EKSTRA
MENÜ

Ayak Mantarı

Ayak Mantarı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ayak Mantarı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 188 Ayak Mantarı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ayak Mantarı Haberleri

Ayak mantarına ne iyi gelir ve nasıl geçer Ayak mantarı neden olur Evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Ayak mantarına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Ayak mantarı neden olur? Evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Her yaş ve cinsiyet grubundan pek çok kişinin ortak sorunu olan ayak mantarları, kötü görüntü vermesinin yanı sıra sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Ayrıca kızarıklık ve kaşıntıyla kendini gösteriyor. Ayak mantarı ile bu sorunu bulunan başka kişilerin eşyalarının kullanılmasıyla da karşılaşılabiliyor. Ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler sayesinde evde çare üretmek mümkün. Peki, ayak mantarı nasıl geçer? Evde ayak mantarına ne iyi gelir? Karbonat ayak mantarını geçirir mi? Ayak mantarına kolonya sürülür mü? Sirke ayak mantarına iyi gelir mi? İşte evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

4.07.2021Sağlık
Bulaşma riski var, deniz ve havuz kenarlarına dikkat

Bulaşma riski var, deniz ve havuz kenarlarına dikkat!

Koronavirüs salgını sonrası eve kapanarak salgın tehlikesine karşı evlerinde sosyal izolasyona girenler güneşin kendisini göstermesi ve normalleşme süreci ile birlikte dışarıya çıkmaya başladılar. Ancak aylarca evlerinde izolasyona giren insanların güneşli havalarda dışarıya çıkması cilt için tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Dermatolog Dr. Eda Haşal, güneşin tehlikeli ışınlarından korunmak için mutlaka insanların önlem almaları gerektiğini dile getirdi, deniz ve havuz kenarlarından mantar bulaşma riskine karşı uyarıda bulundu.

15.06.2020Sağlık
Spor Salonlarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Spor Salonlarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Spor ve fitness salonları 1 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başladı. Fakat yeni normal düzende salonlarda eskiden olduğu gibi egzersiz yapılamayacak. Sağlık Bakanlığı, spor salonlarının uyacağı kuralları açıkladı ancak sporseverlere de büyük sorumluluklar düşüyor. Üye olunan salonun kurallara uyup uymadığını gözlemlemek bunların başında geliyor. Spor Fütüristi Hakan Demiray salonlarda alınması gereken kişisel önlemleri açıkladı. İşte daha güvenli egzersiz yapmak için dikkat edilmesi gerekenler…

10.06.2020Spor Fitness
Ayak mantarı nasıl geçer Ayak mantarı belirtileri ve tedavisi

Ayak mantarı nasıl geçer? Ayak mantarı belirtileri ve tedavisi

Ayak mantarı, birçok kişide görülebilen ve bulaşıcı olan bir deri hastalığıdır. Kızarıklık ve kaşıntıya neden olan bu rahatsızlığın mutlaka doktor gözetiminde tedavi edilmesi gerektiğinin altını çizen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ferihan Bilgin, konuyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

16.01.2020Sağlık
Yaz aylarında ayak bakımını ihmal etmeyin

Yaz aylarında ayak bakımını ihmal etmeyin

Yaz geldiğinde şüphesiz hepimiz ağır botları ve kalın ayakkabıları rafa kaldırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm kış boyunca çoraplar ve ayakkabılar içinde hapsolan ayaklarımızsa, rengarenk sandalet ve terliklerle buluşmanın rahatlığını yaşıyor. Peki, ayaklarımız buna ne kadar hazır? Dermatoloji Uzmanı Dr. Hicran Ercan Diker, yaz aylarında yapılacak ayak bakımıyla ilgili bilgiler paylaşıyor.

27.06.2019Sağlık
Ayak mantarı neden olur, nasıl geçer

Ayak mantarı neden olur, nasıl geçer?

Birçok kişide görülen ve bulaşıcı bir hastalık olan ayak mantarı, parmak aralarının kepeklenmesi ve kaşınmasıyla ortaya çıkıyor. Nemi ve sıcağı seven, nemli ve sıcak yerlerde hızla üreyen mantar, ayak mantarı sorunu bulunan başka kişilerin eşyalarının kullanılmasıyla da bulaşıyor.

15.05.2019Sağlık
Havuzların neden olduğu 4 önemli sorun

Havuzların neden olduğu 4 önemli sorun

Kurban Bayramı’nın sıcak yaz günlerine rastlaması özellikle tatil bölgelerine olan talebi artıyor. Dolayısıyla hem daha fazla kişinin havuzları kullanması ve hem de mikropların sıcak ve nemli hava nedeniyle hızlı yayılması, enfeksiyon riskini beraberinde getiriyor.

14.08.2018Sağlık
Havuza girmeden önce bu uyarıları okuyun

Havuza girmeden önce bu uyarıları okuyun!

İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Erk, temiz olmayan havuzlardan gelecek tehlikeleri anlattı.

27.06.2018Sağlık
Çay ağacı yağı nedir Çay ağacı yağı neye iyi gelir

Çay ağacı yağı nedir? Çay ağacı yağı neye iyi gelir?

Çay ağacı yağı, faydaları ile araştırılmaya devam ediliyor. Mantar, dişeti iltihabı, kepek ve akneye iyi gelen çay ağacı yağı, ıslak topraklarda yetiştirilebiliyor. Yağ dışında, krem ve jel olarak da kullanılabilen Çay ağacı, deri enfeksiyonu için sıkça kullanılmaktadır. Peki, birçok faydası olduğu bilinen çay ağacı yağı neye iyi gelir? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.02.2018Gündem
Aynısefa çiçeğinin yararları nelerdir Aynısefa hangi hastalıklara iyi gelir

Aynısefa çiçeğinin yararları nelerdir? Aynısefa hangi hastalıklara iyi gelir?

Aynısefa çiçeği hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Birçok hastalığa ve iltihaba iyi gelen, aynısefa çiçeği bir çok kişi tarafından kadife çiçeğiyle karıştırılıyor. Aynısefa çiçeğinin egzama ve birçok deri hastalığına karşı yararı bulunuyor. Peki, aynısefa çiçeği nedir? Hangi tür hastalıklarda kullanılır?

25.02.2018Gündem
Gün boyu bot ve çizme içinde kalan ayaklara dikkat

Gün boyu bot ve çizme içinde kalan ayaklara dikkat!

Kış mevsiminin en büyük handikaplarından biri de ayak sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkilerdir. Gün boyu kalın çorap ve botların içinde kalan ayaklar, nefes alamadığı gibi şişme ve cilt kuruluğu gibi problemlerle yüzleşmek zorunda kalıyor. Üstelik tırnak batması, nasır ve topuk çatlağı oluşumunu tetikleyen kış mevsiminde ayak sağlığımız için dikkat etmemiz gereken unsurlar çok daha fazla önem kazanıyor. Ayak sağlığına dair detayları ve dikkat edilmesi gereken unsurları,Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak anlatıyor.

18.02.2018Sağlık
20 saniyede ortamı sterilize ediyor

20 saniyede ortamı sterilize ediyor

İnsan trafiği yoğun olan kapalı alanları daha sağlıklı hale getirme misyonuyla kurulan Pastel Innovation'ın Akıllı Sterilizasyon Robotu, Pastel i3S camileri, mescitleri, diğer ibadethaneleri, ana okullarını, yurtları, otel odalarını, evleri veya ofisleri insan sağlığını tehdit eden mikrop, virüs ve bakterilerden arındırıyor.

18.08.2017Teknoloji
Çaresi çıplak uyumakmış

Çaresi çıplak uyumakmış

Amerikalıların sadece yüzde 8'i çıplak uyurken, Avrupa'da bu oran daha yüksek. Örneğin İngilizlerin üçte biri çıplak uyuyor. Türkiye'de buna dair bir istatistik yok. Oysa çıplak uyumanın sağlığa birçok faydası var.

16.04.2016Sağlık
Ayak mantarı nasıl bir rahatsızlıktır

Ayak mantarı nasıl bir rahatsızlıktır?

Ayak sağlığı söz konusu olduğunda belki de en sık karşılaşılan hastalık ayak mantarıdır. Ayak mantarını önlemek için neler yapmalıyız? Dermatoloji Uzmanı Dr. Sertaç Sever cevaplıyor.

15.12.2015Sağlık
Cildiniz Soğuk Havaya Hazır mı

Cildiniz Soğuk Havaya Hazır mı?

Kış mevsimi bir anda geldi; kışlıklarınızı çıkartıp hazırlamış olabilirsiniz; ancak cildiniz kışa yeterince hazır mı? Ya hazırlıksız yakalandıysanız…

Sirkenin faydaları

Sirkenin faydaları

Birçok çeşidi bulunan sirke aynı zamanda çok da faydalıdır. Birçok eski medeniyette sirkeyi ilaç niyetine hastalıkların tedavisinde kullanmıştır. Günümüzde ise sirkeyi birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

18.11.2015Sağlık
Ayak mantarının belirtileri nelerdir

Ayak mantarının belirtileri nelerdir?

En sık genç erkeklerde görülen ayak mantarı enfeksiyonu, nemli, karanlık ve sıcak ortamları seven mantar mikrobunun ayak derisinde büyüyüp çoğalması ve enfeksiyon oluşturmasıyla meydana gelir.

4.11.2015Sağlık
Topuk çatlakları neden olur

Topuk çatlakları neden olur?

Topuk çatlakları tedavisi ve çatlaklara karşı alınacak önlemler...

Topuk çatlakları nasıl giderilir

Topuk çatlakları nasıl giderilir?

Topuk çatlakları tedavisi ve kullanmanız gereken bakım ürünleri...

27.05.2015Kişisel Bakım
Ayak mantarının çaresi sarımsaklı kürde

Ayak mantarının çaresi sarımsaklı kürde!

Bu sorunu yaşayanların uygulayabileceği karışımlar…

10.05.2015Kişisel Bakım
Ugglar Ayak Sağlığına Zarar Veriyor

Ugg'lar Ayak Sağlığına Zarar Veriyor!

Son aylarda oldukça popüler olan UGG marka botların, ayak sağlığı açısından risk taşıdığı ortaya çıktı...

Ayak mantarına karşı nemli ve ılık ortamdan uzak durun

Ayak mantarına karşı nemli ve ılık ortamdan uzak durun

Denizli Devlet Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Mustafa Topsakal, ayak mantarlarının sık görülen ve tekrar eden mantar enfeksiyonu olduğunu söyledi. Topsakal, enfeksiyonun üremesine yol açan nemli ve ılık ortamlardan kaçınılması gerektiğini söyledi.

24.12.2014Avrupa
Cildinizdeki karıncalanma hissine dikkat

Cildinizdeki karıncalanma hissine dikkat!

Cildinizdeki değişimler hastalıkların habercisi olabilir mi?

12.07.2014Sağlık
Ayaklarınız kaşınıyorsa dikkat

Ayaklarınız kaşınıyorsa dikkat!

Ayaklarınızdaki değişiklikler sağlığınız hakkında ne diyor?

21.06.2014Sağlık
Ayaklarda değişimlere dikkat

Ayaklarda değişimlere dikkat

Tüm gün yük taşıyan ayaklar kemik, kas, eklem deri tırnak yapıları içerir. Ayak sağlığınız genel vücut sağlığını tamamlar, günlük yaşamı daha rahat sürdürmemiz için önemli olmasının dışında diğer hastalıklar açısından yol göstericidir.

3.06.2014Sağlık
Ayağınız nefes alsın

Ayağınız nefes alsın

Bunları yapıyorsanız ayak mantarına davetiye çıkarıyorsunuz demektir.

2.06.2014Sağlık
Güneşe dikkat

Güneşe dikkat!

Güneş hangi deri hastalıklarını tetikliyor?

4.03.2014Sağlık
Kış Mevsiminde Cildiniz Hırpalanmasın

Kış Mevsiminde Cildiniz Hırpalanmasın!

Kış mevsimi bir anda geldi; kışlıklarınızı çıkartıp hazırlamış olabilirsiniz; ancak cildiniz kışa yeterince hazır mı? Ya hazırlıksız yakalandıysanız…

15.01.2014Kişisel Bakım
Tırnak mantarından nasıl korunursunuz

Tırnak mantarından nasıl korunursunuz?

Tırnak ve ayak mantarı nasıl bulaşır ve bulaşmasını engellemek için nelere dikkat etmeliyiz?

Ayaklara Kış Bakımı Nasıl Yapılır

Ayaklara Kış Bakımı Nasıl Yapılır?

Tüm gün vücudun ağırlığını taşıyan ayaklara, özellikle kış aylarında bakım yapmayı ihmal etmemek gerekiyor. Yumuşacık ve bakımlı ayaklara sahip olmak isteyen kadınlar için, pratik bakım önerilerini açıklıyoruz...

Ayak kokusundan atılmayı soruşturun

Ayak kokusundan atılmayı soruşturun

Hava Harp Okulu’ndan atılan H.B.’nin başlattığı hukuk süreci sonunda Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), H.B.’yi okuldan atılma sürecine götüren sorumlular hakkında soruşturma açılmasını hükmetti.

5.06.2012Sağlık
Modadan Önce Sağlık

Modadan Önce Sağlık!

Görsel olarak hoşumuza giden ayakkabılar, ciddi sağlık sorunlarına neden olur mu?

27.11.2010Sağlık
Ayak sağlığına dikkat

Ayak sağlığına dikkat

Ayaklarımız vücudumuzun tüm yükünü taşıyan uzuvlardır ve özen gösterilmediği takdirde ciddi problemler ortaya çıkabilir.

28.07.2010Kelebek
Sıcaklar mantar bulaşmasını kolaylaştırıyor

Sıcaklar mantar bulaşmasını kolaylaştırıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte mantar enfeksi- yonlarının görülme sıklığında artış gözleniyor.

19.04.2010Kelebek
Ayakkabı alırken dikkat

Ayakkabı alırken dikkat

Doğru ayakkabıyı almak için uzmanların önerilerine kulak vermeniz gerekiyor.

23.02.2010Kelebek
Ayakkabı alırken bunlara dikkat

Ayakkabı alırken bunlara dikkat

Sivri burunlu, yüksek topuklu, rengarenk ayakkabı ve çizmeler hiç kuşkusuz hemen hemen her kadınının gardrobunda yer almakta… Görsel olarak hoşa giden bu ayakkabılar bazen ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Önemli olan ayakkabı seçerken aynı zamanda da ayak sağlığını gözardı etmemek.

23.02.2010Kelebek
Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Son zamanlarda ilaçların yan etkilerinin ciddiyet kazanması üzerine "doğaya dönüş" hızlandı. Dünyadaki 93 bin dolayındaki bitki türünden, 20 bini hastalıklara çare olarak kullanılıyor. Herbalist Tarkan Güveloğlu şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberini açıklıyor.

Soğan nasıra iyi gelir; kekik yağı ayak kokusunu önler

Soğan nasıra iyi gelir; kekik yağı ayak kokusunu önler!

Kuruyan, aşınmış ve yorgun ayaklara günlük bakım şart. Ayrıca nasır ve mantar bulunan ayakları bitkisel çözümlerle bu sorunlardan kurtarabilirsiniz. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt ayak sağlığının bitkisel çözümlerini anlatıyor.

25.11.2009Kişisel Bakım
Kına için dermatolog uyarısı

Kına için dermatolog uyarısı

Kına yakmadan deri ve alerji testi yaptırılması gerekiyor.

Yüksek topuklu ayakkabı bel ağrısı nedeni

Yüksek topuklu ayakkabı bel ağrısı nedeni

SELİMİYE Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Turgut Terzi, kadınların estetik görünmek için giydiği yüksek topuklu ayakkabıların bel ağrısına neden olduğunu söyledi.

31.10.2007Sağlık

Yazar Sonuçları

Adım adım ilerliyor... Diyabetik ayak nedir, kimlerde görülür?

Kan şekeri uzun süre yüksek seyreden diyabet hastalarında bazı ayak sorunları ortaya çıkar. Özellikle akşamları ayaklarında yanma, karıncalanma gibi belirtilerle kendini gösteren sinir aşınmaları, nöropati ve ayak damarlarındaki bozulmalara bağlı yaralar oluşur. Bu şikayet ve belirtiler kontrol altına alınamazsa ciddi sağlık sorunları baş gösterebilir.

10.11.2020

Tırnak mantarlarında beslenmenin etkisi

Deride görülen mantar enfeksiyonları insanlarda en sık görülen enfeksiyonlardan bir tanesi…

7.05.2020

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak mantarı kaşıntı, kızarıklık, sulanma ve pullanma şeklinde kendini gösteren bir enfeksiyondur. Özellikle yaz aylarında artar. Mantar etkenleri nemli ve karanlık ortamlarda kolayca ürer.

1.04.2019

Mantara dikkat

MANTAR deyip geçmeyin. Saçlı ve saçsız deride, kılda ve tırnaklarda oluşan yüzeysel olan bu enfeksiyonlar, hastada hayati tehlike yaratmasa da şekil ve görünüm bozukluğu nedeniyle rahatsız ediyor. Uzmanlara göre, etken genellikle dermatofit cinsi küf mantarları. Dermatofitler içinde üç cins ve bunlara ait 40’tan fazla tür bulunuyor. Çoğu insan ve hayvanlarda hastalık oluşturuyor.

30.07.2016
Ayak mantarı nasıl geçer

Ayak mantarı nasıl geçer?

Parmak araları yıkandıktan sonra nemli kalmamalı, havlu ile kurulanmalı...

9.11.2015

Güldüren reklamlar

Tüketiciyi mizahla yakalayan reklamlara 50 örnek.

22.06.2013

Sıcaklar mantar bulaşmasını kolaylaştırıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte mantar enfeksi- yonlarının görülme sıklığında artış gözleniyor. Mantarın ilaçla tedavisi mümkün ancak bazı küçük önlemlerle yakalanma riskini düşürmek de.

18.04.2010