EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Baba Zula

Baba Zula ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baba Zula haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 389 Baba Zula haberi bulunmuştur.

Baba Zula Haberleri

Konser

Konser

14.10.1999Gündem
Yaz gecelerinde müzik keyfi

Yaz gecelerinde müzik keyfi

Bir yanda 'yeni Bob Marley' Manu Chao, diğer yanda Arjantin tangosunun ateşi. İstanbullu müzikseverler için seçenek çok.

10.06.2002Gündem
Dünya müziğinin mesihi: Manu Chao

Dünya müziğinin mesihi: Manu Chao

Bu yıl ilk kez düzenlenen Efes Pilsen Summer Fest, bu akşam (10 Haziran) uzun süre unutulmayacak bir konserle müzikseverlere veda ediyor. Festivalin büyük sürprizi Manu Chao, saat 21.30dan itibaren Maslak Venue'de müzikseverlerle buluşuyor. Müzik dünyasının yeni Bob Marley'i olarak nitelendirilen Manu Chao'dan önce sahne alacak olan topluluk ise Baba Zula.

10.06.2002Gündem
Sıfır noktasında konser

"Sıfır" noktasında konser

İki yıl önce Neredeoradaburada adlı albümüyle müzik piyasasına giren Sıfır, "İnsan Ritm Makina" adlı ikinci albümünün ilk konserini 1 Mart'ta Proje4L'de veriyor. Gitarda Zen ve Baba Zula gruplarından tanıdığımız Murat Ertel'in eşlik edeceği konser saat 20:00'de başlıyor. Sıfır'ın bu konserinde Zafer Aracagök'te ilginç bir performansla yeralıyor.

27.02.2003Kelebek
Hezarfen uçacak

Hezarfen 'uçacak'!

Hezarfen Havaalanı eylül ayında yerli ve yabancı rock gruplarnı ağırlayacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Pozitif Ajans ve Coca Cola'nın düzenlediği "Rock'n Coke Festivali " 6 ve 7 Eylül tarihleri arasında yapılıyor. Festival, İngiltere'deki "Glastonbury", Danimarka'daki "Roskilde", İskoçya'daki "T in the Park", Hollanda'daki "Lowlands" festivallerinin bir benzeri olarak sanat dünyasında yeralmayı amaçlıyor.

28.07.2003Gündem
Rock şişede durmaz

"Rock şişede durmaz"

İstanbul'da Hezarfen Havaalanı'nda 6 ve 7 Eylül'de Coca Cola tarafından düzenlenecek olan Rock’n Coke, Türk rock gruplarının protestosuyla karşılaştı. Aralarında Bulutsuzluk Özlemi, Akın Edes, Baba Zula'nın da bulunduğu çok sayıda rock grubu "Barışrock" adı altında bir festival düzenliyor. Festival 6 ve 7 Eyül'de Sarıyer Bahar Suyu Piknik Alanında gerçekleşecek.

26.08.2003Kelebek
Rock şişede durmaz

"Rock şişede durmaz"

İstanbul Hezarfen Havaalanı'nda düzenlenecek Rock’n Coke'u protesto eden çok sayıda Türk rock grubu alternatif bir festival düzenleniyor.

26.08.2003Kelebek
Havaalanında, hangarda, otogarda çayırda, çimende, ormanda ROCK

Havaalanında, hangarda, otogarda çayırda, çimende, ormanda ROCK

Eylül ayının ilk 15 günü rock müziği İstanbul'daki etkinliklere damgasını vuruyor. Bu haftasonu Tuborg Modern Rock Festivali var. Önümüzdeki haftasonu düzenlenecek Rock'n Coke ve Barışa Rock festivalleri, bir haftadır süren bir siyasi-müzikal tartışmanın odağı.

28.08.2003Spor Arena
İstanbul’a yeni müzik şenliği

İstanbul’a yeni müzik şenliği

İstanbul yeni bir müzik şenliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Müzikseverlere farklı 'lezzetler' sunmayı amaçlayan Divertimento adlı şenlik 6 Kasım ile 20 Kasım tarinleri arasında gerçekleşecek. Konserler İTÜ Maçka Binası Mustafa Kemal Anfisi'nde saat 20:00'de başlıyor.

20.10.2003Gündem
Bu 7 konser klasikçilerin barış çağrısı

Bu 7 konser klasikçilerin barış çağrısı

Geçmişte Klasik Batı Müziği eğitimi veren kurumlardaki akademisyenlerin halk müziğine yaklaşımı hep ihtiyatlı olmuştu. 20.yy müziği üzerine lisans üstü eğitimi veren İTÜ Müzik İleri Araştırmaları Merkezi düzenlediği ilk kapsamlı etkinlikte sürpriz yaparak modern müzik topluluklarını Türk Halk Müziği, Klasik Türk Müziği solistleriyle buluşturuyor. Merkezin Eşbaşkanı Cihat Aşkın, dün başlayan Divertimento için 'Evet, bu etkinlik klasikçilerin barış çağrısıdır' diyor.

7.11.2003Gündem
Baba Zula Bursada

Baba Zula Bursa'da

Son albümleri “Ruhani Oyun Havaları” ile “oriental dub” adını verdikleri yeni bir türe imza atan Baba Zula,12 Mart'ta Bursalı müzikseverlerle buluşuyor.Topluluk, Zeppelin Rock Cafe'de saat 16:00'da başlayacak imza gününnü ardından saat 22:00'de de Bar'da konser verecek.

5.03.2004Kelebek
Baba Zula Roskilde Festivalinde

"Baba Zula" Roskilde Festivali'nde

Son albümleri "Ruhani Oyun Havaları" ile "oriental dub" adını verdikleri yeni bir tür yaratan Baba Zula bu yıl Danimarka’ da 1 ile 4 Temmuz tarihleri arasında dördüncü kez düzenlenecek olan Roskilde Festivali’nde Dawid Bowie, Santana, Fatboy Slim gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı festivalde sahne alacak. Baba Zula, Ağırlıklı olarak Amerika ve İngiltere’den grupların katıldığı festivalin Türkiye’den tek konuğu.

23.06.2004Kelebek
Türk kültür ve sanatı Berlin’de Avrupa’yla buluşuyor

Türk kültür ve sanatı Berlin’de Avrupa’yla buluşuyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın, Avrupa’nın önde gelen sanatçı ajansı HarrisonParrott ve Berlin’deki Werkstatt der Kulturen işbirliğiyle Berlin’de düzenlediği ‘Şimdi Now’ festivali, ülkemiz kültürünü 27 Ağustos - 4 Eylül arasında Avrupalı izleyicilerle buluşturacak.

13.08.2004Kelebek
Primadonna, perdeyi kapattı

"Primadonna", perdeyi kapattı

Türkiye'de operanın ne olduğu bile bilinmezken, o, Atatürk'ün huzurunda "Madame Butterfly"dan aryalar söylüyordu. Muhsin Ertuğrul'un yönettiği ilk Türk filminde başrol onundu. Rey kardeşlerin ilk Türk operası Özsoy'da da. İlerleyen yaşına rağmen 'sahneden hiç inmedi', tualinde rengarenk dünyalar yarattı, şarkı söyledi, kamera önünde rol yaptı. Ve "primadonna" Semiha Berksoy, izleyicisini son kez selamlayıp bu dünyaya veda etti.

16.08.2004Gündem
Alternatif seslerle dünyaya açıldık

Alternatif seslerle dünyaya açıldık

‘Selvi boylum al yazmalım’ bestesi, Hollanda ve Fransa’da cep telefonu melodileri listesinde ilk sırada. Buzuki Orhan’ın parçaları MTV’de, Mercan Dede’nin solo albümü ise dünyanın en iyi müzik dergilerinde kapak... Türk müziğinin bu sessiz başarılarının arkasında Rh Pozitif Müzik Yapım Şirketi var.

2.09.2004Kelebek
Pardon

Pardon

1.03.2005Gündem
Pardon

Pardon

Bu sezon yerli filmler açısından oldukça zengin. Neredeyse her hafta bir yerli film gösterime giriyor Bu zincire bir halka da bu hafta ekleniyor. Genç yönetmen Mert Baykal'ın ilk uzun metraj denemesi olan Pardon. Senaryosunu, daha önce sahnelediği bir oyundan yola çıkarak Ferhan Şensoy'un kaleme aldığı filmde, Şensoy'un yanısıra, Ali Çatalbaş, Zeki Alasya, Bülent Kayabaş, Erol Günaydın, Şahnaz Çakıralp rol alıyor.
(4 Mart'ta sinemalarda)

2.03.2005Gündem
Türk müzisyenler dünya basınında

Türk müzisyenler dünya basınında

Almanya’nın en çok okunan haftalık gazetesi Die Zeit, son sayısında Mercan Dede, Burhan Öçal, Baba Zula, İlhan Erşahin ve Orient Expressions’a tam sayfa ayırdı.

7.03.2005Kelebek
Geleceğin yüzü karanlık ama eğlenceli

Geleceğin yüzü karanlık ama eğlenceli

24. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında yer alan bölümlerden "Geleceğin Karanlık Yüzü: Distopya" için özel bir parti düzenleniyor.

5.04.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Sophia Loren’e doyamadık

İstanbul’dan, film festivalinden Sophia Loren geçti. 71 yaşında olmasına rağmen, hálá genç-yaşlı tüm kadınları kıskandıracak kadar güzeldi.

4.04.2005