EKSTRA
MENÜ

Ayşe Kulin

Ayşe Kulin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ayşe Kulin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 838 Ayşe Kulin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ayşe Kulin Haberleri

Diyarbakır 4 yıl sonra kitap fuarına kavuştu

Diyarbakır 4 yıl sonra kitap fuarına kavuştu

TÜYAP ile Türkiye Yayıncılar Birliği'nin işbirliğiyle çeşitli kurumların desteğiyle düzenlenen Diyarbakır 6. Kitap Fuarı, 4 yıl aradan sonra kapılarını kitapseverlere açtı.

25.09.2018Kitap Sanat
Diyarbakır’da dört yıl aradan sonra Kitap Fuarı

Diyarbakır’da dört yıl aradan sonra Kitap Fuarı

Diyarbakır’da, dört yıldır yapılamayan kitap fuarı yeniden açılıyor. Önemli yazarların konuk olacağı Diyarbakır 6’ncı Kitap Fuarı 25 Eylül tarihinde açılacak ve altı gün açık kalacak.

10.09.2018Kitap Sanat
Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Tuba Ünsal, hayatını ve gelecek planlarını Madame Figaro dergisine verdiği röportajda anlattı. Ünlü oyuncu, yosun korkusundan kütüphane tutkusuna hayatının bilinmeyenlerini bir bir sıraladı.

28.07.2018Magazin
Adı Ayline 1.5 milyon TL

Adı Aylin'e 1.5 milyon TL

Tuba Ünsal hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği Kürk Mantolu Madonna'nın ardından Ayşe Kulin'in Adı Aylin romanını tiyatro sahnesine taşımaya hazırlanıyor.

19.07.2018Keyif
Haliç Okumalarının mayıs ayı konuğu: Ayşe Kulin

Haliç Okumaları'nın mayıs ayı konuğu: Ayşe Kulin

Edebiyat tutkunlarının yakından takip ettiği ve heyecanla yeni eserlerini beklediği yazarlar, “Haliç Okumaları” kapsamında Kadir Has Üniversitesi’nin konuğu olmaya devam ediyor.

25.04.2018Kampüs
Gençlerden gelen ödül

Gençlerden gelen ödül

FMV Işık Okulları’nın bu yıl dokuzuncu kez düzenlediği “Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar” ödül töreni önceki akşam Nişantaşı Kampüsü’nde düzenlendi.

3.04.2018Keyif
Yeşilköy’de ‘Oku’ma zirvesi

Yeşilköy’de ‘Oku’ma zirvesi

Bu yıl 5’incisi düzenlenen CNR İstanbul Kitap Fuarı, 19 ülke ve Türkiye’den 350’nin üzerinde yayınevinin katılımıyla 10-18 Mart arası CNR Expo Yeşilköy’de kapılarını açıyor. Ana teması ‘Oku’ üzerine kurulan fuarın onur konuğu Alev Alatlı.

8.03.2018Kitap Sanat
Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor Fuar ne zaman bitecek

Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor? Fuar ne zaman bitecek?

Adana Kitap Fuarına hangi yazarların katılım sağlayacağı, Adanalı okurların merakına neden oldu. Onlarca yazarın katılımıyla görkemli bir hafta geçirecek olan Adana Kitap Fuarı, kitapseverlerin araştırdığı konu oldu. Peki, Adana Kitap Fuarı imza günlerine hangi yazarlar katılım gösterecek? İşte, Fuar hakkında detaylı bilgiler

9.01.2018Gündem
Çukurova Kitap Fuarına 500 yazar katılacak

Çukurova Kitap Fuarı'na 500 yazar katılacak

Çukurova Kitap Fuarı on birinci kez 6-14 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

21.12.2017Kitap Sanat
Füreya’dan ilham alan çantalar

Füreya’dan ilham alan çantalar

Mehry Mu el çantaları, tasarımcı Güneş Mutlu’nun Kapalıçarşı’nın gizli sokaklarında bulduğu ikat kumaşlarına olan tutkusundan doğdu. Sıradan bir deri ‘tote’ çantayı bu kumaşlarla astarladıktan sonra, ufak bir el çantası koleksiyonu yaratmaya karar verdi. Doğu egzotizmini yansıtan el yapımı çantalar kısa sürede popüler oldu. Güneş Mutlu’nun son koleksiyonu, ilhamını seramik sanatçısı Füreya Koral’dan alıyor.

Kitap günleri yarın başlıyor

Kitap günleri yarın başlıyor

MİLLİYET Sanat Kitap Günleri, yarın kapılarını Social İstanbul İstiklal’de okuyuculara açıyor.

30.11.2017Kitap Sanat
Dört maddede İstanbul Kitap Fuarı

Dört maddede İstanbul Kitap Fuarı

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, kapılarını bugün 36. kez açıyor. 12 Kasım’a kadar Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Kördüğüm olmuş  bir ülkenin romanı

Kördüğüm olmuş bir ülkenin romanı

Ayşe Kulin’in yeni romanı ‘Kördüğüm’de, fonda Türkiye’nin güncel politik meseleleri akarken, hikâyenin belkemiğinde genç bir kadın ailesiyle, sevgilisiyle, yaşadığı ülkenin gerçekleriyle ama en önemlisi kendisiyle yüzleşiyor.

2.11.2017Kitap Sanat
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Maske, yüzler ve sivri görünümler…

Maske, yüzler ve sivri görünümler…

Umut Karaman’ın “Yumidoko” adını verdiği karakterler heykeller, çantalar, kumaşlar, ahşap ve farklı materyallerde hayat buluyor. Moda alanında da çeşitli projelerde çizimlerine rastlıyoruz.  Bunların yanı sıra bir de çocuk kitaplarına çizimleriyle eşlik ediyor.

22.08.2017Keyif
Ünlü isimlerden Gülmen ve Özakça çağrısı

Ünlü isimlerden Gülmen ve Özakça çağrısı

Aralarında ünlü sanatçılar, yönetmenler ve yazarların da bulunduğu isimler, KHK ile atıldıkları işlerine geri dönebilmek için 111 gündür açlık grevinde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için yetkililere çağrı yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çağrıya tepki gösterdi.

27.06.2017Gündem
Türk edebiyatının önemli 5 kadın yazarı

Türk edebiyatının önemli 5 kadın yazarı

Türk Edebiyatı’nda birbirinden önemli kadın yazarlarımız var. Bu yazarların birçoğu sadece yurt içinde değil yurt dışındaki başarılarıyla da göğsümüzü kabartmış, edebiyat tarihimize ince bir el yazısıyla işlenmişlerdir. İşte buraya sığdırabildiğimiz birkaç önemli kadın yazarımız.

22.06.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Diyarbakır’da Ankara havası

Diyarbakır Kitap Fuarı için, şehre gittiğimde karşılaştığım manzaralar keyif vericiydi.

4.10.2018

Dört yıl aradan sonra Diyarbakır’da kitap fuarı

DİYARBAKIR, gerçekten kitap fuarının açılması gereken bir yer. Kitap yazının kadim coğrafyasında mutlaka bulunmalı. Çünkü okunuyor.

22.09.2018

Bu mafya bozuntularına haddini bildirme zamanı

NASIL bir ülke olduk biz... Profesörü çıkıyor, “Silahları gömdük, bizim parti seçilmezse çıkarıp savaşa başlarız” diyor...

5.06.2018

A’dan Z’ye Füreya

KURUMLARIN, holdinglerin sanatla ilgili çalışmalarını her zaman desteklemişimdir. Kültürü onların sorumluluk alanı içinde görürüm.

13.12.2017

Sosyal medyanın zaman makineleri

Eski bir dükkanın önünde, üzerinde altı haneli telefon numarası yazan tabelayı görünce yüzü gülenlerden misiniz?

2.09.2017

Masal gibi hayatlar

Ressam Fahrelnissa Zeid’i ilk defa kızı Şirin Devrim’in yazdığı “Şakir Paşa Ailesi: Harika Çılgınlar” kitabı sayesinde 2000’lerin başında tanımıştım.

7.07.2017

'Geliyoruz zincirleri kıra kıra...'

REFERANDUM’da ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açar, altın güneş orada sırmalar saçar, yenilmiş düşmanlar yel gibi kaçar, yaşa Mustafa Kemal Paşa, adın yazılacak mücevher taşa...” sözleriyle başlayan ‘İzmir Marşı’ndan sonra ‘Adalet Yürüyüş’ünde bir parça öne çıktı.

4.07.2017