EKSTRA
MENÜ

Ayı Gülü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 99 haberi bulunmuştur.

Ayı Gülü Haberleri

Koruma altındaki ayı güllerini koparmanın cezası 80 bin 465 lira

Koruma altındaki ayı güllerini koparmanın cezası 80 bin 465 lira

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesindeki Kisra Vadisi'nde, koruma altındaki 'ayı gülü' çiçekleri açtı. Halk arasında 'kızıl gül' olarak da bilinen ayı gülü, sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor. Çiçekleri koparan ya da zarar verene 80 bin 465 TL ceza veriliyor.

20.05.2021Haber
Sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor... Dikkat: Zarar vermenin cezası çok büyük

Sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor... Dikkat: Zarar vermenin cezası çok büyük

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesindeki Kisra Vadisi'nde, koruma altındaki 'ayı gülü' çiçekleri açtı. Halk arasında 'kızıl gül' olarak da bilinen ayı gülü, sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor. Çiçekleri koparan ya da zarar verene 80 bin 465 TL ceza veriliyor.

20.05.2021Gündem
Antalyada şakayık çiçeği alarmı Dikkat: Koparmanın cezası var

Antalya'da şakayık çiçeği alarmı! Dikkat: Koparmanın cezası var

Şakayık, Antalya'da 2016'da düzenlenen Expo Antalya'nın da simge çiçeği olarak belirlenmişti. Antalya'nın Expo 2016'daki simge çiçeği şakayıkları koparmanın cezası kişilere 80 bin 465 TL, tüzel kişilik olursa bunun üç katı... Şakayıklar en çok kıyı Beydağları'nda görülüyor.

13.05.2021Gündem
Ayı gülünü koparmanın cezası 73 bin 747 lira

'Ayı gülü'nü koparmanın cezası 73 bin 747 lira

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde çiçek açan ve koparanlara 73 bin lira ceza verilen ‘ayı gülü’ ya da ‘kızıl lale’ olarak bilinen şakayıklar, görenleri hayran bırakıyor.

23.06.2020Gündem
Ayı gülü çiçek açtı

'Ayı gülü' çiçek açtı

KAYSERİ'nin Hacılar ilçesinde Erciyes Dağı eteklerindeki yaylalarda koruma altındaki 'ayı gülü' çiçekleri açtı. Mayıs ve Haziran aylarında açan çiçeği koparan ya da zarar verene 73 bin 747 lira ceza veriliyor.

21.05.2020Gündem
’Ayı gülü’ açtı... Bu çiçeği koparan yandı

’Ayı gülü’ açtı... Bu çiçeği koparan yandı

Bursa’da koruma altındaki ’ayı gülü’ çiçekleri açtı. Gerçek adı "Paeonia Officinalis" olan halk arasında kızıl gül, kızıl lale, ayı gülü ve şakayık çiçeği olarak ta bilinen çiçekleri koparmanın bedeli neredeyse servet değerinde.

21.05.2020Seyahat
Kızıl lale (ayı gülü) nedir

Kızıl lale (ayı gülü) nedir?

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesindeki Kirsa Vadisi'nde açan "ayı gülü" ve "kızıl lale" diye de bilinen "Paeonia Officinalis" çiçeği, Türkiye'de koruma altında tutuluyor.

19.05.2020Gündem
İstanbulda çok nadir görülüyor; Şilede kameralara yansıdı

İstanbul'da çok nadir görülüyor; Şile'de kameralara yansıdı

Yaklaşık iki hafta yaşam süresi olan ve halk arasında 'ayı gülü' ismiyle anılan şakayık çiçeği Antalya, Konya ve Muğla'da bazı yüksek kesimlerde yetişiyor. Mayıs ayının başında açan ve yaklaşık iki haftalık yaşam süresi olan ayı gülünün İstanbul'da da çok nadir olarak çıktığı belirtiliyordu. Şile'de çıkan şakayık çiçeği görüntülendi. Bölgeye yapılan doğa ziyareti sırasında keşfedilen çok sayıda ayı gülünün, kalker kayalıklarının yanında olduğu görüldü. Bulundukları yerlerde koruma altında olan ayı güllerini koparmanın 60 bin 163 TL'lik idari para cezası bulunuyor. Şile Çevre Gönülleri Derneği Başkanı Nabi Evren, bölgedeki ayı güllerinin havaların ısınmasıyla solmaya başlayacağını belirterek, yabani şakayıkların İstanbul'da başka bir yerde bulunmadığını belirtti.

18.05.2020Haber
İstanbulda çok nadir görülüyor, Şilede görüntülendi Koparmanın cezası 60 bin TL

İstanbul'da çok nadir görülüyor, Şile'de görüntülendi! Koparmanın cezası 60 bin TL

İstanbul'da çok nadir çıkan şakayık çiçeği Şile'de görüntülendi. Şakayık çiçeğini koparmanın 60 bin TL lira cezası var.

18.05.2020Gündem
Şakayık çiçeğini koparmanın cezası 60 bin TL

'Şakayık' çiçeğini koparmanın cezası 60 bin TL!

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'nce de koruma altında olan ve halk arasında 'ayı gülü' olarak bilinen 'Şakayık' çiçeğini koparan veya zarar verene 60 bin 163 TL idari para cezası uygulanıyor.

16.05.2020Haber
Dikkat Bu çiçeği koparmanın cezası 60 bin TL

Dikkat! Bu çiçeği koparmanın cezası 60 bin TL!

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'nce de koruma altında olan ve halk arasında 'ayı gülü' olarak bilinen 'Şakayık' çiçeğine koparan veya zarar verene 60 bin 163 TL idari para cezası uygulanıyor.

16.05.2020Gündem
Torosların sembol çiçeği şakayığa zararın cezası 61 bin 800 TL

Torosların sembol çiçeği şakayığa zararın cezası 61 bin 800 TL

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde, şakayık çiçekleri açtı. Toros Dağları'nın yüksek kesimlerinde açan koruma altındaki şakayık çiçeklerini dalından koparmak ya da yerinden sökmenin cezası 61 bin 800 lira.

30.04.2020Gündem
Bu çiçeği koparmanın ya da zarar vermenin cezası 60 bin lira

Bu çiçeği koparmanın ya da zarar vermenin cezası 60 bin lira

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı kırsal mahalle Osmaniye’nin yamaçlarında koruma altındaki 'Ayı Gülleri' açmaya başladı. Bu çiçekleri koparana ya da zarar verene ise 60 bin lira ceza kesiliyor.

27.04.2020Seyahat
Bu çiçeği koparmanın cezası 48 bin 600 lira...

Bu çiçeği koparmanın cezası 48 bin 600 lira...

Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600 lira ceza kesiliyor.

19.05.2018Gündem
Havanın en temizi suyun en arısı çiçeklerin en güzeli Kaçkarlar’da

Havanın en temizi suyun en arısı çiçeklerin en güzeli Kaçkarlar’da

Bir doktor düşünün, çocukluğunu büyük şehirlerde geçirmiş fakat kalabalığı, betonları hiç sevmemiş. Sinemayı sevdiği için İstanbul’a gelmiş, fikrini değiştirip fotoğrafa yönelmiş. Her zaman Anadolu’yu çok sevmiş. Ali Bilginer’in (64) başlıca tutkusu doğal alanlar ve çiçekler.

8.06.2008Seyahat
Otizm nedir, nasıl anlaşılır Otizmin belirtileri

Otizm nedir, nasıl anlaşılır? Otizmin belirtileri

Çocuğun çevresiyle yeterli sosyal ilişkiler kuramaması, dil-iletişim alanında belirgin gelişimsel sorunlar göstermesi ve takıntılı davranış biçimlerine sahip olması ile kendini belli eden otizm, en çok merak edilen hastalıklar arasında yer alıyor. Peki otizm nedir, belirtileri nelerdir? İşte otizm hakkında tüm merak edilenler.

2.04.2021Sağlık
En yaşlı porsuk ağacının bulunduğu Zonguldakta Gümeli ormanlarında eşsiz güzellik

En yaşlı porsuk ağacının bulunduğu Zonguldak'ta Gümeli ormanlarında eşsiz güzellik

Türkiye'nin 105'inci tabiat anıtı olarak tescillenen ve dünyanın en yaşlı porsuk ağacına ev sahipliği yapan, Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesi ormanları, sonbaharda görsel güzellik sunuyor.

30.11.2020Güncel
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılışında konuştu

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında sağlık çalışanlarına şiddete çok sert tepki göstererek, 'Özellikle sağlık personelimize karşı bazı yerlerde yapılan haysiyetsiz, terbiyesiz bazı saldırılar bunların bir kere kadir kıymet bilmeyişinin bir alameti farikasıdır. Onlar da bedellerini zaten ama bu dünyada ama ebedi alemde ödeyeceklerdir' ifadelerini kullandı.

13.11.2020Gündem
Peşimde gezme ders çalış

Peşimde gezme ders çalış

Aile Meclisi bu hafta AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve eşi Pınar Kaya’nın İzmir Torbalı’daki evlerine konuk oldu. Lise yıllarında başlayan arkadaşlıklarıyla birlikte Atilla Kaya’nın hayat rotası da tamamen değişmiş. “Üniversite okumam” diyen Atilla Kaya, arkadaşlıklarının birinci ayında, harçlıklarıyla aldığı yüzükle evlilik teklif etmiş. Teklif yüzükle birlikte geri çevrilmiş. Şart belli, üniversite okunacak...

19.10.2020Gündem
Doğa harikası Kovada Gölünün son hali içler acısı

Doğa harikası Kovada Gölü'nün son hali içler acısı

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, doğa- orman müzesini andıran Isparta'daki Kovada Gölü'nün Eğirdir'le bağlantılı kanalda tarım atıklarının depolanması nedeniyle çöp kovasına döndüğü söyledi. Kesici, "Kovada Gölü kirlilik ve ihmal yüzünden 'zehir saçan' bir göle, bataklığa dönüştü. Böyle giderse Kovada, son nefesini vermeye yakın bir göldür. Yıllar öncesi suyundan çay demlediğimiz, içtiğimiz gölün suyu artık içilemez su haline gelmiştir" dedi.

8.03.2020Gündem
En güzel kız bebek isimleri ve anlamları- 2019

En güzel kız bebek isimleri ve anlamları- 2019

Anne baba adayları yeni doğacak bebekleri için aylar öncesinden isim arayışına girer. Siz de kız bebeği sahibi olacaksanız ve bebeğinize hem güzel hem de farklı bir isim arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Size fikir verebilmek adına en güzel kız bebek isimlerini ve anlamlarını derledik.

12.11.2019Yenidoğan
Bugün Regaip Kandili. | İşte sosyal medyadan paylaşabileceğiniz kandil mesajları

Bugün Regaip Kandili. | İşte sosyal medyadan paylaşabileceğiniz kandil mesajları

Regaip Kandili mesajlarına yönelik araştırmalar sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. Yılın ilk kandilinde yaşadıkları heyecanı ve kalplerinden geçen güzel dilekleri sevdiklerine iletmek isteyen vatandaşlar, Regaip Kandili mesajlarında en anlamlı ve farklı seçenekleri inceliyor. İşte, uzunlu- kısalı Regaip Kandili mesajları

6.03.2019Gündem
Mevlid Kandili mesajlarında kısa, güzel ve anlamlı seçenekler... Kandil mesajları 2018

Mevlid Kandili mesajlarında kısa, güzel ve anlamlı seçenekler... Kandil mesajları 2018

Mevlid Kandili mesajları, kandil gecesinin gelmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Müslüman alemi tarafından oldukça önemli olan bu özel gün de vatandaşlar birbirlerini, dostlarını ve ailelerini Mevlid Kandili mesajları aracılığıyla hatırlayacak ve onlara bu özel günü anlamlı kılacak. İşte, sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel, kısa ve anlamlı kandil mesajları.

19.11.2018Gündem
42 yıllık kardeş kavgası... Mahkeme nokta koydu

42 yıllık kardeş kavgası... Mahkeme nokta koydu

Edirne'de 1976 yılında miras yüzünden küsen Mümtaz Çavuntçu (72) ile kardeşi Ahmet Çavuntçu'nun (64), karşı karşıya olan evlerinin duvarlarına ve camlarına astıkları birbirlerini suçlayıcı yazılar, mahkeme taşındı. Mahkeme, Mümtaz  Çavuntçu'ya kardeşine hakaretten 1740 lira adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulması kararı verdi.

30.08.2018Gündem
Miras yüzünden küsen kardeşlerin kavgası şaşırtıyor

Miras yüzünden küsen kardeşlerin kavgası şaşırtıyor!

Edirne'de yıllar önce miras yüzünden küsen Mümtaz Çavutçu (72) ile kardeşi Ahmet Çavutçu (64), karşı karşıya olan evlerinin duvarlarına ve camlarına astıkları birbirlerini suçlayıcı yazılarla atışıyor.

24.03.2018Gündem
Regaip Kandili mesajları 2018 - Sosyal medyaya özel resimli kandil mesajları

Regaip Kandili mesajları 2018 - Sosyal medyaya özel resimli kandil mesajları

Sosyal medyanın da en çok konuşulan konusu olan Regaip Kandili'nde en çok araştırılan konuların başında kandil mesajları geliyor. Özellikle 2018'in ilk kandilini sevdiklerinden uzakta geçiren vatandaşlar, kalplerinden geçen güzel dilekleri ifade edebilecek Regaip Kandili mesajlarını araştırıyor. Sizler de henüz beğendiğiniz bir mesaj bulamadıysanız haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte sosyal medyadan da paylaşabileceğiniz resimli kandil mesajları!

22.03.2018Gündem
Regaip Kandili mesajlarıyla dostlarınıza bu güzel günü anlamlı kılın İşte en güzel kandil mesajları

Regaip Kandili mesajlarıyla dostlarınıza bu güzel günü anlamlı kılın! İşte en güzel kandil mesajları

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar ibadetlerin yerine getirileceği Regaip Kandili, mesajları ve sözleriyle de araştırma konusu oldu. 22 Mart kandil mesajları arasından seçilecek olan bir mesajı yakınlarına gönderecek olan Müslümanlar en anlamlı seçenekleri tercih edecek. İşte, bu çerçevede gönderebileceğiniz 22 Mart kandil mesajları ile sözleri derlemesi

22.03.2018Gündem
Regaip Kandili için bu mesajları sevdiklerinizle paylaşın Kandil mesajları derlemesi

Regaip Kandili için bu mesajları sevdiklerinizle paylaşın! Kandil mesajları derlemesi

Kandil zincirinin ilk halkası olan Regaip Kandili, mesajlar ve sözler ile 22 Mart Perşembe gününün araştırılan konusu oldu. İnternet üzerinden ya da SMS'lerle paylaşılacak olan en güzel kandil mesajları, birçok vatandaşın araştırdığı konu oldu. İşte, anlam olarak arzu edilen, herhangi bir şeyi istemek anlamı taşıyan Regaip Kandili kapsamında paylaşılacak olan kandil mesajları listesi

21.03.2018Gündem
Sevgililer Gününde kadınlar peluş ayı istemiyor

Sevgililer Gününde kadınlar peluş ayı istemiyor

Tükiye genelinde 5.6 milyon üyesi olan Hopi, Sevgililer Günü anket sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçlarına göre kadınlar, Sevgililer Gününde kendilerine peluş ayı hediye edilmesini istemezken, erkeklerin istemediği hediyelerin başında da selfie çubuğu yer aldı.

6.02.2018Sağlık
Kandil mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edin (2017 - Mevlid Kandili)

Kandil mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edin (2017 - Mevlid Kandili)

Bu gece Mevlid Kandili. Müslüman alemi için ayrı bir öneme sahip olan bu gece Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumunu ifade etmektedir. Bugünün anlam ve önemine uygun kandil mesajlarını sizler için derledik. İşte en güzel Mevlid Kandili mesajları ve sözleri. Whatsapp, SMS, Instagram veya diğer sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabileceğiniz 2017 resimli Mevlid Kandil mesajları ve

29.11.2017Gündem
Regaip Kandili mesajlarıyla sevdiklerinizi sevindirin | En güzel kandil mesajları burada

Regaip Kandili mesajlarıyla sevdiklerinizi sevindirin | En güzel kandil mesajları burada

Müslüman dünyası için en önemli günlerden birisi olan Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Perşembe'yi Cuma gününe bağlayan gece bu değerli günde Regaip Kandiliyle tüm İslam alemi ellerini Allah'a açacak. Regaip Kandili mesajları ise şimdiden araştırılmaya başladı. Sevdiklerinize ve en önemlisi büyüklerinize yollayabileceğiniz resimli Regaip Kandili mesajlarını sizler için ayrıntıyla derledik. Görüp beğendiğiniz en güzel kandil mesajını kopyalayarak sevdikleriniz, dostlarınız ve büyüklerinizle paylaşabilirsiniz. İşte, sizler için hazırlanan en güzel Regaip Kandili mesajları.

30.03.2017Gündem

Kandil mesajları 2017 | Regaip Kandili mesajları ile dostlarınızı mutlu edin

Tüm Müslüman aleminin ellerini açıp Allah'a dua ettiği mübarek Regaip Kandili gecesinde sizde bol bol dua edip kötülüklerden arınabilir, Regaip Kandili mesajlarıyla beraber de sevdiklerinizi oldukça mutlu edebilirsiniz. Teknolojinin oldukça gelişmesiyle birlikte kandil mesajları birçok kişi tarafından dostlarına göndermek için araştırılıyor. Yapmanız gereken tek şey haberimizin için yer alan, sizler için derlediğimiz en güzel Regaip Kandili mesajını kopyalayıp SMS yoluyla dostunuza göndermek. İşte sizler için hazırlanan en güzel Regaip Kandili mesajları.

30.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Birisi gül veriyor diğeri yüz güldürüyor

Bu pazar “gül” diyorum. Ama “gül”ün her anlamında diyorum. O yüzden sayfamızda iki kadın konuğumuz var. Gülşah ve Oya. Birisi hayatımıza “gül” veriyor. Diğeri hayatlarımızın sonuna doğru yüzümüzü “gül”dürüyor. Anlatayım.

9.05.2021

Çocukların hakları varsa anne babaların da var

Daha önce ‘Kız Çocuk Hakları Bildirgesi’ ile ‘Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi’ kitaplarını yayımlayan Yapı Kredi Yayınları bu kez ‘Anne Hakları Bildirgesi’ ve ‘Baba Hakları Bildirgesi’ kitaplarını çocuklarla buluşturdu. Dördü de çocuk kitabı, ama bence anne babalarla birlikte okunmalı.

10.08.2018