EKSTRA
MENÜ

Aşure

Aşure ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşure haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.959 Aşure haberi bulunmuştur.

Aşure Haberleri

Aşure günü 2020 hangi gün, ne zaman İşte aşure günü tarihi

Aşure günü 2020 hangi gün, ne zaman? İşte aşure günü tarihi

Aşure günü 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. Muharrem ayı bu yıl 20 Ağustos tarihinde başladı. Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle yapılan, bolluk ve bereketin simgesi aşure, her yıl muharrem ayında yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl dini gün ve ayların yer aldığı takvim yayınlanıyor. Bu takvime göre aşure gününün idrak edileceği tarih de belli oldu. İşte aşure günü tarihi..

28.08.2020Gündem
Aşure gününe özel ünlü şeflerden çeşit çeşit aşure tarifleri

Aşure gününe özel ünlü şeflerden çeşit çeşit aşure tarifleri

Aşure, muharrem ayında manevi değeri nedeniyle, diğer zamanlarda ise lezzeti nedeniyle vazgeçemediğimiz nefis bir tatlımız. Geleneksel bir lezzet olduğundan içine eklenen malzemeler de yöreye ve yapan kişiye göre değişiklik gösteriyor. Sizin için farklı aşure tarifleri derledik. Aralarında ünlü şeflerin imzasını taşıyan tarifler de bulunan aşurelerimizi mutlaka siz de deneyin. Afiyet olsun...

28.08.2020Lezizz Menüler
Aşure tarifi ile ilgili merak edilenler: Aşure nasıl yapılır Aşure kaç malzemeyle yapılır

Aşure tarifi ile ilgili merak edilenler: Aşure nasıl yapılır? Aşure kaç malzemeyle yapılır?

Aşure günü geleneği Türkiye'nin dört bir yanında yaşatılıyor. Muharrem ayının geleneksel lezzeti aşure Muharrem Ayı'nın sembolik değerlerinden biri. Ancak Türkiye’nin hemen her yöresinde yapılan aşurenin tarifi ve içindeki malzemeler de yöreden yöreye değişir. Peki, aşure nasıl yapılır? Aşurede kaç malzeme olmalı? İşte aşure tarifi ile ilgili merak edilenler ve yanıtları...

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu bu hafta "Allah'ın Dinini Yüceltme Gayreti" olarak belirlendi. Müslümanların bir araya geldikleri ve cemaatle haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma namazı öncesi cuma hutbesi camilerde okunacak. İşte, 28 Ağustos cuma hutbesinin tam metni ve bu haftaki cuma hutbesinin konusuyla ilgili ayrıntılar.

27.08.2020Gündem
Manevi değeri ve lezzetinin yanında tam bir sağlık deposu... İşte aşurenin faydaları

Manevi değeri ve lezzetinin yanında tam bir sağlık deposu... İşte aşurenin faydaları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Hülya Çağatay, aşurenin vitamin deposu olduğunu belirterek, iyi bir aşurenin nasıl yapılabileceğini anlattı.

Muharrem ayının 10. günü ne zaman İşte tarih bilgisi

Muharrem ayının 10. günü ne zaman? İşte tarih bilgisi!

Aşure günü olarak bilinen Muharrem ayının 10. günü, İslam dini için önem arz ediyor. Birden fazla çeşitten kuruyemiş ve baklagilin bir araya gelmesiyle oluşan aşure geleneğinin yerine getirilip komşulara ve çevreye dağıtılacağı bu gün, Muharrem ayının 10. gününe denk gelecek. Vatandaşlar da bu özel günün 2020 yılında ne zaman geldiğini merak ediyor. Peki, Muharrem ayının 10. günü ne zaman?

27.08.2020Gündem
Tadına Doyulmayacak Aşure Tarifi ve Püf Noktaları

Tadına Doyulmayacak Aşure Tarifi ve Püf Noktaları!

Sevginin, bereketin ve paylaşmanın sembolü olan aşure, Türk Mutfağı’nın her zaman keyifle tüketilen tatlılarından biri. Pastane Eğitmen Şefi Mert Eker, aşurenin bereketini evlerine taşıyarak sevdiklerini mutlu etmek isteyen yürekten şefler için lezzetli aşure tarifini püf noktaları ile birlikte paylaşıyor.

Birbirinden lezzetli ve sağlıklı aşure tarifleri

Birbirinden lezzetli ve sağlıklı aşure tarifleri

Birbirinden lezzetli ve pratik yemek tarifleriyle ilgiyle takip edilen şef Çiğdem Seferoğlu, Tadım’ın hijyenik ambalajlarda ilk günkü tazeliğini koruyan kuru meyve ve kuru yemişleriyle hem sağlıklı hem de lezzetli 2 farklı aşure tarifi hazırladı. Ünlü şef, klasik aşure tarifinin yanı sıra şeker kullanmak istemeyen aşure severler için şeker yerine en çok kullanılan kuru meyve olan hurma ile yapılan “hurmalı & portakallı” aşure tarifi verdi.

26.08.2020Alışveriş
Ünlü şef Çiğdem Seferoğlundan iki farklı aşure tarifi

Ünlü şef Çiğdem Seferoğlu'ndan iki farklı aşure tarifi

Birbirinden lezzetli ve pratik yemek tarifleriyle ilgiyle takip edilen şef Çiğdem Seferoğlu, Tadım’ın hijyenik ambalajlarda ilk günkü tazeliğini koruyan kuru meyve ve kuru yemişleriyle hem sağlıklı hem de lezzetli 2 farklı aşure tarifi hazırladı. Ünlü şef, klasik aşure tarifinin yanı sıra şeker kullanmak istemeyen aşure severler için şeker yerine en çok kullanılan kuru meyve olan hurma ile yapılan hurmalı ve portakallı aşure tarifi verdi.

Muharrem ayının 9. ve 10. günü ne zaman İşte 2020 aşure günü tarihi

Muharrem ayının 9. ve 10. günü ne zaman? İşte 2020 aşure günü tarihi

Muharrem ayının 10. günü aşure günü olması nedeniyle büyük önem arz ediyor. Peygamber Efendimizin 'Allah’ın ayı' diye nitelediği Muharrem ayı bu sene 20 Ağustos 2020 Perşembe günü hicri yılbaşı ile başladı. Hz. Peygamberin bildirdiğine göre yalnızca Aşûra günü değil, Muharremin 9, 10 ve 11. günlerinde oruç tutulması tavsiye edilmiştir. Peki, muharrem ayının 9. ve 10. günü ne zaman idrak edilecek? İşte, aşure günü tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılar.

26.08.2020Gündem
Aşure ayı ne zaman bitiyor İşte Diyanetin verdiği tarih bilgisi

Aşure ayı ne zaman bitiyor? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgisi!

Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biri olan ve aşure ayı olarak da bilinen muharrem ayı, geçtiğimiz günlerde idrak edilmeye başladı. Muharrem ayının, manevi havasını daha iyi anlamak ve bu mübarek ayda Allah'a daha yakın olmak için ibadet yapmak isteyen vatandaşlar, hem muharrem ayının bitiş tarihini hem de bu aya denk gelen aşure gününün ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, aşure ayı ne zaman bitiyor? İşte, Diyanet'in verdiği tarih bilgisi...

24.08.2020Gündem
Aşure nasıl yapılır Lezzetli aşure pişirmenin tarifi ve püf noktaları nelerdir

Aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure pişirmenin tarifi ve püf noktaları nelerdir

Hicri takvimin ilk ayı olan ve halk arasında “aşure ayı” olarak da bilinen muharrem 20 Ağustos Perşembe günü başladı. Muharrem ayının 10’uncu gününe denk gelen aşure günü ise 29 Ağustos günü idrak edilecek. Şimdiden birçok evde kazanlar kaynamaya, mis kokulu aşureler komşularla paylaşılmaya başladı bile. Peki iyi bir aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte nefis aşureler yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler…

Aşure günü ne zaman İşte aşure tarifi

Aşure günü ne zaman? İşte aşure tarifi

Muharrem ayının başlamasıyla birlikte, aşure gününün hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar 'Aşure günü ne zaman?' sorusunun cevabını arıyor. Öte yandan aşurenin nasıl yapıldığı ve pratik tarifi de sorgulanıyor. Peki, aşure günü ne zaman?

23.08.2020Gündem
Aşure günü ne zaman Aşure ayı ayın kaçında başlıyor

Aşure günü ne zaman? Aşure ayı ayın kaçında başlıyor?

Aşure günü ne zaman başlayacak sorusu, Muharrem ayı içerisinde olduğu bilinen bu gün hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar tarafından yöneltilmeye devam ediliyor. Aşure gününe özel olarak tatlılar yapacak olan birçok Müslüman, yapmış oldukları bu tatlıları komşulara, akrabalara dağıtarak bu ayın bereketinden ve feyzinden yararlanmayı amaçlayacak. Peki, aşure günü ne zaman ve ayın kaçında başlıyor? İşte, aşure ayı hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.08.2020Gündem
Muharrem ayı orucu akşam ezanına göre açılacak - Muharrem orucu saat kaçta açılacak Akşam ezanı saatleri

Muharrem ayı orucu akşam ezanına göre açılacak - Muharrem orucu saat kaçta açılacak? Akşam ezanı saatleri

Hicri yılbaşı olarak bilinen Muharrem ayı 20 Ağustos Perşembe günü itibariyle başladı. Muharremde oruç tutulup aşure pişirilerek dağıtılması ve Kerbela'da Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ile şehit olanların yad edilmesi, İslam toplumlarında önemli olaylar arasında yer alıyor. Muharrem ayının ilk orucu ise bugün tutuluyor. Muharrem ayı orucu akşam ezanına göre açılacak. Peki, akşam ezanı saat kaçta okunacak? İşte il il akşam ezanı saatleri...

20.08.2020Gündem
Aşure günü ne zaman İşte 2020 aşure günü tarihi

Aşure günü ne zaman? İşte 2020 aşure günü tarihi

Aşure günü, peygamberler tarihi açısından önemli bir gün olup, Arapça'da on anlamına gelen "aşara" kelimesinden türemiştir. Müslümanlar her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre dini günleri idrak ediyorlar. Peki aşure günü ne zaman? İşte 2020 aşure günü tarihi

20.08.2020Gündem
Erzincanda Muharrem orucu sürecinde Kovid-19 nedeniyle oruç açma yemeği dağıtılmayacak

Erzincan'da Muharrem orucu sürecinde Kovid-19 nedeniyle oruç açma yemeği dağıtılmayacak

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün, Muharrem ayının ilk orucunu yarın tutacaklarını belirterek, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla cemevlerinde oruç açma yemeklerinin verilmeyeceğini bildirdi.

19.08.2020Gündem
Hicri yeni yıl ne zaman başlayacak

Hicri yeni yıl ne zaman başlayacak?

Son peygamber Hazreti Muhammed ve ashabının 1442 yıl önce Mekke'den Medine'ye hicreti, İslam aleminde hicri takvimin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Peki Hicri yeni yıl ne zaman başlayacak?

19.08.2020Gündem
Aşure günü ne zaman 2020 aşure günü tarihi için geri sayım

Aşure günü ne zaman? 2020 aşure günü tarihi için geri sayım

Aşure günü her yıl büyük bir heyecanla bekleniliyor. Peygamberler tarihi açısından önemli bir gün olup, Arapçada on anlamına gelen "aşara" kelimesinden türeyen aşure günü, hicri yılın ilk ayı muharremin onuncu gününe denk geliyor. Peki aşure günü ne zaman, hangi gün? İşte Diyanet takvimine göre aşure günü tarihi…

18.08.2020Gündem
2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak İşte Diyanetin verdiği takvim bilgisi

2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'in verdiği takvim bilgisi!

Ağustos ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de Muharrem ayının ne zaman başlayacağı oldu. Muharrem ayının hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar bir yandan da 'Aşure Günü' ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

18.08.2020Gündem
Safer ayı ne zaman başlıyor 2020 Safer ayında yapılması gereken ibadetler

Safer ayı ne zaman başlıyor 2020? Safer ayında yapılması gereken ibadetler

Safer ayı ne zaman başlayacak? Diyanet 2020 dini günler takviminde safer ayı tarihi açıklandı. Hicri aylardan biri olan safer ayında yapılması gereken ibadetleri öğrenmek isteyen Müslümanlar, Diyanet takvimi üzerinden safer ayının tarihine ulaşabilecekler. Kamerî/hicrî takvimin Muharrem ayından sonra gelen ikinci ayı olan safer ayı, bu yıl eylül ayında idrak edilmeye başlanacak. İşte, 2020 safer ayı tarihi ve safer ayında yapılması gerekenler.

17.08.2020Gündem
1. Sınıf Hayat Bilgisi Bayram, Kutlama Ve Törenler konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Bayram, Kutlama Ve Törenler konu anlatımı

Ülkemizde her yıl kutladığımız milli ve dini bayramlarımız bulunmaktadır. Bu kutlamalar ve bayramları şimdi bu ünite içerisinde öğreneceğiz ve neler olduğuna bakacağız. İşte 1. sınıf hayat bilgisi bayram, kutlama ve törenler konu anlatımı.

16.08.20201. SINIF
Aşure günü ne zaman, hangi gün başlıyor İşte 2020 aşure günü tarihi

Aşure günü ne zaman, hangi gün başlıyor? İşte 2020 aşure günü tarihi

Aşure günü için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle yapılan, bolluk ve bereketin simgesi aşure, her yıl muharrem ayında yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre muharrem ayı 20 Ağustos tarihinde başlayacak. Peki aşure günü ne zaman, hangi gün başlıyor?

16.08.2020Gündem
Aşure günü ne zaman, hangi tarihte İşte 2020 aşure günü tarihi

Aşure günü ne zaman, hangi tarihte? İşte 2020 aşure günü tarihi

Aşure günü 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. Aşure günü ne zaman sorusu ile ilgili araştırmalar hızlandı. Müslümanlar her yıl dini gün ve ayların idrak edileceği tarihleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvim ile öğreniyorlar. muharrem ayının onuncu günü ise aşure günü olarak idrak edilecek.

13.08.2020Gündem
Aşure günü ne zaman İşte Muharrem ayının başlangıç tarihi

Aşure günü ne zaman? İşte Muharrem ayının başlangıç tarihi!

Muharrem ayında oruç tutulup aşure pişirilerek dağıtılması ve Kerbela'da Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ile şehit olanların yad edilmesi, İslam toplumlarında önemli olaylar arasında yer alıyor. Pek çok vatandaş, aşure gününün 2020 yılı tarihini araştırıyor. Peki, aşure günü ne zaman?

12.08.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman İşte 2020 Muharrem başlangıç tarihi

Muharrem ayı ne zaman? İşte 2020 Muharrem başlangıç tarihi

'Muharrem ayı ne zaman başlıyor?' ve 'Aşure günü ne zaman?' sorusu son günlerde en çok merak edilen konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Pek çok vatandaş bu önemli ayın 2020'de ne zaman başlayacağını ve tarihlerini merak ediyor. Öte yandan bu ayı içinde yer alan aşure gününün de tarihi sorgulanıyor. Peki, muharrem ayı ne zaman başlayacak?

10.08.2020Gündem
Aşure ayı hangi gün ve ne zaman gerçekleşir 2020 aşure günü tarihi

Aşure ayı hangi gün ve ne zaman gerçekleşir? 2020 aşure günü tarihi

Aşure ayı, hangi gün idrak edileceği ile araştırılmaya devam ediliyor. Müslümanlar için mübarek olan Muharrem ayına girilmesiyle beraber idrak edilecek olan Aşure günü, bu aya özel olarak pişirilen tatlısıyla ön plana çıkacak. İslam dininde önemli bir yere sahip olan aşure günü, hicri yeni yılın ilk günlerinde gerçekleşmektedir. Muharrem ayının 10. günü, aşurelerin yapıldığı ve çevreye dağıtıldığı günü ifade etmektedir. Peki, aşure günü ne zaman idrak edilir? Aşure gününde neler yapılması gerekir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

8.08.2020Gündem
Aşure ayı hangi gün başlar 2020 Aşure günü tarihi ve zamanı

Aşure ayı hangi gün başlar? 2020 Aşure günü tarihi ve zamanı

Aşure ayı ile birlikte Hicri yeni yılın ilk günlerinde tatlılar pişirip eşe, dosta, komşuya dağıtacak olan pek çok Müslüman, bu nedenle aşure günü ne zaman başlayacak sorularına yanıt arıyor. İslam dininde önemli bir yere sahip olan aşure günü, her yıl olduğu gibi Muharrem ayının 10. günü gerçekleşecek. Peki, Aşure ayının başlayacağı Muharrem ayının 10. günü ne zamana denk gelecek? İşte, aşure ayı ne zaman ve hangi gün başlar sorusunun cevabı

7.08.2020Gündem
Aşure ayı hangi gün ve ne zaman gerçekleşir 2020 aşure günü tarihi

Aşure ayı hangi gün ve ne zaman gerçekleşir? 2020 aşure günü tarihi

Aşure ayı, hangi gün idrak edileceği ile araştırılmaya devam ediliyor. Müslümanlar için mübarek olan Muharrem ayına girilmesiyle beraber idrak edilecek olan Aşure günü, bu aya özel olarak pişirilen tatlısıyla ön plana çıkacak. İslam dininde önemli bir yere sahip olan aşure günü, hicri yeni yılın ilk günlerinde gerçekleşmektedir. Muharrem ayının 10. günü, aşurelerin yapıldığı ve çevreye dağıtıldığı günü ifade etmektedir. Peki, aşure günü ne zaman idrak edilir? Aşure gününde neler yapılması gerekir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

5.08.2020Gündem
Aşure ayı ne zaman 2020 takvimine göre Aşure günü tarihi

Aşure ayı ne zaman? 2020 takvimine göre Aşure günü tarihi

İslam inancına göre peygamberlerin hayatına dair birçok önemli hadisenin yaşandığı ve aşure tatlısının yapıldığı muharrem ayının onuncu gününe denk gelen ‘Aşure Günü’ bu ay içerisinde idrak edilecek. Aşure aşı aslında mümin olmanın, peygamberlerin çağrısına kulak vererek kurtulmanın sembolik bir değer. Peki, aşure ayı ne zaman? İşte 2020 takvimine göre aşure günü tarihi...

2.08.2020Gündem
Son dakika haberi: İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani açıkladı İkinci dalgayı yaşamamızın sebebi...

Son dakika haberi: İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani açıkladı! "İkinci dalgayı yaşamamızın sebebi..."

Son dakika haberine göre; İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, halkın sağlık kurallarına uymaması ve virüsün zayıfladığını zannetmesinin ardından yeni tip koronavirüste (Kovid-19) ikinci dalgayı yaşadıklarını söyledi.

23.07.2020Dünya
Aşure Günü ne zaman, hangi gün 2020 İşte Diyanet Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman, hangi gün 2020? İşte Diyanet Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman 2020? Mübarek Muharrem ayının onuncu gününde idrak edilen Aşure Günü, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla gündemdeki yerini aldı. Muharrem ayı içerisinde yer alan Aşure Günü'nde, ibadetlerini yerine getirip hem de aşure geleneğini sürdürmek isteyenler, 2020 Diyanet dini günler takviminden Aşure Günü'nün tarihini öğrenebiliyor. Müslümanlar için önemli yer tutan Aşure Günü bu yıl ağustos ayına denk geliyor. İşte, 2020 Aşure Günü'nün tarihiyle ilgili ayrıntılar.

6.07.2020Gündem
Aşure Günü ne zaman 2020 Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman? 2020 Aşure Günü tarihi

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Aşure Günü’ne yönelik araştırmalar da başladı. Kurban Bayramı'nın ardından gelen ve dini bir gün olan Aşure Günü çeşitli gelenekleri içerisinde barındırıyor. Her yıl farklı tarihlerde idrak edilen bugün de Türkiye'de ve Müslüman ülkelerde Aşure dağıtımı yapılır. Peki, bu yıl Aşure Günü ne zaman? 2020 Aşure Günü tarihi…

1.07.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 8 Haziran İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 8 Haziran İstanbul elektrik kesintisi

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'nın bazı ilçelerinde 8 Haziran Pazartesi günü planlı bakım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintileri yaşanıyor. Günlük işlerinde aksamalar yaşayan vatandaşlar, 'elektrikler ne zaman gelecek?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

8.06.2020Gündem
Hz. Yunus Kimdir Hazreti Yunus (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Yunus Kimdir? Hazreti Yunus (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Yunus (as), Allah’ın elçisi olarak gönderilen peygamberlerden biridir. Halk arasında “balığın yuttuğu peygamber” olarak bilinir. Kavmi tarafından kabul görmeyen ve tebliğde başarısız olan Hz. Yunus’un hayatı ve mucizeleri hakkında bilgileri sizler için derledik.

5.05.2020Ramazan Özel
İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ'tan İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası ilçeleri için elektrik kesintisi uyarısı yapıldı. 3 Mart 2020 tarihli kesinti programına göre bakım ve onarım çalışmaları gereği elektrik kesintisi yapılacak. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

3.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

30.01.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda elektrik kesintisi yaşanıyor. AYEDAŞ ve BEDAŞ, AYEDAŞ, 28 Ocak 2020 'de İstanbul Anadolu yakasında yapılacak olan planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Kesintilerin olduğu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar kesintilerin sona ereceği saati merak ediyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte AYEDAŞ ve BEDAŞ elektrik kesintisi programı

28.01.2020Gündem
Üç aylar ve Regaip Kandili ne zaman 2020 Yılı Dini Günler Listesi

Üç aylar ve Regaip Kandili ne zaman? 2020 Yılı Dini Günler Listesi

2020’nin ilk kandili olan Regaip Kandili için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan ‘2020 Yılı Dini Günler Listesi’ne’ göre, İslam aleminde mübarek kabul edilen ve recep, şaban, ramazanı kapsayan ‘üç ayların’ habercisi Regaip Kandili, bu yıl şubat ayında idrak edilecek. Peki, Regaip Kandili bu yıl tam olarak ne zaman idrak edilecek? İşte 2020 Yılı Dini Günler Listesi…

19.01.2020Gündem
Yılbaşı  gecesi  kim, ne  yiyor Anadolu’da arabaşı,  İspanya’da 12 üzüm

Yılbaşı gecesi kim, ne yiyor? Anadolu’da arabaşı, İspanya’da 12 üzüm

Her kültürün yeni yılı karşılama geleneği kendine özgü. Kimi ömrü uzasın diye noodle yiyor, kimi bol para getirsin diye mercimek. Önümüzdeki günlerin anlam ve önemine binaen Anadolu topraklarından dünyaya açılıp farklı yılbaşı sofralarına konuk oluyoruz.

29.12.2019Hürriyet Pazar
Tanzanya’nın ‘Türkiye Anne’si

Tanzanya’nın ‘Türkiye Anne’si

Darüsselam Büyükelçimiz Ali Davutoğlu’nun eşi Yeşim Meço Davutoğlu, ülkede yürüttüğü insani yardımlardan ötürü ‘Mama Turkey-Türkiye Anne’ olarak tanınıyor. Yetimhanelerin iyileştirilmesi, su kuyuları açılması gibi faaliyetler yürüten Davutoğlu’nun bir projesi de albinolu çocuklar için Türk köyü.

22.12.2019Hürriyet Pazar
Resimli, resimsiz, anlamlı ve yeni cuma mesajı seçenekleri... 22 Kasım 2019 Twitter, Facebook ve SMS için cuma sözleri

Resimli, resimsiz, anlamlı ve yeni cuma mesajı seçenekleri... 22 Kasım 2019 Twitter, Facebook ve SMS için cuma sözleri

En güzel cuma mesajları ve sözleri vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Mübarek cuma gününün gelmesiyle, bu hafta da "hayırlı cumalar etiketiyle" sosyal medyada paylaşılan cuma mesajları, birbirlerine iyi dileklerde bulunmak isteyen vatandaşların Twitter, Facebook ve SMS paylaşımlarında yer alacak. İşte, 22 Kasım 2019 resimli, resimsiz, anlamlı ve yeni cuma mesajları ve sözlerini sizler için derledik...

21.11.2019Gündem
Türk Hava Yolları ailesi Afrika’ya iyiliğe uçtu

Türk Hava Yolları ailesi Afrika’ya iyiliğe uçtu

Türk Hava Yolları(THY) kabin memurları kendi aralarında kurdukları ‘İyiliğe Uçanlar Platformu’ ile ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Platform gönüllüleri bu kez Tanzanya’nın Darüsselam kentinde bulunan Aşure Vakfı Yetimhanesi ve çevre mahallelerde yaşayan yüzlerce Afrikalı çocuk için uçtu.

16.11.2019Ekonomi
Osmanlı tatlıları İtalyanları büyüledi

Osmanlı tatlıları İtalyanlar'ı büyüledi

Geleneksel Osmanlı tatlıları, İtalya’nın başkenti Roma'da düzenlenen etkinlikle İtalyanlara tanıtıldı.

13.11.2019Keyif
Bugün hangi kandil Mevlid Kandili bugün mü İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

Bugün hangi kandil? Mevlid Kandili bugün mü? İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

Müslümanlar bir kandil gününe daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyor. İslam dinindeki yeri yadsınamaz olan kandil günleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yakından takip ediliyor. Sosyal medyadan yayılan mesajlar ardından 'bugün kandil mi, bugün ne kandili, Mevlid Kandili bugün mü? gibi sorular sıklaştı. İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

7.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Geçmişten bugüne aşure günü

Aşure günü için kısa süre kaldı. Hicri takvime göre yılın 12. ve sonuncu ay olan Zilhicce sona ermesiyle birlikte Muharrem ayı başladı. Muharrem Ayı’nın onuncu günü ise ‘Aşure Günü’ olarak idrak edilecek. Peki aşure günü ne zaman?

24.08.2020

Şükrün ve hüznün ayı: Muharrem

Hicri takvime göre muharrem ayının ilk günü, yeni yılın da ilk günüdür.

21.08.2020

Babaannemiz de vegan mıydı?

Altın Küre, SAG ödül törenlerinde vegan menü tercih edildikten sonra bir çevreci atak da Oscar yetkililerinden geldi. 92. Oscar Ödül Töreni’nde yemek menüsü vegan menü oldu. 9 Şubat’ta gerçekleşen törende vegan menünün yanı sıra, hiçbir şekilde plastik şişe de kullanılmadı.

9.03.2020

Tatlı dünyamızda neler oluyor?

Geleneksel Türk tatlıları deyince, benim ilk aklıma gelen helvalarımız. Ya sizin? Kaç kişinin aklına önce helva gelir ki? Şekerin olmadığı yıllarda bal ve sütle ya da pekmezle şerbetlenen un helvaları… Türk tatlılarında süt çok önemli, çünkü sütlü tatlılarımız ve akabinde meyve tatlılarımız gerçekten bize özgü. Şerbetli hamur tatlılarında ise Arap kültüründen gelenlerle bizim damak tadımıza, malzeme ve tatlı tekniklerimize göre geliştirilmiş zengin çeşitler mevcut.

15.01.2020