EKSTRA
MENÜ

Ayak Masajı

Ayak Masajı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayak Masajı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 301 Ayak Masajı haberi bulunmuştur.

Ayak Masajı Haberleri

Bahaneyi bırakın spora başlayın

Bahaneyi bırakın spora başlayın

Yeni bir yıl yeni kararlar almak ve uygulamak için iyi bir fırsat. Geçen yıl aldığınız kiloları sporla verebilir, kendinize zaman ayırarak farklı bakımlardan ve masajlardan yararlanabilirsiniz.

Hem ruhunuz hem bedeniniz yenilensin

Hem ruhunuz hem bedeniniz yenilensin

Stresten kaçıp yenilenmek isteyenlerin başvurduğu sağlıklı yaşam merkezleri 'spa'ların sayısı gün geçtikçe artıyor. İşte bir nevi 'modern kaplıca' olan spa'ların en ünlüleri.

Tepeden tırnağa mutluluk

Tepeden tırnağa mutluluk

Sütlü, ballı, ipek proteinli ya da şekerli yeni bakım ürünleri baştan ayağa sadece enerji vermekle kalmıyor aynı zamanda vücudun mutluluk hormonunu harekete geçiriyor.

18.07.2004Kelebek
En mükemmel havaalanı seçildi

En mükemmel havaalanı seçildi

2003'ün en mükemmel havaalanı yolcu salonları belirlendi. Forbes dergisi tarafından yapılan değerlendirmenin sonuçları yayın organının son sayısında açıklandı.

9.05.2003Seyahat
Ayaklarınızın kölesi olabilir miyim

Ayaklarınızın kölesi olabilir miyim?

Türkiye'de bu cümleyi kullanarak mutlu olmayı bekleyen insan sayısı bizim ya da sizin zannettiğinizden çok daha fazla.

21.07.2001Kelebek
Migren

Migren

Migren, ısırırken alt ve üstçenenin tam buluşmamasından da kaynaklanabilir, sürekli oturduğunuz koltuğun size uygun olmamasından da. Bu sorunlar fiziksel terapilerle çözülür. Ama sorun 'derin'deyse ne kadar tedavi görseniz, masaj yaptırsanız da nafile.

Bebeğin stresini masaj yaparak azaltabilirsiniz

Bebeğin stresini masaj yaparak azaltabilirsiniz

Zor bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde hem siz hem de bebeğiniz stresli ve gergin olabilir. Evde kaldığımız şu günlerde bebeğinizi rahatlatmak için masaj tekniklerini öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bebek Masaj Eğitmeni İrem Kalkavan, bebeğin stresini azaltacak önerilerde bulundu.

Hamilelik döneminde uygulanabilecek masajlar

Hamilelik döneminde uygulanabilecek masajlar

Hamilelik süreci bir kadının hayatındaki en özel ve en önemli dönemlerin başında gelmekte. Bu süreçte vücut büyük bir değişim yaşamakta, hormanların değiştiği, duyguların, tepkilerin daha belirgin olduğu bu dönemde vücut yaşadığı değişikliğin sonucunda ağrılarla tepki vermeye başlamaktadır.

Siz sakın aldanmayın ‘Buda Günü Tatili’ yok

Siz sakın aldanmayın ‘Buda Günü Tatili’ yok!

Bangkok’a adımımızı attığımız an kandırılmış olsak da Tayland gezimizin geri kalanında gerçekten yardımsever insanlarla karşılaştık. Muson mevsimine denk gelen dönemde ülkeyi gezmenin avantajı, uygun fiyatlardan faydalanmak. Güneşli bir sabaha uyanıp tepenizden aşağı kovayla dökülmüş gibi yağmur yemek de farklı bir deneyim.

15.04.2019Seyahat
Doğadan ve marifetli ellerden gelen sağlık

Doğadan ve marifetli ellerden gelen sağlık

Son yıllarda tüm dünyada kabul gören ve önümüzdeki yıllarda da yükselişini sürdürecek olan doğaya dönüş, organik besinlerle beslenme, doğal yöntemlerle tedavi gibi eğilimler, sağlık turizminin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Bünyesinde ‘SPA ve wellness’ üniteleri bulunduran tesisler de giderek daha önem kazandığı günümüzde otel seçimi yaparken yardımcı olacak bu yılın SPA trendleri...

14.01.2019Seyahat
Elinizin O Bölgesine Bastırırsanız...

Elinizin O Bölgesine Bastırırsanız...

İnsan vücudu birbirine bağlı bir sinir yumağıdır. Bu sinir ağının belli noktalarını uyararak bazı sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Baş ağrısını geçirmek için ellerinizdeki bir bölgeye masaj yapmanızın yeterli olduğunu söylersek merakınız iyice artar değil mi? O zaman bu noktaların bazıları neler görmeye ne dersiniz?

Tapınak cenneti: Bangkok

Tapınak cenneti: Bangkok

Güneydoğu Asya’nın sömürgeleştrilememiş tek ülkesi olarak gösterilen ve bu yüzden 'Özgürlükler Ülkesi' olarak da adlandırılan Tayland’ın başkenti Bangkok, yaklaşık 500 tapınağıyla oldukça görkemli. İşte size Bangkok’un tapınaklarına ilişkin gezi rehberi…

24.07.2018Seyahat
Ayurveda Masajı Hakkında Merak Edilenler

Ayurveda Masajı Hakkında Merak Edilenler

Asya felsefesinden doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ayurveda kelime anlamı olarak "yaşam bilimi" demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan ayurveda masajı ise, vücudun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğunu savunarak bu bağlantıları güçlendirmeyi ve dolayısı ile zihinsel ve bedensel rahatlamayı hedefler.

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta

Vücudunuza ciddi etkileri olan 5 nokta

İnsan vücudu birbirine bağlı bir sinir yumağıdır. Bu sinir ağının belli noktalarını uyararak bazı sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Baş ağrısını geçirmek için ellerinizdeki bir bölgeye masaj yapmanızın yeterli olduğunu söylersek merakınız iyice artar değil mi? O zaman bu noktaların bazıları neler görmeye ne dersiniz?

29.06.2018Hayat
Yaz hamileleri için bakım tüyoları

Yaz hamileleri için bakım tüyoları

Gebelik döneminde kan dolaşımının artması ile sıcaklık olduğundan daha fazla hissedilerek yaz aylarının kötü geçmesine neden olabilir. Yaz mevsiminde sıcaklık artışı ile hamilelerde de sıcak basmaları, halsizlik, uykusuzluk ve ayaklarda şişme gibi şikayetler görülmeye başlar. Hamileliği yaz mevsimine denk gelen annelerin daha bakımlı ve sağlıklı bir süreç geçirmeleri için birkaç tüyo şu şekilde:

Spesifik zevklere hitap eden şehir: New York

Spesifik zevklere hitap eden şehir: New York

New York, her an bir yeniliğin icat edilip, insanların beğenisine sunulduğu bir şehir. İstediğiniz her şeyi bulabilirsiniz burada; New York seyahatiniz, spesifik zevklerinize göre defalarca, onlarca farklı şekilde planlanabilir. Ne kadar çılgın olursa olsun ya da ne kadar küçük bir grubu ilgilendirirse ilgilendirsin, her ilgi alanına uygun uzmanlaşmış bir mağaza, müze ya da kulüp bulmak mümkün New York’ta...

3.05.2018Seyahat
Gizli kalmış bir mucize: Kulak masajı

Gizli kalmış bir mucize: Kulak masajı

Kulak masajı gizli kalmış bir reflexoloji harikasıdır! Bedeninize güç veren tüm enerji kanalları ve refleks noktaları kulakta bulunur. “Kulak; bedeninizin ısısını, sağlığını ve işleyişini kontrol eder. Duymak kulaklarınızın yaptığı en son şeydir aslında” diyen Doğal Terapiler / Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Haluk Otman, kulak masajı hakkında şaşırtacak bilgiler verdi.

9.03.2018Sağlık
Harika bir cilt için dünyada gitmeniz gereken yerler

Harika bir cilt için dünyada gitmeniz gereken yerler

Tatil yaparken aynı zamanda cilt bakımı yaptırmak ya da inanılmaz ortamlarda kaplıcalara girmek mümkün. Dünyanın en değişik doğal güzelliklerini de barındıran listemizde şifa bulabileceğiniz ve kendinizi baştan aşağı yenileyebileceğiniz destinasyonları bulabilirsiniz; buralara gitmek için en uygun uçak bileti ise dünyanın seyahat arama motoru Skyscanner’da...

4.01.2018Seyahat
Sıcak havalarla arayı soğutmanın 13 yolu

Sıcak havalarla arayı soğutmanın 13 yolu

Hava durumu sadece hamileler, aşırı kilolular, kalp hastaları ve yaşlılara uyarı yapılacak durumu geçti. İçinde bulunduğumuz kritik günleri hasarsız atlatmak için hızlıca yapılacak şeyleri bilmekte fayda var.

Şehrin göbeğinde yeşil temalı hafta sonu

Şehrin göbeğinde yeşil temalı hafta sonu

Swissôtel The Bosphorus İstanbul, şehrin göbeğindeki saklı cennet Sultan Park’ta ‘yeşil’ temalı hafta sonları düzenliyor. Karmaşadan ve yorgunluğunuzdan uzaklaşacağınız ‘Greenery Weekends’ ile tazelenip yenilenecek ve birçok farklı etkinlikle canlanacaksınız. İşte detaylar…

27.04.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Makyajda Altın dokunuşlar

Bu yazın öne çıkan trendleri arasında yer alan altın tonları, yüzlere güneşin ışıltısını yansıtıyor.

24.04.2005

Cevap veriyorum

İbrahim Eroğlu

Vallahi iyi fikir. Şiirstar yarışması. Çok tutar. Türkiye adeta bir şiir cenneti zira. Ancak yazmaktan kimse okumuyor, o var. Yani jüriyi oluşturmakta zorlanabiliriz.

2.06.2004

Depresyon artık kalp sağlığını tehdit ediyor

Depresyonun kalp sağlığı açısından sigara ve yüksek kolesterol kadar zararlı olduğu ortaya çıktı.

23.12.2003

Bir de kim kimdir tartışmalarına şaşmıyor mu, pess!

Müjdat Gezen'in daha çıkmadan olay yaratan kitabı ‘‘Galiba Ben Sanatçıyım’’ üzerine dönen TeleVole tarzı geyik, dimağımızı bulandırdı, midemizi ekşitti.

14.12.2003

Yeni doğan bebek ve banyo sonrası

Merhaba sevgili anneler, yeni doğan bebeğinizle ilk masaj belki de ilk banyo deneyiminiz. Sizi biraz korkutabilir ama alıştıktan sonra siz ve bebeğiniz için çok güzel iki aktivite olacak. Şimdi ilk süreçte bizi neler bekliyor biraz ondan bahsetmek istiyorum size.

19.08.2020

6 ay ve üzeri bebekler için masaj

Bu dönemde, bebeğiniz daha aktif olacak, hareketlenecek, oturacak, emekleyecek ve ayakta durmaya çalışacaktır. Aktif bir bebeğin hareket etmek istemesinin normal olduğunu unutmayın, siz de ona uyum sağlayın. Örneğin o sırada bebeğinizin elinde bir oyuncak varsa, bacaklarına masaj yapmayı tercih etmelisiniz.

6.08.2020

Bebeğinizin sağlığı için spa ve bebek masajı

Avrupa ve Amerika’ da yaygın olarak yapılan, bebeklerin kan dolaşımını hızlandıran ve tüm motor becerilerine güç katan bir uygulama olan bebek SPA'sı ve hidroterapi nedir? Yararları nelerdir? Bebek SPA'sına kış aylarında ne sıklıkla gidilmeli?

27.01.2020

Bebek masajı nedir? Bebek masajı nasıl uygulanır?

Bebek masajının kökeni Antik çağlara dayanır. Pek çok kültürde bebeğin duyularını harekete geçirmek için kullanılmıştır. Son yıllarda da hayli önem kazanan bebek masajı, bebeğiniz ile sizin aranızdaki en güzel iletişim şekillerinden biridir.

17.12.2019

Citroen C5 AirCross’la Uçan Halı Etkisi

Citroen C5 Aircross geniş iç hacmi, bağımsız üç arka koltuğu ve sunduğu sürüş konforuyla trafikte ve uzun yolculuklarda hayatımızı kolaylaştıran bir yol arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor.

12.12.2019

İlaç kullanmadan ağrıyı dindirmenin 5 yolu

Hayatı daha ağır yaşamanıza neden olan ağrı ve acılarınızı, reçetesiz satılan ilaçlara gerek kalmadan da rahatlatabilirsiniz.

10.11.2019
Sakinleştirici bebek masajı her derde deva

Sakinleştirici bebek masajı her derde deva!

Bebeklerde doğumdan itibaren en gelişmiş duygu dokunma duygusudur. Bebeklerde dokunma duygusunu geliştirmenin en iyi yolu da ona masaj yapmaktır. Peki, evde bebeğinizi sakinleştirmek için masaj nasıl yapılır? Evde Bakım Hizmetleri Hekimi Dr. Tayyar Vardar, bebekler için masajın yararlarını ve sakinleştirici bebek masajı yapmanın püf noktalarını sıraladı.

7.10.2019

Şapkasız çıkmam abi

Hep yaz gelsin, sıcak olsun tatile gidelim deriz. Ama bu sıcaklar gerçekten hepimizi bunaltabiliyor.

5.08.2018

Tapınak cenneti: Bangkok

Güneydoğu Asya’nın sömürgeleştrilememiş tek ülkesi olarak gösterilen ve bu yüzden 'Özgürlükler Ülkesi' olarak da adlandırılan Tayland’ın başkenti Bangkok, yaklaşık 500 tapınağıyla oldukça görkemli. İşte size Bangkok’un tapınaklarına ilişkin gezi rehberi…

23.07.2018

Spesifik zevklere hitap eden şehir: New York

New York, her an bir yeniliğin icat edilip, insanların beğenisine sunulduğu bir şehir. İstediğiniz her şeyi bulabilirsiniz burada; New York seyahatiniz, spesifik zevklerinize göre defalarca, onlarca farklı şekilde planlanabilir. Ne kadar çılgın olursa olsun ya da ne kadar küçük bir grubu ilgilendirirse ilgilendirsin, her ilgi alanına uygun uzmanlaşmış bir mağaza, müze ya da kulüp bulmak mümkün New York’ta...

3.05.2018