EKSTRA
MENÜ

Astronot

Astronot ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Astronot haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.625 Astronot haberi bulunmuştur.

Astronot Haberleri

Çin, uzaya üç taykonot gönderdi

Çin, uzaya üç taykonot gönderdi

Dünya yörüngesinde inşa ettiği uzay istasyonunu gelecek yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefleyen Çin, bu kapsamda uzaya üç taykonot (Çince astronot) yolladı.

18.06.2021Dünya
Jeff Bezos uzaya gidiyor Ne yanında bir pilot olacak ne de üzerinde uzay giysisi...

Jeff Bezos uzaya gidiyor! Ne yanında bir pilot olacak ne de üzerinde uzay giysisi...

Jeff Bezos önümüzdeki ay sahibi olduğu Blue Origin şirketinin roketiyle uzaya çıkacak. Hem kendisi hem de sivil havacılık için tarihi bir ana imza atacak olan Bezos'un yolculuğu okuyana şaşkınlık veren detaylarla dolu. İşte merakla beklenen yolculuğun şifreleri...

17.06.2021Dünya
Zihin okuyan kask icat etti, satış fiyatı dudak uçuklattı

Zihin okuyan kask icat etti, satış fiyatı dudak uçuklattı!

Hepimizin aklından zaman zaman geçen 'karşımızdaki kişinin zihnini okusak ne olur?' sorusu yakın bir gelecekte gerçek olabilir. ABD'li girişimci Bryon Johnson, zihin okuyabildiğini iddia ettiği kaskları satışa hazırlanıyor. Kaskın fiyatı ise adeta dudak uçuklatıyor.

17.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Çin uzaya tarih yazmaya çıktı... En uzun sürelisi olacak

Son dakika haberi: Çin uzaya tarih yazmaya çıktı... En uzun sürelisi olacak!

İki yıl önce Ay'ın uzak bölgesine insansız bir uzay aracı gönderen ilk ülke olan Çin bu kez de kendi uzay istasyonu için en önemli adımı atıp astronotlarını uzaya yolladı. Üç astronottan oluşan ekip yaklaşık üç ay Tianhe modülünde kalacak ve ardından dünyaya dönecek. Bu aynı zamanda Çin'in uzaydaki en uzun soluklu macerası da olacak.

17.06.2021Dünya
Son dakika... Çinin en uzun süreli uzay görevi başladı

Son dakika... Çin'in en uzun süreli uzay görevi başladı!

Çin, dün önce Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna göndereceği ilk insanlı sefere katılacak astronotları tanıttı sonra da bugün sabaha karşı o üç kişilik ekibi uzaya yolladı...

17.06.2021Dünya
NASA ve Space Xten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar

NASA ve Space X'ten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar!

NASA adına uzay taşımacılığı yapan SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kargo taşıyan roketini fırlattı. ISS’e gönderilen kargonun içinde ise alışılmamış malzemeler bulunuyor. Bu ilginç malzemelerin uzun uzay konaklamalarının insan vücudundaki etkilerini daha iyi bir şekilde anlaşılması için çok önemli ve çığır açıcı bilgiler elde edeceği düşünülüyor.

4.06.2021Dünya
Uluslararası Uzay İstasyonunun robotik kolunda delik açıldı

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun robotik kolunda delik açıldı

Uluslararası Uzay İstasyonunda (ISS) kargo ve personel mekiklerini ana modüle demirlemek için kullanılan robotik kolunun, uzay enkazı parçasının çarpması sonucu hasar gördüğü bildirildi.

2.06.2021Teknoloji
Felaket uzay istasyonunu teğet geçti

Felaket uzay istasyonunu teğet geçti!

Dünya'nın yörüngesinde astronotlara ev sahipliği yapan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) korku dolu anlara sahne oldu. Kırmızı alarm verilmesine neden olan kazadan ilk görüntü yayınlandı.

1.06.2021Dünya
Uzaydan görüntülendi... İşte Dünyadaki Mars

Uzaydan görüntülendi... İşte Dünya'daki Mars!

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görev alan Fransız astronot gezegenimizin yeni bir fotoğrafını paylaştı. Yörüngeden çekilen kare Mars'a benzerliği nedeniyle kısa sürede viral oldu.

25.05.2021Dünya
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Türkiye teknolojilerin tüketicisi değil üreticisi olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: "Türkiye teknolojilerin tüketicisi değil üreticisi olacak"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin, kritik teknolojilerin tüketicisi değil üreticisi olacağını vurgulayarak, teknolojinin satıldığı bir pazar değil dünyaya yayıldığı üretim üssü olacağını belirtti.

19.05.2021Ekonomi
Jeff Bezos ve süper lüks yatların gizli dünyası

Jeff Bezos ve süper lüks yatların gizli dünyası

Jeff Bezos'un "süper yat" satın aldığı haberleri, ultra zengin gezginlerin gizli dünyasına ilgiyi yeniden canlandırdı. Uzmanlar, süper yat endüstrisinde yıllardır, pandemi kaynaklı küresel ekonomik durgunluk döneminde bile patlama yaşandığını söylüyor.

14.05.2021Dünya
Fransız astronottan sıradışı Ramazan Bayramı kutlaması Mekke O kadar parlak ki göz kamaştırıyor

Fransız astronottan sıradışı Ramazan Bayramı kutlaması! '"Mekke! O kadar parlak ki göz kamaştırıyor'

SpaceX'in Falcon 9 roketiyle 23 Nisan'da Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) gönderilen Fransız astronot Thomas Pesquet, Kabe'nin bütün parlaklığıyla göründüğü ve Mekke'nin gece uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaşarak Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

13.05.2021Dünya
Astronotların film keyfi sosyal medyada

Astronotların film keyfi sosyal medyada!

Astronotlar boş vakitlerinde ne yaparlar? Yerçekimsiz ortamda yaşamak nasıl bir deneyimdir? Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli Fransız astronot Thomas Pesquet, ses getiren sosyal medya paylaşımında bu sorulara eğlenceli bir cevap vererek gündeme geldi.

8.05.2021Dünya
Müzayede ile satışa sunulacak, en yüksek teklifi veren uzaya gidecek

Müzayede ile satışa sunulacak, en yüksek teklifi veren uzaya gidecek

Blue Origin, uzay turizmi roketi New Shepard biletinin müzayede ile satışa sunulduğunu ve en yüksek teklifi veren kişinin 20 Temmuz’da uzaya uçacak ilk ekibe katılabileceğini açıkladı.

6.05.2021Teknoloji
Elon Muskın hanesine bir sayı daha 68 milyon mil kazandınız

Elon Musk'ın hanesine bir sayı daha! '68 milyon mil kazandınız'

SpaceX'in uzay aracı dört astronotu sağ salim uzaya götürüp Dünya'ya geri getirmeyi başardı. Ticari uzay yolculuklarında çok büyük bir kilometre taşı olarak görülen bu başarı ne anlama geliyor?

4.05.2021Dünya
Kütle Nedir Ve Nasıl Ölçülür Kütle Birimi Ve Formülü Konu Anlatımı

Kütle Nedir Ve Nasıl Ölçülür? Kütle Birimi Ve Formülü Konu Anlatımı

Doğa üzerinde her cismin kapladığı belirli bir madde miktarı vardır. Bu madde miktarı arttıkça da kütle de artmaya başlar. Kütle, fizik derslerinin temel bir konusu olmakla birlikte fen derslerinde de işlenen bir alandır. Ay ve Dünya’da veya uzay boşluğunda tüm cisimler mevcut kütlelerini korumaktadır. Örnek verilecek olursa, Dünya’da mevcut kilogram ağırlığı 65 olan bir astronot, uzayda veya Ay’da da 65 kilogram olarak ölçülür. Bu durumdan hareketle basıncın ve sıcaklığın uzayda herhangi bir etki etmediğinden söz edilebilir. Peki Kütle nedir ve nasıl ölçülür? Kütle birimi ve formülü hakkında merak edilenleri derledik.

3.05.2021Araştırma
Döndüler

Döndüler

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) görevli dört astronot, dün 6.5 saat süren bir yolculuğun ardından Dünya’ya iniş yaptı.

3.05.2021Dünya
SpaceXin 4 astronotu taşıyan kapsülü Dünyaya döndü

SpaceX'in 4 astronotu taşıyan kapsülü Dünya'ya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görevlerini tamamlayan 4 astronot Dünya'ya ulaştı. Astronotlar, istasyonda 167 gün kaldı.

2.05.2021Dünya
NASA yarışmasında birinci olmuştu MSBden Van Gölü paylaşımı

NASA yarışmasında birinci olmuştu! MSB'den Van Gölü paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Van Gölü'nün Göktürk uydusu tarafından çekilen fotoğrafını paylaştı. Paylaşımda "NASA'nın düzenlediği yarışmada birinci olan Van Gölü'ne bir de uzaydaki gözümüz Göktürk'ün objektifinden bakalım" ifadeleri kullanıldı.

1.05.2021Gündem
Michael Collins kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü ABDli astronot Michael Collinsin hayatı hakkında bilgiler

Michael Collins kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? ABD'li astronot Michael Collins'in hayatı hakkında bilgiler

ABD'li astronot Michael Collins hayatını kaybetti. Apollo 11'in komuta modülünde pilot olarak görev yapan ve bazılarınca "tarihteki en yalnız adam" olarak nitelendirilen Michael Collins, 90 yaşında yaşamını yitirdi. Michael Collins'in kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Neil Armstrong ve Buzz Aldrin'in aksine, asla ayda yürümeyen Collins geride kaldı ve yukarıda daire çizerken komuta modülüne pilotluk yaptı. Peki, Michael Collins, kimdir? İşte, ABD'li astronot Michael Collins'in hayatı ile ilgili ayrıntılar.

28.04.2021Dünya
Son dakika: Tarihteki en yalnız adam Michael Collins hayatını kaybetti

Son dakika: Tarihteki en yalnız adam Michael Collins hayatını kaybetti

Son dakika haberi... Neil Armstrong'un Ay'a ayak bastığı Apollo 11 misyonunun üç isminden biri olan ABD'li astronot Michael Collins'in 90 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.Kanser tedavisi gören Collins, 1969 yılında Ay zeminine ayak basmamış ve yörüngede dönen uzay aracında arkadaşlarını beklemişti.

28.04.2021Dünya
SpaceXin uzay görevinde UFO uyarısı

SpaceX'in uzay görevinde 'UFO' uyarısı

SpaceX'in kapsülü ile ISS'ye taşınan astornotların bu yolculuk esnasında bir kaza riski ile karşı karşıya kaldıkları ortaya çıktı.

26.04.2021Dünya
Dünya nefesini tuttu 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği uzaya fırlatıldı

Dünya nefesini tuttu! 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği uzaya fırlatıldı

Dünyanın merakla beklediği kalkışın fotoğraflarını haber ajansları servis etti; heyecan dorukta!ABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiğini uzaya yolladı.

23.04.2021Dünya
NASAnın Aya astronot indirecek uzay aracını SpaceX yapacak

NASA'nın Ay'a astronot indirecek uzay aracını SpaceX yapacak

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), "Ay'a geri dönme projesinde", insanlı iniş aracı ihalesini Elon Musk'ın SpaceX şirketi kazandı.

18.04.2021Teknoloji
Son dakika haberler... Rusya ve ABD uzaydan birlikte döndü

Son dakika haberler... Rusya ve ABD uzaydan birlikte döndü!

Soyuz MS-17 uzay aracıyla 3 astronot dünyaya döndü. uzayda 6 ay boyunca kalan ve çeşitli deneyler gerçekleştiren ekip inişten sonra oldukça neşeli görünüyordu.

17.04.2021Dünya
NASA, SpaceXi seçti

NASA, SpaceX'i seçti

SpaceX'in 2,9 milyar dolarlık iniş sistemi, NASA'nın "Artemis" programı kapsamında 2 astronotun Ay'a güvenli inişini sağlayacak.

17.04.2021Ekonomi
NASA, Ay kapsülü için SpaceXi seçti Projenin fiyatı dudak uçuklattı

NASA, Ay kapsülü için SpaceX'i seçti! Projenin fiyatı dudak uçuklattı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), "Artemis" adlı program çerçevesinde Ay'a gidecek astronotların iniş kapsülünün inşası için SpaceX'i seçtiğini duyurdu.

16.04.2021Dünya
Ercişli balıkçılardan Astronot Katee davet

Ercişli balıkçılardan Astronot Kate'e davet

Van’ın Erciş ilçesinde bir grup balıkçı, ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA) düzenlediği Dünya Turnuvası isimli online yarışmada, Van Gölü fotoğrafının birinci gelmesi üzerine İngilizce ‘Come to Erciş #Kate Rubins’ yazılı pankart açarak fotoğrafı çeken ABD’li astronot Kate Rubins’i ilçeye davet etti.

16.04.2021Gündem
NASAnın yarışmasında Van Gölü fotoğrafıyla birinci olmuştu Kedisi hazır

NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafıyla birinci olmuştu! Kedisi hazır

NASA'nın uzaydan çekilen dünya fotoğrafları yarışmasında Van Gölü fotoğrafıyla birinci olan Astronot Kate Rubins'e hediye edilmek üzere Van kedisi hazırlandı. Kedi için Van Kedi Evi Villası’nda özel bir oda tahsis edildi.

14.04.2021Gündem
Van Gölü fotoğrafıyla birinci olmuştu Astronot Kate Rubinsin kedisi hazır... Özel oda tahsis edildi

Van Gölü fotoğrafıyla birinci olmuştu! Astronot Kate Rubins'in kedisi hazır... Özel oda tahsis edildi

NASA'nın uzaydan çekilen dünya fotoğrafları yarışmasında Van Gölü fotoğrafıyla birinci olan Astronot Kate Rubins'e hediye edilmek üzere Van kedisi hazırlandı. Kedi için Van Kedi Evi Villası’nda özel bir oda tahsis edildi.

14.04.2021Gündem
NASAnın yarışmasında uzaydan çekilen Van Gölü fotoğrafı birinci seçildi

NASA'nın yarışmasında uzaydan çekilen Van Gölü fotoğrafı birinci seçildi

Son dakika haberine göre NASA'nın yaptığı uluslararası fotoğraf yarışmasında Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı birinci oldu.

13.04.2021Haber
Son dakika... NASA fotoğraf yarışmasını Van Gölü kazandı

Son dakika... NASA fotoğraf yarışmasını Van Gölü kazandı!

Son dakika haberine göre NASA'nın yaptığı uluslararası fotoğraf yarışmasında Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı birinci oldu.

13.04.2021Dünya
Emine Erdoğan Van Gölü için oy kullandı, destek için paylaşım yaptı

Emine Erdoğan Van Gölü için oy kullandı, destek için paylaşım yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) düzenlediği 'Dünya Turnuvası' adlı online fotoğraf yarışmasında finale kalan Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı için oy kullanıp, destek istedi.

11.04.2021Gündem
NASAda eğitilecek ilk kadın Arap astronot seçildi

NASA'da eğitilecek ilk kadın Arap astronot seçildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ilk kadın Arap astronotun seçildiğini ve ABD'nin NASA uzay üssünde eğitime başlayacağını duyurdu.

11.04.2021Teknoloji
NASA astronotu ile iki kozmonotun ISS yolculuğu

NASA astronotu ile iki kozmonotun ISS yolculuğu

NASA astronotu Mark Vande Hel ile Rus kozmonotlar Oleg Novitskly ve Pyotr Dubrov Soyuz MS-18 roketiyle Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) doğru yola çıktı. İki Rus ve bir NASA astronotunu taşıyan Soyuz MS-18 uzay aracı, Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatıldıktan 3 saat 23 dakika sonra Uluslararası Uzay İstasyonu’na kenetlendi.

9.04.2021Haber
NASA astronotu ve kozmonotların ISS’e yolculuğu başladı

NASA astronotu ve kozmonotların ISS’e yolculuğu başladı

NASA astronotu Mark Vande Hel ile Rus kozmonotlar Oleg Novitskly ve Pyotr Dubrov Soyuz MS-18 roketiyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) doğru yola çıktı.

9.04.2021Dünya
Rizeli astronotlar üne kavuştu

'Rizeli astronotlar' üne kavuştu

Rize'de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takarak kendilerini astronota benzeten 4 gencin yaptığı ülke sınırlarını aştı. Uzay hayali kuran gençler, Rusya Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği tarafından ülkelerine davet edildi. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, babaannesinin uzaya çıkamayan astronotu ‘Üzülme evladım seneye gidersin’ diye teselli ettiği videoyu ‘O sene bu sene’ notuyla sosyal medyada paylaştı.

8.04.2021Gündem
Rizeli astronotlara Rusyadan davet geldi

'Rizeli astronotlara' Rusya'dan davet geldi

Rize'de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takarak kendilerini astronota benzeten 4 gencin yaptığı ülke sınırlarını aştı. Uzay hayali kuran gençler, Rusya Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği tarafından ülkelerine davet edildi. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, babaannesinin uzaya çıkamayan astronotu ‘Üzülme evladım seneye gidersin’ diye teselli ettiği videoyu ‘O sene bu sene’ notuyla sosyal medyada paylaştı. Türkiye Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin (TEKNOFEST) sosyal medya hesabından da aynı video, “O zaman bu sene bize uğrasın, nenesi” notuyla paylaşıldı.

8.04.2021Gündem
NASA Van Gölü oylama nasıl yapılır NASA fotoğraf yarışması oy ver linki

NASA Van Gölü oylama nasıl yapılır? NASA fotoğraf yarışması oy ver linki

NASA fotoğraf yarışması ile en iyi fotoğrafı seçiyor. 8 Mart'ta Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilmiş 32 fotoğraf arasından yarı finale kalmayı başaran Van Gölü, 2016 yılında astronot Kate Rubins tarafından çekilmişti. Finaldeki bir diğer resim ise 2012 yılında astronot Don Petit tarafından çekilen Amerika üzerindeki yıldız hareketleri oldu. Oylama 12 Nisan tarihinde sona erecek. Kazanan fotoğraf o tarihte ilan edilecek. İşte, 12 Nisan tarihine kadar oy kullanabileceğiniz NASA Van Gölü oylama linki

8.04.2021Gündem
NASAdan Türkiye paylaşımı: Tüm rakiplerini eledi

NASA'dan Türkiye paylaşımı: Tüm rakiplerini eledi

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), astronotlar tarafından çekilmiş dünya fotoğraflarından oluşan online fotoğraf yarışmasında, Van Gölü'nün uzaydan çekilmiş fotoğrafı, 3 turda 28 fotoğrafı geride bıraktıktan sonra bu turu da geçti ve finale kaldı.

7.04.2021Teknoloji
Rizeli astronotlar sosyal medyada ilgi görüyor

Rizeli astronotlar sosyal medyada ilgi görüyor

RİZE’de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takan 4 genç, kendilerini astronota benzeterek kısa videolar çekiyor. Uzay hayali kuran gençlerin, Türkiye Uzay Ajansı’ndan gelecek telefonu beklerken NASA’dan gelen telefon çağrılarına cevap vermedikleri video, sosyal medyada ilgi görüyor.

6.04.2021Haber
Rizeli gençlerden ilginç paylaşım sosyal medyada ilgi görüyor

Rizeli gençlerden ilginç paylaşım sosyal medyada ilgi görüyor

RİZE’de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takan 4 genç, kendilerini astronota benzeterek kısa videolar çekiyor. Uzay hayali kuran gençlerin, Türkiye Uzay Ajansı’ndan gelecek telefonu beklerken NASA’dan gelen telefon çağrılarına cevap vermedikleri video, sosyal medyada ilgi görüyor.

6.04.2021Gündem
Uzayda dev işbirliği: Rusya onayladı

Uzayda dev işbirliği: Rusya onayladı!

Rusya, uzayda ABD ile uzaydaki işbirliğini uzatma kararı aldı. Yapılan açıklamada ilk olarak 1992'de imzalanan uzayda işbirliği anlaşmasının 2030 yılına kadar uzatıldığı bilgisi yer aldı.

5.04.2021Teknoloji
NASAdan Türkiye paylaşımı: 28 rakibini eledi

NASA'dan Türkiye paylaşımı: 28 rakibini eledi!

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), astronotlar tarafından çekilmiş dünya fotoğraflarından oluşan online fotoğraf yarışmasında, Van Gölü'nün uzaydan çekilmiş fotoğrafı, 3 turda 28 fotoğrafı geride bıraktı. Van Gölü'nün uzaydan çekilmiş ve mavinin birçok tonunun bulunduğu fotoğrafı yarı finale kaldı.

31.03.2021Teknoloji
NASA açıkladı: Uzun süre yer çekimsiz ortamda kalmak kalbi küçültebilir

NASA açıkladı: Uzun süre yer çekimsiz ortamda kalmak kalbi küçültebilir

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2030'da Mars'a insan göndermeye hazırlanırken, uzayda uzun süre geçirmenin fiziksel etkileri konusunda yürütülen bir araştırmada kalp ile ilgili yeni bir bulgu elde edildi.

30.03.2021Teknoloji
NASA, SLS roketini başarıyla test etti

NASA, SLS roketini başarıyla test etti

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ay'a ilk kadın astronotu taşıyacak roketin motorunu test etti. NASA, testin başarı ile sonuçlandığını duyurdu.

19.03.2021Haber
NASAdan tarihi adım: Testleri geçti

NASA'dan tarihi adım: Testleri geçti

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ay'a ilk kadın astronotu taşıyacak roketin motorunu test etti. NASA, testin başarı ile sonuçlandığını duyurdu.

19.03.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Deli kızın şarkısı

Türkçe sözlü alternatif rock’ın önemli kadın sanatçılarından biri... Yeni çıkardığı teklisi ‘Maviye’ için başarılı diyebilirim. Kafasının dikine giden bir kadın olan Yasemin Mori’nin rock severleri kendinden geçirecek daha pek çok başarılı esere imza atacağınaysa inancım tam.

15.05.2021

NASA'nın Artemis programındaki aya iniş görevi SpaceX'e verildi

Tüm gözler Mars'ta, Ingenuity ve MOXIE'deyken Ay'a yeniden gidiş programının ayrıntıları şekilleniyor.

30.04.2021

İki kadın vekil, aynı yasa... 9 yıllık serüven

Yıl 2012, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı aralarında sanatçı Yonca Evcimik’in de bulunduğu hayvan haklarıyla ilgili STK’larla bir toplantı yaparak, yasal düzenlemenin startını verdi.

4.04.2021