EKSTRA
MENÜ

Atatürk Posteri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 850 haberi bulunmuştur.

Atatürk Posteri Haberleri

İstanbul Barosu seçiminde Tahir Elçi protestosu

İstanbul Barosu seçiminde Tahir Elçi protestosu

Haliç Kongre Merkezi'nde iki gün sürecek olan İstanbul Barosu Genel Kurulu, Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi ile başladı. 5 adayın başkan olmak için yarışacağı genel kurulda yeniden aday olmayan mevcut başkan Ümit Kocasakal'ın konuşması sırasında ellerinde Tahir Elçi'nin fotoğrafını taşıyan bir grup avukat salona girdi.

22.10.2016Gündem
Kayyum olarak atanmıştı

Kayyum olarak atanmıştı

İçişleri Bakanlığı’nca Ağrı’nın Diyadin İlçesi Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Kaymakam Mekan Çeviren, belediyeyi Türk bayrakları ile donatttı. Çeviren, belediyenin astığı Kürtçe tabelayı ise söktürdü.

12.09.2016Gündem
Zonguldakta ertelenen 30 Ağustos etkinliği Kapuz Plajında yapıldı

Zonguldak'ta ertelenen 30 Ağustos etkinliği Kapuz Plajı'nda yapıldı

Zonguldak'ta terör olayları nedeniyle ertelenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Kapuz Plajı’nda yapıldı.

10.09.2016Gündem
Atatürk tablosu için TBMMden açıklama

Atatürk tablosu için TBMM'den açıklama

TBMM'nin yeniden onarım çalışmaları sırasında indirilen üniformalı Atatürk tablosunun yeniden asılmayacağı iddia edilmişti. Konu ile ilgili TBMM'den açıklama geldi.

10.09.2016Gündem
Yenikapıdaki mitinge kaç milyon kişi katıldı

Yenikapı'daki mitinge kaç milyon kişi katıldı?

Türkiye’nin kalbi dün İstanbul Yenikapı’da attı. Karadan ve denizden milyonlarca insan Yenikapı’ya aktı. Darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbeti, 23’üncü gününde Yenikapı’da milyonlarca kişinin tanıklığında zirve yaptı. 81 il meydanında dev ekranlardan izlenen mitingle, tüm dünyaya ‘Türkiye tek yürek’ mesajı verildi. Mitinge katılım merak konusu... AA'nın dün akşam 21.03'te geçtiği habere göre mitinge katılım sayısı 5 milyon dolayında... ABD basını ise mitingde 1 milyondan fazla kişinin bulunduğu yorumunu yaptı.

7.08.2016Gündem
Atatürk posteri asılsın, dombra çalınmasın

Atatürk posteri asılsın, dombra çalınmasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ikinci kez daveti, Başbakan Binali Yıldırım’ın ve AK Parti yönetiminin ısrarlı tutumu sonrası yarın yapılacak Yenikapı mitingine katılma kararı aldı. Dün kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, Başbakan Binali Yıldırım’ı arayarak “Meydanda Atatürk vurgusu yapılmalı, parti bayrağı olmamalı, Dombra da çalınmamalı” taleplerini iletmesi kararlaştırıldı.

5.08.2016Gündem
Kılıçdaroğlu Yenikapıya gidiyor

Kılıçdaroğlu Yenikapı'ya gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü Yenikapı'da yapılacak 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak. Kararla ilgili dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de Kılıçdaroğlu'nu arayarak mitinge katılmasının önemli olduğunu söylediği belirtiliyor. CHP lideri ile Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün görüşme yapıp mitingin detaylarını konuştuğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu, Yenikapı'da dev bir Atatürk posteri olmasını istedi ve bundan daha büyük bir afiş ya da posterin yer almaması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu protokol, konuşma süreleriyle ilgili hassasiyetlerini dile getirdi.

5.08.2016Gündem
Bu kez 15 Temmuzdan sonra astılar

Bu kez 15 Temmuz'dan sonra astılar

15 TEMMUZ darbe girişiminden sonra Ankara’da resmi ve özel kuruluş binaları Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla donatıldı.

28.07.2016Gündem
Siyasi plan aranıyor

Siyasi plan aranıyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra birçok darbecinin, mağdurun, tanığın ifadeleri ile darbeciler tarafından hazırlanmış bazı planlar ortaya çıktı. Son olarak, 16 Temmuz sabahından itibaren uygulanacak sıkıyönetim planları deşifre oldu. Ancak, darbeden sonra nasıl bir siyasi düzen kurulacağı, hükümetin, Meclis’in yerine hangi yapılar getirileceğine dair hiçbir bilgi ya da belgeye ulaşılamadı.

27.07.2016Gündem
THY saldırının ardından 340 seferini iptal etti

THY saldırının ardından 340 seferini iptal etti

THY, Atatürk Havalimanı’ndaki canlı bomba saldırısının ardından 340 seferini de iptal etmek zorunda kaldı. Havalimanı uçuşlara açık ancak seferler gecikmeli yapılabiliyor.

29.06.2016Gündem
CHPliler ’Şehitlere saygı’ için yürüdü

CHPliler ’Şehitlere saygı’ için yürüdü

MERSİN’de CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Şehitlere Saygı Yürüyüşü’nde teröre tepki gösterildi.

3.06.2016Çukurova
Yankılı Sesler duygulandırdı

Yankılı Sesler duygulandırdı

Adana Süreyya Nihat Oral Ortaokulu’nun Türkçe öğretmeni Sultan Büyükahraz tarafından düzenlenen Yankılı Sesler şiir etkinliği velileri duygulandırdı.

28.05.2016Çukurova
Bartın’da Atatürk posteri tepkisi

Bartın’da Atatürk posteri tepkisi

Bartın'da bir okula asılan Atatürk posteri,"çirkin yapıldığı" gerekçesiyle tepki topladı. Vatandaşlar fotoğrafınıçekip sosyal medyadan paylaştı. Tepki üzerine poster indirildi. İl MilliEğitim Müdürü Yaşar Demir, okul yönetimiyle görüştüğünü belirterek, "Oposterin değiştirilmesi gerekir. Okuldan kaldırılması talimatını verdim"dedi.Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle asılan Atatürk posteri tepki çekti. Karaköy Mahallesi’nde bulunan Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Türk bayrağı ve Atatürkposteri asıldı. Bazı kişiler, Atatürk’e benzemediği gerekçesiylepostere tepki gösterdi. Bazı kişiler binadaki posterin fotoğrafını çekipsosyal medya hesaplarında paylaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, okulyönetimiyle görüştüğünü, söz konusu Atatürk posterinin 4 yıldan bu yanaokulun ön kısmına asıldığını öğrendiğini söyledi. Demir, "O posterindeğiştirilmesi gerekir. Okuldan kaldırılması talimatını verdim" dedi.Ardından tepki çeken Atatürk posteri kaldırıldı.

23.04.2016Haber
Oltan Sungurlu: Türkiye’ye dine imana karışmayan yeni bir sosyal demokrat parti lazım

Oltan Sungurlu: 'Türkiye’ye dine imana karışmayan yeni bir sosyal demokrat parti lazım'

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümünün üzerinden 23 yıl geçti. En yakınındaki isimlerden biri Oltan Sungurlu’ydu. Partiyi onunla kurdu, üç kez Adalet Bakanlığı’nı emanet etti. Sungurlu’yla hem Özal’lı günleri konuştuk, hem bugünün Türkiye’sini…

23.04.2016Hayat
Bartın’da Atatürk posteri tepkisi

Bartın’da Atatürk posteri tepkisi

Bartın'da bir okula asılan Atatürk posteri, "çirkin yapıldığı" gerekçesiyle tepki topladı. Vatandaşlar fotoğrafını çekip sosyal medyadan paylaştı. Tepki üzerine poster indirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, okul yönetimiyle görüştüğünü belirterek, "O posterin değiştirilmesi gerekir. Okuldan kaldırılması talimatını verdim" dedi.

23.04.2016Gündem
Öğrenciler Çanakkalede buluştu

Öğrenciler Çanakkale'de buluştu

ÇANAKKALE Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda, Çağdaş Gençlik Geleneksel Çanakkale Şehitler Abidesi Buluşması’nın 10’uncusu yapıldı.

29.03.2016Ege
Mecliste yüksek tansiyon

Mecliste yüksek tansiyon

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı ilk toplantısında, AK Parti ve CHP'liler arasında gerginlik çıktı. AK Partili Meclis Üyesi Özen Kızılırmak'ın Türkiye'nin içinde bulunduğu terör ortamıyla ilgili CHP'li milletvekillerini, Haziran 2015 seçiminden önce barajı geçmesi için HDP'yle işbirliği yapmak ve teröristlerin cenazelerine gitmekle suçlaması üzerine arbede çıktı.

15.03.2016Ege
CHPde Nazlıaka’ya ihraç kararı

CHP'de Nazlıaka’ya ihraç kararı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın partiden ihracına karar verdi.

4.03.2016Gündem
Meral Akşener: Babaanne değil Başbakan olacağım

Meral Akşener: Babaanne değil Başbakan olacağım

MHP'li eski milletvekili Meral Akşener, dün gün boyu Uşak ziyaretlerinin ardından akşam saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde Uşaklılar ile buluştu. Akşener konuşmasında, "Babaanne olmaktan vazgeçtim. Gelinim torunuma iyi bakıyor, ya Başbakan olacağım ya Başbakan olacağım" dedi.

27.02.2016Gündem
Genel Başkan o ismi biliyor

Genel Başkan o ismi biliyor

GEÇEN hafta siyasetin önemli bir gündem maddesi de CHP’deki Atatürk kriziydi. Duymayanlar için hatırlatalım:

6.02.2016Gündem
Balıkesir’de Atatürk coşkusu

Balıkesir’de Atatürk coşkusu

BALIKESİR’de Mustafa Kemal Atatürk’ün kente gelişinin 93’üncü yıldönümü için düzenlenen etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Edip Uğur, "Cumhuriyetin 100’üncü yılını güçlü bir şekilde karşılamak istiyoruz" dedi.

6.02.2016Ege
CHP’li Aylin Nazlıaka disipline sevk edildi

CHP’li Aylin Nazlıaka disipline sevk edildi

Atatürk posteri tartışmasında CHP muhakkiklerinin hazırladığı rapor, bugün MYK’da ele alındı. MYK, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, 'tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle disiplin kuruluna sevkine' karar verdi.

3.02.2016Gündem
Aylin Nazlıaka isim vermedi

Aylin Nazlıaka isim vermedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı basın yayın kuruluşlarında partiye mensup bir milletvekilinin Meclis’teki odasında asılı Atatürk fotoğrafını indirdiği iddialarının üzerine Bartın Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan oluşan muhakkik heyeti görevlendirdi.

28.01.2016Gündem

Yazar Sonuçları

YÖK 36 üniversitedeki rektör seçimlerini neden erteledi

ANKARA’dan bir grup öğretim üyesi, Gazi Üniversitesi’nde ‘FETÖ’cülerin neler yaptıklarını anlatan bir dosya gönderdi.

22.07.2016

Ben bir sigara faşistiyim!

SAĞLIK Bakanlığı sigarayla mücadelede çıtayı yükseltiyor.

9.02.2016