bir terör davası

HAFTA içi yaptığı bir konuşmada dile getirdi. Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam ülkelerinden ekonomi yetkililerinin bulunduğu bir salonda şunları söyledi:

26.11.2016

Zarrab’ı kim TC vatandaşı yaptı

EĞER 22 Mart sabahı türlü uğraşlarla Reza Zarrab’ın hapishane fotoğrafını aldığım gün, biri bana bugün yaşananların olacağını söylese, ‘Yok artık’ derdim. Halbuki perşembe günü Zarrab’ın New York’taki kefalet duruşmasını takip ederken ben şunu gördüm.

4.06.2016

Zarrab bağlantıları

BİLİNMEYENLERİ konuşmayalım. Reza Zarrab ABD’ye tutuklanacağını bilerek mi gitti?

26.03.2016

Reza Zarrab’ı Türkiye unutsa dünya unutmuyor

İRAN asıllı Türkiye vatandaşı Reza Zarrab’ın Amerika’da tutuklanması ve hakkındaki iddianamenin hemen açıklanması gündeme bomba gibi düştü.

22.03.2016

İlber Hoca deyince alkış Emine Hanım deyince auvv

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, konusu “Tarihimize İz Bırakan Valide Sultanlar” olan bir toplantıya katılmış.

10.03.2016

İçinden keşkeler geçen bir Kayserili pazarlığı yazısı

HAZİRANDA Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz girmek...

9.03.2016