MENÜ

Avukatlar

Avukatlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avukatlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.305 Avukatlar haberi bulunmuştur.

Avukatlar Haberleri

Cezaevlerinde görüşler ne zaman başlayacak Görüşler ne zaman serbest olacak Adalet Bakanlığı süreyi uzattı

Cezaevlerinde görüşler ne zaman başlayacak? Görüşler ne zaman serbest olacak? Adalet Bakanlığı süreyi uzattı

Corona virüs nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde, cezaevlerinde ziyaretçi görüşleri ertelenmişti. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine alınan karar neticesinde görüş yasağı 15 Mayıs tarihine kadar uzatılmıştı. Adalet Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada, cezaevlerinde görüş süreleri bir kez daha uzatıldı. Peki, Cezaevlerinde görüşler ne zaman başlayacak? Görüşler ne zaman serbest olacak? İşte, Adalet Bakanlığı'ndan yapılan o açıklamanın detayları.

16.05.2020Gündem
Adalet Bakanlığı duyurdu Cezaevlerinde tedbirlerin süresi uzatıldı

Adalet Bakanlığı duyurdu! Cezaevlerinde tedbirlerin süresi uzatıldı

Adalet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle cezaevlerine ilişkin alınan tedbirlerin süresini Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri kapsamında 30 Mayıs'a kadar uzattı.

15.05.2020Gündem
Görevi kötüye kullanma nedir, hangi durumlarda suç sayılır

Görevi kötüye kullanma nedir, hangi durumlarda suç sayılır?

Görevi kötüye kullanma suçu nedir? Görevi kötüye kullanma suçu nasıl oluşur? Konuyla ilgili merak detayları ve cezai yaptırımlarını Avukat Özlem Hayalioğlu ve Stajyer Avukat Zeynep Kuruca açıkladı.

Muhalefete inananlara kendimizi anlatmalıyız

Muhalefete inananlara kendimizi anlatmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülke olarak pek çok cephede mücadelemizi sürdürürken, maalesef muhalefetin sinsi ayak oyunlarıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz. Davamızı, icraatlarımızı, vizyonumuzu sürekli anlatarak bu kesimi en azından ortada bir yere getirmeliyiz ”dedi.

13.05.2020Gündem

Süleyman Hurma: "Liglerin oynanması gerekir..."

Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 20 Mart'ta ertelenen futbol liglerinin 12-13-14 Haziran'da yeniden başlatılma kararını olumlu değerlendirdiğini söyledi.

8.05.2020Futbol
Tazminat kararı temmuza kaldı

Tazminat kararı temmuza kaldı

24 Mart 2015’te Barcelona-Düsseldorf seferi sırasında yardımcı pilotun Fransa Alpleri’ne düşürdüğü Germanwings uçağında bulunan 150 yolcu ve mürettebatın yakınlarının açtığı tazminat davasının ilk duruşması yapıldı.

7.05.2020Avrupa
Son dakika haberler: Corona virüsten hayatını kaybeden avukat sayısı açıklandı

Son dakika haberler: Corona virüsten hayatını kaybeden avukat sayısı açıklandı

Koranavirüs salgınında 18 avukatın hastalığa yakalandığı 2 avukatın hayatını kaybettiği öğrenildi.

6.05.2020Gündem
3 bin 205 sayfalık saygısızlık

3 bin 205 sayfalık saygısızlık

Almanya’da sekizi Türk 10 kişiyi öldüren ve bombalı terör saldırılarıyla onlarca kişiyi yaralayan neonazi terör örgütü NSU davası müdahil avukatları, mahkemenin 3 bin 205 sayfalık gerekçeli kararına ateş püskürdü. Müdahil avukatlar, mahkemenin gerekçeli kararını kurbanlara ve ailelerine karşı ‘saygısızlık’ ve ‘hukuk devletinin iflası’ olarak niteledi.

1.05.2020Avrupa
Son dakika haberler... Adalet Bakanlığı duyurdu: 15 Mayısa kadar ertelendi

Son dakika haberler... Adalet Bakanlığı duyurdu: 15 Mayıs'a kadar ertelendi

Adalet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri kapsamında 15 Mayıs'a kadar uzattı.

1.05.2020Gündem
Leylanın duruşması, 3 Temmuza ertelendi

Leyla'nın duruşması, 3 Temmuz'a ertelendi

AĞRI'da, kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili biri tutuklu, 7 sanığın yargılandığı davanın 3'üncü duruşması koronavirüs salgını nedeniyle sadece avukatların katılımıyla yapıldı. Amca Yusuf Aydemir'in tutukluluğunun devamına karar verilen duruşma, 3 Temmuz'a ertelendi.

27.04.2020Gündem
ISTACdan salgın koşullarında online tahkim

ISTAC'dan salgın koşullarında online tahkim

ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı "Tahkimde uyuşmazlıkları çözerken adliyeye gitmek söz konusu değildir. Dolayısıyla İstanbul Tahkim Merkezi'nin bu zor koşullarda faaliyetlerine devam etmesi önemli bir fırsattır" dedi.

25.04.2020Ekonomi
Barış Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlunun tutukluluklarının devamına itiraz edildi

Barış Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun tutukluluklarının devamına itiraz edildi

ŞEHİT olan MİT mensubunun cenaze töreni haberine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun avukatları, tahliye taleplerinin reddedilmesi üzerine üst mahkemeye itirazda bulundu.

17.04.2020Gündem
Amacımız daha çok canın sesi olmak “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor

Amacımız daha çok canın sesi olmak! “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor

Kanal D’nin merakla beklenen yeni programı “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor. Programda hayvan dostlarımızın hem bedensel hem de ruhsal sorunlarına çare olmak için kendini adayan nam-ı diğer ‘Hayat Tamircisi’ Hasan Kızıl’ın hikayeleri izleyiciyle buluşacak. Daha önce kendi imkânlarıyla 500’den fazla engelli hayvanı yürütmeyi başaran Hasan Kızıl’a programda veteriner hekim Esra Şenol eşlik edecek.

9.04.2020Televizyon
Adalet Bakanlığından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yeni uygulama

Adalet Bakanlığı'ndan 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yeni uygulama

Adalet Bakanlığı, avukatların sadece mahkeme dosyalarına değil, soruşturma dosyalarındaki belgelere de Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden erişebilmelerine ilişkin uygulamayı 5 Nisan Avukatlar Günü'nde başlattı.

5.04.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden 5 Nisan Avukatlar Günü mesajı

Adalet Bakanı Gül'den '5 Nisan Avukatlar Günü' mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargıya güvenin, hukukun tüm paydaşlarının ortak çabası ve ortak aklıyla gelişebileceğini belirterek "Avukatların bu çabaya dün olduğu gibi bugün de omuz vereceğine inancım tamdır." ifadesini kullandı.

5.04.2020Gündem
Fasta, Kovid-19 aşısının Afrikada denenmesini isteyen Fransız doktorlara tepki

Fas'ta, Kovid-19 aşısının Afrika'da denenmesini isteyen Fransız doktorlara tepki

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilecek aşı ve ilaçların "Afrika'da denenmesi gerektiğini" söyleyen 2 Fransız doktorun ifadeleri Fas'ta tepkiye neden oldu.

4.04.2020Dünya
Adalet Bakanı Gülden Avukatlar Günü mesajı

Adalet Bakanı Gül'den "Avukatlar Günü" mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Avukatların mesleki sorunlarına çözüm bulmayı ve savunmanın imkanlarını güçlendirmeyi, güven veren ve erişilebilir adalet hedefimizin tabii bir parçası olarak görüyoruz." ifadesini kullandı.

4.04.2020Gündem
Geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde koronavirüs tedbirleri artırıldı

Geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde koronavirüs tedbirleri artırıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce, geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında önlemler alındı.

31.03.2020Gündem
Cezaevi personeli 30 Nisan’a kadar yerinde

Cezaevi personeli 30 Nisan’a kadar yerinde

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 30 Nisan’a kadar “acil” işler dışında tüm duruşmaların durdurulduğunu açıkladı.

31.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül: Cezaevi personeli bugünden itibaren evlerine gönderilmeyecek

Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül: Cezaevi personeli bugünden itibaren evlerine gönderilmeyecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bugünden itibaren ceza infaz kurumlarımızda aldığımız tedbirlere bir yenisini daha ekliyoruz. Kurumlarda görev yapan tüm personel kurum idarelerince belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyerek, izole edilen barınma yerlerinde kalacaklardır" dedi.

30.03.2020Gündem
Avukat ziyaretine de erteleme

Avukat ziyaretine de erteleme

ADALET Bakanlığı, Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda cezaevlerindeki koronavirüse karşı alınan tedbirlerin süresini iki hafta daha uzattı.

29.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Adalet Bakanlığı cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini 2 hafta uzattı

Son dakika haberler... Adalet Bakanlığı cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini 2 hafta uzattı

Adalet Bakanlığı, koronavirüs ile mücadele kapsamında, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda ceza infaz kurumlarında alınan tedbirleri 2 hafta uzattı.

28.03.2020Gündem
Hala izlemeyenler için: En iyi 10 Scarlett Johansson filmi

Hala izlemeyenler için: En iyi 10 Scarlett Johansson filmi

Scarlett Johansson, en sevdiğimiz yüzlerden biri. Son yıllarda en çok 'Avengers' filmleri ile seyirci karşısına çıksa da Johansson, kariyeri boyunca pek çok filmde yer aldı. BAFTA ödüllü oyuncunun en iyi 10 filmini sıraladık.

25.03.2020Evdehayat
Gençler STK’larda çalışsın

'Gençler STK’larda çalışsın'

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, çeyrek asır boyunca rekabete dayalı ve finans üzerine çalışma süresinin ardından sivil toplum kuruluşuna (STK) geçti. Çocukluğundan itibaren hayali olduğunu söylediği alanda çalışmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Safkan, gençlere de sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını önerdi.

23.03.2020Eğitim
Meclis’te sıkı mesai

Meclis’te sıkı mesai

Koronavirüsle mücadele döneminde çalışmaya devam eden Meclis, bu hafta yargı alanındaki iki dönemli düzenlemede aşama kat etmeyi planlıyor. Uzlaşma sağlanırsa cezaevi mevcudunu önemli ölçüde azaltması beklenen teklif hızla yasalaştırılacak.

23.03.2020Gündem
Yargıda e-duruşma dönemi

Yargıda e-duruşma dönemi

AK Parti, 2. yargı paketi yasa teklifini dün Meclis Başkanlığı’na sundu. Paket, tüketici davaları da eklenerek uyuşmazlıkların kapsamını genişletiyor.

21.03.2020Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Cezaevinde Corona Virüs vakası yok

Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Cezaevinde Corona Virüs vakası yok

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, koronavirüs salgınına karşı hem personel hem de cezaevinde bulunan mahkum ve tutuklular için her türlü tedbirin alındığını belirterek, "Cezaevlerimizde pozitif rastlanan hiçbir vaka yoktur" dedi.

20.03.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Partili Muş: İnfaz düzenlemesinde son aşamaya geldik

Son dakika haberler... AK Partili Muş: İnfaz düzenlemesinde son aşamaya geldik

AK Parti, 'Yargı Reformu Strateji Belgesi' kapsamında hazırlanan, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişiklik öngören 63 maddelik 2'nci yargı paketi teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Öte yandan, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, infaz düzenlemesinin 3'üncü yargı paketinde olacağını belirterek, "İnfaz düzenlemesinde de son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Meclis'te bu önümüzdeki hafta diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapacağız. Onlarla görüştükten sonra teklifimizi nihai hale getirip Meclis Başkanlığı'na sunacağız" ifadelerini kullandı.

20.03.2020Gündem
74 barodan Adalet Bakanlığına ortak başvuru

74 barodan Adalet Bakanlığı'na ortak başvuru

ADALET Bakanlığı'na ortak dilekçe ile başvuran 74 ilin baro başkanı, koronavirüs salgını nedeniyle, adli ve idari yargıda tüm sürelerin durdurulması talebinde bulundu.

19.03.2020Gündem
Adalet Bakanı Gül: Stajyer avukatlar 30 Marta kadar izinli sayılacak

Adalet Bakanı Gül: "Stajyer avukatlar 30 Mart'a kadar izinli sayılacak"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyelerdeki stajyer avukatların 30 Mart'a kadar izinli sayılacağını bildirdi.

17.03.2020Gündem
İstanbul Barosundan Corona Virüse karşı avukatlara acil mesaj

İstanbul Barosu'ndan Corona Virüse karşı avukatlara 'acil' mesaj

İstanbul Barosu Başkanlığı, Corona Virüs nedeniyle "Acil" başlığıyla üye avukatlara mesaj attı. Mesajda duruşmaların 14 Nisan 2020 tarihinden sonra görüleceği, avukatlara bu süreçte dava açılmaması önerildi.

16.03.2020Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5e çıktı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5'e çıktı

Sağlık Bakanı Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca vaka sayısının 5'e çıktığını söyledi. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 9 Avrupa ülkesine daha uçuş yasağı kararının alındığını açıkladı.

14.03.2020Gündem
Son dakika... Hacze gelen avukatı bıçaklayan iş yeri sahibi tutuklandı

Son dakika... Hacze gelen avukatı bıçaklayan iş yeri sahibi tutuklandı

Dün Ankara’da, haciz işlemi için İstanbul'dan gelen iki avukatı bıçaklayan firma sahibi, sevk edildiği Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı

13.03.2020Gündem
Yakınları fenalık geçirdi

Yakınları fenalık geçirdi!

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 25 yaşındaki Ahmet Emre Yıldır’a yıllarca cinsel istismarda bulunduğu ve gencin intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 68 yaşındaki sanığın yargılanmasına devam edildi. Gencin yakınları duruşmada yakınları fenalık geçirdi.

10.03.2020Gündem
Vurup sakat bıraktığı eski eşini mahkemede de tehdit etti: Sevgiline mini etek giydireceğim

Vurup sakat bıraktığı eski eşini mahkemede de tehdit etti: 'Sevgiline mini etek giydireceğim'

Mersin'de boşandığı Hatun Koç'u (28), 7 yaşındaki kızlarının gözü önünde pompalı tüfekle vurarak ayağının sakat kalmasına neden olan Özkan Yarbi (35) tutuklu olarak yargılandığı davanın duruşmasında genç kadını sevgilisini kastederek "Kocana söyle mini etek giydireceğim ona" diyerek tehdit etti. Sinir krizi geçiren kadın, gözyaşlarına hakim olamadı.

10.03.2020Gündem
Haberler: Versace’nin sahte ürün dramı

Haberler: Versace’nin 'sahte ürün' dramı!

İtalyan moda devi Versace’nin sahte ürünlerini yıllarca ürettiren Boscha Fashion Group sonunda yakayı ele verdi. Dava açan Versace, 9 milyon liraya yakın tazminat kazandı. Sanal ofis üzerinden hizmet veren firma, tazminat tutarını öğrenince depoyu da boşalttı, sırra kadem bastı. Versace’nin avukatları bu kez sahte ürün satışı yapılan sitelere haciz ihbarnameleri göndermeye başladı.

10.03.2020Ekonomi
Rüşvet karşılığı terör örgütü şüphelisi 10 bin kişinin bilgisine ulaşmışlar

Rüşvet karşılığı terör örgütü şüphelisi 10 bin kişinin bilgisine ulaşmışlar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, rüşvet karşılığında FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li 10 bine yakın terör örgütü şüphelisi hakkındaki soruşturma ve yakalama bilgilerine ulaşan 4'ü avukat 7 kişi hakkında iddianame düzenledi.

9.03.2020Gündem
Yanındaki adamı dövdürtmem kavgasında cinayete 12,5 yıl hapis

'Yanındaki adamı dövdürtmem' kavgasında cinayete 12,5 yıl hapis

ZONGULDAK'ın Kilimli ilçesinde kavga ettiği Sezer Güney'i (25), bir gün sonra tabancayla vurarak öldüren Levent Gündüz, 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2.03.2020Gündem
Avukatlardan meclis önünde emeklilik reformu protestosu

Avukatlardan meclis önünde emeklilik reformu protestosu

Fransa’nın başkenti Paris’te avukatlar, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin emeklilik reformunu protesto etti. Ulusal Meclis önünde toplanan, Macron ve reform karşıtı sloganlar atıp pankartlar taşıyan avukatlar, aynı zamanda Adalet Bakanı Nicole Belloubet’in istifasını istedi.

27.02.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Eşcinsellik Diyanet Ankara Barosu

Eşcinsellik konusuna dinlerin ortak bir bakışı var. Hıristiyanlık da Yahudilik de İslam da eşcinselliği yaratılış hakikatine aykırı bir sapma olarak görüyor.

28.04.2020

Koronavirüs ve köpekler: Tehlike var mı ne yapmalı nasıl korumalı

“Evde kal” çağrılarına imkân dahilinde uyabilenler evde hayatlarını sürdürüyorlar. Ama durum ne olursa olsun, gün içerisinde evden çıkması gerekenler olabiliyor: Köpekler ve sahipleri.

17.04.2020

O kalabalıkta bu kadar ağır cübbeyi kaldırıp nasıl yapar

SON 48 saattir Hıristiyan dünyasının koronadan sonraki en önemli meselesi Avustralya’daki cinsel taciz olayıydı.

9.04.2020

Yazıcıoğlu suikastında FETÖ elebaşına tutuklama istemi

HÜRRİYET gazetesinde Muhsin Yazıcıoğlu suikastına dair yayınladığım belgeler üzerine, Yazıcıoğlu ailesi FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in tutuklanmasını ve yaşadığı Amerika’dan iade edilmesi için savcılığa başvuruda bulundu.

9.03.2020

Yazıcıoğlu suikastında kirli manşetler

Takvimler 25 Mart 2020’yi gösterdiğinde, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesinin 11’inci yılı dolacak.

28.02.2020

FETÖ Elazığ il imamının ByLock yazışması: ‘Büyüğümüzle görüştük, Yazıcıoğlu hadisesini hallettik’

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünde FETÖ parmağı git gide belirginleşiyor.

27.02.2020

ABD’de Gülen’i savunan hukuk bürosu

‘Bilirkişinin de FETÖ’yle irtibatı çıktı’ başlıklı yazım üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik aradı. FETÖ’cü olmadığını söyledi. Zaten benim de “Celal Çelik FETÖ’cüdür” diye bir iddiam olmadı. Sadece “FETÖ’cülükle suçlanan avukat” diye bir ifade kullandım. Celal Çelik, hakkında FETÖ’ye yardım ve FETÖ’nün propagandasını yapma iddiasıyla dava açıldığını söyledi. Zaten ben de o davayı kast ediyorum. Çelik’in beyanları üzerine etrafını kalın bir şekilde çizme gereği duydum.

27.02.2020

FETÖ imamından Yazıcıoğlu itirafı

FETÖ elebaşı Gülen’in, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın üzerinin örtülmesini talep ettiği ortaya çıktı. Bu önemli bilgi, FETÖ’nün Elazığ avukatlar sorumlusu Abdullah Önder’in, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadesinde yer aldı. Önder ifadesinde helikopterin üstünde uçan F-16’dan da bahsederken şöyle dedi: “Benim tecrübelerime göre bu hadise tamamen FETÖ/PDY silahı terör örgütünün işidir. Bugüne kadar kimseye güvenemediğim için anlatmadım. Dosyanın yeniden açıldığını medyadan öğrenince bizzat gelip ifade verdim. ByLock yazışmaları ve HTS kayıtları getirilirse doğru söylediğim anlaşılacaktır. Adı geçenler konuşursa olay çözülecektir.”

26.02.2020