EKSTRA
MENÜ

Atlas

Atlas ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atlas haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.079 Atlas haberi bulunmuştur.

Atlas Haberleri

Öğrencilere yönelik geliştirilen iPad uygulamaları

Öğrencilere yönelik geliştirilen iPad uygulamaları

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Uzaktan eğitimin de hayatımıza girmesiyle birlikte kullanıcılar bilgisayarlarından ve tabletlerinden eğitimleri için destek alıyor. İşte bu kapsamda kullanıcıların işine yarayabilecek ve iPad için geliştirilen o uygulamalar...

5.09.2020Teknoloji
Yazın kaçırdıklarınızı şimdi okuyun

Yazın kaçırdıklarınızı şimdi okuyun

“Şu sıra ne okusam?” diye düşünenlerdenseniz raflarda yerini bu yaz almış kitaplara göz atabilirsiniz. Bazısı yasak bir aşk hikâyesini konu alıyor, bazısı ebeveynler ve çocuklar için eğlence niteliğinde, bazısı da mizahi öyküler içeriyor.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır Kanada Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Pasifik ve Atlas Okyanuslarına kıyısı olan Kanada, Amerika Kıt'asında bulunuyor. Toprak bakımından dünyanın en büyük ülkelerinden olan Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ile sınır komşusudur. Türk vatandaşı olup, pasaportu bulunanlar, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden olan Kanada'ya giriş için pasaport almak durumundadırlar. Kanada vize başvuru ücreti, başvuru için şartlar, gereken evraklar ve vize çıkış süreleriyle ilgili sorulara yanıtları derledik.

4.09.2020Seyahat
Norveç Vizesi Nasıl Alınır Norveç Vizesi Başvuru Ücreti ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Norveç Vizesi Başvuru Ücreti ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

İskandinav yarımadasının tam kuzeyinde yer alan Norveç'in doğusunda İsveç, kuzeydoğusunda Rusya ve Finlandiya bulunur. Batı kısmı Atlas Okyanusu olan Norveç, Türkiye'den giden vatandaşlardan vize talebinde bulunur. Norveç ülkesi vizesi için evraklar neler, nasıl başvuru yapılır, başvurunun şartları nedir, kaç gün içerisinde sonuçlanır sorularının yanıtlarını derledik.

4.09.2020Seyahat
İrlanda Vizesi Nasıl Alınır İrlanda Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır? İrlanda Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan ülkenin resmi ismi İrlanda Cumhuriyeti olarak geçer. Kuzeyinde, Kuzey İrlanda, batısında Atlas Okyanusu ve güneyinde Kelt Denizi bulunuyor. Pasaportu ne olursa olsun, İrlanda'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları vize almakla yükümlüdürler. İrlanda vizesi evrakları neler, vize kaç günde çıkar, başvuru ücreti ne kadar gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

4.09.2020Seyahat
Mehmet Yaşin kimdir, kaç yaşında Mehmet Yaşinin biyografisi

Mehmet Yaşin kimdir, kaç yaşında? Mehmet Yaşin'in biyografisi

Mehmet Yaşin, Türkiye'nin ünlü gurmelerinden biri. Çeşitli gazetelerde muhabir, editör, yazı işleri müdürü ve yayın müdürü olarak çalışan Mehmet Yaşin'in hem sosyal medya hem de televizyonda geniş bir izleyici kitlesi var. İşte Mehmet Yaşin'in hayatına dair bilgiler...

3.09.2020Magazin
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz ve Egede korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Limanı'nda balıkçılık sezonu açılışına katıldı. "Biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz." diyen Erdoğan, "Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Eski sömürgecilerin gazına gelerek Türkiye'ye karşı efelenenlere yakın tarihlerini yeniden okumalarını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

31.08.2020Gündem
İki ayda 2 bin kilometre kürek çekerek Dalyana ulaştı

İki ayda 2 bin kilometre kürek çekerek Dalyan'a ulaştı

Türkiye'nin tüm kıyılarını kürek çekerek gezen 60 yaşındaki Hüseyin Ürkmez, "Atam İzindeyiz" sloganıyla Gelibolu'dan başlattığı yeni yolculuğunda 2 bin kilometre yol katederek Muğla'nın Ortaca ilçesinin Dalyan Mahallesi'ne geldi.

28.08.2020Seyahat
Üniversite taban puanları açıklandı mı Gözler YÖK Atlas 2020 üniversite taban puanlarında

Üniversite taban puanları açıklandı mı? Gözler YÖK Atlas 2020 üniversite taban puanlarında

Üniversite taban puanları araştırılan konular arasında yer alıyor. YKS tercih sonuçları 2020 yılında 26 Ağustos'ta açıklandı. Her yıl tercih sürecinde Yükseköğretim Kurulunca,üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan YÖK Atlas güncellenerek erişime açılıyor. İşte YÖK Atlas tercih ekranı ve detaylar…

27.08.2020Gündem
Kumaş türleri nelerdir Kumaş çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Kumaş türleri nelerdir? Kumaş çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Kumaş türleri ürünlerin sahip olacakları özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bazı kumaşlar her zaman ön plana çıkmaktadır. Modaya ve kullanım özelliğine göre de kumaşlar tercih edilmektedir. Peki Kumaş türleri nelerdir? Kumaş çeşitleri ve isimleri hakkında bilgileri sizlere detaylıca açıkladık.

26.08.2020Sözlük
Fatimi Devleti tarihi - Fatimiler Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Fatimi Devleti tarihi - Fatimiler Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Başkenti Tunus'ta yer alan Mehdiye şehri olan ve 909 yıllarında tarih sahnesine çıkan Fatimiler Devleti, pek çok önemli olaya tanıklık etmiş bir devlettir. Merak uyandıran Fatimi Devleti tarihini, kurucusu, kuruluşu, hükümdarları, sınırları ve yıkılışı hakkında tüm detayları derledik.

25.08.2020Sözlük
Endülüs Emevi Devleti tarihi - Endülüs Emevi Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Endülüs Emevi Devleti tarihi - Endülüs Emevi Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Emeviler Devletinin Abbasiler tarafından yıkılmasıyla birlikte, Emevi soyundan gelen Abdurrahman Endülüs’e gelerek Endülüs Emevi Devletini kurdu. 275 yıl ayakta kalan Emevi Devletinin tarihsel gelişimini, kuruluşunu ve yıkılışını derledik.

25.08.2020Sözlük
Endülüs Devleti tarihi - Endülüs Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Endülüs Devleti tarihi - Endülüs Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Kelime anlamı olarak ''Vandalların Ülkesi'' anlamına gelen Endülüs 711-1492 yılları arasında İspanya'da Müslümanların egemenliği altındaki bölgelere genel olarak verilen isimdir. Endülüs Devleti tarihteki en ihtişamlı dönemini Emeviler Devri'nde yaşamıştır. Bu makalede İspanya'da uzun yıllar egemenlik kuran Endülüs Devleti'nin tarihini, kuruluşunu, hükümdarlarını, sınırlarını ve devletin yıkılışını sizler için titizlikle derledik.

25.08.2020Sözlük
YÖK Atlastan 33 milyondan fazla kişi yararlandı

YÖK Atlas'tan 33 milyondan fazla kişi yararlandı

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu'nca (YÖK) üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan Yükseköğretim Program Atlası'ndan (YÖK Atlas) 2016 yılından bugüne kadar bütün sene boyunca toplam 33 milyon 617 bin kişi faydalandı. YÖK Atlas programına en çok Türkiye'den giriş yapılırken, sırasıyla Amerika, Almanya ve Hollanda izledi. Programa Azerbaycan, KKTC, Umman, Fransa, Katar gibi farklı kıtalarda yer alan ülkelerden de giriş yapıldığı görüldü.

24.08.2020Gündem
YÖK Atlasa yoğun ilgi

YÖK Atlas'a yoğun ilgi

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla 2016'da hizmete sunulan Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas), hayata geçirildiği günden bu yana “üniversite tercih dönemlerinde” toplam 9 milyon 112 bin kişi tarafından kullanıldı

24.08.2020Eğitim
Atlas Okyanusunda 21 milyon ton mikroplastik atık olabilir

Atlas Okyanusu'nda '21 milyon ton' mikroplastik atık olabilir

Bilim insanları, Atlas Okyanusu'ndaki çok küçük boyutlardaki plastik atıkların ağırlığının 12 ila 21 ton olabileceği sonucuna ulaştı.

19.08.2020Teknoloji
Gülben Ergen: Servetim çocuklarım

Gülben Ergen: Servetim çocuklarım!

GÜLBEN Ergen, Almanya’da Türkçe olarak yayımlanan Vitrin dergisinin yaz sonu sayısının kapağında yer aldı.

18.08.2020Magazin
Müzik dünyasının acılı kadını: Bergen

Müzik dünyasının acılı kadını: Bergen

"Acıların Kadını" olarak anılan müzisyen ve arabesk şarkıcısı Bergen, vefatının 31. yılında yad ediliyor.

14.08.2020Keyif
Monster Notebook Sumruk serisi oyuncu notebookları satışa çıktı

Monster Notebook Sumruk serisi oyuncu notebook'ları satışa çıktı

Oyuncu ürünleriyle dikkat çeken Monster Notebook, Sumruk adını verdiği yeni oyuncu dizüstü bilgisayar serisini kullanıcılara sundu. Peki bu ürünler hangi özelliklerle geliyor?

12.08.2020Teknoloji
YKS tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak YKS tercih robotu ekranı

YKS tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? YKS tercih robotu ekranı

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS tercih işlemleri 6 Ağustos tarihinde ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. 14 Ağustos'a kadar devam edecek olan tercih sürecinde, 2 yıllık ve 4 yıllık üniversitelerin taban puanları ve başarı sıralamaları YÖK Atlas YKS tercih motoru aracılığı ile görüntülenecek. YKS tercihlerinde son günler yaklaşırken, adaylar YKS tercih sonucu tarihine odaklandı. İşte, 2020 YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili merak edilenler...

10.08.2020Gündem
25 yaşında robot psikoloğu oldu

25 yaşında robot psikoloğu oldu

İnsan-robot etkileşimini ve robot-robot etkileşimini inceleyen robot psikoloji, geleceğin mesleklerinden. Bu alanda çalışan 25 yaşındaki Ecem Tuğlan, NASA tarafından dünyanın sayılı robopsikologlarından biri olarak gösterildi. 2016’da yazdığı ve NASA’ya gönderdiği ‘Androidler elektrikli deja-vu yaşarlar mı?’ başlıklı makalesi ile bu başarıyı elde eden Tuğlan, bilim dünyasına özel bir sosyal medya platformu kurmak için de çalışıyor.

9.08.2020Ekonomi
YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır İşte YÖK Atlas tercih ekranı

YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır? İşte YÖK Atlas tercih ekranı

YKS tercih robotu, tercih işlemlerini yapan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. YÖK Atlas tercih işlemlerinde öğrencilere yardımcı oluyor. YÖK Atlas kullanıcıları, üyelik adımı sonrasında 2020 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alan programlardan en fazla 50'sini ‘tercih listelerine’ ekleyebilecek ve böylece YÖK Atlas'ı tekrar kullanmak üzere sisteme tekrar girdiklerinde aynı liste üzerinden işlemlerine devam edebilecek. 6 Ağustos'ta başlayan YKS tercihleri 14 Ağustos'ta sona erecek. İşte YÖK Atlas YKS tercih robotu...

7.08.2020Gündem
Onlar yaptı siz yapmayın... ‘Yanlış tercih’ yapanlardan öneriler

Onlar yaptı siz yapmayın... ‘Yanlış tercih’ yapanlardan öneriler

Hatalardan ders çıkarmak önemli. Üniversite yaşamı için tercih aşamasında olanlara neyi yapmaları değil neyi yapmamaları gerektiğini geçmiş yıllarda hata yapan adaylar anlatıyor. ‘Hata yaptım’ dememek için onların önerilerine kulak vermek gerekiyor.

6.08.2020Eğitim
Üniversite adaylarına öneriler; 20 maddede doğru tercih

Üniversite adaylarına öneriler; 20 maddede doğru tercih

Sınavda aldığınız puan değil, başarı sıralamanıza bakarak tercih yapın. ‘Ölü tercih’ efsanesine inanmayın. Doğru olan, tercihlerin isteklerinizle örtüşen bir sırada yazılması. Tercih yelpazeniz genişse şansınız da o kadar yükseliyor. Tercihlerinizi sisteme girerken kodları doğru yazdığınızdan emin olun.

6.08.2020Eğitim
Tercih listesi yaparken bunlara çok dikkat edin

Tercih listesi yaparken bunlara çok dikkat edin

Tercih yaparken başvurulabilecek bir yardımcı kaynak da YÖK Atlas. Uzmanlar bazı hataların yapılmaması için bu atlasın iyi incelenmesi uyarısında bulunuyor. Puanı yüksek olan bölümden aşağıya doğru ama mutlaka istenilen ve adayın kendisine uygun gördüğü bölümleri yazması öneriliyor.

5.08.2020Eğitim
Kayseride ateşle oynayan çocuklar apartmanı yaktı

Kayseri'de ateşle oynayan çocuklar apartmanı yaktı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde, apartmanda ateşle oynayan çocukların çıkardığı belirtilen yangın nedeniyle mahsur kalan 2 kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı.

4.08.2020Gündem
Üniversite tercihi için sanal fuar

Üniversite tercihi için sanal fuar

YÖK tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda bir sanal fuar düzenlendi. Sanal fuara 4-7 Ağustos tarihlerinde erişilebilecek.

4.08.2020Eğitim
Tercihleri yaparken bu detaylara dikkat

Tercihleri yaparken bu detaylara dikkat

2020 kılavuzu uzun bekleyişin ardından yayımlandı. Kılavuzla birlikte tercih takvimi de belli oldu. Sonuçların 27 Temmuz’da açıklanmasının ardından 6-14 Ağustos’ta tercihler yapılacak. Bu yıl devlet üniversitelerinde çok önemli bir kontenjan değişimi olmazken, vakıf üniversitelerinde az da olsa artış oldu. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, kılavuzdaki değişiklikleri inceledi ve şu önemli ayrıntıları paylaştı:

4.08.2020Eğitim
Gençlere taş çıkaran 40 yaş üstü ünlü fit anneler

Gençlere taş çıkaran 40 yaş üstü ünlü fit anneler

Onlar da tüm hamile kadınlar gibi bu dönemde kilo aldılar, çatlakları oldu, doğum kilolarından kurtulmak için çabaladılar ama kimi mesleği gereği kimi de bu iş için çok fazla efor sarf ederek doğum kilolarından kurtulup fizikleri ile yıllardır kendilerine hayran bırakmaya devam ediyorlar.

2.08.2020Etkinlikler
NASAdan Salda Gölü ile ilgili şaşırtan açıklama

NASA'dan Salda Gölü ile ilgili şaşırtan açıklama

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'taki Jezero Krateri ile Burdur'daki Salda Gölü'nün benzer bir mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıkladı.

1.08.2020Teknoloji
Beyoğlu Kültür Yolu Projesi şehrin ve bölgenin cazibesini arttıracak

Beyoğlu Kültür Yolu Projesi şehrin ve bölgenin cazibesini arttıracak

İstanbul'u yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi haline getirecek "Beyoğlu Kültür Yolu Projesi" ile birbirinden farklı ve özel mekanlar, İstanbul ile Türkiye'nin kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

31.07.2020Seyahat
NASA’nın yeni aracı Mars’ta yaşam izini nasıl arayacak

NASA’nın yeni aracı Mars’ta yaşam izini nasıl arayacak?

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın bugün Atlas V roketi ile Mars'a yolladığı Perseverance (Sebat) adlı robot, kurumuş bir krater gölünü inceleyerek, kızıl gezegende geçmişte hayat olup olmadığını belirlemeye çalışacak. Fakat Mars'ta bir zamanlar gerçekten canlı organizmalar var olduysa, bilim insanları bunu nasıl anlayacak? Projenin bilim danışmanlarından yardımcısı Dr Ken Williford anlatıyor...

30.07.2020Teknoloji
Mars için büyük gün: Perseverance bugün fırlatılıyor

Mars için büyük gün: Perseverance bugün fırlatılıyor!

Dünya koronavirüs salgınıyla bir yandan boğuşurken, diğer yandan bilim insanlarının uzay çalışmaları hız kesmeden sürüyor. NASA, Perseverance ismini verdiği yeni uzay aracını bugün Mars'a yollamaya hazırlanıyor.

30.07.2020Teknoloji
Üniversite tercih tarihleri: 2020 YKS tercihleri ne zaman ÖSYM YKS tercih kılavuzu detayları

Üniversite tercih tarihleri: 2020 YKS tercihleri ne zaman? ÖSYM YKS tercih kılavuzu detayları

Üniversite tercih tarihleri, ÖSYM tarafından yayımlanan YKS tercih kılavuzuyla beraber belli oldu. ÖSYM AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr internet adresinde YKS tercihlerini tamamlayacak olan üniversite adayları, YÖK ATLAS 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanlarından faydalanacak. 2020 YKS tercihleri 14 Ağustos tarihinde sona erecek. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaraları ve ÖSYM aday işlemleri şifreleriyle tercihler gerçekleşecek. Peki, 2020 YKS tercihleri ne zaman? İşte, YKS tercih kılavuzu ve üniversite tercih tarihleri.

30.07.2020Eğitim
YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanır Yükseköğretim Program Atlası güncellendi

YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanır? Yükseköğretim Program Atlası güncellendi!

2020 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi de tercih maratonu başlayacak. YKS tercihleri ile eğitim hayatlarına yöne vermek isteyen binlerce aday, YÖK'ün kullanıma sunduğu tercih atlasından yararlanabilir. Peki, YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanır?

29.07.2020Gündem
YÖK Atlas güncellendi

YÖK Atlas güncellendi

YÖK, YÖK Atlası güncelledi. Üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan YÖK Atlas'a güncel haliyle https://yokatlas.yok.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

29.07.2020Eğitim
‘Murat Reis’ adlı katamaranla Eritre’de mahsur kalan İbrahim Iğnak Hürriyet’e konuştu: 56 günde 14 kilo verdim

‘Murat Reis’ adlı katamaranla Eritre’de mahsur kalan İbrahim Iğnak Hürriyet’e konuştu: 56 günde 14 kilo verdim

Katamaranla dünya turuna çıkan Türk denizciler Selim Ekmekçioğlu, İbrahim Iğnak ve Lütfi Erman Atamer, Kızıldeniz’de fırtınaya yakalanınca Eritre’ye sığınmak zorunda kaldı. Sığınmadan önce büyükelçimiz Aykut Kumbaroğlu’na ulaşıp, Eritre otoritelerinden izin de almışlardı. Ancak Massawa Limanı’na yanaştıklarında iki asker yanlarına geldi ve onları bir adaya götürdü. O günden sonra bir daha kimse onlardan haber alamadı. 56 gün alıkonulduktan sonra özgürlüklerine kavuşan 3 Türk denizciden İbrahim Iğnak, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

29.07.2020Gündem
2 yıllık önlisans bölümleri puanları 2020 - TYT ile alım yapan bölümler ve başarı sıralaması

2 yıllık önlisans bölümleri puanları 2020 - TYT ile alım yapan bölümler ve başarı sıralaması

2 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıralaması, üniversite tercih işlemlerine kısa süre kala gündeme geldi. YKS tercihlerini yapacak olan adaylar, YÖK ATLAS tercih robotu ekranı https://yokatlas.yok.gov.tr/ adresinden önlisans başarılı sıralaması ve taban puanlarını görüntüleyecekler. İşte, TYT ile alım yapan bölümler ve başarı sıralaması ve önlisans bölümlerin taban puanları.

28.07.2020Gündem
ÖSYM YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu: YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır 2020 YKS tercih kılavuzu kısa yol

ÖSYM YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu: YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? 2020 YKS tercih kılavuzu kısa yol

ÖSYM, yazılı olarak yaptığı duyuruyla YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu. 2020 YKS tercih kılavuzunu paylaşan ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan duyuruda 'Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır.' ifadelerine yer verildi. Tercih duyurusu ardından YÖK Atlas tercih robotu ile ilgili araştırmalar başladı. Peki, YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? İşte YÖK Atlas tercih robotu ve kısa yo 2020 YKS tercih kılavuzu...

28.07.2020Gündem
Atlas Üniversitesi tanıtım günleri başladı

Atlas Üniversitesi tanıtım günleri başladı

Türkiye’de eğitime yeni bir bakış açısı getirmenin verdiği dinamizm ve merakla bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan Atlas Üniversitesi,  tanıtım günleri kapsamında 27 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında öğrenci adaylarını bekliyor. Akademisyenlerden ve idari personelden oluşan ekip, Atlas Üniversitesi Vadi kampüsünde aday öğrenciler ile ailelerini meslekler, bölüm tercihleri ve Atlas’ın yenilikçi eğitim modeliyle ilgili bilgilendirecek.

28.07.2020Ekonomi
YÖK sanal tercih fuarı düzenliyor

YÖK sanal tercih fuarı düzenliyor

YÖK tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda 4-7 Ağustos'ta sanal fuar düzenlenecek. Yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkanların anlatılmasının hedeflendiği fuara https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek    

28.07.2020Eğitim
2020 İstanbul Üniversitesi puanları: İstanbul Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralaması

2020 İstanbul Üniversitesi puanları: İstanbul Üniversitesi taban puanları ve başarı sıralaması

İstanbul Üniversitesi taban puanları, YKS tercihlerini yapacak olan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler için heyecanlı bekleyiş başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, YKS tercihleri 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. İşte YÖK Atlas tercih robotu içerisinde yer alan bilgilere göre taban puanlar ve detaylar…

28.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kader piyangosu!

‘Ölüm Yolu, Ralli Caddesi, Asıl Derdimiz Anlaşılamamak,

4.09.2020

Çocuklar evdeyse sorumlusu biziz

BİR iki haftadır oğlum Atlas, okulunu, arkadaşlarını çok özlediğini söylüyordu.

1.09.2020

Bazı konular siyaset üstüdür

KONU Türkiye’nin geleceği, menfaatleri olunca her şeyi bir kenara itmek gerekir.

25.08.2020

Kurallara uymayan arkadaşım sözüm sana

MASKE takmayan, sosyal mesafeye uymayan arkadaşım; eğer çocuklarımız 31 Ağustos’ta evlerinden ders yapmak zorunda kalıyorsa bu senin yüzündendir.

14.08.2020

Hibrit modele hazır olalım

OKULLARIN açılıp açılmayacağına ağustos ayının verileri gösterecek.

6.08.2020

Tercihleri yaparken bu detaylara dikkat

2020 kılavuzu uzun bekleyişin ardından yayımlandı. Kılavuz ile birlikte tercih takvimi de belli oldu. Sonuçların 28 Temmuz’da açıklanmasının ardından 6-14 Ağustos’ta tercihler yapılacak. Bu yıl devlet üniversitelerinde çok önemli bir kontenjan değişimi olmazken, vakıf üniversitelerinde az da olsa artış oldu. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, kılavuzdaki değişiklikleri inceledi ve şu önemli ayrıntıları paylaştı:

1.08.2020

Işılay Saygın olmak kolay değildir

“BİR milletvekili nasıl olmalı?” diye sorulduğunda Işılay Saygın’ı tarif ederdim.

29.07.2020