EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Aşure Malzemeleri

Aşure Malzemeleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşure Malzemeleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 61 Aşure Malzemeleri haberi bulunmuştur.

Aşure Malzemeleri Haberleri

Aşurenin en iyi 10 adresi

Aşurenin en iyi 10 adresi

Hicri takvime göre muharrem ayındayız, yani aşure ayında. Bugünlerde sofralarımızdan aşure eksik olmaz. Bu tatlı esas olarak evlerde yapılıyor ama pastaneler, tatlıcılar ve lokantalar da bu konuda gittikçe daha iddialı hale geliyor. Bu hafta ağırlıklı olarak gurmelerden oluşan jürimize en lezzetli aşure adreslerini sorduk.

16.01.2009Kelebek
Derviş sofraları kitap oldu

Derviş sofraları kitap oldu

Tasavvufta yeme içme kültürü ve sofra adabı, yemek yazarı Sahrap Soysal tarafından kitap haline getirildi. Doğan Kitap’tan yayımlanan çalışma, "Derviş Sofraları" adını taşıyor.

27.12.2007Kelebek
Güz mönüsünün ilk gecesinde De Karmeliet

Güz mönüsünün ilk gecesinde De Karmeliet

Belçika'nın güzeller güzeli şehri Brugge'un merkezindeki De Karmeliet dünyanın en iyi lokantalarından biri olmayı her şeyiyle hak ediyor.

14.10.2007Seyahat
’Kazandibi’nden çıktı, krizde yayılıp 20 milyon dolar buldu

’Kazandibi’nden çıktı, krizde yayılıp 20 milyon dolar buldu

Kemeraltı’nda 1938’de Sefer Urlulu’nun kurduğu Özsüt Muhallebicisi, ’kazandibi’yle ünlendi. Oğul İbrahim Urlulu şirketi yeniden yapılandırıp 90 şubeli tatlı-pasta zincirine dönüştürdü. Krizde kiraların düşmesini fırsat bilip 40 şube daha açan Özsüt, 20 milyon dolar ciroya ulaştı.

13.03.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bundan böyle canınız hep aşure isteyecek

Bu sayfayı izleyen biriyseniz benim aşureye olan düşkünlüğümü de bilirsiniz. Sık sık sizlere yeni ve farklı aşure tarifleri vererek bu dünya güzeli tatlının modern hayatımıza süreklilik bazında girmesini sağlamaya çalışırım.

15.05.2010

Türk soykırımı için özür dileyen Fransız solcu lider öldürüldü

Bir grup liberal aydının peşine takıldık ve neredeyse üç-beş ayda bir onların topladıkları imza metinlerini tartışmaktan yorulduk. Bu kez gündemde 1915 tehciri nedeniyle Ermenilerden özür dileme kampanyası var. Ben de bu fırsattan yararlanıp Balkanlar’da Türklere yapılan soykırımı anlatmak için Fransa’ya giden Osmanlı heyetinin yaşadıklarını anlatayım. Heyet hangi ünlü siyasi isimlerden oluşuyordu? Paris’te kimlerle görüştüler? Neler anlattılar? Ve heyetin anlattıkları karşısında şaşkınlığa uğrayan Fransa solunun efsanevi ismi Jean Jaures, Türk heyetine ne önerdi?

20.12.2008

Kurban ritüeli

Bugün Kurban bayramının ikinci günü. Çoğunuz kurban kesme işini dün hallettiniz. Bugün gidilecek akrabalarınız, ziyaret edilecek dost ve ahbaplarınıza gidecek, gönüllerini hoş edeceksiniz.

8.12.2008

Yağ var, bal var, kırmızı nar var

Ana sınıfına giden küçük kızıma geçen gün hoş bir şarkı öğretmişler. Hem sonbahara, hem de içinde bulunduğumuz derin ekonomik kriz ortamına çok uygun.

1.11.2008

Geleneksel tatlarımızı nasıl farklı yorumladım

Birkaç haftadır sizlere dünyanın en gözde bazı lezzetlerinden söz ediyorum ve çok sayıda olumlu mesaj alıyorum.

22.03.2008

Güz mönüsünün ilk gecesinde De Karmeliet

Belçika’nın güzeller güzeli şehri Brugge’un merkezindeki De Karmeliet dünyanın en iyi lokantalarından biri olmayı her şeyiyle hak ediyor.

5.10.2007

Káinatın merkezi mide

"Mide káinatın merkezidir; beyinden ziyade o düşünüyor ve bizi idare ediyor" diyor Peyami Safa, "Bir Tereddüdün Romanı" adlı eserinde.

21.12.2005