EKSTRA
MENÜ

Atlas

Atlas ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atlas haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.106 Atlas haberi bulunmuştur.

Atlas Haberleri

Monster Notebook Sumruk serisi oyuncu notebookları satışa çıktı

Monster Notebook Sumruk serisi oyuncu notebook'ları satışa çıktı

Oyuncu ürünleriyle dikkat çeken Monster Notebook, Sumruk adını verdiği yeni oyuncu dizüstü bilgisayar serisini kullanıcılara sundu. Peki bu ürünler hangi özelliklerle geliyor?

12.08.2020Teknoloji
YKS tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak YKS tercih robotu ekranı

YKS tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? YKS tercih robotu ekranı

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS tercih işlemleri 6 Ağustos tarihinde ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. 14 Ağustos'a kadar devam edecek olan tercih sürecinde, 2 yıllık ve 4 yıllık üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamaları YÖK Atlas YKS tercih motoru aracılığı ile görüntülenecek. YKS tercihlerinde son günler yaklaşırken, adaylar YKS tercih sonucu tarihine odaklandı. İşte, 2020 YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili merak edilenler...

10.08.2020Gündem
25 yaşında robot psikoloğu oldu

25 yaşında robot psikoloğu oldu

İnsan-robot etkileşimini ve robot-robot etkileşimini inceleyen robot psikoloji, geleceğin mesleklerinden. Bu alanda çalışan 25 yaşındaki Ecem Tuğlan, NASA tarafından dünyanın sayılı robopsikologlarından biri olarak gösterildi. 2016’da yazdığı ve NASA’ya gönderdiği ‘Androidler elektrikli deja-vu yaşarlar mı?’ başlıklı makalesi ile bu başarıyı elde eden Tuğlan, bilim dünyasına özel bir sosyal medya platformu kurmak için de çalışıyor.

9.08.2020Ekonomi
YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır İşte YÖK Atlas tercih ekranı

YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır? İşte YÖK Atlas tercih ekranı

YKS tercih robotu, tercih işlemlerini yapan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. YÖK Atlas tercih işlemlerinde öğrencilere yardımcı oluyor. YÖK Atlas kullanıcıları, üyelik adımı sonrasında 2020 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alan programlardan en fazla 50'sini ‘tercih listelerine’ ekleyebilecek ve böylece YÖK Atlas'ı tekrar kullanmak üzere sisteme tekrar girdiklerinde aynı liste üzerinden işlemlerine devam edebilecek. 6 Ağustos'ta başlayan YKS tercihleri 14 Ağustos'ta sona erecek. İşte YÖK Atlas YKS tercih robotu...

7.08.2020Gündem
Onlar yaptı siz yapmayın... ‘Yanlış tercih’ yapanlardan öneriler

Onlar yaptı siz yapmayın... ‘Yanlış tercih’ yapanlardan öneriler

Hatalardan ders çıkarmak önemli. Üniversite yaşamı için tercih aşamasında olanlara neyi yapmaları değil neyi yapmamaları gerektiğini geçmiş yıllarda hata yapan adaylar anlatıyor. ‘Hata yaptım’ dememek için onların önerilerine kulak vermek gerekiyor.

6.08.2020Eğitim
Üniversite adaylarına öneriler; 20 maddede doğru tercih

Üniversite adaylarına öneriler; 20 maddede doğru tercih

Sınavda aldığınız puan değil, başarı sıralamanıza bakarak tercih yapın. ‘Ölü tercih’ efsanesine inanmayın. Doğru olan, tercihlerin isteklerinizle örtüşen bir sırada yazılması. Tercih yelpazeniz genişse şansınız da o kadar yükseliyor. Tercihlerinizi sisteme girerken kodları doğru yazdığınızdan emin olun.

6.08.2020Eğitim
Tercih listesi yaparken bunlara çok dikkat edin

Tercih listesi yaparken bunlara çok dikkat edin

Tercih yaparken başvurulabilecek bir yardımcı kaynak da YÖK Atlas. Uzmanlar bazı hataların yapılmaması için bu atlasın iyi incelenmesi uyarısında bulunuyor. Puanı yüksek olan bölümden aşağıya doğru ama mutlaka istenilen ve adayın kendisine uygun gördüğü bölümleri yazması öneriliyor.

5.08.2020Eğitim
Kayseride ateşle oynayan çocuklar apartmanı yaktı

Kayseri'de ateşle oynayan çocuklar apartmanı yaktı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde, apartmanda ateşle oynayan çocukların çıkardığı belirtilen yangın nedeniyle mahsur kalan 2 kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı.

4.08.2020Gündem
Üniversite tercihi için sanal fuar

Üniversite tercihi için sanal fuar

YÖK tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda bir sanal fuar düzenlendi. Sanal fuara 4-7 Ağustos tarihlerinde erişilebilecek.

4.08.2020Eğitim
Tercihleri yaparken bu detaylara dikkat

Tercihleri yaparken bu detaylara dikkat

2020 kılavuzu uzun bekleyişin ardından yayımlandı. Kılavuzla birlikte tercih takvimi de belli oldu. Sonuçların 27 Temmuz’da açıklanmasının ardından 6-14 Ağustos’ta tercihler yapılacak. Bu yıl devlet üniversitelerinde çok önemli bir kontenjan değişimi olmazken, vakıf üniversitelerinde az da olsa artış oldu. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, kılavuzdaki değişiklikleri inceledi ve şu önemli ayrıntıları paylaştı:

4.08.2020Eğitim
Gençlere taş çıkaran 40 yaş üstü ünlü fit anneler

Gençlere taş çıkaran 40 yaş üstü ünlü fit anneler

Onlar da tüm hamile kadınlar gibi bu dönemde kilo aldılar, çatlakları oldu, doğum kilolarından kurtulmak için çabaladılar ama kimi mesleği gereği kimi de bu iş için çok fazla efor sarf ederek doğum kilolarından kurtulup fizikleri ile yıllardır kendilerine hayran bırakmaya devam ediyorlar.

2.08.2020Etkinlikler
NASAdan Salda Gölü ile ilgili şaşırtan açıklama

NASA'dan Salda Gölü ile ilgili şaşırtan açıklama

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'taki Jezero Krateri ile Burdur'daki Salda Gölü'nün benzer bir mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıkladı.

1.08.2020Teknoloji
Beyoğlu Kültür Yolu Projesi şehrin ve bölgenin cazibesini arttıracak

Beyoğlu Kültür Yolu Projesi şehrin ve bölgenin cazibesini arttıracak

İstanbul'u yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi haline getirecek "Beyoğlu Kültür Yolu Projesi" ile birbirinden farklı ve özel mekanlar, İstanbul ile Türkiye'nin kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

31.07.2020Seyahat
NASA’nın yeni aracı Mars’ta yaşam izini nasıl arayacak

NASA’nın yeni aracı Mars’ta yaşam izini nasıl arayacak?

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın bugün Atlas V roketi ile Mars'a yolladığı Perseverance (Sebat) adlı robot, kurumuş bir krater gölünü inceleyerek, kızıl gezegende geçmişte hayat olup olmadığını belirlemeye çalışacak. Fakat Mars'ta bir zamanlar gerçekten canlı organizmalar var olduysa, bilim insanları bunu nasıl anlayacak? Projenin bilim danışmanlarından yardımcısı Dr Ken Williford anlatıyor...

30.07.2020Teknoloji
Mars için büyük gün: Perseverance bugün fırlatılıyor

Mars için büyük gün: Perseverance bugün fırlatılıyor!

Dünya koronavirüs salgınıyla bir yandan boğuşurken, diğer yandan bilim insanlarının uzay çalışmaları hız kesmeden sürüyor. NASA, Perseverance ismini verdiği yeni uzay aracını bugün Mars'a yollamaya hazırlanıyor.

30.07.2020Teknoloji
Üniversite tercih tarihleri: 2020 YKS tercihleri ne zaman ÖSYM YKS tercih kılavuzu detayları

Üniversite tercih tarihleri: 2020 YKS tercihleri ne zaman? ÖSYM YKS tercih kılavuzu detayları

Üniversite tercih tarihleri, ÖSYM tarafından yayımlanan YKS tercih kılavuzuyla beraber belli oldu. ÖSYM AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr internet adresinde YKS tercihlerini tamamlayacak olan üniversite adayları, YÖK ATLAS 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanlarından faydalanacak. 2020 YKS tercihleri 14 Ağustos tarihinde sona erecek. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaraları ve ÖSYM aday işlemleri şifreleriyle tercihler gerçekleşecek. Peki, 2020 YKS tercihleri ne zaman? İşte, YKS tercih kılavuzu ve üniversite tercih tarihleri.

30.07.2020Eğitim
YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanır Yükseköğretim Program Atlası güncellendi

YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanır? Yükseköğretim Program Atlası güncellendi!

2020 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi de tercih maratonu başlayacak. YKS tercihleri ile eğitim hayatlarına yöne vermek isteyen binlerce aday, YÖK'ün kullanıma sunduğu tercih atlasından yararlanabilir. Peki, YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanır?

29.07.2020Gündem
YÖK Atlas güncellendi

YÖK Atlas güncellendi

YÖK, YÖK Atlası güncelledi. Üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan YÖK Atlas'a güncel haliyle https://yokatlas.yok.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

29.07.2020Eğitim
‘Murat Reis’ adlı katamaranla Eritre’de mahsur kalan İbrahim Iğnak Hürriyet’e konuştu: 56 günde 14 kilo verdim

‘Murat Reis’ adlı katamaranla Eritre’de mahsur kalan İbrahim Iğnak Hürriyet’e konuştu: 56 günde 14 kilo verdim

Katamaranla dünya turuna çıkan Türk denizciler Selim Ekmekçioğlu, İbrahim Iğnak ve Lütfi Erman Atamer, Kızıldeniz’de fırtınaya yakalanınca Eritre’ye sığınmak zorunda kaldı. Sığınmadan önce büyükelçimiz Aykut Kumbaroğlu’na ulaşıp, Eritre otoritelerinden izin de almışlardı. Ancak Massawa Limanı’na yanaştıklarında iki asker yanlarına geldi ve onları bir adaya götürdü. O günden sonra bir daha kimse onlardan haber alamadı. 56 gün alıkonulduktan sonra özgürlüklerine kavuşan 3 Türk denizciden İbrahim Iğnak, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

29.07.2020Gündem
2 yıllık önlisans bölümleri puanları 2020 - TYT ile alım yapan bölümler ve başarı sıralaması

2 yıllık önlisans bölümleri puanları 2020 - TYT ile alım yapan bölümler ve başarı sıralaması

2 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıralaması, üniversite tercih işlemlerine kısa süre kala gündeme geldi. YKS tercihlerini yapacak olan adaylar, YÖK ATLAS tercih robotu ekranı https://yokatlas.yok.gov.tr/ adresinden önlisans başarılı sıralaması ve taban puanlarını görüntüleyecekler. İşte, TYT ile alım yapan bölümler ve başarı sıralaması ve önlisans bölümlerin taban puanları.

28.07.2020Gündem
ÖSYM YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu: YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır 2020 YKS tercih kılavuzu kısa yol

ÖSYM YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu: YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? 2020 YKS tercih kılavuzu kısa yol

ÖSYM, yazılı olarak yaptığı duyuruyla YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu. 2020 YKS tercih kılavuzunu paylaşan ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan duyuruda 'Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır.' ifadelerine yer verildi. Tercih duyurusu ardından YÖK Atlas tercih robotu ile ilgili araştırmalar başladı. Peki, YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? İşte YÖK Atlas tercih robotu ve kısa yo 2020 YKS tercih kılavuzu...

28.07.2020Gündem
Atlas Üniversitesi tanıtım günleri başladı

Atlas Üniversitesi tanıtım günleri başladı

Türkiye’de eğitime yeni bir bakış açısı getirmenin verdiği dinamizm ve merakla bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan Atlas Üniversitesi,  tanıtım günleri kapsamında 27 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında öğrenci adaylarını bekliyor. Akademisyenlerden ve idari personelden oluşan ekip, Atlas Üniversitesi Vadi kampüsünde aday öğrenciler ile ailelerini meslekler, bölüm tercihleri ve Atlas’ın yenilikçi eğitim modeliyle ilgili bilgilendirecek.

28.07.2020Ekonomi
YÖK sanal tercih fuarı düzenliyor

YÖK sanal tercih fuarı düzenliyor

YÖK tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda 4-7 Ağustos'ta sanal fuar düzenlenecek. Yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkanların anlatılmasının hedeflendiği fuara https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek    

28.07.2020Eğitim
2020 İstanbul Üniversitesi puanları: İstanbul Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralaması

2020 İstanbul Üniversitesi puanları: İstanbul Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralaması

İstanbul Üniversitesi taban puanları, YKS tercihlerini yapacak olan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler için heyecanlı bekleyiş başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, YKS tercihleri 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. İşte YÖK Atlas tercih robotu içerisinde yer alan bilgilere göre taban puanlar ve detaylar…

28.07.2020Gündem
Dünyanın en güzel Köyü: Reine

Dünyanın en güzel Köyü: Reine

Fiyortları ve yürüyüş rotalarıyla ünlü Norveç'in Atlas Okyanusu kıyısındaki Lofoten adalarında bulunan Reine köyü, inanılmaz doğasıyla her yıl onbinlerce turisti kendine çekiyor.

23.07.2020Seyahat
Masumiyet çağı âşıkları

Masumiyet çağı âşıkları

Adnan Özer, ‘Eskiden Gelecek Güzeldi’de genç bir sosyalistin hayat değiştiren Küba yolculuğunu şiirle harmanlayarak anlatıyor. Masum bir gençlik aşkının merkezde olduğu, adeta geçmişe asılı kalan bir hayatın hüzünlü hikâyesi.

16.07.2020Kitap Sanat
‘Hiç tipim değilsin’den 41’inci yıla

‘Hiç tipim değilsin’den 41’inci yıla

Bu hafta CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve eşi Ziynet Sertel’e konuğuz. Sertel çifti üniversitede tanışmış. Ziynet Hanım ilk gördüğü gün “Hiç tipim değilsin” dediği Atila Bey’le 41 yıldır evli olduğunu söylüyor. Bize de ‘41 kere maşallah’ demek düşüyor.

13.07.2020Gündem
Aşkın alzheimer hali...

Aşkın alzheimer hali...

Nermin Bezmen yeni romanı ‘Unutkan Aşk’ta doludizgin bir aşk hikâyesi anlatıyor. Ama düşler âleminden fırlamış gibi gözüken bu büyülü aşk, beklenmedik bir hastalık sebebiyle zorlu bir sınava tabi. Unutulmaya...

9.07.2020Kitap Sanat
Gülben Ergen Bodrumda

Gülben Ergen Bodrum'da

Bodrum'da görüntülenen 48 yaşındaki 3 çocuk annesi Gülben Ergen formda vücuduyla dikkat çekti.

7.07.2020Magazin
Desenler arasında yolu aramak

Desenler arasında yolu aramak

İnci Eviner’in yeraltı ve yerüstü, bilinçaltı ve bilinçüstü gibi tezatlarla dolu yeni sergisi ‘Kalanlar, Geri Dönenler ve İmalar’, bir bakıma şiire benziyor. Okuması son derece kişisel. Sözcüklerle imgeler bir arada. Bilinen dünyanın bilinmeyen koordinatları var karşımızda. Yavaşlamanız, her desenin her bir parçası önünde durmanız gerekiyor. Kelimeler, sergiyi anlamak için yegâne ipuçlarınız.

3.07.2020Kitap Sanat
NASA, Perseveranceın uzaya fırlatılmasını yeniden erteledi

NASA, Perseverance'ın uzaya fırlatılmasını yeniden erteledi

NASA, Mars'a göndermeyi planladığı gezginci keşif aracı Perseverance'ın uzaya fırlatılmasını yeniden erteledi.

2.07.2020Teknoloji
SpaceX, ABD ordusuna ait GPS uydusunu uzaya gönderdi

SpaceX, ABD ordusuna ait GPS uydusunu uzaya gönderdi

SpaceX, ABD ordusuna ait GPS uydusunu Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezinden uzaya gönderdi.

1.07.2020Teknoloji
Tıp taban puanları ve başarı sıralaması ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYM YKS Tıp Fakültesi taban puanlarında

Tıp taban puanları ve başarı sıralaması ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM YKS Tıp Fakültesi taban puanlarında

Tıp taban puanları ve YKS başarı sıralaması ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS 2020 yılında 27 Haziran ve 28 Haziran’da düzenlendi. Sınav oturumlarına giren adaylar üniversitelerin taban puanlarını araştırıyorlar. İşte Tıp Fakültesi taban puanları ile ilgili bilgiler…

30.06.2020Eğitim
Türk astrofotoğrafçının fotoğrafı en iyilerin arasına girmeyi başardı

Türk astrofotoğrafçının fotoğrafı 'en iyi'lerin arasına girmeyi başardı

Türk astrofotoğrafçı Mehmet Ergün’ün İspanya’da çektiği fotoğraf, ’En İyi 25 Samanyolu Fotoğrafları’ arasına seçildi.

30.06.2020Teknoloji
YÖK Atlas YKS üniversite taban puanları: 2020 Üniversite taban puanları açıklandı mı

YÖK Atlas YKS üniversite taban puanları: 2020 Üniversite taban puanları açıklandı mı?

Üniversite taban puanları araştırılıyor. YKS 2020 yılında 27 Haziran ve 28 Haziran’da yapıldı. Sınav oturumlarına giren adaylar sonuçlarına 28 Temmuz’da erişim sağlayabilecekler. Sonuçların ardından tercih heyecanı başlayacak. Üniversite taban puanları ile ilgili açıklama YKS tercih döneminde yapılıyor. YÖK Atlas ile adaylar üniversitelerin taban puanlarına ve daha önceki yıllarda yerleşen adaylar ile ilgili bilgilere ulaşabiliyorlar. İşte YÖK Atlas giriş ekranı ve detaylar...

29.06.2020Gündem
Tıp taban puanları ve başarı sıralaması 2020 açıklandı mı Gözler YKS Tıp Fakültesi taban puanlarında

Tıp taban puanları ve başarı sıralaması 2020 açıklandı mı? Gözler YKS Tıp Fakültesi taban puanlarında

Tıp taban puanları ve YKS başarı sıralaması ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS 2020 yılında 27 Haziran ve 28 Haziran’da düzenleniyor. Sınav oturumlarına giren adaylar üniversitelerin taban puanlarını araştırıyorlar. İşte Tıp Fakültesi taban puanları ile ilgili bilgiler…

28.06.2020Gündem
Kendi Dünya’nı tasarla

Kendi Dünya’nı tasarla!

Bologna Ragazzi ödüllü ikili bu defa ‘Atlas’a bambaşka bir boyut katarak sıradışı bir etkinlik kitabına dönüştürmüşler. ‘Atlas Etkinlik Kitabı’ dünyanın dört bir köşesinden farklı coğrafyalardaki yaşamlara, doğal, tarihi ve kültürel zenginliklere, konuşulan dillere, yerel kıyafetlere, yemek kültürlerine, festival ve geleneklere ufak dokunuşlar yapıyor ve bunları kendi çizimlerimizle tamamlamamızı istiyor.

26.06.2020Kitap Sanat
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, serbest bırakılan Türk denizcinin eşiyle telefonla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, serbest bırakılan Türk denizcinin eşiyle telefonla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tekne turu yaparken Eritre'de 3 ay önce alıkonulduktan sonra serbest bırakılan Türk denizcilerden Selim Ekmekçioğlu'nun eşi Şeyda Ekmekçioğlu ile telefonla görüştü.

20.06.2020Dünya
Son dakika... Üç Türk denizciden iyi haber

Son dakika... Üç Türk denizciden iyi haber

Eritre’de 56 gündür mahsur tutulan Türk denizciler Selim Ekmekçioğlu, İbrahim Iğnak ve Erman Lütfü Atamer serbest bırakıldı.

20.06.2020Dünya
İhaleyle eser alınacak

İhaleyle eser alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ilginç bir ihaleye hazırlanıyor.

20.06.2020Gündem
Keçinin günahı ne

Keçinin günahı ne?

Charlie Campbell’ın ‘Günah Keçisi: Başkalarını Suçlamanın Tarihi’ bizi arama zahmetinden kurtarıyor ve Hıristiyan, Yahudi, komünist, cinsel, gerçek, iktisadi, tıbbi hayli günah keçisini karşımıza çıkarıyor.

18.06.2020Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Hibrit modele hazır olalım

OKULLARIN açılıp açılmayacağına ağustos ayının verileri gösterecek.

6.08.2020

Tercihleri yaparken bu detaylara dikkat

2020 kılavuzu uzun bekleyişin ardından yayımlandı. Kılavuz ile birlikte tercih takvimi de belli oldu. Sonuçların 28 Temmuz’da açıklanmasının ardından 6-14 Ağustos’ta tercihler yapılacak. Bu yıl devlet üniversitelerinde çok önemli bir kontenjan değişimi olmazken, vakıf üniversitelerinde az da olsa artış oldu. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, kılavuzdaki değişiklikleri inceledi ve şu önemli ayrıntıları paylaştı:

1.08.2020

Işılay Saygın olmak kolay değildir

“BİR milletvekili nasıl olmalı?” diye sorulduğunda Işılay Saygın’ı tarif ederdim.

29.07.2020

Müzik sektörü üvey evlat mı

Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP), geçtiğimiz aylarda hem sektörden haber veren hem de hukuk, teknoloji ve analiz bilgilerini barındıran web sitesi “Müzik Analiz”i hayata geçirdi.

16.07.2020

Benim içim hep rahattır

15 Temmuz günü gazeteden biraz erken çıkmıştım. Yurtdışından gelen misafirlerimi alıp Çeşme’ye gitmiştim. Saat 20.30 gibi telefonlarım çalmaya başladı.

15.07.2020

Kalabalıktan uzakta doğayla baş başa

Koronavirüs pandemisi etkinlik ve tatil anlayışlarının da değişmesine neden oldu. Kalabalıklardan uzak, sosyal mesafenin öne çıktığı bu dönem, tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin yanı sıra gastronomi alanındaki zengin ürün potansiyeli ile Bursa’yı önemli bir alternatif olarak öne çıkardı. Tatilinin erteleyen veya çıkamayanlar için Bursa ve çevresinin güzelliklerini okurlarımız için paylaştık.

11.07.2020

Çoklu baroya vardiyalı muhalefet

Barolarla ilgili yasa teklifinin gelişinden Meclis sürecinin çetin geçeceği belliydi. CHP ve HDP, bu düzenlemenin geçmemesi için TBMM İçtüzüğü’nden kaynaklanan bütün engelleme haklarını kullanacaklarını önceden deklare etmişti. Ancak parti gruplarının bile “pandemi firesi” verdiği ortamda sosyal mesafeye uygun taktik geliştirmek kolay olmadı.

4.07.2020

Seçim değil geçime odaklanalım

 TÜRKİYE üst üste seçimler, referandumlar yaptı.

21.06.2020