EKSTRA
MENÜ

Aşure Nasıl Yapılır

Aşure Nasıl Yapılır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşure Nasıl Yapılır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72 Aşure Nasıl Yapılır haberi bulunmuştur.

Aşure Nasıl Yapılır Haberleri

Aşure gününe özel ünlü şeflerden çeşit çeşit aşure tarifleri

Aşure gününe özel ünlü şeflerden çeşit çeşit aşure tarifleri

Aşure, muharrem ayında manevi değeri nedeniyle, diğer zamanlarda ise lezzeti nedeniyle vazgeçemediğimiz nefis bir tatlımız. Geleneksel bir lezzet olduğundan içine eklenen malzemeler de yöreye ve yapan kişiye göre değişiklik gösteriyor. Sizin için farklı aşure tarifleri derledik. Aralarında ünlü şeflerin imzasını taşıyan tarifler de bulunan aşurelerimizi mutlaka siz de deneyin. Afiyet olsun...

28.08.2020Lezizz Menüler
Aşure tarifi ile ilgili merak edilenler: Aşure nasıl yapılır Aşure kaç malzemeyle yapılır

Aşure tarifi ile ilgili merak edilenler: Aşure nasıl yapılır? Aşure kaç malzemeyle yapılır?

Aşure günü geleneği Türkiye'nin dört bir yanında yaşatılıyor. Muharrem ayının geleneksel lezzeti aşure Muharrem Ayı'nın sembolik değerlerinden biri. Ancak Türkiye’nin hemen her yöresinde yapılan aşurenin tarifi ve içindeki malzemeler de yöreden yöreye değişir. Peki, aşure nasıl yapılır? Aşurede kaç malzeme olmalı? İşte aşure tarifi ile ilgili merak edilenler ve yanıtları...

Tadına Doyulmayacak Aşure Tarifi ve Püf Noktaları

Tadına Doyulmayacak Aşure Tarifi ve Püf Noktaları!

Sevginin, bereketin ve paylaşmanın sembolü olan aşure, Türk Mutfağı’nın her zaman keyifle tüketilen tatlılarından biri. Pastane Eğitmen Şefi Mert Eker, aşurenin bereketini evlerine taşıyarak sevdiklerini mutlu etmek isteyen yürekten şefler için lezzetli aşure tarifini püf noktaları ile birlikte paylaşıyor.

Ünlü şef Çiğdem Seferoğlundan iki farklı aşure tarifi

Ünlü şef Çiğdem Seferoğlu'ndan iki farklı aşure tarifi

Birbirinden lezzetli ve pratik yemek tarifleriyle ilgiyle takip edilen şef Çiğdem Seferoğlu, Tadım’ın hijyenik ambalajlarda ilk günkü tazeliğini koruyan kuru meyve ve kuru yemişleriyle hem sağlıklı hem de lezzetli 2 farklı aşure tarifi hazırladı. Ünlü şef, klasik aşure tarifinin yanı sıra şeker kullanmak istemeyen aşure severler için şeker yerine en çok kullanılan kuru meyve olan hurma ile yapılan hurmalı ve portakallı aşure tarifi verdi.

Aşure nasıl yapılır Lezzetli aşure pişirmenin tarifi ve püf noktaları nelerdir

Aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure pişirmenin tarifi ve püf noktaları nelerdir

Hicri takvimin ilk ayı olan ve halk arasında “aşure ayı” olarak da bilinen muharrem 20 Ağustos Perşembe günü başladı. Muharrem ayının 10’uncu gününe denk gelen aşure günü ise 29 Ağustos günü idrak edilecek. Şimdiden birçok evde kazanlar kaynamaya, mis kokulu aşureler komşularla paylaşılmaya başladı bile. Peki iyi bir aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte nefis aşureler yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler…

Şeker Hastaları İçin Birebir: Yaban Mersinli Aşure

Şeker Hastaları İçin Birebir: Yaban Mersinli Aşure

Prof. Dr. Alper Çelik ,şeker hastalarına şekersiz, doğal ve özellikle kuru üzüm yerine yaban mersini ile pişirilmiş aşure yemelerini öneriyor. Diyetisyen Elif Mızrak ise leziz bir yaban mersinli aşure tarifi paylaştı.

Aşureyi Böyle Yaparsanız Daha Sağlıklı Oluyor... İşte Uzmanından Tavsiyeler

Aşureyi Böyle Yaparsanız Daha Sağlıklı Oluyor... İşte Uzmanından Tavsiyeler

Prof. Dr. Mustafa Tayar, Muharrem ayının gelmesiyle birlikte yapılmaya başlanan aşure hakkında bilgiler verdi, "kuru kayısı, incir, nohut, ceviz, fındık, tarçın gibi malzemelerin olduğu aşure vitamin ve mineral deposudur. Aşureyi yaparken içine koyduğumuz şekeri azaltıp pekmezle tatlandırırsak daha sağlıklı olacaktır. Aşureyi yılda bir kez değil, sürekli yememiz gerekiyor" dedi.

16.09.2019İyi Yaşam
Sağlıklı ve lezzetli aşure nasıl yapılır Aşure malzemeleri ve tarifi

Sağlıklı ve lezzetli aşure nasıl yapılır? Aşure malzemeleri ve tarifi

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, tüketicileri aşure hazırlarken kullanacakları kuruyemişler, kuru meyveler ve bakliyatları seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı.

10.09.2019Sağlık
Aşure nasıl yapılır Aşure yapımında hangi malzemeler kullanılır

Aşure nasıl yapılır? Aşure yapımında hangi malzemeler kullanılır?

Türk halk geleneğinde önemli bir yeri olan aşure, yüz yıllardır muharrem ayı içinde yapılarak komşulara ve akrabalara dağıtılıyor. İçeriğindeki zengin besinlerle sağlık içinde oldukça faydalı olan aşurenin nasıl yapılığı ve tarifi de 2019 aşure gününün gelmesiyle birlikte merak ediliyor. İşte araştırılan "Aşure nasıl yapılır?" sorusunun yanıtı..

Asırlık aşure tarifi ve malzeme listesi Aşure için gerekli malzemeler neler

Asırlık aşure tarifi ve malzeme listesi! Aşure için gerekli malzemeler neler?

Farklı ve lezzetli aşure tarifi edinerek aşure günü kapsamında çok sayıda bakliyatı bir araya getirerek tatlılarını yapmak isteyenler için çok sayıda seçenek yer alıyor. İşte, Osmanlı döneminde yapılmakta olan aşurenin tarifi ve yapılışı hakkında bazı bilgiler

Pikan Cevizli Aşure Tarifi

Pikan Cevizli Aşure Tarifi

Tüm aileye ve çevreye dağıtılan aşure zamanı geldi bile. Komşuların birbirinin kapısını çaldığı geleneksel tadımız aşurenin, turna yemişli (cranberry) ve pikan cevizli tarifini Sedef İybar paylaştı.

9.09.2019İyi Yaşam
Bugün Aşure Günü Peki Aşure Günü neden önemli İşte cevabı...

Bugün Aşure Günü! Peki Aşure Günü neden önemli? İşte cevabı...

İslam inancına göre peygamberlerin hayatına dair birçok önemli hadisenin yaşandığı, bereket, paylaşma ve birliğin simgesi aşure tatlısının yapıldığı muharrem ayının onuncu gününe denk gelen "Aşure Günü" bugün idrak ediliyor.

Aşure yapımı için kolay tarif Aşure için bu malzemeleri unutmayın

Aşure yapımı için kolay tarif! Aşure için bu malzemeleri unutmayın!

Türk İslam tarihinde önemli ritüeller arasında yer alan Aşure, bugün evlerde birçok çeşit malzemenin bir araya gelmesi ile yapılacak. Lezzetli ve kolay aşure yapımı için tarif bilgileri internet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. İşte, sabah saatlerinden itibaren malzemeleri araştırılan aşure için kolay tarif bilgileri

8.09.2019Gündem
Aşure Günü ne zaman Aşure nasıl yapılır

Aşure Günü ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

Mübarek Muharrem ayı devam ederken, Aşure günü de merak konusu oldu. Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan Aşure günü, Muharrem ayının 10. günü içerisinde yer alıyor. Aşure günü toplumsal dayanışma ve yardımlaşma açısından toplumumuzda geleneksel olarak manevi değerler taşıyor. Peki, Aşure günü ne zaman? Aşure nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

7.09.2019Gündem
Aşure günü için geri sayım: 2019 aşure günü ne zaman

Aşure günü için geri sayım: 2019 aşure günü ne zaman?

Muharrem ayının başlaması ardından gözlerin çevrildiği aşure günü için geri sayım devam ediyor. Aşure günü, İslam inancına göre peygamberlerin hayatına dair birçok önemli hadisenin yaşandığı Muharrem ayı içerisinde idrak ediliyor. Türkiye'nin dört bir yanından aşure kokuları yayılıyor. Peki, 2019 aşure günü ne zaman?

6.09.2019Gündem
Bu yıl aşure günü ne zaman Püf noktalarıyla aşure tarifi

Bu yıl aşure günü ne zaman? Püf noktalarıyla aşure tarifi

Muharrem ayı 31 Ağustos 2019 tarihinde başladı, gözler aşure günü ve tarifine çevrildi. Muharrem ayında oruç tutulup aşure pişirilerek dağıtılması ve Kerbela'da Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ile şehit olanların yad edilmesi, İslam toplumlarında önemli olaylar arasında yer alıyor. Peki, bu yıl aşure günü ne zaman, aşure nasıl yapılır? İşte, tarih ve tarif bilgisi.

4.09.2019Gündem
Lezzetli aşure nasıl yapılır Aşure yapmanın püf noktaları nelerdir

Lezzetli aşure nasıl yapılır? Aşure yapmanın püf noktaları nelerdir?

Hicri takvimin ilk ayı olan ve halk arasında “aşure ayı” olarak da bilinen muharrem 31 Ağustos Cumartesi günü başladı. Muharrem ayının 10’uncu gününe denk gelen aşure günü ise 9 Eylül günü idrak edilecek. Şimdiden birçok evde kazanlar kaynamaya, mis kokulu aşureler komşularla paylaşılmaya başladı bile. Peki iyi bir aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte nefis aşureler yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler…

Aşure günü ne zaman Aşure gününe kaç gün kaldı

Aşure günü ne zaman? Aşure gününe kaç gün kaldı?

Müslümanlar için mübarek olan, hicri takvimin ilk ayı olarak kabul edilen Muharrem ayı 31 Ağustos'ta başladı. Muharrem ayında ibadetlerini idrak etmeye başlayan vatandaşlar, bu mübarek ay içerisinde yer alan aşure günü tarihine yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, aşure günü ne zaman? Aşure gününe kaç gün kaldı? İşte, aşure günü hakkında merak edilen bazı bilgiler.

2.09.2019Gündem
Aşure günü için geri sayım devam ediyor... Aşure günü ne zaman

Aşure günü için geri sayım devam ediyor... Aşure günü ne zaman?

Aşure günü için geri sayım devam ediyor. Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle yapılan, bolluk ve bereketin simgesi aşure, Muharrem ayının en bilinen ve sevilen geleneklerinden biri. Birçok önemli hadisenin yaşandığı ve aşure tatlısının yapıldığı Muharrem ayının onuncu gününe denk gelen 'aşure günü' kısa bir süre sonra idrak edilecek. Peki, bu yıl aşure günü ne zaman?

30.08.2019Gündem
2019da aşure günü ne zaman idrak edilecek Aşure nasıl yapılır

2019'da aşure günü ne zaman idrak edilecek? Aşure nasıl yapılır?

Müslümanlıkta yas günü olarak da kabul edilen aşure günü Muharrem ayı içerisinde yer alıyor. İnanca göre Nuh peygamberin tufan sonrası karaya bastığında elinde kalan son malzemelerle yaptığı aşa da denilen aşure, bereketini yaymaya devam ediyor. İslam inancına göre peygamberlerin hayatına dair birçok önemli hadisenin yaşandığı ve aşure tatlısının yapıldığı Muharrem ayının onuncu gününe denk gelen ‘Aşure Günü’ bu yıl eylül ayında gerçekleşecek. Peki, bu yıl aşure günü tam olarak ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

24.08.2019Gündem
Aşure günü ne zaman başlıyor İşte aşure tarifi ve püf noktaları

Aşure günü ne zaman başlıyor? İşte aşure tarifi ve püf noktaları

Muharrem ayının yaklaşmasıyla birlikte aşure günü de gündeme gelmeye başladı. Türk kültüründe önemli bir yeri olan, büyük küçük herkes tarafından sevilen aşurenin ortaya çıkışı Nuh tufanına dayandırılıyor. Peki, bu yıl aşure günü ne zaman başlıyor? İşte, bu sorunun yanıtı ve ilk kez aşure yapacak olanlar için püf noktalar.

18.08.2019Gündem
Muharrem Ayı ve aşure günü ne zaman

Muharrem Ayı ve aşure günü ne zaman?

Muharrem Ayı ve bu ayın içerisinde yer alan aşure günü için geri sayım başladı. Hicri takvime göre yılın birinci ayı olarak kabul edilen Muharrem Ayı'nın gelmesiyle birlikte, Türkiye’nin dört bir yanında Muharrem ayı etkinlikleri gerçekleşecek. Peki, Muharrem Ayı ne zaman, aşure günü hangi tarihe den gelecek?

14.08.2019Gündem
Aşure Günü ne zaman Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Aşure Günü ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

Dini günler takvimi içerisinde yer alan Muharrem ayına kısa süre kala, bu mübarek ayın başlangıç tarihi vatandaşlar tarafından merak edilerek araştırılmaya başlandı. Muharrem ayı içerisinde yer alan Aşure günü ise Müslümanlar için oldukça önemli bir yer tutuyor. Peki, 2019 Aşure günü ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

31.07.2019Gündem
Aşure nasıl yapılır Aşure malzemeleri ve tarifi

Aşure nasıl yapılır? Aşure malzemeleri ve tarifi

Muharrem ayı içinde pişirilip komşu ve akrabalara dağıtılan bir çeşit tatlı olan aşurenin nasıl yapıldığı, yaparken kullanılan malzemelerin neler olduğu ve yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları merak konusu oldu. Peki, aşure nasıl yapılır?

3.10.2018Keyif
Aşure nasıl yapılır Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları

Aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları

Yüzyıllardır hem saray mutfağı hem de halk mutfağında pişirilen aşure, hem lezzeti hem de içeriğindeki ürünlerin sağlıklı olması nedeniyle severek tüketiliyor. Aşure yapmanın püf noktalarını ve aşure yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, en pratik ve lezzetli aşure tariflerini araştırıyor. Peki, aşure nasıl yapılır?

25.09.2018Gündem
Aşure nasıl yapılır En lezzetli ve pratik aşure tarifi

Aşure nasıl yapılır? En lezzetli ve pratik aşure tarifi

Türk mutfak kültüründe İslam dininin etkisiyle dini ve kültürel bir boyut kazanan aşure, Muharrem’in onuncu günü başlamak üzere daha sonraki günlerde de pişirilip dağıtılıyor. Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle yapılan, bolluk ve bereketin simgesi aşurenin yapımı ise oldukça pratik. Peki, aşure nasıl yapılır? Aşure yaparken nelere dikkat edilmeli?

21.09.2018Gündem
Lezzetli aşure pişirmenin püf noktaları

Lezzetli aşure pişirmenin püf noktaları

Aşure hem lezzetiyle, hem de manevi değeriyle sofralarımızda çok özel bir yere sahip bir tatlı. Genellikle “aşure ayı” olarak bilinen Muharrem’de pişirilen aşurenin kökenleri Nuh tufanına dayandırılıyor. Herkesin aşure tarifi ve tercihi farklı olsa da iyi bir aşure pişirmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir.

Aşure günü ne yapılmalıdır Aşure nasıl yapılır

Aşure günü ne yapılmalıdır? Aşure nasıl yapılır?

Aşure günü, yapılacak ibadetler ve dağıtmak üzere pişirilecek olan tatlının içerisine konulacak malzemelerle araştırma konusu olmaya devam ediliyor. İslam dininde bolluk ve bereketi temsil eden aşure, farklı yapılış türleriyle tercih edilebiliyor. Peki, aşure nasıl yapılır? Bu tatlıyı yapmak için hangi malzemeler gerekiyor? İşte, o onu hakkında bazı bilgiler

19.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman hangi gün idrak edilecek Aşure ne zaman pişilir

Aşure günü ne zaman hangi gün idrak edilecek? Aşure ne zaman pişilir?

Aşure, kelime manasıyla Muharrem ayı içerisindeki onuncu gün anlamını taşımaktadır. Hicri yeni yılın ilk günlerinde gerçekleştirilen aşure günü, bolluk ve bereketin de temsilini nitelemektedir. Muharrem ayında tutulan orucun sona ermesiyle birlikte ikram edilmeye başlanan aşure, çevredeki insanlara dağıtılmaya başlanır. Aslen tatlı bir çorba olarak nitelendirilebilecek olan bu tatlı, temelinde buğday ve fasulye barındırmaktadır. Peki, aşure ne zaman yapılır ve ikram edilmeye başlanır? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

17.09.2018Gündem
Aşure nasıl yapılır Pratik aşure tarifi

Aşure nasıl yapılır? Pratik aşure tarifi

Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle yapılan, bolluk ve bereketin simgesi aşure, muharrem ayında sofraları tatlandırmaya devam edecek. İnanca göre Nuh peygamberin tufan sonrası karaya bastığında elinde kalan son malzemelerle yaptığı aşa da denilen aşure, yapımı oldukça pratik bir tatlı. Peki, aşure nasıl yapılır?

10.09.2018Keyif
Muharrem ayı ne zaman Aşure nasıl yapılır

Muharrem ayı ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

Eylül ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de Muharrem ayının ne zaman başlayacağı oldu. Muharrem ayının hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar bir yandan da 'Aşure nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

7.09.2018Gündem
Aşure nasıl yapılır İşte aşure tarifi ve malzemeleri

Aşure nasıl yapılır? İşte aşure tarifi ve malzemeleri

Muharrem ayı ile özdeşleşen aşure, büyük küçük severek tükettiğini tatlılardan biri. Farklı tatların tek bir lezzeti doğururken kendi özünü de koruyabileceğinin göstergesi olan aşure, aynı zamanda bereketin ve dayanışmanın sembolü. Peki, aşure nasıl yapılır? İşte aşure tatlısının tarifi ve malzemeleri

5.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman idrak edilecek Aşure nasıl yapılır

Aşure günü ne zaman idrak edilecek? Aşure nasıl yapılır?

Aşure günü ne zaman olacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Müslüman Türklerin dînî halk geleneğinde önemli bir yer tutan aşûre, aynı zamanda Muharremin onuncu günü başlıyor. Peki, Aşure günü ne zaman idrak edilecek? Aşure nasıl yapılır?

4.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman Aşure günü hangi güne denk geliyor

Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü hangi güne denk geliyor?

Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Müslümanlar için oldukça önemli bir yere sahip olan aşure gününün net tarihi merak ediliyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü hangi güne denk geliyor?

1.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman Aşure ayı hakkında bazı detaylar

Aşure günü ne zaman? Aşure ayı hakkında bazı detaylar

Aşure günü, İslam dini içerisinde önemli bir yere sahiptir. Muharrem ayının içerisinde pişirilen ve çevreye dağıtılıp sosyal dayanışmanın sağlanmasına katkı sağlayan Aşure günü, bu gün içerisinde meydana gelen olaylar dolayısıyla ayrı bir öneme sahiptir. Peki, bu yıl aşure günü ne zaman meydana gelecek? İşte, merak edilen o detaylar

30.08.2018Gündem
Aşure günü ne zaman biter Aşure nasıl yapılır

Aşure günü ne zaman biter? Aşure nasıl yapılır?

Aşure günü ne zaman biter sorusu, bu ay içerisinde dini bir vecibe olarak geçen bu geleneğin ne zaman sona ereceğini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Aşure nasıl yapılır sorusuna da cevap arayan vatandaşlar, bu tatlıyı yaptıktan sonra komşulara ve yakınlara dağıtacak. Peki, Aşure ayı ne zaman başlar ne zaman biter? İşte, Muharrem ayı içerisinde yapılan bu tatlı hakkında detaylı bilgiler

24.10.2017Gündem
Aşure ne zaman bitiyor Aşure nasıl yapılır

Aşure ne zaman bitiyor? Aşure nasıl yapılır?

Aşure ne zaman yapılacak sorusu, Muharrem ayı içerisinde gerçekleştirilen dini gelenek öncesi araştırılmaya başlandı. Komşuluk ilişkilerini de kuvvetlendiren bir yapıya sahip olan Aşure, nasıl yapılacağıyla da araştırılmaya devam ediyor. İşte, Aşure nasıl yapılır ve Aşure günü ne zaman sona eriyor sorusunun cevapları

10.10.2017Gündem
Aşure nasıl yapılır Pratik aşure tarifi

Aşure nasıl yapılır? Pratik aşure tarifi

Muharrem ayı ile özdeşleşen Aşure tatlısı, mutfakları şenlendirmeye devam ediyor. Bu yıl ilk kez Aşure yapacak olan vatandaşlar, risk almamak adına tarif ve püf noktaları araştırıyor. Peki bereketin, bolluğun ve paylaşımın simgesi Aşure nasıl yapılır? Pratik aşure tarifi!

4.10.2017Gündem
Pikan Cevizli Aşure Tarifi

Pikan Cevizli Aşure Tarifi

Tüm aileye ve çevreye dağıtılan aşure zamanı geldi bile. Komşuların birbirinin kapısını çaldığı geleneksel tadımız aşurenin, turna yemişli (cranberry) ve pikan cevizli tarifini Sedef İybar paylaştı.

Aşure nasıl yapılır İşte kolay ve güzel Aşure tarifi

Aşure nasıl yapılır? İşte kolay ve güzel Aşure tarifi

Aşure nasıl yapılır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. Muharrem ayının onuncu gününde yapılan Aşureler için vatandaşlar tarifleri merak etmeye başladılar. İşte kolay ve güzel Aşure tarifi.

1.10.2017Gündem
Aşure malzemeleri nelerdir Aşure nasıl yapılır

Aşure malzemeleri nelerdir? Aşure nasıl yapılır?

Aşure tarifi, Muharrem ayının 10. gününün geride kalmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Dinen önemli olarak bilinen bu günde Aşure nasıl yapılır sorusuna cevap arayan vatandaşlar, uygun malzemeleri bir araya getirerek dini vecibelerini tamamlamış olacak. İşte, Aşure malzemeleri ve nasıl yapılır sorusunun cevabı

1.10.2017Gündem
Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları ve aşure tarifi

Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları ve aşure tarifi

Muharrem ayının 10. günü kutlanan Aşure günü, bu yıl 11 Ekim 2016 Salı gününe denk geliyor. Peki, konu komşuya ikram edebileceğiniz lezzetli aşure nasıl yapılır? Hem püf noktalarını hem de yapılışını sizler için derledik.

29.09.2017Nasil Yapilir
Aşure Günü için malzemeler toparlanıyor Aşure nasıl yapılır

Aşure Günü için malzemeler toparlanıyor! Aşure nasıl yapılır?

Aşure Günü için malzeme hazırlığı devam ediyor. İslam dininde ayrı bir yeri bulunan Muharrem ayının 10. gününde, çeşitli malzemeler kullanılarak yapılacak olan Aşure, bu günün anlamı dolayısıyla komşulara ve yakınlara dağıtılacak. Peki, İslam dininin vecibeleri arasında yer alan Aşure nasıl yapılır? İşte, ilk kez yapacak kişiler tarafından merakla araştırılan Aşure tarifi ve kullanılacak malzeme detayları

29.09.2017Gündem
Aşure nasıl yapılır Aşure malzemeleri kaç çeşit olmalı

Aşure nasıl yapılır? Aşure malzemeleri kaç çeşit olmalı?

Aşure Günü için kısa bir süre kaldı, tarif araştırmaları sıklaştı. Muharrem ayının 10. gününün sembolü olan aşurenin yapımıyla ilgili en çok merak edilen konu malzeme listesi. Peki geleneksel tarife göre Aşure nasıl yapılır? Aşure malzemeleri kaç çeşit olmalı?

25.09.2017Gündem
Bu yıl Aşure günü hangi gün başlıyor İşte Aşure günü ne zaman sorusunun cevabı

Bu yıl Aşure günü hangi gün başlıyor? İşte Aşure günü ne zaman sorusunun cevabı

Aşure Günü ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından özellikle bugünlerde merakla cevap arıyor. Muharrem ayının başlaması ile birlikte vatandaşlar Aşure günün bu yıl hangi tarihe geldiğini merakla bekliyorlardı. İşte Aşure günü ne zaman sorusunun cevabı

10.10.2016Gündem
Aşureye şeker eklemeyin

Aşureye şeker eklemeyin!

İşte faydaları saymakla bitmeyen aşurenin yapımında dikkat edilmesi gerekenler…

30.10.2015Sağlık
Aşure nasıl yapılır

Aşure nasıl yapılır?

Her yıl Muharrem ayında yapılan aşureler, yeniden evlerde pişmeye başlayacak. Peki aşure nasıl yapılır?

3.11.2014Keyif
Aşure tarifi ve diğer bilgiler... Aşure Günü ne zaman

Aşure tarifi ve diğer bilgiler... Aşure Günü ne zaman?

Aşure Günü için özel hazırlanan Aşure tatlısı nasıl yapılır, içine neler koyulur, işte detayları...

3.11.2014Keyif
Türkler en çok bunları aradı

Türkler en çok bunları aradı

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aranan kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı 2013 Zeitgeist listesini açıkladı. Türkiye'de farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde; kişilerde Nil Erkoçlar, dizilerde Güneşi Beklerken, şarkılarda da “Yatcaz Kalkcaz” (Gülşen) ilk sıralarda yer aldı. Türkiye’de en çok aranan sözcükler ise sırasıyla “eokul”, “ÖSYM” ve “altın fiyatları” oldu.

19.12.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Paylaştıkça çoğalan lezzet: Aşure

Her yıl Muharrem ayının 10. günü itibariyle yapılmaya başlanan aşure, damakları tatlandırmasının yanı sıra paylaşım, bolluk ve bereketin vurgulanması açısından da önem arz eder. Çeşitli kaynaklarda yer alan bilgilerde ise aşure pişirilen evde bolluk ve bereketin hasıl olacağı rivayet edilir.

2.09.2020