EKSTRA
MENÜ

Avlanma

Avlanma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Avlanma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.439 Avlanma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Avlanma Haberleri

Atina tansiyonu yükseltmeye çalışıyor

Atina tansiyonu yükseltmeye çalışıyor

Yunanistan, sakin geçen yaz sezonundan sonra, Ege ve Doğu Akdeniz’de tansiyonu yükseltebilecek hamleler yapıyor.

21.09.2021Dünya
Siz hangi suyun balığını yiyorsunuz

Siz hangi suyun balığını yiyorsunuz?

Her yıl hevesle beklediğimiz balık sezonu geldi, av yasağı bitti. Ama bu yıl ağa takılanları bulabilecek miyiz, çiftlik balığı mı yiyeceğiz? Balığın boyundan denizlerdeki kirliliğe kafamızda pek çok soru var. Cevaplarını, balık için güvenle alışverişin yollarını öğreniyoruz.

18.09.2021Lezzetli Hayat
1500e yakın balina ve yunusu acımasızca katletmişlerdi... Resmi açıklama yaptılar

1500'e yakın balina ve yunusu acımasızca katletmişlerdi... Resmi açıklama yaptılar

Tepki çeken balina avı görüntülerine ilişkin Faroe Adaları'ndan resmi açıklama geldi. Her sene festival adı altında gerçekleşen ve sayısız balina ve yunusun acımasızca katledildiği av için resmi makamlar 'düzenlemeleri inceleyeceğiz' dedi.

17.09.2021Dünya
Hamsinin fiyatı 20 liraya düştü

Hamsinin fiyatı 20 liraya düştü

Denizlerin kuru fasulyesi olarak adlandırılan hamsinin bol yakalanmasıyla sezon başına göre balığın satış fiyatı yarı yarıya düştü.

13.09.2021Ekonomi
Balık sezonu müsilajın gölgesinde açıldı... Tehlike geçmedi balıksız kalabiliriz

Balık sezonu müsilajın gölgesinde açıldı... 'Tehlike geçmedi balıksız kalabiliriz'

Marmara Denizi'ni tehdit eden müsilajı temizleme çalışmalarının gölgesinde balık sezonu açıldı. Vatandaş "Müsilaj balıkları nasıl etkiledi? Balıkları yiyebilir miyiz?" diye soruyor, balıkçılar ise "Müsilaj hortlarsa avlanma yasaklanır mı?" diye tartışıyor... Hurriyet.com.tr hem sektörün temsilcilerine hem de uzmanlara sordu, denizdeki son durumun fotoğrafını çekti...

6.09.2021Ekonomi
Japonyadan flaş radyoaktif atık su kararı

Japonya'dan flaş radyoaktif atık su kararı

Japonya'da Fukuşima Dai-içi nükleer santralindeki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye edilmesi için okyanusun altında 1 kilometrelik tünel inşa edilecek.

5.09.2021Dünya
İstanbul Boğazında balıkçı ağına mayın takıldı

İstanbul Boğazı'nda balıkçı ağına mayın takıldı

Avlanma yasağın bitmesiyle sefere çıkan balıkçıların ağına İstanbul Boğazı'nda patlamış mayın takıldı. İncelemenin ardından mayın kamyona yüklenerek götürüldü.

2.09.2021Haber
İstanbul Boğazında balıkçı ağına mayın takıldı Patlama olabilir diye komple sahili ve plajı kapattılar

İstanbul Boğazı'nda balıkçı ağına mayın takıldı! 'Patlama olabilir diye komple sahili ve plajı kapattılar'

Avlanma yasağının bitmesiyle sefere çıkan balıkçıların ağına İstanbul Boğazı'nda patlamış mayın takıldı. İncelemenin ardından mayın kamyona yüklenerek götürüldü.

2.09.2021Gündem
İzmir’de sürdürülebilirlik adımı

İzmir’de sürdürülebilirlik adımı

WWF- Türkiye, Mersin - Erdemli’den küçük ölçekli balıkçılar ve kooperatif yetkililerini İzmir’deki kooperatiflerle buluşturdu. WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, “Türkiye’de balıkçılık filosunun yüzde 89.6’sını oluşturan küçük ölçekli balıkçılığın sürekliliğini sağlamak ve Akdeniz’deki aşırı avlanmanın önüne geçmek için katılımcı bir ortak yönetim anlayışını oluşturmaya ve yaygınlaştırmaya ihtiyacımız var” dedi.

31.08.2021Ekonomi
Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

1 Eylül’de başlayacak av sezonuna ilişkin Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yazılı bir açıklama yaptı.

31.08.2021Ekonomi
Balıkçılıkta av sezonu ne zaman başlıyor İşte belirlenen tarihler

Balıkçılıkta av sezonu ne zaman başlıyor? İşte belirlenen tarihler

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, su ürünleri üretiminin sürdürülebilirliği için avcıların kurallara uyması gerektiğini belirterek "Su ürünleri avcılığında yer, zaman, tür, boy ve avlanma mesafesi gibi yasaklar büyük önem taşımaktadır" dedi.

30.08.2021Gündem
Balık avı yasağı ne zaman kalkıyor İşte tarih bilgisi

Balık avı yasağı ne zaman kalkıyor? İşte tarih bilgisi

Balıkçılıkta av sezonu kısa süre sonra başlayacak. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, su ürünleri üretiminin sürdürülebilirliği için avcıların kurallara uyması gerektiğini belirterek "Su ürünleri avcılığında yer, zaman, tür, boy ve avlanma mesafesi gibi yasaklar büyük önem taşımaktadır" dedi. Peki, balık avı yasağı ne zaman kalkıyor?

30.08.2021Gündem
Balıkçılıkta av sezonu başlıyor TZOB Genel Başkanı Bayraktardan önemli uyarılar

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor! TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan önemli uyarılar

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sürdürülebilir su ürünleri üretimi için gerekli stratejilerle kısa, orta, uzun vadeli eylem planları ve hedefler belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Kaynakların verimli kullanılabilmesi için su ürünleri eğitim merkezleri kurulmalı, yetiştiricilik, avcılık ve Ar-Ge çalışmaları daha fazla desteklenmeli, sektörde örgütlenme yapısı mutlaka güçlendirilmelidir." ifadesini kullandı.

30.08.2021Ekonomi
Balık sezonu ne zaman açılıyor Av yasağı ne zaman kalkacak

Balık sezonu ne zaman açılıyor? Av yasağı ne zaman kalkacak?

Balık sezonu olarak bilinen av sezonu, balıkçılar ve son tüketici tarafından merakla bekleniyor. Her yıl belirli tarihlerde getirilen av yasağı dolayısıyla yalnızca belirli koşullar dahilinde avcılık yapabilen balıkçılar, denizlerde av sezonunun açılmasıyla birlikte yeni döneme giriş yapmış olacak. Peki, balık sezonu ne zaman açılacak ? İşte, av yasağı hakkında merak edilen bazı bilgiler

27.08.2021Gündem
Sualtında hemşehri dayanışması

Sualtında hemşehri dayanışması

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, yaptığı dalışta denizkestaneleriyle göçmen balıkların dayanışmasını sualtı kamerasıyla görüntüledi.

25.08.2021Gündem
Kızıldeniz göçmen balıklarının su altındaki ‘hemşehri dayanışması’

Kızıldeniz göçmen balıklarının su altındaki ‘hemşehri dayanışması’

Kızıldeniz'den gelip Akdeniz’e yerleşen göçmen türlerden denizkestanesi ve balıkların su altındaki ilginç dayanışması görüntülendi. Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, "Kızıldeniz’den Akdeniz’e 600’ün üzerinde canlının geçiş yaptığı biliniyor. Bunların tamamı yabancı türler. Balıklar tehdit algıladığında hemen denizkestanelerinin arasına saklanarak dayanışma yapıyor. Hemşehri dayanışması veya Pasifik dayanışması diyebiliriz" dedi.

24.08.2021Gündem
Güneş kremleri okyanuslarımızı öldürüyor mu

Güneş kremleri okyanuslarımızı öldürüyor mu?

"Benim kullandığım iki damla krem koskoca okyanusta ne yapar" diye düşünüyor olabilirsiniz ama bilim insanları güneş kremlerinin denizler üzerindeki yıkıcı etkileri konusunda uyarıyor. Peki, hem cildimizi hem de okyanuslarımızı aynı anda koruyabilmemiz mümkün mü?

22.08.2021Gündem
Kerevit nedir, ne demek Kerevit yenir mi

Kerevit nedir, ne demek? Kerevit yenir mi?

Kerevit nedir sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Deniz canlısı olarak dikkat çekici bir yapıya sahip olan Kerevit, yengeç ve ıstakoz benzeri bir yapıya sahiptir. Görünümüne nazaran lezzetli bir yapıya sahip olan kerevit, çiftlik ortamında da üretilebilmektedir. Peki, Kerevit nedir, ne demek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

16.08.2021Gündem
Keban Baraj Gölünde avladığı kerevitten ayda 100 bin lira kazanıyor

Keban Baraj Gölü'nde avladığı kerevitten ayda 100 bin lira kazanıyor

Tunceli'de yaşayan Onur Demir (22) Keban Baraj Gölü üzerinde yaşadığı teknede, dünyanın en kaliteli tatlı su ıstakozları arasında gösterilen kerevit avlayarak ayda yaklaşık 100 bin TL kazanıyor. Haftada ortalama 400 kilo kerevit yakaladığını belirten Demir, "Kilosu 30 liraydı sonra 45 oldu, şimdi ise 65 lira. Eğirdir Gölü?nde kerevit, mantar hastalığından dolayı azaldı, ondan da burada fiyatlar yükseldi" dedi.

16.08.2021Haber
1 Eylülde başlayacak Sakın almayın.. İhbar edin: Cezası var

1 Eylül'de başlayacak! Sakın almayın.. İhbar edin: Cezası var

15 Nisan tarihinde başlayan balık avı yasağı 1 Eylül'de sona erecek. Balıkçılar av yasağının bitimi için hazırlıklara başlarken, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü de avlanabilir balık boylarını yayınladı.

11.08.2021Ekonomi
2021 ve 2022 av sezonu ne zaman açılıyor İşte son gelişmeler

2021 ve 2022 av sezonu ne zaman açılıyor? İşte son gelişmeler

1 Temmuz'da toplanan MAK'ın yaptığı açıklama göre 2021-2022 av sezonunun açılacağı tarih ve avlanma sayıları ilan edildi. 2021-2022 av sezonu hakkında en güncel bilgiler ise ilgili vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, 2021-2022 av sezonu ne zaman açılıyor?

11.08.2021Gündem
Her daim bağımsız ve güçlüler

Her daim bağımsız ve güçlüler!

Yaklaşık 10 bin yıldır hayatımızdalar. Ve bugün onların günü... Uluslararası Kedi Günü vesilesiyle yanı başımızdaki minik dostlarımıza göre başları daha çok dertte olan ‘büyük kediler’e bakalım, bu ‘zirvedekiler kulübü’nün 5 üyesini tanıyalım istedik.

Aşırı sıcaklar karada içimizi yaktı Peki denizde neler oluyor Bu sadece fragman...

Aşırı sıcaklar karada içimizi yaktı! Peki denizde neler oluyor? 'Bu sadece fragman...'

Güneşten kabuklarında canlı canlı pişen midyeler, kuruyan deniz yıldızları, sıcağa dayanamayıp can veren somon balıkları… Yüksek sıcaklıklar karadaki canlılar kadar suda yaşayan canlıların da yaşamını tehdit ediyor.

7.08.2021Gündem
2021-2022 av sezonu ne zaman açılıyor İşte av sezonu hakkında bilgi

2021-2022 av sezonu ne zaman açılıyor? İşte av sezonu hakkında bilgi

Merkez Av Komisyonu (MAK) Toplantısı Tarım ve Orman Bakanlığı'nda gerçekleştirildi. Bakan Yardımcısı Fatih Metin Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya; DKMP Genel Müdürlüğü’nden üç, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı temsilen iki, Jandarma Genel Komutanlığı’nı temsilen bir, Orman Genel Müdürlüğü’nü temsilen bir, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nü temsilen bir, orman ve biyoloji bölümlerini temsilen birer bilim adamı, doğa korumayla ilgili gönüllü 4 sivil toplum temsilcisi, coğrafi bölgelerden seçilen dokuz avcı üyenin katılımıyla düzenlendi. Toplantıda 2021 2022 Av Dönemi için karar aldı. Peki, 2021-2022 av sezonu ne zaman açılıyor?

4.08.2021Gündem
Üç kalbi var, kanı yeşil akıyor ve neredeyse hepimizden daha akıllı

Üç kalbi var, kanı yeşil akıyor ve neredeyse hepimizden daha akıllı!

Kafadanbacaklılar familyasının ahtapot, kalamar gibi üyelerini yakından tanıyoruz. Ama ailenin bir üyesi var ki bilim insanlarına göre zekayı anlamanın sırrını onlar saklıyor. Mürekkep balıklarının büyüleyici dünyasına hoş geldiniz...

22.07.2021Dünya
Bu kez Gediz Deltası Yine yürek burkan görüntüler

Bu kez Gediz Deltası! Yine yürek burkan görüntüler

Tuz Gölü'nden sonra İzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu sanılan flamingolardan 1'i üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.

17.07.2021Gündem
Yüzdüğün suları hor görme, tanı

Yüzdüğün suları hor görme, tanı

Akdeniz’de sular ısınıyor ama savaş yüzünden değil, iklim değişikliğinden. Sonuçları savaştan daha yıkıcı olabilir. Yerli türlerimiz şimdiden kıyameti yaşıyor!

11.07.2021Hürriyet Pazar
Balon balığı alım töreninde, aslan balığını mangalda pişirip yediler

Balon balığı alım töreninde, aslan balığını mangalda pişirip yediler

Akdeniz'deki en tehlikeli istilacı türlerden balon balığı alımı, Antalya'da düzenlenen törenle başladı. Törende Vali Ersin Yazıcı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Altuğ Atalay, dikenleri zehirli, fakat eti yenilebilir aslan balığını mangalda pişirip, birlikte yedi.

5.07.2021Haber
Dikenli ve zehirli olmasına rağmen istilacı türü iştahla yediler

Dikenli ve zehirli olmasına rağmen istilacı türü iştahla yediler

Akdeniz'deki en tehlikeli istilacı türlerden balon balığı alımı, Antalya'da düzenlenen törenle başladı. Törende Vali Ersin Yazıcı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Altuğ Atalay, dikenleri zehirli, fakat eti yenilebilir aslan balığını mangalda pişirip, birlikte yedi.

5.07.2021Gündem
Gençleri hedef alan dolandırıcılık yöntemlerine dikkat

Gençleri hedef alan dolandırıcılık yöntemlerine dikkat!

Siber dolandırıcılar para ya da para edebilecek bilgileri elde edebilmek için her yaş ya da meslek grubunu hedefleri içine alabiliyor. Siber güvenlik uzmanları dijital okuryazarlığı diğer yaş gruplarına göre daha iyi olduğu düşünülen gençlerin siber suçlular tarafından nasıl hedef alındıklarını inceledi.

2.07.2021Teknoloji
Haliç Nedir Ve Nasıl Oluşur Haliç Nerelerde Görülür Coğrafyada Haliç Kavramı

Haliç Nedir Ve Nasıl Oluşur? Haliç Nerelerde Görülür? Coğrafya'da Haliç Kavramı

Coğrafya alanında kullanımı söz konusu durumda olan pek çok terim bulunmaktadır. Bu terimleri duyduğunuz vakit coğrafyayla ilgili olduğunu kolaylıkla anlamanız mümkün hale gelir. Sizin için Haliç nedir ve nasıl oluşur? Haliç nerelerde görülür? Coğrafyada haliç kavramı konu başlıklarını detaylarıyla düzenledik.

24.06.2021Araştırma
Amerikan Kedisi (American Shorthair) Nedir Amerikan Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Amerikan Kedisi (American Shorthair) Nedir? Amerikan Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Amerikan Kedisi bir kedi ırkı olarak bilinmesinin yanı sıra yüklerin sıçan ya da fare gibi diğer hayvanlardan korumak ve saklamak amacıyla ilk göçmenler tarafından getirildiğine inanılan bir kedi türü olarak bilinir. En popüler 8. kedi olarak bilinen Amerikan Kedisi, Avrupa kedileri soyundan geldiği bilinir ve buna inanılır. Bilimsel adı ise Felis Catus olarak bilinir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Yaşam
Son dakika: İzmirde HDP il binasındaki saldırgan Onur Gencerin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika: İzmir'de HDP il binasındaki saldırgan Onur Gencer'in yeni görüntüleri ortaya çıktı!

İzmir'de HDP il binasına silahlı saldırı düzenleyen ve Deniz Poyraz'ı öldüren saldırgan Onur Gencer'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Onur Gencer'in son 1 yılda 7 kez poligona giderek kendi silahıyla atış talimi yaptığı görüntülere ulaşıldı. Ekipler poligon görüntülerine el koyarken incelemeler devam ediyor. CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, saldırgan Onur Gencer ile ilgili detaylara ilişkin önemli bilgiler verdi.

19.06.2021 Gündem
Bu haberden sonra kimse kimseye ‘kuş beyinli’ diye hakaret edemeyecek

Bu haberden sonra kimse kimseye ‘kuş beyinli’ diye hakaret edemeyecek

Bir aşağılama sözcüğü olarak kullanılan ‘Kuş beyinli’ sıfatı aslında bir hakaret değil bir iltifat çünkü kuşlar sandığımızdan çok daha akıllı. Kanıt mı görmek istiyorsunuz? Tüm detaylar haberimizde...

19.06.2021Gündem
Müsilajdan sonra bir kabus daha: “Artık ağ atmak istemiyoruz”

Müsilajdan sonra bir kabus daha: “Artık ağ atmak istemiyoruz”

Günlerdir Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununu konuşuyoruz, peş peşe gelen felaket fotoğrafları ile iyice endişelenmeye başladık. Ancak İstanbul Boğazı için bir başka tehdit de denizanası istilası. Bizi bekleyen tehlikeler neler? Konunun uzmanları hurriyet.com.tr’ye anlattı.

14.06.2021Gündem
Dalış okulları 1 Temmuzu bekliyor

Dalış okulları 1 Temmuz'u bekliyor

Pandemi öncesi yılın 12 ayı su altı tutkunlarına ev sahipliği yapan Antalya'daki dalış noktaları, 1 Temmuz'da kısıtlamaların kaldırılıp yaz sezonunun açılmasını bekliyor.

13.06.2021Ekonomi
Et demek artık dert demek

Et demek artık dert demek

Son yıllarda ardı ardına yayımlanan raporlar et ve süt ürünlerinin üretimi için yapılan hayvancılığın, gezegene verdiği zarar nedeniyle sürdürülemez olduğunu ortaya koyuyor. Buna rağmen tüm dünyada et tüketimi artıyor.

13.06.2021Hürriyet Pazar
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğandan akademisyenlerle müsilaj toplantısı.. İşte acil önlem planı

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan akademisyenlerle 'müsilaj' toplantısı.. İşte acil önlem planı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi'nde görülen müsilaj (deniz salyası) meselesinin çözümü için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından oluşturulan akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.

11.06.2021Gündem
Çok yaşa Mustafa hocam

Çok yaşa Mustafa hocam!

Dünyada sadece Van Gölü’nde yaşayan inci kefalinin 800 bin yıllık yolculuğu, aşırı avlanma nedeniyle 2012 yılı öncesinde neredeyse bitiyordu. O dönem Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Mustafa Sarı sayesinde hayatları kurtuldu.

5.06.2021Gündem
Beyaz denizkulaklarının neslini aşk iksiri kurtaracak

Beyaz denizkulaklarının neslini aşk iksiri kurtaracak

Bir zamanlar yerli halk yiyordu şimdi nesli tükenmesin diye laboratuvar ortamında sayıları çoğaltılmaya çalışılıyor. Kaçak avcıların hedefinde olan beyaz denizkulaklarını araştırmacılar aşk iksiri ile kurtaracak

3.06.2021Dünya
Bu testi geçebilir misiniz

Bu testi geçebilir misiniz?

Doğal kaynaklardan gelen suyu içip ormanların ürettiği havayı soluyor, toprakta yetişen gıdalarla besleniyoruz. Bunaldıkça kendimizi doğanın kollarına atıyoruz. Peki, doğa konusunda ne kadar bilinçliyiz? Yaklaşan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü fırsat bilip size mini bir test hazırladık. Bakalım, her bir seçeneği birbirinden ‘zor’ olan bu testi geçebilecek misiniz? İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. Kalan süreniz 1.5 derece*...

30.05.2021Hürriyet Pazar
Diplomasi nedir Diplomasi kökeni ve tarihi hakkında bilgi

Diplomasi nedir? Diplomasi kökeni ve tarihi hakkında bilgi

Ülkeler arası ilişkiler söz konusu olduğunda sıklıkla duyduğumuz terimlerin başında hiç şüphesiz diplomasi konusu gelmektedir. Diplomasi kelimesini duyup da anlamını bilmeyen pek çok insan bulunmaktadır. Bundan dolayı sizin için Diplomasi nedir? Diplomasi kökeni ve tarihi hakkında tüm detayları derledik.

21.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Bir şehir bir cinsi kurtarmak için uğraşıyor

Hayvanlara karşı işlenen suçlarda ülkelerin yeterli mücadeleyi vermemesi durumunda halk inisiyatifi alıp, bir yolunu bularak adaleti kanunlar çerçevesinde sağlayabiliyor.

18.09.2021

Köpeğinizle bu şehirlere tatile gidebilirsiniz

Aşısını olanlar, kendini biraz daha güvende hissedip, tedbirlerin de gevşetilmesiyle maskeli şekilde normal hayatına dönüyor yavaştan.

28.08.2021

Halkımız afet yorgunu

Kuraklık, yangın ve sel felaketleri, aylardan beri pandeminin kıskacında bunalmış vatandaşların kalan umutlarını da yok etti.

22.08.2021

Akıllı gençler kurnaz dolandırıcılara karşı uyanık olmalı

Dolandırıcılık, en genel anlamıyla aldatma amacı ile yapılan kasıtlı eyleme verilen isim. Kurbanlarını aldatarak mal ya da paralarını almaya çalışan kişiler birçok alanda dolandırıcılık yapıyorlar. Dijital dünyaya geçmeden önce de hayatımızın her alanında yer alıyordu dolandırıcılar. Teknolojinin yaşam alanımızın önemli bir parçası haline gelmesi dolandırıcılara yeni iş kapıları da açtı.

15.06.2021

Marmara Denizi’nin toparlanma şansı yok!

Bir süredir Marmara Denizi’nde yürek burkan ve endişeye sebep olan deniz kirliliği hakkında açıklama yapan Belgesel Yapımcısı ve Su Altı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan, “Kıyısal alana sıkışmış bu kadar yaşam söz konusu iken Marmara Denizi’nin kendini toparlama şansı yok denenecek kadar azdır,” dedi.

3.06.2021