EKSTRA
MENÜ

Baba Zula

Baba Zula ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baba Zula haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 388 Baba Zula haberi bulunmuştur.

Baba Zula Haberleri

Bu 7 konser klasikçilerin barış çağrısı

Bu 7 konser klasikçilerin barış çağrısı

Geçmişte Klasik Batı Müziği eğitimi veren kurumlardaki akademisyenlerin halk müziğine yaklaşımı hep ihtiyatlı olmuştu. 20.yy müziği üzerine lisans üstü eğitimi veren İTÜ Müzik İleri Araştırmaları Merkezi düzenlediği ilk kapsamlı etkinlikte sürpriz yaparak modern müzik topluluklarını Türk Halk Müziği, Klasik Türk Müziği solistleriyle buluşturuyor. Merkezin Eşbaşkanı Cihat Aşkın, dün başlayan Divertimento için 'Evet, bu etkinlik klasikçilerin barış çağrısıdır' diyor.

7.11.2003Gündem
İstanbul’a yeni müzik şenliği

İstanbul’a yeni müzik şenliği

İstanbul yeni bir müzik şenliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Müzikseverlere farklı 'lezzetler' sunmayı amaçlayan Divertimento adlı şenlik 6 Kasım ile 20 Kasım tarinleri arasında gerçekleşecek. Konserler İTÜ Maçka Binası Mustafa Kemal Anfisi'nde saat 20:00'de başlıyor.

20.10.2003Gündem
Havaalanında, hangarda, otogarda çayırda, çimende, ormanda ROCK

Havaalanında, hangarda, otogarda çayırda, çimende, ormanda ROCK

Eylül ayının ilk 15 günü rock müziği İstanbul'daki etkinliklere damgasını vuruyor. Bu haftasonu Tuborg Modern Rock Festivali var. Önümüzdeki haftasonu düzenlenecek Rock'n Coke ve Barışa Rock festivalleri, bir haftadır süren bir siyasi-müzikal tartışmanın odağı.

28.08.2003Spor Arena
Rock şişede durmaz

"Rock şişede durmaz"

İstanbul Hezarfen Havaalanı'nda düzenlenecek Rock’n Coke'u protesto eden çok sayıda Türk rock grubu alternatif bir festival düzenleniyor.

26.08.2003Kelebek
Rock şişede durmaz

"Rock şişede durmaz"

İstanbul'da Hezarfen Havaalanı'nda 6 ve 7 Eylül'de Coca Cola tarafından düzenlenecek olan Rock’n Coke, Türk rock gruplarının protestosuyla karşılaştı. Aralarında Bulutsuzluk Özlemi, Akın Edes, Baba Zula'nın da bulunduğu çok sayıda rock grubu "Barışrock" adı altında bir festival düzenliyor. Festival 6 ve 7 Eyül'de Sarıyer Bahar Suyu Piknik Alanında gerçekleşecek.

26.08.2003Kelebek
Hezarfen uçacak

Hezarfen 'uçacak'!

Hezarfen Havaalanı eylül ayında yerli ve yabancı rock gruplarnı ağırlayacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Pozitif Ajans ve Coca Cola'nın düzenlediği "Rock'n Coke Festivali " 6 ve 7 Eylül tarihleri arasında yapılıyor. Festival, İngiltere'deki "Glastonbury", Danimarka'daki "Roskilde", İskoçya'daki "T in the Park", Hollanda'daki "Lowlands" festivallerinin bir benzeri olarak sanat dünyasında yeralmayı amaçlıyor.

28.07.2003Gündem
Sıfır noktasında konser

"Sıfır" noktasında konser

İki yıl önce Neredeoradaburada adlı albümüyle müzik piyasasına giren Sıfır, "İnsan Ritm Makina" adlı ikinci albümünün ilk konserini 1 Mart'ta Proje4L'de veriyor. Gitarda Zen ve Baba Zula gruplarından tanıdığımız Murat Ertel'in eşlik edeceği konser saat 20:00'de başlıyor. Sıfır'ın bu konserinde Zafer Aracagök'te ilginç bir performansla yeralıyor.

27.02.2003Kelebek
Dünya müziğinin mesihi: Manu Chao

Dünya müziğinin mesihi: Manu Chao

Bu yıl ilk kez düzenlenen Efes Pilsen Summer Fest, bu akşam (10 Haziran) uzun süre unutulmayacak bir konserle müzikseverlere veda ediyor. Festivalin büyük sürprizi Manu Chao, saat 21.30dan itibaren Maslak Venue'de müzikseverlerle buluşuyor. Müzik dünyasının yeni Bob Marley'i olarak nitelendirilen Manu Chao'dan önce sahne alacak olan topluluk ise Baba Zula.

10.06.2002Gündem
Yaz gecelerinde müzik keyfi

Yaz gecelerinde müzik keyfi

Bir yanda 'yeni Bob Marley' Manu Chao, diğer yanda Arjantin tangosunun ateşi. İstanbullu müzikseverler için seçenek çok.

10.06.2002Gündem
Konser

Konser

14.10.1999Gündem
Arka Sokaklar son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Arka Sokaklar son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kanal D'nin fenomen dizisi Arka Sokaklar dün akşam gene nefes bir bölüm ile ekranlara gelirken, son bölümün ardından yayınlanan yeni bölüm fragmanı dizinin takipçileri tarafından heyecanla beklendi.. Peki Arka Sokaklar son bölümün ardından yeni bölüm fragmanında neler yaşanıyor? İşte Arka Sokaklar dizisinin yeni bölüm fragmanı...

28.09.2019Televizyon
Arka Sokakların yeni bölümünde ekibe soruşturma İşte Arka Sokaklar 524. bölüm fragmanları

Arka Sokaklar'ın yeni bölümünde ekibe soruşturma! İşte Arka Sokaklar 524. bölüm fragmanları

Kanal D'nin uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar, bu hafta 524. bölümü ile izleyici karşısına çıkacak. Sevilen dizinin bu hafta yayınlanacak olan yeni bölümünde, Savcı Ceyda ekibin iç yüzünü öğrenmek için soruşturmaya yapmaya karar verecek. Şüphelerine devam eden savcı, ekibin içine bir muhbir sokacak. Peki, Arka Sokaklar'ın yeni bölümünde başka neler olacak? İşte, Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı.

26.09.2019Televizyon
Tamam da hesabı kim ödeyecek

Tamam da hesabı kim ödeyecek?

Bizi birbirimize bağlayan şey kan mı, toprak mı, aşk mı, para mı? Cynthia D’Aprix Sweeney, ‘Mirasyediler’de kan bağı olan kişilerle arkadaşlık etmenin zorluklarını ve bu zorluklar aşılınca ulaşılan hazineleri duygusallığa dalmadan yazıyor.

7.11.2018Kitap Sanat
Türk sineması İtalyada

Türk sineması İtalya'da

TAORMINA Uluslararası Film Festivali'nde bu yıl Türk sineması onur konuğu olacak.

21.05.2008Gündem
Kreuzbergin sınır tanımayan Türk anneleri

Kreuzberg'in sınır tanımayan Türk anneleri

Kreuzberg, Berlin’de 100 bin Türk’ün yaşadığı bir getto. Almanya’daki her üç Türk’ten birinin yaşadığı bölgeye birinci kuşak ‘Küçük İstanbul’ adını vermiş. Gençler ise uyuşturucu satışı ve kullanımının çok yaygın olduğu bu semte ‘Harlem’ demeyi tercih ediyor. 12 yaşındaki çocuğunun bağımlı olduğunu bilen anne-babaların bile sustuğu bu semtte uyuşturucu çemberi gitgide daralıyordu. Geçen temmuzda ‘bir şeyler yapmalıyız’ diyen anneler bir araya geldi.

30.10.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Phuket Tayland Gezisi - Phuket Adası Nasıl Gezilir? 

Bangkok gezisi sonrası bir saatlik uçuş ile Phuket’e geldik. Phuket havaalanı kent merkezi olarak sayılan ve otelimizin de bulunduğu Patong Beach’e 40 km uzaklıkta bulunuyor.

11.12.2019