EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Baba Zula

Baba Zula ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baba Zula haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 389 Baba Zula haberi bulunmuştur.

Baba Zula Haberleri

Babylon Nisan takvimi

Babylon Nisan takvimi

Konser merkezi Babylon, kültürlerarası bir anlayışla müzikseverlere farklı bakış açılarının toplandığı düzenli ve zengin bir program sunuyor. İşte Babylon'un Nisan ayı takvimi...

22.04.2009Gündem
Int’l shorts in film fest

Int’l shorts in film fest

ISTANBUL - Future Shorts, the London-based short film festival, comes to Turkey for the first time this year as part of the 28th International Istanbul Film Festival that started this weekend. The festival will host 13 films from seven countries

6.04.2009Gündem
Babylon

Babylon

Babylon Nisan ayının açılış etkinliğini tüm zamanların en iyi caz müzisyenlerinden Ron Carter ile yapıyor.

27.03.2009Seyahat
Babylonda Mart ayı

Babylon'da Mart ayı

Konser merkezi Babylon, Mart ayı boyunca kültürlerarası bir anlayışla müzikseverlere farklı bakış açılarının toplandığı düzenli ve zengin bir program sunuyor. İşte Babylon'un Mart ayı takvimi...

13.03.2009Gündem
Soruyu bil, davetiyeyi kazan

Soruyu bil, davetiyeyi kazan

Hürriyet.com.tr, okuyucularına Babylon’da gerçekleşecek Baba Zula konseri için davetiye kazandırıyor.

3.03.2009Gündem
Babylon canlı, heyecanlı

Babylon canlı, heyecanlı

Babylon Mart ayında yine yerli yabancı birçok müzisyeni ağırlıyor.

2.03.2009Gündem
Müziğimiz bol soğanlı bol patlıcanlı

Müziğimiz bol soğanlı bol patlıcanlı

Imam Baildi (İmam Bayıldı) 2005’te kurulmuş Yunanlı bir müzik grubu. Yaptıkları müzik de grubun adına benziyor, malzemesi çeşitli. Elektronik bir Balkan müziği yapıyorlar. Grubu Atinalı Lysandros ve Orestis Falireas kardeşler kurdu. 10 yıldır müzik yapıyorlar. Ülkelerinde konserleriyle, bir de Jay Z, Beastie Boys, Snop Dog şarkılarına yaptıkları remikslerle tanındılar. Ekim 2007’de ilk albümleri çıktı. Albüm haftalarca Yunan müzik listelerinde üst sırada kaldı. Şimdi de Türkiye’de satışa sunuldu.

23.01.2009Kelebek
Süzer’in son numarası: Mica

Süzer’in son numarası: Mica

Süzer Plaza’ya en son Chocolate zamanında gitmiştim. Biliyorsunuz, Chocolate belediye tarafından yıkılmıştı. Bu Süzer Plaza’da (Gökkafes) sanki bir lanet var. Mekanlar bir türlü tutunamıyor. Bir açılıyor, bir kapanıyor, isim, sahip, işletme değiştiriyor. Son olarak Mica Lounge adında yeni bir yer açıldı. Ceylan Pirinççioğlu, Ali Güneş, Baran Süzer gibi müdavimleri var.

25.12.2008Kelebek
Mutlaka yapın

Mutlaka yapın!

Katılın, izleyin, yararlanın, tadın, kullanın, giyin, yarışın, deneyin... Hafta sona ermeden mutlaka yapın...

22.12.2008Kelebek
10 yıllık bar plak şirketi oldu

10 yıllık bar plak şirketi oldu

Beyoğlu Nevizade yakınlarındaki ara sokaklardan birinde, yıllardır kemikleşmiş müdavim kitlesini koruyarak büyüten bir mekan var. İstanbul’un alternatif müzik dinleyen gençlerini ağırlayan Peyote, kiminin her gün uğradığı barı, kiminin ise geceyi son birayla noktaladığı durağı. Yıllardır amatör gruplara sahnesini açan mekanda bugüne kadar pek çok müzisyen pişti.

5.12.2008Kelebek
Festival on Wheels changes its route to eastern Turkey

Festival on Wheels changes its route to eastern Turkey

ISTANBUL - The 14th Festival on Wheels starts today. For the first time in 13 years, the festival won’t stop in Ankara, but invites all cinema and festival-lovers from the capital to Kars instead.

7.11.2008Gündem
Oto Sanayi’ye sanatçı hücumu

Oto Sanayi’ye sanatçı hücumu

Temeli Süleyman Demirel tarafından atılan Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi açıldığı 1975 yılından bu yana çok değişti. Artık kaportacıların, boyacıların ve tamircilerin arasında, heykel, resim, moda vb. tasarım atölyeleri, fotoğraf ve film stüdyoları açıldı. Sanayinin yerlileri genelde alt katlarda. Tamir atölyelerine uygun olmayan üst katları ise müzisyenler, modacılar, ressamlar, heykeltıraşlar, sinemacılar ve tasarımcılar parselledi.

1.11.2008 Kelebek
Antalya’da büyüyen bar Beyoğlu’nun gözde mekanını aldı

Antalya’da büyüyen bar Beyoğlu’nun gözde mekanını aldı

İstanbul Beyoğlu’nun kaliteli gece kulübü Balans geçtiğimiz günlerde el değiştirdi. Antalya’ya dört şubesiyle yayılıp markalaşan Jolly Joker, Balans’ı şemsiyesi altına aldı. Antalya’daki dört Jolly Joker barının kendine özgü bir dekorasyonu var. Antalyalı grubun sahibi Hakan Polat, aynı tarzı İstanbul’daki Balans’a da uyarladı. Yeni ışık ve ses sistemleri kurdular, dekorasyonu değiştirdiler ve eski Balans’ı Jolly Joker Balans yaptılar. Bütün bu dönüşüm için de 1 milyon dolar harcadılar.

10.10.2008Kelebek
Büyükçekmece Gölü’nde büyük kuraklık

Büyükçekmece Gölü’nde büyük kuraklık

"Farkında mısınız, Kuruyoruz!" Türkiye’de kuraklığa dikkat çekmek amacıyla bir yıl önce kurulmuş bir platform. Herhangi bir sivil toplum kuruluşunun ayağı ya da uzantısı değiller ancak etkinliklerinde STK’ları bir araya getirerek ortak çağrılar yapıyorlar.

9.10.2008Kelebek
Türkiye bölünmüş, kültürüne sahip çıkamıyor imajını Frankfurt Kitap Fuarı’nda yıkıyoruz

Türkiye bölünmüş, kültürüne sahip çıkamıyor imajını Frankfurt Kitap Fuarı’nda yıkıyoruz

15-19 Ekim arasında yapılacak Frankfurt Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Türkiye. Uzun süredir hummalı bir çalışma sürüyor. "Bütün Renkleriyle Türkiye" sloganıyla mart ayında tanıtımlara başlandı.

26.09.2008Kelebek
Karaburun’da şenlik yarın

Karaburun’da şenlik yarın

Karaburun Şenliği bu yıl 5. 7-10 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

5.08.2008Ege
İspanya yolcusu

İspanya yolcusu

La Mar de Musicas festivalinin bu yılki konuklarından biri de Banu Zorlu olacak.

1.07.2008Spor Arena
Santral’da şenlik var

Santral’da şenlik var

Bu yıl yedinci kez düzenlenen Efes Pilsen One Love Festival, yeni mekanı Santralistanbul’da yarın başlıyor. İlk gün İngiltere’den Roisin Murphy, Türkiye’den Style-ist / Mabbas, İngiltere’de Hot Chips, Almanya’dan Shantel & Bucovina Club Orkestar, Fransa’dan Yelle gibi dans müziğinin önemli isimleri sahne alacak.

19.06.2008Kelebek
Sahnede Murat söylüyor Ceren çiziyor

Sahnede Murat söylüyor Ceren çiziyor

Fikrini, tarzını müziğe en iyi yansıtan gruplardan biri Baba Zula. Sözleri, ritimleri ve anlattığı hikayeler Anadolu’ya dayanıyor. Aşıklardan feyz alıyorlar ama klasik anlamda türkü söylemiyorlar. Son yıllardaki başarılarını yaptıkları müziğin orijinalliği kadar konserlerdeki enerjiye ve görselliğe de borçlular. Yani Baba Zula’yı evde dinleyebilirsiniz ama onları mutlaka konserde görmelisiniz. Kuru kuru sahneye çıkıp müzik yapmıyorlar çünkü. Murat Ertel (48) seyirciye hikayeler anlatıyor, eşi Ceren Oykut (30) bir yandan duvarlara karakalem resimler çiziyor, grup müzikle kendinden geçiyor, dansözler oynuyor, seyirci bu büyülü dünyaya kapılıp gidiyor.

8.02.2008Kelebek
Hafta sonu ne yapsak

Hafta sonu ne yapsak

Bu hafta sonu için henüz program yapmadıysanız işte size bir kaç öneri....

25.11.2007Gündem
Nil harikalar diyarında

Nil 'harikalar diyarı'nda

Bu hafta sonu için henüz program yapmadıysanız işte size bir kaç öneri....

24.11.2007Gündem
Açılış Patti Smithten

Açılış Patti Smith'ten

İstanbul'un kültür sanat hayatının en hareketli mekanlarından biri olan Babylon , dokuzuncu yılına parlak bir programla giriyor. Sezonun ilk bombası ise Patti Smith.

13.09.2007Gündem
Yaz eğlencesinin en iyi 10 adresi

Yaz eğlencesinin en iyi 10 adresi

Antalya, İstanbul, Bodrum, Çeşme. Yaz aylarında Türkiye’de eğlence, deniz kenarındaki bu adreslerde toplanıyor. Bu konuda dünyanın iddialı ülkelerinden biri olan Türkiye, içinde plaj, restoran, bar gibi birçok mekanı birden barındıran, geceleri ay ışığı altında dans edilen, plaj partileri düzenlenen, ışık gösterileri yapılan, tanınmış DJ’lerin ve şarkıcıların gelip özel gecelerde müzik yaptığı, sambacıların, göbek dansçılarının insanları eğlendirdiği büyük eğlence mekanlarıyla yurtdışından turistleri de çekiyor.

12.07.2007Kelebek
Birgün Gazetesi 4üncü yılını kutladı

Birgün Gazetesi 4'üncü yılını kutladı

Birgün Gazetesi 4. Kuruluş yıldönümünü önceki gece Kuruçeşme Arena'da bir konserlerle kutladı.

19.06.2007Gündem
Nereye gitsek

Nereye gitsek

Bu hatta sonu nereye gideceğinez daha karar vermediniz mi? Ya da önümüzdeki hafta için programınız ne? İstanbul Life dergisi yeni sayısında kapsamlı bir Şehir Rehberi kitapçığı hediye ediyor. İstanbul'daki bütün restoranlar, barlar, kafeler, pastaneler, gece kulüpleri. Adresleri ve haklarında ayrıntılı bilgiler.... Hepsi bu kitapçığın içinde. Bu özel ekte bir de gün gün İstanbul kültür rehberi yer alıyor. İşte İstanbul Life'ın kitapçığından sizin için seçtiklerimiz.

14.06.2007Kelebek
Baba Zula, Babylonda

Baba Zula, Babylon'da

Dünyanın dört bir yanından sıkı bir hayran kitlesine sahip olan Baba Zula geçtiğimiz yaz Avrupanın önemli festivallerinde sahne aldı.

14.05.2007Kelebek
21:30 Baba Zula konser

21:30 "Baba Zula" konser

Müziklerine getirdikleri görsel boyut, özellikle de kullandıkları canlı çizim tekniği ve konuk dansözleriyle ilgi çeken grup yine sevilen parçalarından oluşan ve sürpriz konukların da yer alacağı bir performans ile dinleyenlerinin karşısında olucak. Dünyanın dört bir yanından sıkı bir hayran kitlesine sahip olan Baba Zula bu akşam Bablyon'da...

21.03.2007Gündem
23:00 Baba Zula Konser

23:00 Baba Zula Konser

Dünyanın dört bir yanından sıkı bir hayran kitlesine sahip olan Baba Zula Babylon sahnesinde.Geçtiğimiz yaz Venn, Arezzo Wave, Klinkende Munt gibi Avrupanın önemli festivallerinde sahne alan grup Danimarka’dan yola çıkıp İsveç’de noktaladıkları turne de dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

2.02.2007Kelebek
Konsere gitmeden olmaz diyorsanız

Konsere gitmeden olmaz diyorsanız

Hafta sonu gecelerini "sıkı" bir konserde değerlendirmek isteyenlerdenseniz işte size bir kaç öneri.

2.02.2007Gündem
Bu film Baba Zula için bir armağan

Bu film Baba Zula için bir armağan

Muğlalı bir dondurmacının hikayesini anlatan ve haftalardır üzerinde yazılıp çizilen film Dondurmam Gaymak, dün sonunda vizyona girdi. Filmi çok uzun süredir bekliyorduk ama Doublemoon etiketiyle çıkan soundtrack’i aylardır müzik marketlerde satılıyor.

24.11.2006Kelebek
Şimdi Stuttgart sona erdi

Şimdi Stuttgart sona erdi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Stuttgart Türk-Alman Forumu işbirliğiyle düzenlenen “Şimdi Stuttgart” festivali, Stuttgart sanat çevrelerine yaşattığı yoğun bir haftanın ardından 29 Kasım'da sona erdi.22 Kasım'da başlayan “Şimdi Stuttgart“, 8 gün boyunca 14 farklı festival mekânında 30’un üzerinde etkinlik ile sanatseverlerle buluştu.

29.11.2005Gündem
Türk sanatı Stuttgartta

Türk sanatı Stuttgart'ta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 2004 yılında Berlin’de başlattığı sanat etkinlikleri dizisine, 22–29 Kasım 2005 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek “Şimdi Stuttgart” festivali ile devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Stuttgart Türk-Alman Forumu işbirliğiyle düzenlenen Şimdi Stuttgart Festivali TC Dışişleri Bakanlığı ve Kulturstiftung des Bundes’ destekleriyle gerçekleşiyor.

17.11.2005Kelebek
İspanya’da Türk rüzgárı

İspanya’da Türk rüzgárı

İspanya’da Türk müziğine ilgi artıyor. Sezen Aksu ve Türk gruplarının temmuz ayında İspanya’da düzenlenen ‘La Mar de Musicas’ festivali kapsamında verdikleri konserlerle başlayan bu akım, ‘Turquia’ albümüyle sürüyor.Geçen temmuz ayında İspanya’nın Cartagena kentinde düzenlenen ‘La Mar de Musicas’ festivali kapsamında konserler veren Sezen Aksu, Mercan Dede, Baba Zula gibi Türk müzisyenlerini İspanyollar unutamadı.

9.11.2005Kelebek
Doublemoon dünya müziğinde Avrupa’da ilk 10’a girdi

Doublemoon dünya müziğinde Avrupa’da ilk 10’a girdi

Bu yıl 26-30 Ekim tarihlerinde İngiltere’nin New Castle şehrinde gerçekleşecek dünya müziklerinin buluştuğu en büyük fuar olan WOMEX’in (World Music Expo) öncesinde, Doublemoon’un Avrupa’da dünya müziği alanında en iyi 10 plak şirketi arasında olduğu açıklandı.

22.10.2005Gündem
Kaşık ve tanburu rock ile harmanladılar

Kaşık ve tanburu rock ile harmanladılar

Baba Zula, hem sözlerde, hem de müzikte kara mizahı öne çıkaran bir rock grubu! Fatih Akın’ın son filmi ‘İstanbul Hatırası’nda da iki parçalarıyla yer alan sıra dışı grup, saz, tanbur, darbuka, def, kaşık, bendir gibi geleneksel enstrümanları elektronik sosla birleştirdikleri, sahne şovlarında dansöze yer verdikleri müziklerini anlattılar.

13.09.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Dinçkök otelci oldu

Ayşegül Dinçkök, yakın arkadaşları Melek Manisalı, Füsun Yönder ve Fügen Başarır ile birlikte Maki Otel’in işletmeciliğini üstlendi.

30.04.2009

Patti ve konser kıroları

Beyoğlu Büyükparmakkapı Sokak’ta hızlı adımlarla yürüyorum.

Klasik ramazan tenhalığı var Beyoğlu’nda.

28.09.2007

Kenan’ın sırrı

Şu hiçbir şeyin satmadığı, konserlerin dolmadığı, milletin kan ağladığı dönemde kariyerinin belki de en parlak dönemini yaşayan biri var.

3.08.2007

Aç karnına bir dilim Mehmet Öz

Mevsimlerden Mehmet Öz mevsimi. Kendisi yeni bir kitap çıkardığı için hangi gazeteyi karıştırıp hangi televizyon kanalını açsanız bir yerlerden pörtlüyor bu meşhur kalp cerrahı.

28.06.2007

Yassu Maria!

Yarışan üç şarkı vardı, üçü de birbirinden alışıldık. Bunlardan biri kazandı. İki erkek ve bir kadın yarışıyordu; kalçasını en fazla sallayan erkek kazandı.

9.03.2007

Merzifon’dan Pire’ye

BUGÜN Ankara’nın İstanbul’a duyduğu nefret konusunu sürdürecektim ama, dünkü "Hürriyet"te okuduğum iki ayrı yazıdan dolayı bunu gelecek haftaya erteliyorum.

3.11.2006

Zulada İiiistanbuuuul!

ŞİMDİ şu satırları yazarken, harikuláde "Baba Zula"nın rock başyapıtını dinliyorum.

1.11.2006

Kapadokya koşuyor

HER yıl Kapadokya Dağ Bisikleti Yarışları’nı düzenleyen Ürgüp Belediyesi iki ay önce, 2007 Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın Ürgüp’te yapılması için Avrupa Bisiklet Birliği’ne teklif götürmüş.

8.06.2006

Stuttgart’ta küreselleştim de duruldum

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, Türkiye’de sanat ortamında neler olduğunu özetlemek için ülke dışında ‘Şimdi’ adı altında bir festivalin yolunu açmıştı geçen sene Berlin’de.

25.11.2005