EKSTRA
MENÜ

Azil Süreci

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 208 haberi bulunmuştur.

Azil Süreci Haberleri

Pranganın ahı

Pranganın ahı

Elektronik prangaya mahkûm olarak 8 yıldır yaşayan Fügen Gülertekin ekimde serbest kalıyor. ancak onu bu haksız cezaya mahkûm eden hakim ’en kötü hakim’ seçildi. Kararı onaylayan vali ise mali skandala karışıp seçilme şansını yitirdi.

24.09.2006Dünya
Müşerref’in azil süreci başladı

Müşerref’in azil süreci başladı

Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref’in azledilmesi için süreç, doğum günü olan dün meclis toplantısıyla başlatılırken, kendisi tüm baskılara rağmen istifa etmeyi düşünmüyor.

11.08.2008Dünya
Müşerref bir kaç gün içinde Türkiyeye kaçabilir

Müşerref bir kaç gün içinde Türkiye'ye kaçabilir

Tüm dünya Gürcü-Rus çatışmasını konuşurken, Ankara’da diplomatlar, Türkiye’ye yine çok yakından ilgilendiren bir başka uluslararası olayla daha uğraşıyorlar;Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in “akıbeti…”

14.08.2008Gündem
Pakistan yeni Cumhurbaşkanını yarın seçecek

Pakistan yeni Cumhurbaşkanı'nı yarın seçecek

Pakistan'da, hakkında azil süreci başlatılmasının ardından görevinden istifa eden eski Cumhurbaşkanı General Pervez Müşerref'in yerine yeni cumhurbaşkanını belirlemek üzere yarın seçime gidilecek.

5.09.2008Dünya
Bush yalan söylediği için azledilmeliydi

'Bush yalan söylediği için azledilmeliydi'

Cumhuriyetçi Parti'nin hararetli bir yandaşı olduğu bilinen Amerikalı emlak zengini Donald Trump, Başkan George Bush'un Irak konusunda ülkeye yalan söylediği dönemde azledilmesi gerektiğini söyledi.

16.10.2008Dünya
Sutyendeki telekulak valiyi yaktı

Sutyendeki telekulak valiyi yaktı

ABD’nin 44’üncü Başkanı seçilen Barack Obama’nın Senato sandalyesini satmaya çalışırken yakalanan Illinois Valisi Blagojevich hakkında azil süreci başlatıldı. Valilikteki yolsuzlukları sezince 2003’te FBI’a başvuran Pamela Davis, sütyeninin içine yerleştirdiği dinleme cihazıyla Blagojevich’in sonunu hazırladı.

10.01.2009Dünya
Ya yemin edin ya istifa

'Ya yemin edin ya istifa'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, BDP'nin Meclis boykotuyla ilgili açıklama yaptı. 'Ya yemin ya istifa etsinler yoksa azil süreci başlar' dedi.

24.09.2011Gündem
Ya yemin ya istifa yoksa azil

Ya yemin ya istifa yoksa azil

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bölücü terör örgütü PKK’nın bir takım konuları suiistimal ederek bir yere varamayacağını belirterek, “Silvan olayı kırılma noktası oldu” dedi.

24.09.2011Gündem
Başbakan sinir küpüne döndü

'Başbakan sinir küpüne döndü'

MHP Başkanı Devlet Bahçeli geçen salı günü başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

22.12.2013Gündem
Maidan zaferi

Maidan zaferi

Ukrayna’yı iç savaşın eşiğine getiren siyasi kriz , dün imzalanan anlaşmayla kısmen çözüldü. Yanukoviç erken seçim ve anayasa değişikliği talebini kabul etti ama istifa etmedi. Batı anlaşmadan memnun. Rusya rahatsız ama engel olmadı. Eylemciler ise Maidan’ı henüz boşaltmadı. Meclis azil süreci başlatınca Yanukoviç’in kaçtığı iddia edilse de daha sonra resmi olarak yalanlandı.

21.02.2014Dünya
Azil ve ‘tape’ tweet’i ABD’yi karıştırdı: Trump adaleti engelledi mi

Azil ve ‘tape’ tweet’i ABD’yi karıştırdı: 'Trump adaleti engelledi mi'

ABD’de Trump’ın Rusya ile bağlantısını araştıran FBI Başkanı Comey’i görevden almasının ABD Başkanı’na ‘adaleti engelleme’ suçlamasına yol açıp açmayacağı tartışılıyor. Bazı hukuk uzmanları ispatı halinde Trump’a ciddi suçlamalar yöneltilebileceği görüşünde. Bazı uzmanlar ise konunun sadece ‘siyasi bir mesele’ olarak kalacağını düşünüyor.

13.05.2017Dünya
Trumpın zor günü

Trump'ın zor günü

ABD Başkanı Donald Trump’ın iki eski kurmayından biri seçim kampanyası yolsuzluğundan suçlu bulundu, diğeri ise suçunu itiraf etti. Trump’ın avukatı Michael Cohen savcılıkla işbirliği yapıp gayrimeşru bağış katkılarını doğruladı. Cohen ayrıca Trump’la ilişkileri olduğu iddia edilen iki kadına susmaları için seçimler öncesi ödeme yaptıklarını da anlattı. Aynı gün Trump’ın eski kampanya yöneticisi Paul Manafort da usulsüzlüklerle ilgili yöneltilen 18 suçlamanın 8’inden suçlu bulundu.

22.08.2018Dünya
Trump azil iddialarına yanıt verdi: Ben gidersem piyasa çöker

Trump azil iddialarına yanıt verdi: Ben gidersem piyasa çöker

ABD Başkanı Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen ile eski kampanya direktörü Paul Manafort’un, iki gün önce seçim kampanyası sürecindeki yolsuzluklardan suçlu bulunmasının yankıları sürüyor. ABD basınının Trump’ın azlini gündeme getirdiği mahkeme sürecinin ardından Fox televizyonuna konuşan ABD Başkanı, “Eğer herhangi bir zamanda azledilirsem piyasa çöker” diye konuştu.

23.08.2018Dünya
Trump açıkladı ortalık karıştı Gerçekten piyasalar çöker mi

Trump açıkladı ortalık karıştı! Gerçekten piyasalar çöker mi?

ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili Fox TV'ye verdiği röportajda, "Benimle ilgili görevden azil süreci başlarsa piyasalar çöker" açıklamasında bulundu.

24.08.2018Ekonomi
Her şeyi biliyor

Her şeyi biliyor

ABD Başkanı Donald Trump ve eski avukatı Michael Cohen, Trump’ın geçmişte ilişki yaşadığı iki kadına ‘susmaları için’ yapılan yasadışı ödeme konusunda birbirlerini kamuoyu önünde yalanlamaya devam ediyor.

15.12.2018Dünya
Trump için azil süreci başlar mı

Trump için azil süreci başlar mı

ABD Adalet Bakanlığı’nın Rusya’nın 2016 seçimlerine müdahale edip etmediğini araştıran Özel Savcı Robert Mueller’in 448 sayfalık raporunun açıklanmasının yankıları sürüyor. Rapora göre Rusya, Trump’ın kazandığı seçimleri etkilemeye çalıştı. Ancak Trump yönetiminin suç teşkil edecek şekilde Rusya ile seçimleri etkilemek için çalıştığına dair bir sonuca ulaşılamadı. Trump’ın adaleti etkilemeye çalışıp çalışmadığına dair incelemeler ise sonuçsuz kaldı.

20.04.2019Dünya
Son dakika Trumpa kötü haber

Son dakika! Trump'a kötü haber

ABD Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi, ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil sürecinin açılıp açılmamasına ilişkin Komite'ye kapsamlı şekilde çalışma imkanı veren bir düzenlemeyi kabul etti. Öte yandan ABD Senatosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarına ilişkin kapsamlı bir rapor hazırlanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

12.09.2019Dünya
Son dakika Ve düğmeye basıldı... Trumptan ilk yorum

Son dakika! Ve düğmeye basıldı... Trump'tan ilk yorum

ABD Başkanı Donald Trump, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile temmuzda yaptığı telefon görüşmesi öncesi, ABD'nin bu ülkeye yaptığı yardımları askıya aldığını doğruladı. Trump Twitter'dan görüşmenin dökümünün yayımlanması için talimat verdiğini duyurdu. Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Başkan Donald Trump'ın azledilme sürecinin başlatılması için ilk resmi girişimi yaptıklarını açıkladı. Trump da aynı dakikalarda azil girişimi ile ilgili ilk açıklamasını yaptı.

24.09.2019Dünya
Azil depremi

Azil depremi

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Başkan Trump aleyhinde azil sürecinin başlatılması için düğmeye basması ülkeyi karıştırdı. Kamuoyunun baskısı üzerine dün azil sürecine neden olan, Trump’ın Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ile yaptığı telefon görüşmesinin dökümü yayınlandı. Trump’ın Zelenski’den rakibi Biden’ın oğlu Hunter’ın soruşturulmasını istediği anlaşılıyor.

26.09.2019Dünya
Trump’ı ihbar eden muhbir CIA ajanı

Trump’ı ihbar eden muhbir CIA ajanı

AMERİKAN New York Times (NYT) gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump hakkında şikayet dilekçesi veren muhbirin Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA’den, Ukrayna konusunda uzman olan bir ajan olduğunu yazdı.

28.09.2019Dünya
Trump’tan karşı hamle

Trump’tan karşı hamle

ABD merkezli Washington Post gazetesi, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile telefon görülmesi nedeniyle hakkında azil süreci başlatılan ABD Başkanı Donald Trump cephesinin yeni hamlesini yazdı.

30.09.2019Dünya
Pompeo itiraf etti: Trump-Zelenskiy görüşmesinde vardım

Pompeo itiraf etti: Trump-Zelenskiy görüşmesinde vardım

ABD Dışişleri Bakanı, Trump için azil süreci başlatan skandal telefon görüşmesi sırasında Beyaz Saray'da olduğunu söyledi.

2.10.2019Dünya
Zelenski bu defa Ukrayna’yı karıştırdı

Zelenski bu defa Ukrayna’yı karıştırdı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin Rusya yanlısı ayrılıkçı Lugansk ve Donetsk bölgesinde çözüm bulmak için ortaya konan yol haritasını kabul etmesi ülkeyi karıştırdı. Ukraynalı milliyetçiler, “Rusya’ya teslim oluyor” diyerek Zelenski’yi ihanetle suçladı.

3.10.2019Dünya
‘Sınıra timsah dolu hendekler’

‘Sınıra timsah dolu hendekler’

New York Times’ın iki muhabiri kaleme aldıkları kitapta, ABD Başkanı Trump hakkında şok iddialarda bulundu. Buna göre Trump, mülteci kriziyle ilgili toplantılarda Meksika sınırında inşası süren duvarın yanı sıra timsahlarla dolu hendek açılması ve sınırı geçen göçmenlerin bacaklarına ateş edilmesini de gündeme getirmiş. Trump iddialara ‘sahte haber’ diye tepki gösterdi.

3.10.2019Dünya
ABD Başkanı Trump kontrolünü kaybediyor

ABD Başkanı Trump kontrolünü kaybediyor

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi’nde kendisine yönelik başlatılan azil süreci soruşturması sürerken, Demokrat siyasetçilere karşı giderek daha saldırgan bir tutum sergiliyor.

4.10.2019Dünya
Fıratın doğusuna olası operasyona siyasi partilerden destek mesajları

Fırat'ın doğusuna olası operasyona siyasi partilerden destek mesajları

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapmayı planladığı olası operasyon için siyasi partilerden destek mesajları geldi. MHP, CHP, İYİ Parti ve BBP yaptıkları açıklamayla olası operasyona destek verdi.

8.10.2019Gündem
Beyaz Saray, Demokratların azil soruşturmasında yer almayacak

Beyaz Saray, Demokratlar'ın azil soruşturmasında yer almayacak

Beyaz Saray, ABD Başkanı Trump'a yönelik açılan azil soruşturmasına ilişkin Demokratlar'a gönderdiği mektupta, bunun anayasaya aykırı olduğunu belirterek bu süreçte yer almayacaklarını açıkladı.

9.10.2019Dünya
Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı endişeleriyle negatif seyrediyor.

9.10.2019Ekonomi
Beyaz Saray azil sürecine savaş açtı

Beyaz Saray azil sürecine savaş açtı

BEYAZ Saray, ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik başlatılan azil soruşturmasına karşı savaş açtı.

10.10.2019Dünya
‘Başkanlık yüzünden 2 ila 5 milyar $ kaybettim’

‘Başkanlık yüzünden 2 ila 5 milyar $ kaybettim’

ABD Başkanı Donald Trump, görevi nedeniyle işlerini bırakmak zorunda kaldığına işaret ederek 2-5 milyar dolar servetten olduğunu iddia etti.

23.10.2019Dünya
Trumpa kötü haber... Azil süreci başladı

Trump'a kötü haber... Azil süreci başladı

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump için azil sürecini başlatan tasarıyı kabul etti. ABD Başkanı Donald Trump, karara ilişkin yaptığı ilk açıklamada ''ABD tarihindeki en büyük cadı avı'' ifadesini kullandı.

31.10.2019Dünya
ABD, Türkiyeden vazgeçebilecek durumda değil

"ABD, Türkiye'den vazgeçebilecek durumda değil"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN TÜRK'te yayınlanan Gece Görüşü programında açıklamalarda bulundu. Ünal, ABD ile Türkiye arasındaki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, "ABD-Türkiye ilişkilerine baktığımda ABD, Türkiye'den vazgeçebilecek durumda değil." dedi.

31.10.2019Gündem
Putin: Anayasa Komitesi Avrupa için de hayati

Putin: Anayasa Komitesi Avrupa için de hayati

İSVİÇRE’nin Cenevre kentinde önceki gün toplanan Suriye Anayasa Komitesi hakkında görüş açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, komitenin başarılı iş çıkarmasının Avrupa açısından da hayati önem taşıyacağını söyledi.

1.11.2019Dünya
Trumptan Zelenskyye Beyaz Saray daveti

Trump'tan Zelensky'ye Beyaz Saray daveti

ABD Başkanı Trump, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy'yi Beyaz Saray'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını ifade etti.

3.11.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Deprem

HACI Bektaş Veli Şenlikleri’nden Ankara’ya yeni dönmüştüm.

27.09.2019

Değişen koşullar ve Fırat’ın doğusu

Bugün 1 Ekim... Türkiye’nin ABD’ye tanıdığı süre normal koşullarda bugün itibarıyla bitti. “Normal koşullarda” diyorum çünkü ABD Başkanı için başlatılan “azil” süreci, koşulları normalin ötesine taşıdı.

1.10.2019

Trump'ın kararı... Geçen yılki öyküyle benzeyen ve benzemeyen noktalar

Beyaz Saray’ın dün “Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine uzun zamandır planladığı harekâtı yakında başlatacağını” duyurduğu ve aynı zamanda ABD’nin Suriye’den çekileceği mesajını verdiği açıklaması ile Başkan Donald Trump’ın ünlü 18 Aralık 2018 tarihli “Suriye’den çıkıyoruz” açıklaması ilk bakışta büyük benzerlik taşıyor. Ancak çok önemli farklar da var bu iki açıklama arasında.

8.10.2019

Türkiye- ABD ilişkilerinde neler oluyor?

Türkiye epey uzun bir zamandan beri sınırı boyunca Doğu Suriye’de askeri bir operasyonu konuşuyor. Bu askeri operasyonun esasen geçen bu sene başlarında yapılması bekleniyordu.

10.10.2019

Trump o gece ne dedi?

‘Madem girmek, bunu yapmak istiyorsunuz, o halde DEAŞ meselesini de siz çözün. Gerisini hallederiz.’

11.10.2019

Adana Mutabakatı ve bugüne yansımaları

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile başlayan gelişmelerin Suriye’de mevcut dengeleri büyük ölçüde değiştirdiği görülüyor. Barış Pınarı Harekatına Batı ülkelerince ve Batı basın-yayın organlarınca gösterilen yanlış ve haksız organize tepkinin Türkiye’de büyük bir hayal kırıklığı ve kızgınlık yarattığı açıkça ortada.

29.10.2019

Türk-ABD ilişkilerinde yeni bir depreme doğru

Yaptırım tasarısı Temsilciler Meclisi’nden sonra ABD Kongresi’nin Senato kanadında kabul edildiği ve ardından Başkan Donald Trump tarafından onaylanıp yürürlüğe girdiği takdirde, Türkiye-ABD ilişkilerinin tarihinde en şiddetli depremlerden birinin yaşanacağını belirterek başlayalım.

1.11.2019

Piyasalarda ‘iyimserlik’ hakim

Piyasalarda kısa süreli dalgalanmalara rağmen iyimserlik korunuyor.

3.11.2019