EKSTRA
MENÜ

Baba Zula

Baba Zula ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baba Zula haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 388 Baba Zula haberi bulunmuştur.

Baba Zula Haberleri

Olmaz böyle şey yoksa rüya mı

Olmaz böyle şey yoksa rüya mı?

Tam artık, “Popüler müziğimizin geçmişinden CD filan zor, olsa olsa dijital şarkı/albüm çıkar” demekteydik ki Ossi Müzik bir sürpriz daha yaptı ve ‘En İyileriyle’ dizisine eşsiz bir halka daha ekledi: Yeşim.

12.05.2017Keyif
BaBa Zula 27 Nisan’da Londra’ya geliyor

BaBa Zula 27 Nisan’da Londra’ya geliyor

BaBa Zula, 27 Nisan Perşembe günü Londra’nın Fulham semtindeki Under The Bridge’de konser verecek.

6.04.2017Dünya
Anadolu kadınları olmasaydı  ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Anadolu kadınları olmasaydı ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu, müzik yaşamında 47 yılı geride bırakan Sabahat Akkiraz yeni albümünde ‘ustaları’ ve ‘dostlarıyla’ kayda girdi. Türkülerini Arif Sağ’dan Bedük’e uzanan geniş bir sanatçı yelpazesindeki 14 müzisyenle seslendirdi. Salı akşamı dostlarıyla sahne alacak olan Akkiraz, albümü kendisine eşlik eden müzisyenlerden Aylin Aslım’a anlattı...

23.03.2017Kitap Sanat
Alternatif Türkçe müzik keşfetmek isteyenlere: Lokalize

Alternatif Türkçe müzik keşfetmek isteyenlere: Lokalize

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Studio’da Ocak ayından bu yana samimi konserler düzenleniyor. Lokal müzik sahnesinin hem eskiden tanıdığımız hem de genç isimleri, ‘Lokalize’ adlı konserler serisinde buluşuyor.

9.03.2017Keyif
Çift jokerli bir el

Çift jokerli bir el

90’ların en nitelikli, en sağlam, kalplerin en derinine basılmış isimlerindendir Mirkelam. Bir akşam kendisini (tabir çok caiz) “Her gece, her gece...” diyerek yollara vurduğundan beri çok seviliyor/sayılıyor.

3.03.2017Keyif
Bir baba bir de zula

Bir baba bir de zula

Baba Zula tarih yazıyor. 20 yıllık kariyerlerinin hem çok sağlam hem de çok renkli özeti ‘XX’ adlı albüm (hem CD hem de LP olarak) yurtdışında yayımlandı. Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan bu albüm gayet iyi satmaktaymış. Eleştirmenlerin büyük bir kısmı tarafından da övgülere boğuldu.

17.02.2017Keyif
Yeni isimler Salonda buluşuyor

Yeni isimler Salon'da buluşuyor

Salon, Ocak ayının ikinci haftası itibarıyla baharı müjdeleyen Nisan ayı da dahil olmak üzere kendi kulvarında başarılarıyla isimlerini duyurmuş ve haklı bir yer edinmiş olan birçok müzisyen ve grubun yanı sıra, müzikle tanıştıkları günden bu yana üretimlerini sürdüren ve gelecek vaat eden sanatçıları da sahnesinde ağırlayacak.

27.12.2016Keyif
İstanbulda iptal olan etkinlikler hangileri

İstanbul'da iptal olan etkinlikler hangileri?

10 Aralık günü İstanbul'da gerçekleşen üzücü saldırı nedeniyle pek çok etkinlik ertelendi.

13.12.2016Keyif
Baba Zula Paris’te konser verdi

Baba Zula Paris’te konser verdi

Yeni Albümleri ‘Do Not Obey’ (İtaat Etme) ile dünyaya açılan ‘Baba Zula’, ilk konserini Fransa’nın başkenti Paris’te verdi.

13.11.2016Magazin
Pera 64’te geçici radyo istasyonu kuruyor

Pera 64’te geçici radyo istasyonu kuruyor

Red Bull Music Academy (RBMA) Radio 11-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Pera’nın proje alanı Pera 64’te geçici bir radyo istasyonu kuracak. Dijital olarak tüm dünyaya yayın yapacak olan RBMA Radio Istanbul, 10 günde 70 sanatçı, 60 radyo programı, 6 paralel etkinlik ve 8 canlı stüdyo performansına sahne olacak

26.10.2016Teknoloji
Seyyal Taner: Müziğin de organiği daha değerli

Seyyal Taner: Müziğin de organiği daha değerli

Türk pop-rock müziğinin efsane şarkıcısı Seyyal Taner'i sayfalarımızda görmekten gurur duyuyoruz.

24.10.2016Kampüs
Bu sese kulak ver

Bu sese kulak ver

Tüm dünyadan müziğe yön veren isimler tarafından oluşturulan özel içeriğiyle yayın yapan, yeni keşifler yapmak isteyen ya da takip ettiği müzik janrlarında derinleşmek isteyenlere pek çok alternatif sunan Red Bull Music Academy (RBMA) Radio 11-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Pera’nın proje alanı Pera 64’te geçici bir radyo istasyonu kuracak. Dijital olarak tüm dünyaya yayın yapacak olan RBMA Radio Istanbul, 10 günde 70 sanatçı, 60 radyo programı, 6 paralel etkinlik ve 8 canlı stüdyo performansına sahne olacak ve yayınları www.rbmaradio.com/istanbul adresinden dinlenebilecek. Bu özel radyonun atmosferini koklamak isteyenler ise Şişhane’deki Pera 64’e uğrayabilecek.

12.10.2016Keyif
Zorlu PSMden yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

Zorlu PSM'den yeni festival: MIX- Sesler arası bir deneyim

Zorlu PSM sezona müzik sahnesinin en etkileyici isimlerinin bir araya geldiği yeni bir festival ile başlıyor. 30 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan iki günlük müzik maratonu; plak pazarı, bitpazarı ve sergilerle de tam bir festival ortamı sunacak.

5.09.2016Keyif
Bir ‘rock’n roll tatili’nden manzaralar: Zeytinli Rock Festivali

Bir ‘rock’n roll tatili’nden manzaralar: Zeytinli Rock Festivali

Olaylar 24-28 Ağustos arasında beş geceye yayılarak Edremit Körfezi’nin mütevazı tatil beldesi Zeytinli’de gelişti sevgili okuyucu... Memleketin dört bir köşesinden akıp gelen, çoğu siyah tişörtlü, hatırı sayılır bölümü uzun saçlı, yaşları büyük ölçüde 18-25 arasında değişen onbinlerce genç insan, Kazdağları’nın gölgesinde kilometrelerce uzanan sahilde, ‘rock’n roll bir tatil’e koştu. 2016 model Zeytinli Rock Festivali, nam-ı diğer ‘Törkiş Woodstock’ böyle başladı...

3.09.2016Keyif
Zeytinli Rock Festivaline geri sayım başladı

Zeytinli Rock Festivali'ne geri sayım başladı

Geçtiğimiz sene toplam 100 binden fazla müzikseveri buluşturarak izleyici rekoru kırmayı başaran Zeytinli Rock Festivali, bu yıl 25-28 Ağustos tarihleri arasında yine Dalyan Sahili'nde gerçekleşecek. Bu sene Athena, Duman, Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Mor ve Ötesi, Manga ve Model gibi pek çok grup Zeytinli Rock Festivali'nde müzikseverlerle buluşacak.

16.05.2016Keyif
30 yıl geçti ama radyasyon hâlâ sızıyor

30 yıl geçti ama radyasyon hâlâ sızıyor

Bugün Çernobil nükleer felaketinin yıldönümü. Greenpeace’in raporuna göre, dünyanın gördüğü bu en kötü felaket olmasına rağmen halen bir çözüm bulunamadı.

26.04.2016Gündem
İstanbul Berlin’e geldi

İstanbul Berlin’e geldi

Berlin’e bir nevi Boğaz havası veren Spree nehri kenarında pazar akşamı tam bir İstanbul Boğazı havası esti.

4.04.2016Avrupa
Aşkları sırtından vuran şarkılar

Aşkları sırtından vuran şarkılar

Karma albüm yapma konusunda çok iyi değilizdir. Hatta iyi olmak bir yana, bayağı kötüyüz de denilebilir. Popüler müziğin başlangıç yıllarından beri böyledir bu. Karma albüm yapmaktan anladığımız genellikle şu: Daha evvel yapılmış ve her biri ayrı bir sound ya da hali temsil eden şarkılardan rastgele bir avuç alıp albüme doldurmak.

18.03.2016Keyif
Ankara geceleri bambaşka

Ankara geceleri bambaşka!

Kızılay’dan Tunalı’ya kadar barları şöyle bir gezdiğinizde göreceksiniz: Ankara tam bir rock'n roll şehri!

10.12.2015Keyif
Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’da 18’incisi düzenlenen Guanajuato Film Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Festivalde Türkiye’den 19’u uzun metrajlı toplam 56 film gösterilecek. Ana yarışma jürisindeki isimlerden biri de Melisa Sözen.

22.07.2015Keyif
‘Baba ve Piç’ İtalya sanhesinde

‘Baba ve Piç’ İtalya sanhesinde

Sanat ve tarihin başkenti Floransa’daki Rifredi Tiyatrosu, Tarkan, Sezen Aksu ve Baba Zula şarkılarının eşlik ettiği, ezan sesinin duyulduğu, aşurelerin pişirilip tarifinin verildiği, Türk ve Ermeni mutfağının vazgeçilmez lezzetleriyle sofraların kurulduğu bir temsile; ‘Baba ve Piç’e ev sahipliği yaptı.

6.03.2015Avrupa
Elif Şafakın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı

Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı

Eserleri 30’un üzerinde dile çevrilen dünyaca ünlü Yazar Elif Şafak’ın Türkiye’de çok tartışılan “Baba ve Piç” adlı romanı İtalya’da tiyatroya uyarlandı. Serra Yılmaz’ın da başrollerinde yer aldığı, kapalı gişe oynanan gösterinin Floransa’daki prömiyeri büyük ilgi gördü.

5.03.2015Keyif
Brenna MacCrimmon İstanbulda konser verecek

Brenna MacCrimmon İstanbul'da konser verecek

Balkan türkülerinin Kanadalı yorumcusu Brenna MacCrimmon 13 Aralık'ta Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Attila İlhan Salonu'nda konser verecek.

16.11.2014Avrupa
Babazula Japonyanın birincisi

Babazula Japonya'nın birincisi!

Geçtiğimiz ay yeni albümleri '34 Oto Sanayi' ile Japonya'da büyük ilgi gören Baba Zula, kısa sürede ülkede 'en çok satanlar' listesinin 1 numarası oldu.

15.10.2014Keyif
Tam 32 sene evden dışarı çıkartılmamış engelliler tanıdım

Tam 32 sene evden dışarı çıkartılmamış engelliler tanıdım

Keşke o sabah, siz de orada olsaydınız...Benim gördüklerimi siz de görebilseydiniz...Siz de benim gibi ağlarken gülmeye başlayabilirdiniz...

Zeytinli Rock Festivalinde bu sene dev isimler çalıyor

Zeytinli Rock Festivali'nde bu sene dev isimler çalıyor

Dört yıl ara veren ve bu sene yeniden düzenlenen Zeytinli Rock Festivali’nin son grubu Duman oldu. Topluluk, 30 Ağustos Cumartesi gecesi Zeytinli Dalyan Sahili’nde çalacak.

4.08.2014Keyif
Manu Chao Ekşi Fest için geliyor

Manu Chao 'Ekşi Fest' için geliyor

Türkiye'de sağlam bir dinleyici kitlesi olan Manu Chao, La Ventura 2014 Turnesi kapsamında 21 Haziran Cumartesi günü, Life Park’ta düzenlenecek olan Ekşi Fest'te sahne alacak.

12.06.2014Keyif
Ekşi Fest 2014

Ekşi Fest 2014

Ekşi Sözlük'ün 2011'den beri her sene gerçekleştirdiği festival bu sene daha canlı!

1.06.2014Etkinlikler
Cannesda Soma için saygı duruşu

Cannes'da Soma için saygı duruşu

Türk sinemasının 100. yılı nedeniyle Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil tarafından Cannes'da dünya sinemasının temsilcilerine resepsiyon verildi.

20.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

YENİ SEZONDA NELER BEKLİYOR BİZİ?

Bayram ve uzun tatiller sonrası kitleler okul ve işe geri dönüş yapınca ister istemez herkesin morallerinde bir nebze düşüş oluyor.

30.09.2016

Moda Haftası’na dair son havadisler

İstanbul Moda Haftası ya da resmi adıyla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul son yıllarda hep ülkede yaşanan ağır gündemin kurbanı oluyordu.

29.09.2016

Evet, sen bir magazin figürüsün Caner!

Ev aksesuvarları satan bir mağazadan alışveriş ederken görüntülenen Caner Erkin, “Ben futbolcuyum, magazin figürü değil” diye isyan etmiş...

28.09.2016

Bir ‘rock’n roll tatili’nden manzaralar

Olaylar 24-28 Ağustos arasında beş geceye yayılarak Edremit Körfezi’nin mütevazı tatil beldesi Zeytinli’de gelişti sevgili okuyucu... Memleketin dört bir köşesinden akıp gelen, çoğu siyah tişörtlü, hatırı sayılır bölümü uzun saçlı, yaşları büyük ölçüde 18-25 arasında değişen onbinlerce genç insan, Kazdağları’nın gölgesinde kilometrelerce uzanan sahilde, ‘rock’n roll bir tatil’e koştu. 2016 model Zeytinli Rock Festivali, nam-ı diğer ‘Törkiş Woodstock’ böyle başladı...

3.09.2016

Türkiye'nin Woodstock'ında Neler Yaşandı?

Günlük 25-30 bin kişilik katılım ve Türkiye alternatif müziğinin en güçlü isimlerini bir araya getiren kadrosuyla Zeytinli Rock Festivali bu yıl ülke tarihinin en iyi yerli festivali olarak kayıtlara geçti... 5 gün boyunca festivaldeydim ve neler olup bittiğine dair detayları bir araya getirdim...

2.09.2016

BU YAZIN KONSERLERİ, FESTİVALLERİ

Önümüzde sabırsızlıkla bekleyecek bir sürü konser var, bu yaz umduğumuzdan da nefis geçebilir.

20.06.2016

Nostalji sevenlere...

Radyo programcısı ve Türk rock tarihçisi Güven Erkin Erkal ile Gar Müzik bir araya geldi, ortaya ‘Kaset Zamanları’ albümü çıktı. Yeni grupların eski grupları cover’laması prensibine dayanıan albüm, kaset zamanlarını özleyenleri memnun edecek.

3.05.2015

Peki ya Obama şöyle cevap verirse ne olacak?

ABD’de üç Müslüman, bir nefret cinayetine kurban gitti.

13.02.2015

Çok yamaşita haller

Koltuklarına özenle dantel geçirilmiş Tokyo taksilerinden birinde tıngır mıngır ilerlerken saçma bir şekilde o şarkı aklıma geliyor ve mırıldanmaya başlıyorum:

18.10.2014

Kedi katilini takmayanlara açık mektup

Deliysem eğer istediğim suçu işleyebilirim, öyle mi?

13.08.2014

Dr. House büyüledi

İKSV’nin düzenlediği 21. İstanbul Caz Festivali kapsamında Hugh Laurie nam-ı diğer Dr. House, The Copper Bottom Band ile birlikte 9 Temmuz akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde resmen tarih yazdı. Özellikle son 5 senedir Cemil Topuzlu Sahnesi’nde birçok konsere gittim, Dr. House’un konseri kadar konsere gelen bir kalabalık görmemiştim.

11.07.2014