EKSTRA
MENÜ

Ata Koleji

Ata Koleji haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ata Koleji hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 276 Ata Koleji haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ata Koleji Haberleri

Anaokulu eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkileri

Anaokulu eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkileri

Çocuklar doğdukları andan itibaren ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Her gün biraz daha büyüyen çocuklarımız artık sosyalleşme ve akran iletişimine ihtiyaç duydukları an bir büyüğün desteği yetersiz kalır. İşte bu anı fark etmek önemlidir. 36.aydan itibaren sosyalleşme arzuları fark edilen çocukların parklar, ev ziyaretleri, arkadaş ortamları gün akışı içerisinde onları en mutlu eden zamanlar olur. Bu ebeveynlere okul çağrısıdır. Ata Koleji Anaokulu birimi, anaokulunun çocuk gelişimindeki yeri hakkında bilgi verdi.

14.09.2021Eğitim
Yelda Demirören Kalyoncu, yeni eğitim öğretim yılında öğrencileri yalnız bırakmadı

Yelda Demirören Kalyoncu, yeni eğitim öğretim yılında öğrencileri yalnız bırakmadı

Kurucu temsilciliğini Yelda Demirören Kalyoncu’nun üstlendiği Ata Koleji, 2021-2022 eğitim öğretim dönemini yeniliklerle karşıladı.

6.09.2021Eğitim
Çocukları okula yeni başlayacak ailelerin dikkat etmesi gerekenler

Çocukları okula yeni başlayacak ailelerin dikkat etmesi gerekenler

İlkokul 1.sınıfa başlamak çocuklar için olduğu kadar, anne ve babalar için de ayrı bir mutluluk ve heyecandır. Okul, çocuğun ailesinden ayrılarak sosyalleşme sürecini yaşadığı ilk temel kurumdur. Çocuk, okul ortamında ilk olarak ailesi haricinde dış çevreyle ilişkide bulunarak, diğer bireylerin kendi yaşamındaki yerini oluşturur. Aileden ve evden ilk uzaklaşma, kuralları olan farklı bir sosyal ortama ilk kez girme ve bunun bir parçası olma, okul hayatına başlangıcın en özel ve önemli getirileri olarak karşımıza çıkar. Özel Ata Eğitim Kurumları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, çocukları okula yeni başlayacak aileler için ‘’Okula Merhaba’’ kılavuzu hazırladı.

31.08.2021Eğitim
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları

Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları

İyi eğitim, gelişim ve yenilenme sürecinin en önemli parçasıdır. Bu nedenle gençlere mutlu bir gelecek sunmak için 21. yüzyılın gerektirdiği iyi eğitim standartlarını karşılamak oldukça önemlidir. Ata Eğitim Kurumları Genel Müdürü M. Fahrettin Eldek, iyi eğitim gereklilikleri hakkında bilgi verdi.

16.06.2021Eğitim
Ata Koleji Kurucu Temsilcisi Yelda Demirören Kalyoncu, Nesrin Kakırmanı ziyaret etti

Ata Koleji Kurucu Temsilcisi Yelda Demirören Kalyoncu, Nesrin Kakırman'ı ziyaret etti

Özel Ata Eğitim Kurumları eğitim sektöründeki yeni girişimlerini konuşmak üzere Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman’ı makamında ziyaret etti.

3.03.2021Gündem
Onur Şan kimdir, kaç yaşında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kadrosunda yer alan Onur Şanın hayatı

Onur Şan kimdir, kaç yaşında? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kadrosunda yer alan Onur Şan'ın hayatı

Onur Şan'ın hayatı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin son bölümünde yeniden gündeme geldi. Uzun süre ekranlardan uzak kalan ve sesiyle olduğu kadar oyunculuğu ile de dikkat çeken Onur Şan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kadrosuna kader mahkumu olarak dahil olmuştu. Dizinin son bölümünde adından söz ettiren Onur Şan'ın performansı da izleyenlerin beğenisini topladı. Müzik yaşantısına, 8 yaşında bağlama çalarak başlayan Onur Şan, TRT İstanbul Radyosunda da görev almıştı. İşte, Onur Şan'ın hayatı ve biyografisi

2.02.2021Televizyon
Onur Şan kimdir, kaç yaşında, eşi kim Onur Şanın hayatı ile ilgili bilgiler

Onur Şan kimdir, kaç yaşında, eşi kim? Onur Şan'ın hayatı ile ilgili bilgiler

Bir süredir özel hayatını gözlerden uzak bir şekilde sürdüren Onur Şan zaman zaman katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Onur Şan 2008 yılında şarkıcı Seda Sayan'la dünya evine girmişti. 2 yıllık beraberliğin ardından çift 2010 yılında anlaşmalı olarak boşanmıştı. Onur Şan daha sonra bir süre sahnelere ara vermişti. Şan, ikinci evliliğini 2015 yılında yaptı. Peki, Onur Şan kimdir, kaç yaşında, eşi kim?

24.09.2020Televizyon
ATA Kolejinden sağlık çalışanlarına büyük destek

ATA Koleji'nden sağlık çalışanlarına büyük destek

62 yıldır eğitim hayatında olan köklü kuruluş ATA Koleji'nden sağlık çalışanlarına büyük destek kampanyası başlatıldı.

9.07.2020Haber
ATA Kolejinden sağlık çalışanlarına büyük destek

ATA Koleji'nden sağlık çalışanlarına büyük destek

62 yıldır eğitim hayatında olan köklü kuruluş ATA Koleji'nden sağlık çalışanlarına büyük destek kampanyası başlatıldı.

9.07.2020Eğitim
‘Dünyayı boyayalım’

‘Dünyayı boyayalım’

Akın Akçalı, yüzde 100 yerli sermayeli Akçalı Şirketler Topluluğu’nun CEO’su. Aynı zamanda da Boya Sanayicileri Derneği Başkanı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den İngiltere’ye ilk boya ihracatını yapan şirket olan Akçalı Boya yurtdışında büyümeye devam ediyor. Akın Akçalı, Türkiye’nin gelişmekte olan değil gelişmiş ülkelere boya ihracatında atak yapması gerektiğini söylüyor.

9.12.2019Ekonomi

Sevtuğ Kasapbaşoğlu kimdir kaç yaşında?

Sevtuğ Kasapbaşoğlu, katıldığı programlar dolayısıyla sorgulanan isim olmaya başlandı. Birçok kişinin hayatına dair detayları araştırdığı Sevtuğ Kasapbaşıoğlu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve bir süre sonra müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Peki, Sevtap Kasapbaşoğlu kimdir ve kaç yaşında? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

4.09.2019Hayat
Sinan Akçılın eşi Burcu Kıratlı kimdir

Sinan Akçıl'ın eşi Burcu Kıratlı kimdir?

Sinan Akçıl ile sürpriz bir şekilde nikah masasına oturan Burcu Kıratlı, sosyal medya paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Aşk ve Mavi dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Burcu Kıratlı’nın hayatına ilişkin bilgiler merak ediliyor. Peki, Sinan Akçıl'ın eşi Burcu Kıratlı kimdir?

8.04.2019Magazin
Burcu Kıratlı kimdir ve kaç yaşında

Burcu Kıratlı kimdir ve kaç yaşında?

Son zamanlarda özel hayatı ve yer aldığı projelerle adından söz ettiren Burcu Kıratlı'nın kim olduğu internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olan Burcu Kıratlı, birçok dizide rol adlı. Peki Burcu Kıratlı kimdir ve kaç yaşında? İşte merak edilen bazı bilgiler...

28.03.2019Kelebek
Burcu Kıratlı kimdir Burcu Kıratlı kaç yaşında

Burcu Kıratlı kimdir? Burcu Kıratlı kaç yaşında?

Burcu Kıratlı, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla gündem maddeleri arasında yer aldı. Diriliş Ertuğrul, Su ve Ateş, Bizim Hikaye isimli projelerde boy gösteren Burcu Kıratlı, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Peki, Burcu Kıratlı kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.07.2018Magazin
Gençler dünya sorunlarını çözüyor

Gençler dünya sorunlarını çözüyor

Türkiye’nin farklı yerlerinden lise öğrencileri, katıldıkları forumda dünya sorunlarına çözüm aradı. Ayrıca, Türkiye’deki beyin göçü de konuşulan konular arasında yer aldı.

25.11.2017Eğitim
Özel okullarda fiyat yelpazesi genişledi

Özel okullarda fiyat yelpazesi genişledi

Özel eğitim kurumlarında 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ücretlerinin açıklanmasının ardından ön kayıt ve indirimli kayıt süreci devam ederken, özel okul sayısındaki artış ve devletin özel okullara giden öğrencilere verdiği desteğin de etkisiyle artık hemen hemen "her keseye uygun" özel okul bulunabiliyor. Buna karşın bazı özel okulların ücreti ise el yakmaya devam ediyor.

13.06.2016Eğitim
Yarın İstanbul’un 7 ilçesinde elektikler kesilecek

Yarın İstanbul’un 7 ilçesinde elektikler kesilecek

İstanbul Avrupa Yakası’nın elektrik ihtiyacını karşılayan BEDAŞ, 19 Aralık Cumartesi günü bazı ilçelere elektrik veremeyeceğini açıkladı.

18.12.2015Gündem
İstanbulda 7 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul'da 7 ilçede elektrik kesintisi

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’den (BEDAŞ), İstanbul Avrupa yakasında 19 Aralık Cuma günü bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle 7 ilçede elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

16.12.2015Gündem
Ata’nın çocukları

Ata’nın çocukları

Özel İzmir Ata Koleji, öğrencilerinin fotoğraflarıyla, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını özel bir çalışma ile birleştirdiği, 28 fotoğrafı sergiliyor.

29.08.2012Gündem
5’inci Matematik Ligi’nde ödüller sahiplerini buldu

5’inci Matematik Ligi’nde ödüller sahiplerini buldu

GELİŞİM Koleji’nin futbol liginden esinlenerek oluşturduğu, ilköğretim öğrencileri arasında dayanışma ruhunu geliştirmek ve problemler üzerinden çoğul düşüncelerle çözüm üretmeyi sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Matematik Ligi’nin ödülleri sahiplerini buldu.

2.05.2012Ege
Karşıyaka’nın çevrecisi Ata Koleji

Karşıyaka’nın çevrecisi Ata Koleji

KARŞIYAKA Belediyesi’nin düzenlediği “Çevre Ödülleri” yarışmasında “Büyük Çevre Operasyonu” ve “EÇA (En Çevreci Aile)” projeleriyle ile “En Çevreci Okul” ödülü birincisi Ata Koleji’nin oldu.

24.04.2012Ege
Barselona çıkarması

Barselona çıkarması

İZMİR Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Baran ve beraberindeki 37 kişilik heyet, İspanya’nın Barselona kentine ekonomik çıkarma yaptı.

24.04.2012Ege
Yılın çevrecileri belirlendi

Yılın çevrecileri belirlendi

Karşıyaka Belediyesi'nin çevre bilincinin arttırılması amacıyla geleneksel hale getirdiği çevre ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu.

12.04.2012Ege
Yamanlar zirvede

Yamanlar zirvede

BOZYAKA Özel Yamanlar İlköğretim Okulu, Puanlı Atletizm İl Birinciliği’nde İzmir şampiyonu oldu.

29.02.2012Ege
Ata’nın kızları teniste şampiyon

Ata’nın kızları teniste şampiyon

İZMİR Özel Ata Koleji, Okullararası Türkiye Tenis Şampiyonası’nda kızlarda ikinci kez şampiyonluğa ulaştı.

9.06.2011Ege
TEMA sevgisi

TEMA sevgisi

29.10.2009Ege
Halis Ağa, koltuğunu kızlarına kaptırabilir

Halis Ağa, koltuğunu kızlarına kaptırabilir

İşadamı Halis Toprak’a 1995’te 33 yıllık eşi Ayşe Toprak’tan boşanırken 5 trilyon 100 milyar liralık rekor tazminat talebiyle zor günler yaşatan avukat Burhan Apaydın, dün yine Sarıyer Adliyesi’ndeydi.

28.07.2009Gündem
Galatasaray sevdalısı Ege çaresiz hastalıktan öldü

Galatasaray sevdalısı Ege çaresiz hastalıktan öldü

Üç yaşından beri, akciğerde karbondioksit ve balgam oluşturan bir hastalık türü olan kistik fibrozla mücadele eden Ege Bozan, önceki gün 17 yaşında hayatını kaybetti.

20.03.2009Gündem
Eğitimciler bu gecede buluştu

Eğitimciler bu gecede buluştu

İzmir'deki Ata Koleji'nin eğitim kadrosu, Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kutlamada, bir araya geldi.

2.12.2008Ege
Hiçbir zaman köşeyi döneyim diye düşünmedim

Hiçbir zaman 'köşeyi döneyim' diye düşünmedim

“Çocuklar Duymasın”ın Mary'si Demet Tuncer, şaşırtıcı bir açıklamada bulundu.

17.07.2008Kelebek
Çince seçmeli ders oluyor

Çince seçmeli ders oluyor

İzmir'deki Özel Ata Koleji, anaokulu ve ilköğretimdeki öğrencilerine seçmeli ders olarak “Çince” öğretmeye hazırlanıyor.

8.04.2008Eğitim
Yanal: Kısa sürede sonuç almak istiyoruz

Yanal: Kısa sürede sonuç almak istiyoruz

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, kısa süre içerisinde transfer çalışmalarının sonucunu almak istediklerini söyledi.

18.01.2008Spor Arena
Bir devin çöküşü

Bir devin çöküşü

Babasının tavsiyesiyle iş garantisi olsun diye seçtiği öğretmenliği 13 yıl yaptıktan sonra istifa edip İzmir'de eğitim sektöründe 17 yılda bir dev yaratan Cumhur Atış'ın inişi de çıkışı gibi hızlı oldu.

8.11.2007Eğitim
İzmir’de bir Fransız

İzmir’de bir Fransız

Özel İzmir Ata Koleji, ünlü Fransız illüstratör Philippe Mignon’u öğrencilerle buluşturdu. Desen ve illüstrasyondaki özgün çalışmalarıyla tanınan Mignon, Ata Koleji’nde öğrencilerle sohbet etti, çalışmalarından örnekler sundu.

6.11.2007Ege

Yazar Sonuçları

Ah benim güzel annem!

Hepimizi sarstı onun ölümü.Meğer hepimiz Oya Aydoğan’ı hep severmişiz.Hakiki ve samimi bulurmuşuz.Hayat bir film gibi, hepimizin gözü önünde yaşanıyor.Hepimiz, hepimizin hayatını, yaşadıklarını, başardıklarını, başaramadıklarını, hayat denen şu yolculuktaki duruşunu görüyoruz aslında.Ve hayat bir sınav, her cenaze töreni de bir gösterge.“Oraya gel” diye kimsenin boynuna çökemiyorsun.

21.05.2016

O fotoğrafı 52 ülkede 48 milyon kişi tıklamış

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sosyal paylaşım sitelerinde ve internette rekor kıran Ata’nın çocukları fotoğrafı rekor üstüne rekor kırdı.

1.09.2012

Hindistan’dan esen bir Meltem

Haftada bir yazınca, gündeme dair önemli mevzuları genelde ıskalıyorsun. Şanslıysan eğer yazı gününde ortalığı inleten bir mevzu olduğunda ilk yorum yapan fırsatını ele geçirebilirsin ki, bu da ayda yılda bir karşına çıkıyor.

19.01.2012

LİStE

Siyasetten daraldık gari.

Başka mevzu konuşalım bugün.

31.03.2010