EKSTRA
MENÜ

Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atatürk Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.514 Atatürk Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Atatürk Üniversitesi Haberleri

ATA AÖF yaz okulu açılacak mı, ne zaman 2021 ATA AÖF yaz okulu başvuruları ile ilgili açıklama

ATA AÖF yaz okulu açılacak mı, ne zaman? 2021 ATA AÖF yaz okulu başvuruları ile ilgili açıklama!

ATA AÖF yaz okulu kayıtları final sınavlarının ardından öğrencilerin gündemine geldi. 10 Haziran'da açıklanan ATA AÖF online final sınavı sonuçlarında istedikleri başarıyı yakalayamayan öğrenciler, yaz okulu kayıt tarihlerini takip etmeye başladı. Atatürk Üniversitesi internet sitesinden yaptığı duyuruda 2021 ATA AÖF yaz okulunun açılmasına karar verildiğini bildirerek yönetmeliğin www.ataaof.edu.tr üzerinden yayınlanacağını açıkladı. Peki, ATA AÖF yaz okulu ne zaman? İşte, 2021 ATA AÖF yaz okulu başvuruları ile ilgili ayrıntılar.

16.06.2021Gündem
ATA AÖF final sınavı sonuçları açıklandı... ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama ekranı 10 Haziran 2021

ATA AÖF final sınavı sonuçları açıklandı... ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama ekranı 10 Haziran 2021!

ATA AÖF final sınavı sonuçları son dakika açıklama ile ilan edildi. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan ATA AÖF sınav sonuçları Atatürk Üniversitesi ATA AÖF sonuçları için yazılı duyuru paylaştı. Açıköğretim sistemine kayıtlı olan öğrenciler, online ekrandan ATA AÖF sonuçlarını görüntüleyebilecek. Öğrenciler ATA AÖF OBS girişi ile sonuçlarına erişim sağlayabilecekler. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 10 Haziran ATA AÖF final sınavı sonuç ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Huawei ICT Academy ile yüksek teknoloji eğitimleri başladı

Huawei ICT Academy ile yüksek teknoloji eğitimleri başladı

Huawei Türkiye, ICT Academy (Huawei Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi) Programı ile bilişim teknolojileri alanında daha fazla öğrenci yetiştirmeye yönelik girişimlerini hızlandırdı. Şirket, Türkiye’deki 17 üniversite ve 1 eğitim merkezinde, güncel teknolojik eğitimlerin verileceği dersler açıyor.

9.06.2021Teknoloji
Eski federasyon başkanı ağabeyinin acı haberiyle kalp krizinden hayatını kaybetti

Eski federasyon başkanı ağabeyinin acı haberiyle kalp krizinden hayatını kaybetti

ERZURUM'da, tedavi gördüğü hastanede doktordan, Türkiye Dağcılık Federasyonu eski başkanlarından ağabeyi Ziya Mengenecioğlu'nun (65) kurtarılamadığını öğrenen Şahin Mengenecioğlu (60), geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Mengenecioğlu kardeşler, 10 yıl önce kaybettikleri anneleriyle yan yana toprağa verildi.

26.05.2021Gündem
Günlük yaşamın bir parçası: Okuma

Günlük yaşamın bir parçası: Okuma

Okuma genellikle okulda öğrenilir ancak okul dışı ortamlar da okuma için önemlidir. Başka bir ifadeyle okuma sadece okulda öğrenilmez. Okumanın gelişimini ve başarısını etkileyen okul dışı ortamlar arasında, aile çevresi başta olmak üzere arkadaş ortamı, kütüphane ve multimedya (televizyon, bilgisayar, medya ve sosyal medya vb.) sayılabilir.

11.05.2021Eğitim
Benim annem süper kahraman

Benim annem süper kahraman

Neredeyse bir yılı aşkın zamandır gözbebekleriyle vakit geçiremiyor, doyasıya sarılıp öpemiyorlar... Ama misyonları büyük. Çünkü bu anneler virüsle savaşıyor, insanlığı büyük bir beladan kurtarmaya çalışıyor. Hem çocuklarının hem de halkın gözünde süper kahraman anneler onlar...

9.05.2021Gündem
Şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Geçirdiği ameliyat sonrası koronavirüse (Kovid-19) yakalanan sosyolog, şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk, 63 yaşında hayatını kaybetti.

6.05.2021Gündem
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır, açıklandı mı ATA AÖF sonuçları bekleniyor

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır, açıklandı mı? ATA AÖF sonuçları bekleniyor

ATA AÖF sınav sonuçları için heyecan giderek artıyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavları 5 Nisan ve 16 Nisan tarihleri aralığında yapıldı. Sınav soruları ve cevaplarının açıklanmasının ardından sorulara itirazlar 23 Nisan tarihine kadar yapıldı. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.04.2021Gündem
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı Bahar yarıyılı final sınavları ile ilgili açıklama

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? Bahar yarıyılı final sınavları ile ilgili açıklama

ATA AÖF sınav sonuçları, söz konusu sınavların ardından öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Atatürk Üniversitesi öğrenci girişi sayfasından online düzenlenen vize sınavları 16 Nisan 2021'de sona erdi. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 4 (dört) yanlış cevap 1 (bir) doğru cevabı götürecek. 2021 ATA AÖF sınavlarının ardından, lisans ve ön lisans eğitimini açıktan tamamlayan öğrencilerin gözü ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtına çevrildi. Üniversiteden yapılan açıklamada final ve bütünleme sınavları için önemli duyuru yayınlandı. İşte, ATA AÖF vize sınav sonuçları ile ilgili ayrıntılar.

16.04.2021Gündem
100 bin liralık maket otomobil koleksiyonu

100 bin liralık maket otomobil koleksiyonu

ERZURUM'da, otomobil firmasında satış danışmanı olarak çalışan Murat Ergün, 100 bin lira harcayarak, maket otomobil koleksiyonu oluşturdu. Koleksiyonuna 5 yıl önce klasik otomobille başlayan Ergün, Türkiye'nin dört bir yanından maket araçlar aldı. Evinin bir odasına, topladığı maket otomobiller için özel vitrin yaptıran Ergün, ayda en az 1 model belirleyerek, sipariş verdiğini söyledi. Ergün, kullandığı 2 aracın maketine de koleksiyonunda yer verdiğini belirtti.

1.04.2021Gündem
ATA AÖF sınav tarihleri açıklandı İşte ATA AÖF sınav takvimi

ATA AÖF sınav tarihleri açıklandı! İşte ATA AÖF sınav takvimi

ATA AÖF sınav tarihleri için geri sayım başladı. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavları online olarak yapılacak. Sınavlar 5 Nisan’da başlayacak. Öte yandan 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı online vize sınavı programı da kurum tarafından yayımlandı. İşte ATA AÖF sınav tarihleri ve programı

31.03.2021Gündem
ATA AÖF sınav tarihleri açıklandı İşte ATA AÖF sınav takvimi

ATA AÖF sınav tarihleri açıklandı! İşte ATA AÖF sınav takvimi

ATA AÖF sınav tarihleri için geri sayım başladı. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavları online olarak yapılacak. Sınavlar 5 Nisan’da başlayacak. Öte yandan 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı online vize sınavı programı da kurum tarafından yayımlandı. İşte ATA AÖF sınav tarihleri ve programı

30.03.2021Gündem
Adrenalin tutkunlarının yükselen yıldızı

Adrenalin tutkunlarının yükselen yıldızı

Bundan iki yıl önce Erzurum Kongresi’nin 100’üncü yılında Hürriyet fotomuhabirleri olarak yolumuz Erzurum’a düştü. Bizi o gün oraya davet eden Türkiye Kayak Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Onur Sağsöz “Buraya yazın geldiniz, bir de kışın görün” demişti. İki yıl sonra yine dört fotomuhabir olarak gittik ve Erzurum’un meşhur kışını görüntüledik.

28.03.2021Seyahat
Üvey kızının gözü önünde göğsünden vurdu

Üvey kızının gözü önünde göğsünden vurdu!

Erzurum'da yaşayan M.A. (72), tartıştığı M.A. (61) adlı karısını üvey kızı P.A.'nın (24) gözü önünde, tabancayla vurarak, ağır yaraladı. Evde gözaltına alınan M.A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Merminin göğsünden girip, sırtından çıktığı, 1 çocuk annesi M.A. ise hastanede tedaviye alındı. P.A.'nın, olay sonrası annesiyle kendisini odaya kilitlediği ve çağırdığı sağlık ile polis ekiplerine pencereden anahtarı atarak, eve girmelerini sağladığı öğrenildi.

20.03.2021Gündem
Bakanlar Artvin’de... 52 konutun yanması afet

Bakanlar Artvin’de... 52 konutun yanması afet

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yangın felaketinin yaşandığı Artvin’in Dereiçi köyünde incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, Dereiçi köyünün ‘afet bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.

20.03.2021Gündem
Artvindeki yangın faciasının izleri silinmeye çalışılıyor Küle dönen enkazda altın arayışı

Artvin'deki yangın faciasının izleri silinmeye çalışılıyor! Küle dönen enkazda altın arayışı

Artvin'in Yusufeli ilçesinin Dereiçi köyünde bir evde başlayan ve 35 binada 60 ev ile ahır ve samanlıklara sıçrayan yangının izleri silinmeye, yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yanan binaların enkazının kaldırıldığı köyde, vatandaşlar evlerinden geriye kalan eşyaları ararken üniversite öğrencisi Elif Tamyürek de annesinin altınlarını arıyor.

19.03.2021Gündem
Erzuruma kışın yağmayan kar, baharda düştü

Erzurum'a kışın yağmayan kar, baharda düştü

Erzurum'da kış sezonunda yağmayan kar, mart ayının 15 gününde yağdı. Meteorolojik verilere göre, aralık, ocak ve şubat aylarında kentte metrekareye 48 kilogram yağış düşerken, martta metrekareye yağan kar ise 43 kilogram oldu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taşkın Öztaş, Erzurum'a düşen kar yağışının, geçen yıllara göre az olduğunu belirtti.

18.03.2021Haber
Erzuruma kışın yağmayan kar, baharda düştü

Erzurum'a kışın yağmayan kar, baharda düştü

ERZURUM'da kış sezonunda yağmayan kar, mart ayının 15 gününde yağdı. Meteorolojik verilere göre, aralık, ocak ve şubat aylarında kentte metrekareye 48 kilogram yağış düşerken, martta metrekareye yağan kar ise 43 kilogram oldu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taşkın Öztaş, Erzurum'a düşen kar yağışının, geçen yıllara göre az olduğunu belirtti.

18.03.2021Gündem
Çarpıcı araştırma Koronavirüs Kalkanı hastanelerde denendi

Çarpıcı araştırma! 'Koronavirüs Kalkanı' hastanelerde denendi

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında dünya genelinde araştırmalar sürüyor. İstanbul'daki bir araştırmada ise virüsleri 5 ila 7 dakika arasında yok ederek ortamı güvenli hale getirmeyi hedefleyen Far-UVC özellikli sistemin deneme çalışmalarında başarı elde edildi. Prof. Dr. Ayhan Olcay, "Far-UVC'nin 10 yıldır canlılara zarar vermediği düşünülüyor. Biz bunu giyilebilir tekstil ile kombine ettik ve UVC geçirmeyen panço ile test ettik. 11 hasta ve 4 sağlık personelinin gözünde ve cildinde ise hasar gözlenmedi" ifadelerini kullandı.

15.03.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Gıda arzı problemi yok

Bakan Pakdemirli: Gıda arzı problemi yok

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Biz Allah’a şükür, pandemi döneminde testiyi kırmadan bugüne kadar geldik. Yurt dışında market rafları boşaldı. Tüketiciler, market raflarına saldırdı. Türkiye’de bunların hiçbirini yaşamadık. Gıda arzıyla ilgili problem yok. Aslında dünyada da yoktu ama dünya bunu yönetemedi" dedi.

13.03.2021Ekonomi
Prof. Dr. Çelebiden yerli aşı açıklaması İnsan üzerinde faz çalışmasına geçilecek. Birkaç ay sonunda...

Prof. Dr. Çelebi'den 'yerli aşı' açıklaması! 'İnsan üzerinde faz çalışmasına geçilecek. Birkaç ay sonunda...'

Koronavirüsle mücadelede Erzurum Atatürk Üniversitesi Aşı Üretme ve Antijen Hazırlama Koordinatörü Prof. Dr. Selahattin Çelebi'den çok önemli 'yerli aşı' açıklaması geldi. ''İnsan üzerindeki faz çalışmalarına geçilecek'' diyen Çelebi, ''Birkaç ay sonunda Atatürk Üniversitesi'ne özel Covid-19 aşısının tıpta yerini alacağı umudu, çok güçlü oluştu" dedi.

6.03.2021Gündem
Süper öğretmen

Süper öğretmen

21 yıllık sınıf öğretmeni olan Ayşe Melek Okuyucu, 20 senesini judo sporuna verdi. Sakatlanınca atlı okçuluğa yöneldi. 6 yıldır da bu sporla ilgilenen Okuyucu, “Dönem dizilerinin çekilmeye başlamasından beri oyunculuk teklifleri geliyor” dedi.

3.03.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 547nci gün; aile sayısı 209 oldu

HDP önündeki eylemde 547'nci gün; aile sayısı 209 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 547'nci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2014'te Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencisiyken 20 yaşında, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Burak Ölmez'in Ardahan'dan gelen annesi Gülsen Ölmez ile 209 oldu.

2.03.2021Gündem
ATA AÖF sınavları online mı olacak ATA AÖF sınav takvimi belli oldu

ATA AÖF sınavları online mı olacak? ATA AÖF sınav takvimi belli oldu

ATA AÖF sınavlarının online mı olup olmayacağı merak ediliyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada bugün yapılacak olan toplantının ardından sınavların hangi şekilde yapılacağına ilişkin duyurunun yayımlanacağı açıklanmıştı. Toplantının ardından karar açıklandı. İşte detaylar

2.03.2021Gündem
1 teleskop 7 TIR ile geldi

1 teleskop 7 TIR ile geldi

Atatürk Üniversitesi Astrofizik Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATASAM) bünyesinde Yeni Nesil Üniversite Dönüşüm Projesi kapsamında desteklenen ve Palandöken’deki 3 bin 170 rakımlı Konaklı Karakaya Tepeleri’nde inşasına başlanan gözlemevine yerleştirilecek teleskop, İtalya'da 4 yıl süren yapım çalışmalarının ardından Türkiye’ye gönderildi.

27.02.2021Gündem
Kırmızı Oda Servet (Kumrunun babası) kimdir Fırat Topkorur hakkında bilgiler

Kırmızı Oda Servet (Kumru'nun babası) kimdir? Fırat Topkorur hakkında bilgiler

Kırmızı Oda dizisinin son zamanlarda öne çıkan karakterlerinden biri de Servet oldu. Dizinin kötü adamı Servet, Kumru'ya yaptıklarıyla izleyicilerin tepkisini çekiyor. Kırmızı Oda dizisinin Servet'ini Fırat Topkorur canlandırıyor. Peki, Kırmızı Oda Servet'i Fırat Topkorur kimdir? İşte Fırat Topkorur hakkında bilgiler...

26.02.2021Televizyon
ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları açıklandı.. İşte OBS sonuç sorgulama ekranı

ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları açıklandı.. İşte OBS sonuç sorgulama ekranı

ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları açıklandı. "obs.atauni.edu.tr" adresi üzerinden ATA AÖF bütünleme sonucu öğrenilebiliyor. Atatürk Üniversitesi'nin resmi sayfasından yapılan açıklamada "Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerimiz Öğrenim Yönetim Sistemi’nde (LMS) yer alan “Sonuç İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını 22 Şubat Pazartesi günü 09:00’dan 24 Şubat Çarşamba günü 23:59’a kadar bize iletebilirler." denildi.

22.02.2021Gündem
ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları açıklandı- OBS sonuç sorgulama

ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları açıklandı- OBS sonuç sorgulama

ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları açıklandı. "obs.atauni.edu.tr" adresi üzerinden ATA AÖF bütünleme sonucu öğrenilebiliyor. Atatürk Üniversitesi'nin resmi sayfasından yapılan açıklamada "Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerimiz Öğrenim Yönetim Sistemi’nde (LMS) yer alan “Sonuç İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını 22 Şubat Pazartesi günü 09:00’dan 24 Şubat Çarşamba günü 23:59’a kadar bize iletebilirler." denildi.

21.02.2021Gündem
ATA AÖF bütünleme sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak 2021 ATA AÖF bütünleme sınav sonuçlarında takvim bilgisi

ATA AÖF bütünleme sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? 2021 ATA AÖF bütünleme sınav sonuçlarında takvim bilgisi

ATA AÖF bütünleme sonuçları, söz konusu sınava katılım sağlayan öğrenciler tarafından takip ediliyor. Final sınavında istedikleri başarıyı yakalamayan ve ATA AÖF bütünleme sınavına giren öğrenciler, yapılan değerlendirmenin ardından sınav sonuçlarını öğrenecekler. Sınav sonuçları için bekleyiş sürerken, Atatürk Üniversitesi tarafından ATA AÖF sınav soruları erişime açıldı. Soru ve cevaplar üniversitenin internet sitesi üzerinden görüntülenecek. Gözler şimdi bütünleme sınavı sonuçlarında. Peki, ATA AÖF bütünleme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.02.2021Gündem
InnowayRG ve Vestel’den koronavirüs kalkanı

InnowayRG ve Vestel’den koronavirüs kalkanı

Tüm dünyayı etkilemeye devam eden pandemi, bireyler açısından endişe yaratmaya devam ederken, teknoloji şirketlerini de virüsten koruyan ürünler üretmeye yöneltti. Son olarak InnowayRG ve Vestel iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar sonucu üretilen Far-UVC özellikli Initus-V sistemi, virüse karşı kalkan oluşturuyor. Sistemin öncelikli olarak özellikle ameliyathane, poliklinikler ve yoğun bakım gibi alanlarda kullanılması planlanıyor.

12.02.2021Teknoloji
Erzurum Balıklıgöl -30da bile donmuyor

Erzurum Balıklıgöl -30'da bile donmuyor

Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 ile 30 derecelerde seyrettiği Erzurum'da dere ve göletler buz tuttu. Sibirya soğuklarının yaşandığı kentte donmayan tek yer merkez Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü mahallesindeki Balıklıgöl oldu. Etrafı karla kaplı gölün su sıcaklığı ise 20 ile 22 derecede arasında değişiyor. Mahalle muhtarı Seyfettin Küçükler, kış aylarının en soğuk günlerinde bile gölün suyunun donmadığını söyledi.

4.02.2021Haber
Nevşehir Belediye Başkanlığına Mehmet Savran seçildi

Nevşehir Belediye Başkanlığı'na Mehmet Savran seçildi

Nevşehir Belediye Meclisi'nde, Rasim Arı'nın sağlık sorunları dolayısıyla görevinden istifası üzerine boşalan Belediye Başkanlığına AK Parti'li Mehmet Savran seçildi.

4.02.2021Gündem
Hastaneye yolcu taşıyan minibüs sürücülerinin sopalı kavgası: 9 yaralı

Hastaneye yolcu taşıyan minibüs sürücülerinin sopalı kavgası: 9 yaralı

ERZURUM Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne Iğdır'dan yolcu taşıyan minibüs sürücülerinin sopalı kavgasında, 9 kişi yaralandı. Hastanede tedavileri yapılan 9 kişi, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

4.02.2021Gündem
Erzurumdaki Balıklıgöl, eksi 30 derecede bile donmuyor

Erzurum'daki Balıklıgöl, eksi 30 derecede bile donmuyor

HAVA sıcaklığının en düşük eksi 25 ile 30 dereceyi bulduğu Erzurum'da, dere ve göletler buz tuttu. Sibirya soğuklarının yaşandığı kentte donmayan tek göl, merkez Aziziye ilçesindeki Balıklıgöl oldu. Etrafı karla kaplı gölün su sıcaklığı ise 20 ile 22 derecede arasında değişiyor. Söğütlü Mahallesi'nin muhtarı Seyfettin Küçükler, kış aylarının en soğuk günlerinde bile gölün donmadığını söyledi.

3.02.2021Gündem
ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman 2020-2021 AÖF  Atatürk Üniversitesi bütünleme sınav tarihi

ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman? 2020-2021 AÖF  Atatürk Üniversitesi bütünleme sınav tarihi

ATA AÖF bütünleme sınavı tarihleri belli oldu.  AÖF 2020-2021 sınav takvimini açıklayan Atatürk Üniversitesi, bütünleme sınavlarının şubat ayında online olarak yapılacağını bildirdi. Final sınavında istedikleri başarıyı yakalayamayan öğrencilerin katılım sağlayacağı bütünleme sınavının sonuçları ise yapılan değerlendirmenin ardından açıklanacak. Sınav sonuçları obs.atauni.edu.tr adresinden yayımlanacak. İşte, ATA AÖF bütünleme sınavlarının tarihleri ile ilgili bilgiler.

1.02.2021Gündem
Göğüs Duvarı Fizyoterapi Cihazı oksijen ihtiyacını azaltıyor

Göğüs Duvarı Fizyoterapi Cihazı oksijen ihtiyacını azaltıyor

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mine Gürsaç Çelik, bir firmanın ürettiği "göğüs duvarı fizyoterapi cihazı"nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarında solunum fonksiyon testlerini düzeltip oksijen ihtiyacını azaltarak yoğun bakıma gitme oranlarını düşürdüğünü söyledi.

29.01.2021Teknoloji
ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman 2021 Atatürk Üniversitesi bütünleme takvimi

ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman? 2021 Atatürk Üniversitesi bütünleme takvimi

ATA AÖF 2020-2021 Güz Yarıyılı Online Final Sınavı sonuçları sonrası bütünleme sınavları gündeme geldi. Final sınavında istedikleri başarıyı yakalayamayan öğrenciler bütünleme sınavlarının tarihine odaklandı. Üniversitenin 2021 Atatürk Üniversitesi AÖF takviminde bütünleme sınavlarının tarihi daha önce duyurulmuştu. ATA AÖF bütünleme sınavları şubat ayında online olarak organize edilecek. Sınav sonuçları üniversitenin internet sitesinden duyurulacak. İşte, ATA AÖF bütünleme sınavlarının tarihleri.

27.01.2021Gündem
Buzun sanata dönüştüğü müze... Türkiyede benzeri yok

Buzun sanata dönüştüğü müze... Türkiye'de benzeri yok

Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nde açılan, Türkiye'nin ilk ve tek olma özelliğini taşıyan 'Ata Buz Müzesi'nde üretilen şeffaf buz kütleleri, yontu konusunda profesyonelleşmiş usta ellerde sanat eserine dönüşüyor. Atabuz Müzesi Proje Yöneticisi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat, "Pandemi dönemi sonrası Erzurum Atatürk Üniversitesi Atabuz Müzesi, dünyanın dört bir tarafından davetli olarak gelecek ünlü buz yontu sanatçılarının üretecekleri buz eserleriyle sanat arenasına dönüşecek" dedi.

22.01.2021Seyahat
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Ders geçme notu değişti

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ders geçme notu değişti!

ATA AÖF sınav sonuçları için heyecan giderek artıyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güz Yarıyılı online final sınavları sona erdi. Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Öte yandan kurum tarafından ders geçme alt sınırı ile ilgili açıklama yapıldı. İşte ATA AÖF sınav sonuçları ile ilgili detaylar

22.01.2021Gündem
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler final sınavı sonuçlarında

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler final sınavı sonuçlarında

ATA AÖF sınav sonuçları merak edilen konular arasında yer alıyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final sınavları 04 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak yapıldı. Sınav soruları ve cevapları kurum tarafından LMS’ye yüklendi. Şimdi gözler ATA AÖF sınav sonuçlarının açıklanma tarihine çevrildi. İşte detaylar

19.01.2021Gündem
Büyük besteciye veda

Büyük besteciye veda

Türk müziğinin gelmiş geçmiş en büyük besteci ve eğitmenlerinden Muammer Sun çoklu organ yetmezliği nedeniyle 88 yaşında hayata veda etti.

16.01.2021Kitap Sanat
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Atatürk Üniversitesi final sınavları tamamlandı

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Atatürk Üniversitesi final sınavları tamamlandı

ATA AÖF sınav sonuçları, söz konusu sınavın tamamlanmasının ardından gündeme geldi. 04 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşen Atatürk Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Online Final sınavı sonrası gözler üniversiteden yapılacak açıklamaya çevrildi. Lisans ve ön lisans eğitimlerini açıktan tamamlayan öğrencileri ilgilendiren ATA AÖF final sınavı sonuçları, yapılan değerlendirmenin ardından üniversitenin internet sitesinden duyulacak. İşte, 2021 ATA AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

15.01.2021Gündem
2 bin 900 yıllık kale açık hava müzesine dönüştürülüyor

2 bin 900 yıllık kale açık hava müzesine dönüştürülüyor

Erzincan'da tarihi İpek Yolu üzerindeki 2 bin 900 yıllık Altıntepe Kalesi'nin de yer aldığı alanın, "arkeopark" olarak açık hava müzesine dönüştürülmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

8.01.2021Seyahat
İmam, cami minaresini boyayabilmek için dağcılık eğitimi aldı

İmam, cami minaresini boyayabilmek için dağcılık eğitimi aldı

GİRESUN'un Eynesil ilçesinin Yarımca köyünde imam olarak görev yapan Hüseyin Avni Öztürk (28), caminin minaresini boyamak için Erzurum'da endüstriyel dağcılık eğitimi aldı. Öztürk, iple tırmanacağı 40 metre yükseklikteki caminin minaresini boyadıktan sonra çevre köylerdeki camilerin minarelerini de boyayacak.

8.01.2021Güncel
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdinin katilinin cezası belli oldu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin katilinin cezası belli oldu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi (46) makamında şehit eden, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı yaralayan trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun (37), yargılandığı davada karar açıklandı. Rize Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Sarıcaoğlu’na ‘tasarlayarak kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme' ve 'tasarlayarak 2 kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' ile 53 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Sanık Sarıcaoğlu, ‘FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan ise delil yetersizliğinden beraat etti.

7.01.2021Gündem
Gözaltı sayısı 36’ya yükseldi

Gözaltı sayısı 36’ya yükseldi

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolarda polise mukavemet edenlere yönelik operasyonlar dün de sürdü. Polis ekipleri 33 adrese operasyon yapıp 14 kişiyi gözaltına aldı. Böylece toplam gözaltı sayısı 36’ya yükselmiş oldu.

7.01.2021Gündem
Doğu Anadolunun tek çikolata üreticisi bir kadın girişimci

Doğu Anadolu'nun tek çikolata üreticisi bir kadın girişimci

Erzurumlu iş insanı Şeyda Sönmez Ebren, sattığı çikolataları üretmek için bir imalathane kurdu. Belçika çikolatasından 60 çeşit ürün yapan Ebren, "Hem istihdam sağlamaya çalışıyorum hem de bu güzel lezzeti Erzurum halkıyla buluşturuyorum" dedi.

4.01.2021Yemek

Yazar Sonuçları

Kanser Tedavisinde Doğal Bir Gıda Takviyesi Olarak Arı Sütü

Arı sütü nedir? Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür.

31.05.2021

DAG Teleskobu Türkiye'de

Türkiye'nin en büyük teleskobu olacak DAG Teleskobu Şubat sonunda Türkiye'ye ulaştı.

2.04.2021