EKSTRA
MENÜ

Ayı Saldırısı

Ayı Saldırısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayı Saldırısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 489 Ayı Saldırısı haberi bulunmuştur.

Ayı Saldırısı Haberleri

New Yorkta siyah bir ayı beş aylık bebeği kaçırdı

New York'ta siyah bir ayı beş aylık bebeği kaçırdı

New York'un kuzey batısındaki ormanlık bir alanda siyah, genç bir ayı önceki gün beş aylık bir kız çocuğunu kaçırdı. Siyah ayıların saldırgan olmadığına dikkat çeken polis, saldırının sebebini araştırıyor. Ayı vurularak öldürüldü, ancak yaralı bebek kurtarılamadı.

20.08.2002Gündem
Giresun’da ayı dehşeti

Giresun’da ayı dehşeti

Giresun’un Çamoba İlçesi Taşdemir Köyü’nde evinden ayrıldıktan sonra iki gün haber alınamayan Fatih Karabulut’un (16) ayı saldırısı sonucu öldüğü belirlendi.

29.06.2004Gündem
Ayının saldırdığı bir kişi hastanelik oldu

Ayının saldırdığı bir kişi hastanelik oldu

Bolu'nun Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesinde ormanlık alanda hayvan otlatan bir kişi, ayı saldırısı sonucu hastanelik oldu.

21.05.2006Gündem
Yaşlı adamı ayı parçaladı

Yaşlı adamı ayı parçaladı

Kastamonu'nun Şenpazar ilçesinde ormana mantar toplamaya giden yaşlı adam, ayı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

18.10.2009Gündem
Anbean ayı saldırısı

Anbean ayı saldırısı

Hayvanat bahçesine gizlice giren ve vahşi ayının saldırısına uğrayan adam başından ve bacağından yaralandı. Saldırıdan dehşet fotoğrafları Alman basınında yer aldı.

24.11.2009Gündem
İmamı öldüren ayı bulunamadı

İmamı öldüren ayı bulunamadı

Erzurum'un Pazaryolu ilçesine bağlı Kılıççı köyünde, 12 Eylül'deki referandumda sandık başkanlığı görevine giden Özel Çakır'ın (30) ölümüne neden olan ve “itlaf edilebilir” izni verilen ayı, profesyonel avcıların yaptığı takibe rağmen bulunamadı.

2.10.2010Gündem
Pazaryolu’nda ayı korkusu sürüyor

Pazaryolu’nda ayı korkusu sürüyor

ERZURUM’un Pazaryolu ilçesi Belediye Başkanı Recep Kaplan, imam Özer Bakır’ı öldüren ayının yörede halkı üzerinde yarattığı korkunun devam ettiğini söyledi.

5.10.2010Gündem
Üç genç bozayıdan ölü taklidi yapıp kurtuldu

Üç genç bozayıdan ölü taklidi yapıp kurtuldu

Sakarya’nın Geyve İlçesi’ndeki ormanlık alanda ayı saldırısına uğrayan ve yaralanan 3 genç, ölü taklidi yaparak kurtuldu.

16.12.2010Gündem
Ayıların karşılaşmak istemedikleri tek şey

Ayıların karşılaşmak istemedikleri tek şey

Artvin'de ayı neslinin yok olmasını önlemek ve ayıların orman köylülerine verdikleri zararların önüne geçmek için proje hazırlayan akademisyenler, bin 641 köylünün katıldığı anketle çözüm arayışına girdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu yaptığı açıklamada, “insan-ayı çatışması”nın çözüm bekleyen bir sorun olduğunu ve ayıların en çok korktuğu şey insanlarla karşılaşmak olduğunu söyledi.

4.04.2011Gündem
Arıcılar, ayı sigortası istiyor

Arıcılar, ayı sigortası istiyor

KASTAMONU Arıcılar Birliği Başkanı Ahmet Erdem, ayıların her yıl kovanlarına önemli zararlar verdiğini, bu durumun sigorta kapsamına alınmaması nedeniyle de arıcıların mağdur olduğunu söyledi.

13.07.2011Gündem
2 kişiyi öldüren ayı için vur emri

2 kişiyi öldüren ayı için vur emri

ERZURUM’un İspir İlçesi’ne bağlı Yeşilyurt Köyü’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Yılmaz’ı, Yedigöze Köyü Koptur Mevkii’nde 60 yaşındaki Miyese Yılmaz’ı öldüren ayı için ’vur emri’ çıkarıldı.

1.09.2011Gündem
Köylüler 2 işçiyi öldüren ayının peşinde

Köylüler 2 işçiyi öldüren ayının peşinde

ERZURUM’un İspir İlçesi’ne bağlı Yeşilyurt Köyü’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Yılmaz’ı, Yedigöze Köyü Koptur Mevkii’nde 60 yaşındaki Miyese Yılmaz’ı öldüren ayıyı vurmak için köylüler silahlandı.

1.09.2011Gündem
Ayıları stres saldırganlaştırıyor

Ayıları stres saldırganlaştırıyor

Kastamonu İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Milli Parklar Müdürü Dr. İsmail Menteş, ayıların normal şartlarda insanlardan kaçtığını ve tehdit unsuru olmadığını, zarar görmediği süre içinde insanlara saldırmadığını söyledi.

2.09.2011Gündem
Beydağda kuduz tilki paniği

Beydağ'da kuduz tilki paniği

MALATYA’nın Beydağı Beldesi’nde geçen pazartesi gecesi yerleşim alanlarına gelen aç tilkiler, 5 büyükbaş hayvan ile 3 küçükbaş hayvanı telef etti. Tilkilerin kuduz olduğu tespit edilince belde karantina altına alındı.

2.09.2011Gündem
Köylülerin büyük infiali

Köylülerin büyük infiali

Erzurum'un İspir İlçesine bağlı Yeşilyurt köyünde dut toplayan iki kişiyi öldüren ayı ormanlıkta avcılar tarafından çembere alındı. Köylüler, Facebook’ta İspir Yeşilyurt Köyü adına sayfa açtılar. Kurdelalı sayfada 'İnsana değer değilde hayvana değer verilen bir ülkede yaşıyoruz.' görüş belirttiler.

3.09.2011Gündem
Onu bulmadan dönmeyeceğim

'Onu bulmadan dönmeyeceğim'

Erzurum'un İspir ilçesi Yeşilyurt köyünde ayı saldırısı sonucu 2 kişinin ölümünün ardından köy ve çevresinde saldırgan ayının yakalanması için başlatılan çalışmalara yeniden başlandı. Erzurum Doğa ve Yaban Hayatı Koruma, Avcılık ve Atıcılık Spor Derneği Başkanı Abdullah Erzurum, 'Vatandaşlar korkuyor. Bu ayıyı bulamazsak rahat edemeyecekler. O ayıyı bulmadan dönmeyeceğim.' dedi.

5.09.2011Gündem
Ayı bu kez Kars’ta saldırdı: 1 yaralı

Ayı bu kez Kars’ta saldırdı: 1 yaralı

Erzurum’da 2 kişiyi öldüren ayı, her yerde aranırken bir ayı saldırısı haberi de Kars’tan geldi.

6.09.2011Gündem
BİR AYI SALDIRISI DAHA

BİR AYI SALDIRISI DAHA

AYIDAN ÖLÜ TAKLİDİ YAPARAK KURTULDU.. Kars merkeze bağlı Akdere Köyü’nde yaşayan 33 Tarkan Kuyumcu, kendisine saldıran ve pençeleriyle yaralayıp üzerine oturan ayıdan, ’ölü taklidi’ yaparak kurtulduğunu öne sürdü.Dinçer AKTEMUR/DHA

7.09.2011Haber
Bir ayı saldırısı daha

Bir ayı saldırısı daha

TRABZON’un Düzköy İlçesi’nde aniden karşısına çıkan ayının saldırısına uğrayan 60 yaşındaki Nihat Kurt, ölü taklidi yaparak kurtulduğunu söyledi.

13.09.2011Gündem
2 kişiyi öldüren ayı için 2 bakanlığa dava

2 kişiyi öldüren ayı için 2 bakanlığa dava

Erzurum’un İspir İlçesi'nin Yeşilyurt Köyü’nde 3 ay önce ayı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Ömer Yılmaz ile Miyasi Yılmaz’ın avukatı Sadullah Kara, Orman ve Su İşleri ile İçişleri Bakanlığı hakkında 252 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı. Davanın bu konuda bir ilk olduğunu savunan Avukat Kara, "Orman ve Şu İşleri Bakanlığı ayıların vurulmasını yasakladığı için İçişleri Bakanlığı hakkında da vatandaşın can güvenliğini sağlamadığı için mahkemeye başvurduk. Her iki bakanlık hakkında toplam 252 bin liralık maddi ve manevi dava açtık" dedi.

23.11.2011Gündem
BİR AYI SALDIRISI DAHA

BİR AYI SALDIRISI DAHA

Erzurum'un Pazaryolu İlçesi'ne bağlı Kozlu Köyü'nde bahçe sulayan iki arkadaş, çalılıkların arasından çıkan ayının saldırısına uğradı. 'İmdat' çığlıkları üzerine çevreden yardıma gelenleri gören ayı kaçarken, hafif yaralanan iki arkadaş, "Ölümden döndük" dedi. iki yıl önce de Kozlu Köyü'nün bitişiğindeki Kılıççı Köyü'nde İmam Özer Bakır, ayı saldırısı sonucu ölmüştü.Kerim BURUCU-Nursima ÖZONUR/DHA

17.08.2012Haber
Katil ayının cezasını iki bakanlık ödeyecek

Katil ayının cezasını iki bakanlık ödeyecek

ERZURUM’un İspir İlçesine bağlı Yeşilyurt Köyü’nde geçen yıl ayı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 4 çocuk annesi Miyasi Yılmaz için Erzurum 3’ncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan tazminat davası sonuçlandı.

20.09.2012Gündem
Katil ayı pahalıya patladı

Katil ayı pahalıya patladı

ERZURUM’un Yeşilyurt köyünde 31 Ağustos 2011 günü, 3 çocuk babası, İspir Halk Eğitim Merkezi Müdürü 54 yaşındaki Ömer Yılmaz, bir ayı saldırısı sonucu can verdi.

20.09.2012Gündem
Ormanda ayı saldırısında öldü

Ormanda ayı saldırısında öldü

Sakarya'nın Sapanca İlçesi’nde 70 yaşındaki Yavuz Koş, dün gece evine yaklaşık 500 metre uzaklıkta ormanlık alanda kanlar içinde ölü bulundu. Yapılan incelemede, Yavuz Koş’un ayı saldırısı sonucu öldüğü belirlendi.

22.04.2013Gündem
Artvinde ayı saldırısı

Artvin'de ayı saldırısı

Şavşat ilçesinde kendisine saldıran ayıyla mücadele ederken kayalıklardan düşen kişi öldü.

6.05.2013Gündem
Justin Bieber şarkısı ayıyı korkutup kaçırdı

Justin Bieber şarkısı ayıyı korkutup kaçırdı

Rusya'da yaşayan Igor Vorozhbitsyn isimli balıkçı, her zamanki gibi balık tutmaya gittiğinde bir ayının saldırısına uğradı. Balıkçının imdadına cep telefonu yetişti.

7.08.2014Dünya
Ölmeden önceki son fotoğrafı, kendisine saldıran ayı oldu

Ölmeden önceki son fotoğrafı, kendisine saldıran ayı oldu

ABD’nin New Jersey eyaletinde polis, geçtiğimiz eylül ayında ayı saldırısı sonucu ölen öğrencinin cep telefonu ile çektiği son fotoğrafı yayınladı. Ormanda gezinen 22 yaşındaki Darsh Patel isimli gencin çektiği son görüntü ise kendisine saldıran siyah ayının fotoğrafı oldu.

27.11.2014Dünya
Bunun adı mucize

Bunun adı mucize

ABD’nin Choteau kentinde avlanırken yaklaşık 200 kiloluk erkek bir ayının saldırısına uğrayan Chase Dellwo (26), bir kolunu ayının boğazına sokarak hayatta kalmayı başardı.

6.10.2015Dünya
Bu hafta hangi filmler vizyonda

Bu hafta hangi filmler vizyonda?

21 Ocak haftasında 4'ü yerli olmak üzere toplamda 8 yeni film sinema salonlarını ziyaret ediyor. 12 dalda Oscar adayı olan Diriliş (The Revenant) başta olmak üzere Dedemin Fişi, Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok, Karlar Kralı Norm, Çılgın İhtiyar, Gençlik, Köstebekgiller 2: Gölge'nin Tılsımı, Şafakla Dönenler filmleri vizyona giren filmler arasında.

21.01.2016Keyif
Trabzonda arı kovanlarına ayı saldırısı kamerada

Trabzon'da arı kovanlarına ayı saldırısı kamerada

Trabzon'un Sürmene İlçesi'nde, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Sedef'in evinin bahçesindeki arı kovanlarına bir süredir  musallat olan ayı bu kez kameraya yakalandı. Sürmene Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Sedef, Yeniay Mahallesi'ndeki evinin bahçesindeki arı kovanlarına bir süre önce saldıran ayıların 30 kadar kovanı parçalayarak balları yemesi üzerine, çareyi kovanların çevresine çelik kafes yaptırmakta buldu.  Ancak ayıların saldırıları durmak bilmedi. İbrahim Sedef bunun üzerine, ne olduğunu görebilmek için kafesin üst kısmına da güvenlik kameraları yerleştirdi. Önceki gece geç saatlerde yine saldıran ayının görüntüsü kameralar tarafından kaydedildi.  Ayının arı kovanlarına ulaşmak için çaba sarf ettiği ve elleriyle demir parmaklıklara vurduğu görüntülere yansıdı. Yaşadıklarını anlatan Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Sedef, ? Hayvanları çok seviyorum ama ayının verdiği zararı 60 bin lirayı buldu. Kafes yaparak arıları muhafaza altına aldık. Kafesleri daha sonra güçlendirdik. Ayılar şimdi kıramıyor ama yine de zarar veriyor. Ama hayvan da ne yapsın? Karnını doyurmak için çaba sarf ediyor" dedi.

4.05.2016Haber
Japonya’da ayı paniği

Japonya’da ayı paniği

JAPONYA’nın Akita bölgesinde son 3 haftada 4 kişi ayı saldırısı sonucu öldü.

13.06.2016Dünya
Rizeli arıcının güldüren ayı isyanı

Rizeli arıcının güldüren ayı isyanı

Rize’nin Güneysu İlçesi’ne bağlı İslahiye Köyü’nde arıcılık yapan 70 yaşındaki Nuri Bostan, kovanlarını ayılardan korumak ve ayıları gözetlemek için ilginç bir çözüm buldu. Gürgen ağacının gövdesine kovanları koymak için kilitli kapısı olan ahşap yapı yerleştiren Bostan, ağacın en üstüne de ayıları görebilmek için merdivenle çıkılabilen gözetleme yeri inşa etti. Bostan, ayı avının yasaklanmasına da yazdığı şiirle tepki gösterdi.

15.06.2016Gündem
Arıcılık yapan Rizeli ayılar için gözetleme kulesi yaptı

Arıcılık yapan Rizeli ayılar için gözetleme kulesi yaptı

RİZE'nin Güneysu İlçesi İslahiye Köyü?nde kara kovan arıcılığı yapan 70 yaşındaki Nuri Bostan, kovanlarını ayı saldırılarından korumak ve ayıları gözetlemek için ilginç bir çözüm yolu buldu. Gürgen ağacının gövdesine kovanları koymak için kilitli kapısı olan ahşap bir yapı yerleştiren Bostan, ağacın en üstüne de, ayıları izleyebilmek için ağaca monte ettiği merdivenle çıkılabilen gözetleme yeri inşa etti. İlçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki İslahiye Köyü Güneli Meşe mevkiinde kara kovan arıcılığı yapan Nuri Bostan?ın kovanları ayılardan korumak için önlem arayışı geçen yıl başladı. Ayı saldırısı sonucu kovanları büyük hasar gören Bostan, kendince ilginç bir çözüm yolu buldu. Gürgen ağacının zeminden 5 metre yüksekteki gövdesine ev gibi bir yapı inşa ederek kovanları koyan Bostan, girişine de kilitli kapı taktı. Bostan, çevrede ayı olup olmadığını izleyebilmek için de, ağacın en üst bölümüne, zeminden yaklaşık 20 metre yükseğe de, ağaca monte ettiği 37 basamaklı ahşap merdivenle çıkılabilen bir gözetleme yeri inşa etti.AYILARA ŞİİR YAZDI

15.06.2016Haber

Yazar Sonuçları

Yine içimden küsmek geliyor...

Aslında ben de ayıdan korkarım.
Bu yüzden bazen kendi kendime ‘İyi ki bizim evde bir de ayı yok’ derim.

28.05.2004

ÖYP karmaşası

YÖK’ün 22 Temmuz 2011 tarihinde internet sitesinde yayınladığı ‘Öğretim Üyesi Yerleştirme Programı’ (ÖYP) kapsamında ataması yapılacak çeşitli üniversitelerin araştırma görevlileriyle ilgili kontenjan listelerine, başvuruların, 15-30 Ağustos tarihleri arasında merkezi olarak YÖK’ün internet sitesi üzerinden yapılacağı duyurulmuştu.

5.09.2011

O ayı için vur emri çıkarılmadı

Erzurum’da iki kişinin ölümüne neden olan ayı için vur emri çıkarıldığı haberleri basına yansımıştı. İspir İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan böyle bir karar alınmadığını öğrendik.

8.09.2011

Dağların aşıkları

İŞ dünyası başta olmak üzere siyaset, sanat, spor, eğitim dünyasından Ege’nin renkli simalarıyla iş dışı yaşamlarını konuştuğum, çeşitli konu başlıkları altında çok da fazla bilinmeyen özelliklerini tanıtmaya çalıştığım ‘Sıradışı’nda bugün 250’nci konuğumu, daha doğrusu konuklarımı ağırlıyorum.

3.03.2016