EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Baba Zula

Baba Zula ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baba Zula haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 388 Baba Zula haberi bulunmuştur.

Baba Zula Haberleri

Birgün Gazetesi 4üncü yılını kutladı

Birgün Gazetesi 4'üncü yılını kutladı

Birgün Gazetesi 4. Kuruluş yıldönümünü önceki gece Kuruçeşme Arena'da bir konserlerle kutladı.

19.06.2007Gündem
Yaz eğlencesinin en iyi 10 adresi

Yaz eğlencesinin en iyi 10 adresi

Antalya, İstanbul, Bodrum, Çeşme. Yaz aylarında Türkiye’de eğlence, deniz kenarındaki bu adreslerde toplanıyor. Bu konuda dünyanın iddialı ülkelerinden biri olan Türkiye, içinde plaj, restoran, bar gibi birçok mekanı birden barındıran, geceleri ay ışığı altında dans edilen, plaj partileri düzenlenen, ışık gösterileri yapılan, tanınmış DJ’lerin ve şarkıcıların gelip özel gecelerde müzik yaptığı, sambacıların, göbek dansçılarının insanları eğlendirdiği büyük eğlence mekanlarıyla yurtdışından turistleri de çekiyor.

12.07.2007Kelebek
Açılış Patti Smithten

Açılış Patti Smith'ten

İstanbul'un kültür sanat hayatının en hareketli mekanlarından biri olan Babylon , dokuzuncu yılına parlak bir programla giriyor. Sezonun ilk bombası ise Patti Smith.

13.09.2007Gündem
Nil harikalar diyarında

Nil 'harikalar diyarı'nda

Bu hafta sonu için henüz program yapmadıysanız işte size bir kaç öneri....

24.11.2007Gündem
Hafta sonu ne yapsak

Hafta sonu ne yapsak

Bu hafta sonu için henüz program yapmadıysanız işte size bir kaç öneri....

25.11.2007Gündem
Sahnede Murat söylüyor Ceren çiziyor

Sahnede Murat söylüyor Ceren çiziyor

Fikrini, tarzını müziğe en iyi yansıtan gruplardan biri Baba Zula. Sözleri, ritimleri ve anlattığı hikayeler Anadolu’ya dayanıyor. Aşıklardan feyz alıyorlar ama klasik anlamda türkü söylemiyorlar. Son yıllardaki başarılarını yaptıkları müziğin orijinalliği kadar konserlerdeki enerjiye ve görselliğe de borçlular. Yani Baba Zula’yı evde dinleyebilirsiniz ama onları mutlaka konserde görmelisiniz. Kuru kuru sahneye çıkıp müzik yapmıyorlar çünkü. Murat Ertel (48) seyirciye hikayeler anlatıyor, eşi Ceren Oykut (30) bir yandan duvarlara karakalem resimler çiziyor, grup müzikle kendinden geçiyor, dansözler oynuyor, seyirci bu büyülü dünyaya kapılıp gidiyor.

8.02.2008Kelebek
Santral’da şenlik var

Santral’da şenlik var

Bu yıl yedinci kez düzenlenen Efes Pilsen One Love Festival, yeni mekanı Santralistanbul’da yarın başlıyor. İlk gün İngiltere’den Roisin Murphy, Türkiye’den Style-ist / Mabbas, İngiltere’de Hot Chips, Almanya’dan Shantel & Bucovina Club Orkestar, Fransa’dan Yelle gibi dans müziğinin önemli isimleri sahne alacak.

19.06.2008Kelebek
İspanya yolcusu

İspanya yolcusu

La Mar de Musicas festivalinin bu yılki konuklarından biri de Banu Zorlu olacak.

1.07.2008Spor Arena
Karaburun’da şenlik yarın

Karaburun’da şenlik yarın

Karaburun Şenliği bu yıl 5. 7-10 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

5.08.2008Ege
Türkiye bölünmüş, kültürüne sahip çıkamıyor imajını Frankfurt Kitap Fuarı’nda yıkıyoruz

Türkiye bölünmüş, kültürüne sahip çıkamıyor imajını Frankfurt Kitap Fuarı’nda yıkıyoruz

15-19 Ekim arasında yapılacak Frankfurt Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Türkiye. Uzun süredir hummalı bir çalışma sürüyor. "Bütün Renkleriyle Türkiye" sloganıyla mart ayında tanıtımlara başlandı.

26.09.2008Kelebek
Büyükçekmece Gölü’nde büyük kuraklık

Büyükçekmece Gölü’nde büyük kuraklık

"Farkında mısınız, Kuruyoruz!" Türkiye’de kuraklığa dikkat çekmek amacıyla bir yıl önce kurulmuş bir platform. Herhangi bir sivil toplum kuruluşunun ayağı ya da uzantısı değiller ancak etkinliklerinde STK’ları bir araya getirerek ortak çağrılar yapıyorlar.

9.10.2008Kelebek
Antalya’da büyüyen bar Beyoğlu’nun gözde mekanını aldı

Antalya’da büyüyen bar Beyoğlu’nun gözde mekanını aldı

İstanbul Beyoğlu’nun kaliteli gece kulübü Balans geçtiğimiz günlerde el değiştirdi. Antalya’ya dört şubesiyle yayılıp markalaşan Jolly Joker, Balans’ı şemsiyesi altına aldı. Antalya’daki dört Jolly Joker barının kendine özgü bir dekorasyonu var. Antalyalı grubun sahibi Hakan Polat, aynı tarzı İstanbul’daki Balans’a da uyarladı. Yeni ışık ve ses sistemleri kurdular, dekorasyonu değiştirdiler ve eski Balans’ı Jolly Joker Balans yaptılar. Bütün bu dönüşüm için de 1 milyon dolar harcadılar.

10.10.2008Kelebek
Oto Sanayi’ye sanatçı hücumu

Oto Sanayi’ye sanatçı hücumu

Temeli Süleyman Demirel tarafından atılan Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi açıldığı 1975 yılından bu yana çok değişti. Artık kaportacıların, boyacıların ve tamircilerin arasında, heykel, resim, moda vb. tasarım atölyeleri, fotoğraf ve film stüdyoları açıldı. Sanayinin yerlileri genelde alt katlarda. Tamir atölyelerine uygun olmayan üst katları ise müzisyenler, modacılar, ressamlar, heykeltıraşlar, sinemacılar ve tasarımcılar parselledi.

1.11.2008Kelebek
Festival on Wheels changes its route to eastern Turkey

Festival on Wheels changes its route to eastern Turkey

ISTANBUL - The 14th Festival on Wheels starts today. For the first time in 13 years, the festival won’t stop in Ankara, but invites all cinema and festival-lovers from the capital to Kars instead.

7.11.2008Gündem
10 yıllık bar plak şirketi oldu

10 yıllık bar plak şirketi oldu

Beyoğlu Nevizade yakınlarındaki ara sokaklardan birinde, yıllardır kemikleşmiş müdavim kitlesini koruyarak büyüten bir mekan var. İstanbul’un alternatif müzik dinleyen gençlerini ağırlayan Peyote, kiminin her gün uğradığı barı, kiminin ise geceyi son birayla noktaladığı durağı. Yıllardır amatör gruplara sahnesini açan mekanda bugüne kadar pek çok müzisyen pişti.

5.12.2008Kelebek
Mutlaka yapın

Mutlaka yapın!

Katılın, izleyin, yararlanın, tadın, kullanın, giyin, yarışın, deneyin... Hafta sona ermeden mutlaka yapın...

22.12.2008Kelebek
Süzer’in son numarası: Mica

Süzer’in son numarası: Mica

Süzer Plaza’ya en son Chocolate zamanında gitmiştim. Biliyorsunuz, Chocolate belediye tarafından yıkılmıştı. Bu Süzer Plaza’da (Gökkafes) sanki bir lanet var. Mekanlar bir türlü tutunamıyor. Bir açılıyor, bir kapanıyor, isim, sahip, işletme değiştiriyor. Son olarak Mica Lounge adında yeni bir yer açıldı. Ceylan Pirinççioğlu, Ali Güneş, Baran Süzer gibi müdavimleri var.

25.12.2008Kelebek
Müziğimiz bol soğanlı bol patlıcanlı

Müziğimiz bol soğanlı bol patlıcanlı

Imam Baildi (İmam Bayıldı) 2005’te kurulmuş Yunanlı bir müzik grubu. Yaptıkları müzik de grubun adına benziyor, malzemesi çeşitli. Elektronik bir Balkan müziği yapıyorlar. Grubu Atinalı Lysandros ve Orestis Falireas kardeşler kurdu. 10 yıldır müzik yapıyorlar. Ülkelerinde konserleriyle, bir de Jay Z, Beastie Boys, Snop Dog şarkılarına yaptıkları remikslerle tanındılar. Ekim 2007’de ilk albümleri çıktı. Albüm haftalarca Yunan müzik listelerinde üst sırada kaldı. Şimdi de Türkiye’de satışa sunuldu.

23.01.2009Kelebek
Babylon canlı, heyecanlı

Babylon canlı, heyecanlı

Babylon Mart ayında yine yerli yabancı birçok müzisyeni ağırlıyor.

2.03.2009Gündem
Soruyu bil, davetiyeyi kazan

Soruyu bil, davetiyeyi kazan

Hürriyet.com.tr, okuyucularına Babylon’da gerçekleşecek Baba Zula konseri için davetiye kazandırıyor.

3.03.2009Gündem
Babylonda Mart ayı

Babylon'da Mart ayı

Konser merkezi Babylon, Mart ayı boyunca kültürlerarası bir anlayışla müzikseverlere farklı bakış açılarının toplandığı düzenli ve zengin bir program sunuyor. İşte Babylon'un Mart ayı takvimi...

13.03.2009Gündem
Babylon

Babylon

Babylon Nisan ayının açılış etkinliğini tüm zamanların en iyi caz müzisyenlerinden Ron Carter ile yapıyor.

27.03.2009Seyahat
Int’l shorts in film fest

Int’l shorts in film fest

ISTANBUL - Future Shorts, the London-based short film festival, comes to Turkey for the first time this year as part of the 28th International Istanbul Film Festival that started this weekend. The festival will host 13 films from seven countries

6.04.2009Gündem
Babylon Nisan takvimi

Babylon Nisan takvimi

Konser merkezi Babylon, kültürlerarası bir anlayışla müzikseverlere farklı bakış açılarının toplandığı düzenli ve zengin bir program sunuyor. İşte Babylon'un Nisan ayı takvimi...

22.04.2009Gündem
20 yılda 2 bin konser yaptı hedefi 30 milyon dolara çıkardı

20 yılda 2 bin konser yaptı hedefi 30 milyon dolara çıkardı

Türkiye’ye birçok ünlü sanatçı ve grubu getiren Pozitif Müzik A.Ş., bugüne kadar 2 bine yakın konser düzenledi. Efes Pilsen Blues Festivali, Akbank Caz Festivali ve Rock’n Coke gibi organizasyonlara imza atan şirket ortakları Cem Yegül, Mehmet Uluğ ve Ahmet Uluğ Pozitif’in yıl sonu ciro hedefini de 30 milyon dolara çıkardı.

17.05.2009Ekonomi
Rock’ın şölen ateşi FOÇA’da yanacak

Rock’ın şölen ateşi FOÇA’da yanacak

Poem Organizasyon’un dört yıldır Balıkesir Zeytinli’de düzenlediği Zeytinli Rock Festivali, bu yıl Foça’ya taşınıyor. Daha önce Zeytinli’nin plajında yapılan festivalde altyapı zorluğu olduğundan yer değişimine karar verildi. Rock Tatili Foça adı altında 13-16 Ağustos tarihleri arasında Foça’da büyük bir yarımada olan İngiliz Burnu’nda yapılacak. Bir ucundan diğer ucuna yaklaşık yarım saatte yürünebilen bu dev festival alanında sadece müzik dinlemek isteyenler değil, tatilciler de aradıkları her şeyi bulacak.

2.08.2009Kelebek
Yargılanmadan ölme

Yargılanmadan ölme

Rock Tatili Foça'da konserler hız kesmiyor. Festivalin ikinci günündeki Duman performansının ardından sıra Mor ve Ötesi, Yasemin Mori ve Kurban'daydı. Hem sahnedeki gruplar hem de alandaki gençler, şiddetli lodosa inat eğlenmeyi bildi.

16.08.2009Gündem
Fransadan Ara Gülere onur madalyası

Fransa'dan Ara Güler'e onur madalyası

Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, ''Fransa'da Türkiye Mevsimi'' etkinlikleri kapsamında fotoğraf sanatçısı Ara Güler'e 8 Eylülde ''Vermeil Madalyası'' takdim edecek. Aynı madalya, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'a da Ekim ayında sunulacak.

7.09.2009Spor Arena
Paris Techno Paradeda Türk rüzgarı

"Paris Techno Parade"da Türk rüzgarı

11. "Paris Techno Parade" etkinliğinde bu yıl Türk rüzgarı esti.

20.09.2009Kelebek
Türkiyenin Madonnası

Türkiye'nin Madonnası

Fransa'da sahneye çıkan Sezen Aksu geceye damgasını vurdu.Fransa'da devam eden ''Türkiye Mevsimi'' kapsamında düzenlenen ''Ramazan Geceleri'' etkinlikleri ünlü Chatelt Tiyatrosu'nda sona erdi.

23.09.2009Gündem
Barcelonanın konuk kenti İstanbul

Barcelona'nın konuk kenti İstanbul

İspanya'nın doğusundaki Barcelona kentinde yapılan "La Merce" festivali kapsamında, Türk kültür ve sanatına ilişkin düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü.

24.09.2009Gündem
İstanbul, Barcelonaya misafir oldu

İstanbul, Barcelona'ya misafir oldu

Barcelona'daki La Merce Festivali'nde konuk kent olarak "İstanbul" yer aldı.

24.09.2009Gündem
DJ Gülbahar Kültür

DJ Gülbahar Kültür

Balans Jolly Joker
30 Eylül 2009
21:00

28.09.2009Seyahat
BabaZula feat.Dr.Das

BabaZula feat.Dr.Das

30 Eylül 2009 Çarşamba / 21:30
Asian Dub Foundation'ın kurucularından Dr Das, Baba Zula ile birlikte

28.09.2009Kelebek
Commercial Party

Commercial Party

SHE
2 Ekim 2009

30.09.2009Seyahat
Festivalciler müziğe doyacak

Festivalciler müziğe doyacak

46'ıncı Uluslararası Antalya Altın Portakal film festivalinde müziğe ve sergilere doyacaksınız

2.10.2009Gündem
Galip Dede’nin hazineleri

Galip Dede’nin hazineleri

İstanbul İstiklal Caddesi’nin bitiminde, Tünel Meydanı’ndan Kuledibi’ne inen yolun adı Galip Dede Caddesi. İsmi, Türk tasavvuf edebiyatının zirvesi olan Şeyh Galip’ten gelme. Çünkü Hüsn-ü Aşk’ın büyük yazarının mezarı, yolun girişinde solda bulunan Galata Mevleviha- nesi’nde yer alıyor. Yenikapı Mevlevihanesi’nde “Dedelik” mertebesine ulaşan Şeyh Galip, 1791-1799 yılları arasında Galata’nın postnişini olmuştu. O halde “Gâh kar yağıyordu, gâh karanlık” sözlerinin sahibi olan Şeyh Galip’ten, “Cânan mısın belâ mısın âşub-ı can mısın / Ey bi amân gayrı elinden aman senin” dizelerini terennüm ederek girelim Galip Dede Caddesi’ne...

23.10.2009Seyahat
Galip Dede’nin hazineleri

Galip Dede’nin hazineleri

İstanbul İstiklal Caddesi’nin bitiminde, Tünel Meydanı’ndan Kuledibi’ne inen yolun adı Galip Dede Caddesi. İsmi, Türk tasavvuf edebiyatının zirvesi olan Şeyh Galip’ten gelme

24.10.2009Seyahat

Zeynep Tanbay 10'uncu yılında

Zeynep Tanbay Dans Projesi 2009 - 2010 sezonunda 10'uncu yılını kutluyor.

4.12.2009Gündem
Trainspotting Tiyatro Sahnesinde

Trainspotting Tiyatro Sahnesinde

Semaver Kumpanya 2005-2006 sezonunda sahnelediği ve büyük ilgi gören oyunu “Trainspotting”'i yoğun istek üzerine yeniden sahneye taşıyor ve ardından Paris'e turneye gidiyor.

10.12.2009Gündem
Trainspotting sahnede

Trainspotting sahnede

Trainspotting yoğun istek üzerine yeniden sahneye taşınıyor ve ardından Paris'e turneye gidiyor.

12.12.2009Gündem
Baba Zula

Baba Zula

28 Ocak 2010 Perşembe / 21:30
Dünyanın dört bir yanından sıkı bir hayran kitlesine sahip olan Baba Zula Babylon'da.

25.01.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Aç karnına bir dilim Mehmet Öz

Mevsimlerden Mehmet Öz mevsimi. Kendisi yeni bir kitap çıkardığı için hangi gazeteyi karıştırıp hangi televizyon kanalını açsanız bir yerlerden pörtlüyor bu meşhur kalp cerrahı.

28.06.2007

Kenan’ın sırrı

Şu hiçbir şeyin satmadığı, konserlerin dolmadığı, milletin kan ağladığı dönemde kariyerinin belki de en parlak dönemini yaşayan biri var.

3.08.2007

Patti ve konser kıroları

Beyoğlu Büyükparmakkapı Sokak’ta hızlı adımlarla yürüyorum.

Klasik ramazan tenhalığı var Beyoğlu’nda.

28.09.2007

Dinçkök otelci oldu

Ayşegül Dinçkök, yakın arkadaşları Melek Manisalı, Füsun Yönder ve Fügen Başarır ile birlikte Maki Otel’in işletmeciliğini üstlendi.

30.04.2009